Post has attachment
Seçimlerde kime oy vermeli, kriter ne olmalı? | Osman Ünlü hoca

96/ALAK - 6

كَلَّا إِنَّ الْإِنسَانَ لَيَطْغَى

Kellâ innel insâne le yatgâ.
Hayır, muhakkak ki insan gerçekten azgınlık yapar.

Bu Kur'ân'ı okuyanlar Allah'a ruhunuzu hayatta iken ulaştırmayı mutlaka Allah'tan dileyin. Ne kaybedersiniz? Hiçbir şey. Ama cenneti mutlaka bu bir tek dilekle kazanırsınız. Çünkü Allah'a ulaşmayı dilemek kişiyi mutlaka takva sahibi kılar. Takva sahiplerinin gidecekleri yer ise mutlaka cennettir.

50/KAF-32: Hâzâ mâ tûadûne li kulli evvâbin hafîz(hafîzin).
İşte size vaadolunan şey budur (cennettir). Bütün evvab (ruhu Allah'a ulaşarak sığınmış), ve hafîz olanlar (başlarının üzerine devrin imamının ruhu ulaşmış olanlar) için.50/KAF-33: Men haşiyer rahmâne bil gaybi ve câe bi kalbin munîbin.
Gaybda Rahmân'a huşu duyanlar ve münib (Allah'a ulaşmayı dileyen) bir kalple (Allah'ın huzuruna) gelenler (için).

Post has attachment

Post has attachment
Ağzım açık izledim, İlginç
https://www.youtube.com/watch?v=j_Am_kSZKK8

Post has attachment
Ramazanın son cuması kılınan Kefareti namaz niçin ve nasıl kılınır? | Osman Ünlü hoca

Post has attachment
Zuhruf / 54 Firavun kavmini aldattı; SİZİN HAKKINIZ BİR ÖĞÜN YEMEK onlar da kendisine boyun eğdiler. TAMAM BİZİM HAKKIMIZ BUDUR DEDİLER Onlar yoldan çıkmış bir kavimdir.
-
KAPİTALİST AKP iktidarı ve belediyelerinin iftar çadırları MÜŞRİKLERİN HACDA bir ay boyunca ğösteriş için kestikleri kurbanlardan kölelerine yedirmelerine benziyor.
Halk ta bunu islamdaki kardeşlik zannediyor AK PARTİ Firavunlar kapitalist müşriklerin uyğulamasını KAPİTAİST AK PARTİ İslam ve islamdaki kadeşlik diye yutturuyor..
HALK İSLAMI BİLMEDİĞİNDEN İSLAMA ĞÖRE ÜLKEDEKİ HAKKINI DA BİLMİYOR,KAPİTALİSTLERİN VERDİĞİNİ İSLAMDAKİ HAKKI ZANNEDİYOR, KÖLELİĞİ MÜSLÜMANLIK DİYE KABULLENMİŞ
-
İslamdaki kardeşlik1 ay bir öğün yemek vermek,onlarla aynı masada yemek değildir.. Aynı şartlarda yaşamaktır
Photo

Post has attachment

Post has attachment
Bir cemiyetin, dînine, diline, târihine, kültür ve medeniyetine sâhib çıkması, yabancılaşmadan muâsırlaşmak istemesi irticâ mıdır? Fuhşa, edepsizliğe, soysuzlaşmaya karşı tepki duymak irticâ değil, bilakis iffet ve ilericiliktir. (S. Ahmed Arvâsî)
Photo

Post has attachment

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded