Post has attachment

⚹ روایت #حاج_همت از مسیح کردستان
#شهید_بروجردی دارای یک سری ویژگی های اخلاقی برجسته بود که من در طول جنگ، و شاید در طول زندگی ام، کمتر انسانی را اینگونه دیده ام.

⛛ ویژگی های شهید محمد بروجردی را از زبان حاج همت یکی از نیروهای بروجردی در کردستان بشنوید👇

🔸 هیچ وقت اولین دیدارمان را فراموش نمی کنم. وقتی در اتاق باز شد و به او سلام کردیم، با وجود اینکه بیش از ۸ ساعت محاصره و درگیری سنگین را از سر گذرانده بود، به رویمان می خندید. آن روز در چهره این مرد روحانی و این مرد بزرگ کردستان چنان تبسم عجیبی دیدم که برای اولین بار در زندگی ام احساس کردم با مردی آشنا می شوم که در همه زمینه های روحی و اخلاقی با دیگران تفاوت دارد. اصلا همین سرزندگی و لبخند با طراوت، یکی از ویژگی های خاص این مرد بزرگ بود. بروجردی دارای یک سری ویژگی های اخلاقی برجسته بود که من در طول جنگ، و شاید در طول زندگی ام، کمتر انسانی را اینگونه دیده ام.

🔹 به اعتقاد بنده، منجی کردستان از چنگال مزدوران رژیم بعث، اعم از کوموله، دموکرات و رزگاری، شهید محمدبروجردی است و به واقع، حق بزرگی به گردن مردم کردستان دارد.

🔸 با توجه به جو خاص فرهنگی یی که بر کردستان حاکم بود و علی الخصوص با توجه به خیانت هایی که دولت موقت در کردستان روا داشت، شاید کمتر کسی نظیر بروجردی در کردستان پیدا شده باشد که بتواند با ظرفیت های بالای اخلاقی خودش، با مردم کردستان برخورد کند و آن ها را جلب و جذب کند.

🔹بروجردی پیش از شهادتش شهید شده بود. اصلا هر روز زندگی این مرد شهادت بود. مرتب در خط مقدم بود.

🔸 برخورد بروجردی با مردم بسیار عالی بود. در رابطه با حسن سلوک نسبت به رزمندگان زیردست، این حقیر درس بسیار بزرگی از ایشان گرفتم.

🔹 معتقدم که بروجردی مظلوم زیست، مظلوم مبارزه کرد و در مظلومیت به شهادت رسید. بروجردی نه بر ملت ایران و نه بر تاریخ شناخته نشده است. تصور من این است که زمان های بسیاری باید سپری شود تا بروجردی شناخته بشود.

⚀ منبع: کتاب به روایت همت
⛭ سالروز شهادت مسیح کردستان گرامی باد.

مهدی جان ...

. دست بـﮧ قلم بردم
. تا برایتان حرف ها بزنم...
. اما نشد ... .

خواستم از " دردم " بگویم دیدم دردِ شما، خودِ ((منم )) ... .


خواستم از " بـﮯ کسـﮯ " ام حرف بزنم.... دیدم تنهاتر از شما درعالم نیست .

خواستم بگویم " دلم از روزگار گرفتـﮧ "
دیدم خودم در خون بـﮧ دل کردنِ شما کم نگذاشتـﮧ ام ...
.
.

قلم کم آورد ... بـﮧ راستـﮯ کـﮧ وسعت ((مظلومیت )) شما قابل اندازه گیرے نیست... .
.
اللّهم عجل لولیک الفرج..…

Post has attachment
شهید مدافع حرم حجت السلام محمد علی قلی زاده
Photo

Post has attachment

Post has attachment
شان مدافعان حرم را با اظهار نظرهای احساسی پایین نیاورید

شان مدافعان حرم را با اظهار نظرهای احساسی پایین نیاوریدشهیدخبر(شهیدنیوز): پیرو دست نوشته فرزند بزرگوار شهید همت که برای چندمین بار در فضای مجازی منتشر می شود و نوشته هایی که روزهای اخیر در فضای مجازی منتشر می شود، یکیاز مخاطبین با ارسال مطلبی به تحریریه شهیدنیوز/ شهیدخبر خواست تا با بیان اظهار نظرهای احساسی، شان مدافعان حرم و شهدای عزیزشان را پایین نیاورند.
این مخاطب شهیدخبر نوشت:
می گویند "اگر امتیازات خانواده شهدا را می خواهید به سوریه بروید و شهید شوید تا خانواده هاتان به بهره کافی و امتیازات فرزندان و خانواده های شهدا برسند". فرمایش کاملا درستی است اما باید دید خطابه این صحبت چه کسانی هستند؟!

آیا کسانی که عامدانه رو به طعنه به فرزندان شهدا و ایثارگران آورده و می نالند که امتیازات کشور را خورده و برده اند! آنقدر شرف و شهامت داشته اند که از میهن خود دفاع کنند؟ پدران ایشان که مدعی امتیاز دهی به فرزندان شهدا و جانبازان هستند در دوران دفاع مقدس در کجا و کدام پستو پنهان شده بودند؟


نمی شود گفت رزمنده بودند چرا که رزمنده ورزمنده زاده آزادمرد است و این جنس طعنه ها و گلایه ها از آزادمردان بر نمی آید.


حال چگونه می توان تصور کرد همان ها که روزگاری به دنبال "سوراخ موش" می گشتند تا پنهان شوند و یا حتی با احتکار و دزدی و ارتشاع اوضاع مملکت را بهم می ریختند تا جنگ به عرصه اقتصادی کشیده شده و بار خود را از این آشفته بازار ببندند، همان ها که راضی به دفاع از دین، شرف، تمامیت ارضی، ناموس و وطن خود در داخل مرزهای خود نبوده اند، راضی شوند حتی ساعتی برای دفاع از همه اینها در بیرون از مرزها حاضر شوند؟


اینان همانانی هستند که طعنه زدن عادتشان شده و با ابراز احساسات نمی توان از پس ایشان برآمد.


بی شک این نوع برداشت ها و استفاده ها ظلم به مدافعین باشرف حرمین شریفین در عراق و سوریه است چرا که قیاس و حواله دادن از اصل اشتباه و خلاف عرف اعزام به دفاع از حرم است و بی مهری به این عزیزان و خانواده های ایشان است.


بی شک مدافعین حرمی که عمدتا از نسل سوم و بعضا نسل چهارم انقلاب اسلامی هستند و نه زمان جنگ را درست دیده و درک کرده اند و نه در خانواده های مرفه بعد از جنگ تربیت یافته اند و از قضا اغلب فرزندان جانبازان و رزمندگان همان روزها هستند که از ایشان به حق به عنوان "اصحاب آخر الزمانی مهدی موعود(عج)" نام برده می شود، به تنها مقوله ای که نمی اندیشند حقوق پس از مرگ ایشان است.


فرزند بزرگوار شهید عزیزمان همت و همه عزیزانی که از سر دلسوزی این متون را منتشر می کنند باید بدانند که عمده انتقاد مردمی که خصوصیاتشان نام برده شد، هم به خوبی میدانند سهمیه،حقوق و مزایایی که دربوق و کرنا شده آنچنان هم هویت خارجی ندارد و بیشتر تبلیغ و شانتاژ رسانه ای است تا واقعیت و چه بسیار مادران شهدا و فرزندان معززشان که به نان شب نیز محتاجند.


اینها همانانی هستند که در زمان جنگ نیز طعنه می زدند که دولت به رزمندگان انقدر حقوق می دهد یا خمینی(ره) جوانان را فریفته!


گوش این افراد بر این واقعیات بسته شده و برما شایسته است بجای تحت شعاع قراردادن شان والای مدافعین شجاع، شریف و غیور مدافعین حرم، مواظب برخی رفتارها و سو استفاده از بیت المال و جایگاه خویش نموده و راه خود را از ایشان سوا کرده و انتقادهای مردمی را با ادله محکم و به دور از هرنوع برداشت احساسی پاسخ گوییم.


به عنوان نمونه اشاره می شود به بیان حقیقت سهمیه ها پس از مدتها از سوی یک مقام مسئول در سایت ها تبیین شده و شک و شبهه را درخصوص تهمت ها و انتقادها در این زمینه پاسخ گفت و بیان شد که سهمیه دانشگاه در زمان انتظار طولانی مدت کنکور،بر مبنای مبلغی بوده که بنیاد شهید به دانشگاه ها پرداخت می کرده و ظرفیت مازاد برای فرزندان شهدا و مشمولین سهمیه ، با اخذ شرایط که یک نمونه 80 درصد امتیاز آخرین فرد قبولی گشوده می شده است.


می شود با ادله متقن، با واقعیت گرایی و به درو از برداشت احساسی، به بهترین شکل انواع تهمت ها و انتقاد ها را برای کسانی که منتقد منصف هستند پاسخ گفت .

هرگز نباید توقع داشته باشیم این خود فریفتگان که خانواده های شهدا را به سخره میگیرند وفقط به دنبال مطاع دنیا به هر قیمتی هستند ،بیایند و پای در دفاع از حرم ائمه اطهار بگذارند،زیرا اینها با این مکتب بطور کامل بیگانه هستند.


به جرات می توان نوشت مدافعین حرم حتی با رزمندگان روزهای دفاع نیز قابل قیاس نیستند چرا که در دفاع از وطن و با تکلیف ولی امر مسلمین جهاد امری واجب تلقی شده و جو و فضای حاکم بر زمانه ایجاب می نمود با صبر و بردباری عزیزان دلت را راهی دفاع کنی،اما در این برهه با اعزام داوطلبانه و بدون هرنوع جوزدگی و اجبار نمی توان گفت که حتی ایشان با الگوهای پیشین خود قابل قیاسند چه رسد با مشتی بزدل و ترسو و بهانه گیر که همین اکنون نیز مدافعان را مدافعان اعراب خوانده و متوجه اصل ماجرا نیستند.


در روزهای دفاع مقدس آیا هیچ مادر یا همسر یا فرزندی و حتی خود شخص به فکر حقوق و مزایا بود؟ آیا اگر می بود اصلا به مقام شهادت می رسید؟ شان شهادت را نیز پایین نیاوریم، در اظهار نظرها دقت کنیم و قلب مادران نگران سرزمینمان را تحت فشار نگذاریم و آیت الکرسی و ان یکاد بخوانیم و در فراز کنیم و از تربیت نسلی چنین بزرگوار و شجاع بر خود ببالیم.

امید است همه ما و فرزندان معزز شهدا که درد کشیده این انقلاب هستند در بیان واقعیات، دفاع از شرف، دین و ناموسمان سربلند و درپناه مهدی زهرا(عج) موفق باشیم.
Photo

مناجات زیبای دکتر چمران :

خدایا ...
از بد کردن آدمهایت شکایت داشتم به درگاهت
اما شکایتم را پس میگیرم ...
من نفهمیدم! فراموش کرده بودم که بدی را خلق کردی تا هر زمان که دلم گرفت از آدمهایت، نگاهم به تو باشد ...
گاهی فراموش میکنم که وقتی کسی کنار من نیست ،
معنایش این نیست که تنهایم ...
معنایش این است که همه را کنار زدی تا خودم باشم و خودت ...
با تو تنهایی معنا ندارد !
مانده ام تو را نداشتم چه میکردم ...!
دوستت دارم ، خدای خوب من ...

قبل از آغاز عمليات، سيد به من گفت: «حضرت زهرا (س) را در خواب ديدم و به حضرت (س) التماس كردم تا پيروزي در عمليات را ببينم، بعد شهيد شوم». حضرت (س) به من فرمودند: «تو پيروزي را مي بيني و شهيد مي شوي».
راست مي گفت، نگاهش رنگ و بوي شهادت داشت. در توجيه نيروها گفت: «اصلاً فكر اين كه به پشت سر نگاه كنيم را فراموش كنيد. فقط جلو! حتي اگر من مجروح شدم، «مرا روي برانكارد بگذاريد و جلو ببريد».
بعد رفت بر خلاف هميشه كه لباس هاي خاكي مي پوشيد، لباس سپاهش را به تن كرد. مي دانست كه آن شب حادثه ي غريبي اتفاق خواهد افتاد. نگاهي به نامه ي پسرش انداخت. گفتم: «سيد حالا كه داريم مي رويم عمليات، جوابش را بنويس». خنديد. نامه را در جيب گذاشت و با خنده گفت: «من از نامه زودتر به او مي رسم». دعاي سيد اجابت شد. وقتي پيكرش را به سبزوار انتقال دادند، نامه ي پسرش هنوز توي جيبش بود.

0

تقدیم به شهدای گمنام

تو ای بی نشان از نشانت بگوی
وز آن تکه از استخوانت بگوی

بجاء مانده تکه ای زیر خاک تفنگ یا چفیه، پوتین یا پلاک
تکه استخوانی جدا از بدن غریبانه بر خاک و خونین کفن
تو گمنام نیستی که گم نام ما همایی که بنشسته بر بام ما
دلاور کمی از رشادت بگوی
وز آن جانفشانی،شهادت بگوی
وز آن لحظه ای که پرپر شدی به بحر شهادت چو گوهر شدی
تو با خون خود غسل دادی بدن
لباس بخون نشسته کردی کفن
مریزاد به حمیت و غیرتت رشادت، سلحشوری هم عزتت
چه مردانه رفتی،ندادی تو باج ز ملکت کسی را ندادی خراج
تو ای پادشه، ای شهید وطن
مبارک به تو باد این تخت و تاج
همیشه بود زنده هم نام تو که دشمن ذلیل مانده در دام تو
هماره بود نام تو جاودان که گلگون زخونت،زمین وزمان
شهادت بود برترین نامها برازنده است باشد ای، قهرمان

Post has attachment

#لبیک_یاحسین⚫️⚫️⚫️
سوال شهید مدافع حرم #محمدرضا_دهقان از مادرش

مادر اين شهيد بزرگوار با اشاره به سوالی که پسر شهیدش یک سال قبل از اعزام از او پرسیده بود گفت:
محمدرضا به راحتی رضایت پدرش را جلب کرد اما جلب رضایت من برایش خیلی سخت بود روزی از من سوالی پرسید که دو هفته با روح و روان من بازی کرد و مدام برای پاسخ دادن به آن با خود کلنجار می رفتم
او از من پرسید مادر اگر روزی حضرت #زینب (س) از شما بپرسد تو جوانی داشتی که همه دوره های آموزش جنگی را دیده بود و نگذاشتی زمانی که #حرم من نا امن است و حریم شیعه و بچه شیعه ها به ناحق کشته می شوند برای دفاع از آن بیاید چه جوابی داری به ایشان بگویی؟؟

🌹 «مدافعان حرم»🌹
Photo
Wait while more posts are being loaded