Post has attachment
Photo

Post has shared content
Nasuh Mahruki adlı birisi,Gölcük depremi ile Akut adlı kuruluşun başında yer alıp Gölcük Depreminin enkazı altında kalan devletin aczi-yetini bir nebze olsa da giderebilmiş ve daha sonra daha da adından söz ettirip başarılara imza atmış olsa da,Devletin enkazın altında kalmasına neden olan zihniyete olan bağlılığını ortaya koymaktan hiç bir zaman çekinmemiş ve vaz geçmemiştir.
Nasuh Mahruki'nin o yıllarda yazdığı* makalede değindiği konulardan ziyade, (Belki bazılarına kayda değer gelebilen o konulardan hiçmi hiç benim dikkatimi çeken ve ülke meselelerine gerçekten parmak basılmış bir tespit göremediğimi ayrıca arz ederim) '' RTE gibi birinin aşırı güçlenmesinin ve kontrol edilemez hale gelmesi...'' diye aşağılayıcı bir üslup ile Sn.Recep Tayyip Erdoğan'a olan tüm bağnaz CHP'li veya solcu anlayışındaki kişilerin husumetini rahatlıkla görebilmekteyiz.
Ben Nasuh Matruki'den beklerdim ki görüşünü paylaştığı kişilerin hatalarına değinsin onların hataları ile alakalı sorunları tespit edip ortaya koyarak çözüm önerileri sunsun.
Bu zihniyetin hangi ferdine bakarsanız bakın bunu görmek katiyyen mümkün değildir.
Zaten 10 yıl önceki yazdığı yazıyı kopyalayıp yeniden paylaşmaktan başka elinden bir şey gelmeyen Nasuh Matruki ve yoldaşlarından Türkiye için gerçekten sağlıklı tespitler ve yapıcı görüşler beklemek mümkün olmadığı gibi görüşten öte hizmet eden bu kervana katılmalarını beklemek ve takdir duygularını paylaşmalarını görmek mümkün değildir.
Makalenin tamamından ziyade Sn.Recep Tayyip Erdoğan'a tepeden bakan ve aşağılayan cümlelerini arz ederken kendisine şunu hatırlatmak istiyorum:
Ey Nasuh Matruki!
Evet,Gölcük Depremi olduğunda devlet enkaz altında kaldığı zaman siz ve ekibiniz Akut gayet güzel bir iş çıkardınız ve elinizden geldiği,gücünüzün yettiği kadar gayret göstererek depremzedeler yardımcı oldunuz fakat hiç bir zaman esasen o depremin enkazı altında kalan devletten bu tarafa Türkiyeyi ayağa kaldıran Sn.Recep Tayyip Erdoğan ve ekibini hiç bir zaman takdir etmediniz.
Unutmayınız siz sadece deprem altında kalan sayılı vatandaşlara hizmet verdiniz ve verebilirsiniz ama Sn.Recep Tayyip Erdoğan ve ekibi tüm Türkiye sathını depremden daha beter bir halden güzel bir pozisyona getirmiş diğer bir deyiş ile sizin gücünüz bölgesel olarak bir mıntıkada tesirli ise Sn.Recep Tayyip Erdoğan ve ekibinin gücü Ülkenin tüm sathında kendini göstermiştir ve göstermeye de devam etmektedir..Ta ki kıyamet kopana kadar da bu böyle devam edecektir.(İnşaAllah)
Raşit Alaşehiri
06.30 18.09.2017
* Nasuh Matruki'nin tekraren yayınladığı kopyala yapıştır makalesinin başlangıcı;
''Bu makalede, 2002 öncesi, AKP öncesi Türkiye'nin kritik ve kronikleşmiş hatalarının, fırsatını bulunca nasıl RTE gibi birinin aşırı güçlenmesinin ve kontrol edilemez hale gelmesinin de cevabını bulabilirsiniz...'' http://www.cagdasses.com/yazarlar/nasuh-mahruki/221/10-yil-geriye-gittik
Photo

Post has attachment
Öztürk Serengil - Cafer Bez Getir (1969)

Meclisler birden karıştı
Politikalar yarıştı
Oylar sayıldı bak bir bir
Amanda Cafer koş bez getir

TİB'te bir anlaşmazlık var
CHP'de gelir çok dar
AP kırat yan yan gelir
Amanda Cafer koş bez getir

Fenerbahçe'ye ne oldu
Taraftar hep mahzun oldu
Nasıl böyle goller yenir
Amanda Cafer koş bez getir

Senden artık ayrılacağım
Aydan parsel alacağım
Apollo göğü inletir
Amanda Cafer koş bez getir

Acele der doktorum ister
Ölmeden kalbimi ister
Yandım doktor yavaş batır
Amanda Cafer koş bez getir...


Abbas Yolcu
25 Ara 2015 tarihinde yayınlandı

Disko Plak © 1969. Disko Folk Orkestrası ile.

DAHA FAZLA GÖSTER
7 Yorum
SIRALAMA ÖLÇÜTÜ:
Raşit Alaşehiri
Herkese açık bir yorum ekle…
Dünden Bugüne
Dünden Bugüne
2 yıl önce
Şarkının tamamı bu kadar değildir. Şarkı bittikten 1 saniye sonra Öztürk Serengil, "Cafer, bez getir, Allahaısmarladık, al bunları götür..." demektedir...
YANITLA
10Mesut Temiz
Mesut Temiz
1 yıl önce
Kaç yıldır internette arıyordum, teşekkürler...
Çocukken plağını her gün defalarca çalardım..:)
Şarkının sonunda "Cafer bez getir, bunu da al götür" diyordu.. Onu da içerecek şekilde paylaşabilirseniz mükemmel olur...
YANITLA
6Dünden Bugüne
Dünden Bugüne
1 yıl önce
Burada kendileri: https://soundcloud.com/abbas-yolcu-158845292/cafer-bez-getir-1969?in=abbas-yolcu-158845292/sets/zt-rk-serengil-2
YANITLA
2Mesut Temiz
Mesut Temiz
1 yıl önce
Çok çok teşekkürler.. Hemen indirdim... :)
Küçükken bir akrabamız vardı, kocasının adı Cafer... O geldiğinde bu plağı çalardım... :)
YANITLA
3Dünden Bugüne
Dünden Bugüne
1 yıl önce
Ahaha, güzelmiş :)))
YANITLA
2Yanıtları gizle
Kamil Calpala
Kamil Calpala
4 ay önce
Büyük üstad.. Mekanı firdevs ola.. Şimdilerde bazılarının çamur attığı, "özgürlük yoktu" dediği devirde yapılan şarkıya bakın.. Hem siyasete batırıyor çuvaldızı, hem spora.. Bugün yüreği yeten yapsın da görelim sonunu..

Post has attachment
Ayşe Arman Kılıçdaroğlu'nu canlı yayında fırçaladı ''K.K ile dalga geçtiler''

Post has attachment
ALÇAK Kılıçdaroğlu!! Sen finolar gibi koltuğunda darbe seyrederken halk bunları yaşıyordu. Çıkmş; "tek tip insan onuruna aykırı diyor, komutan (halka kurşun sık) emri verince tutmamak olmaz"diyor!! Hangi dinden millettensin seni aşağılık rezil!!!

15 TEMMUZ İÇİN...

CHP'li vekil, darbeye karşı sokağa çıkan halka İT dedi, peşinden Kılıçdaroğlu: ''Köprüde linç edilen askerlerin hakkını savunacağız" dedi...

YA 250 ŞEHİDİN, TANKLARIN ALTINDA ELİ AYAĞI KOPAN 2500 YARALININ HAKKI NE OLACAK?

Köprüde öldürülen 36 kişi vardı, 2’si polis 34 sivildi ve hepsi darbeye karşı çıktıkları için şehit edildiler. Askerlerleirn LİNÇ EDİLDİĞİ ise sadece YALAN ve ALGI OPERASYONU...

Ey CHP : Vatan dümesin, Bayrak inmesin, ezan dinmesin diye canını veren, Eli ayağı kopan şehit ve Gazilerin hakkını neden savunmuyorsunuz?

Dayak yiyen darbeci askerlerin fotoğraflarını paylaşıp, 250 şehidi, tankların altında eli ayağı kopan 2500 yaralıyı, Gölbaşında nöbetten gelip uyuyan ve savaş uçaklarıyla bombalanıp şehit düşen 50 özel harekat polisini görmeyen, ama darbeciler için ANA KUZULARI LİNÇ EDİLDİ yalanını yayan, Bu darbe değil TİYATRO diyen ve Darbecilerin yaptıklarına tek bir söz etmeyen OROSPU ÇOCUKLARININ gözlerine sokun bu fotoları..

15 Temmuzun CHP'de yarası var, gocunuyor.. Darbenin başarısız olması, heveslerinin kursaklarında kalması, bütün kuyruk acıları bu...

Boğaz Köprüsündeki Asker üniformalı teröristlerin dayak yemelerinin sebebi : Sabaha kadar, mermileri bitene kadar halka ateş ettiler, Köprünün üzerine yerleştirdikleri keskin nişancı SIRPLAR gibi bir bir halkı avlıyordu, Halka TANKLA bile ateş ettiler.. Araçların içinde insan varken TANKLA üzerinden geçtiler.. Köprüde resmen katliam yaptılar.. Arkalarında 36 ŞEHİT ve 500'ün üzerinde yaralı bıraktılar.

Bu ALÇAK zihniyet : Bütün tiyatrocular 7 ağaç için meydana indiğinde "GEZİ DİRENİŞİ" diye soytarılıklarını öve öve bitiremediler, ama 15 Temmuz'da bütün Halk vatan için meydanlara indiğinde, tankların önüne dikildiğinde TİYATRO diye alay ettiler...
Photo

Post has attachment
Photo

Post has attachment
Photo

Post has attachment
Photo

Post has attachment
Photo

Post has attachment
Photo
Wait while more posts are being loaded