Post has attachment
کانال مذهبی باموضوعیت مهدویت
لطفا جوین بدید
تا روحیه و امیدی برای ادامه این راه داشته باشیم
اجرتون با ارباب حسین ع

Post has shared content
آخرین اخبار پایگاه:
گفتار جدیدی از منصور هاشمی خراسانی با موضوع «دوازده گفتار از آن جناب درباره‌ی سوگواری برای اهل بیت پیامبر صلّی الله علیه و آله و سلّم و چیزی که در آن شایسته است و چیزی که در آن شایسته نیست.» منتشر شد.
* برای مشاهده این گفتار، بر روی لینک زیر کلیک فرمایید:
https://www.alkhorasani.com/fa/moshahede-goftar/5535/
* برای دانلود این گفتار، بر روی لینک زیر کلیک فرمایید:
https://www.alkhorasani.com/fa/download/5535/
Photo

👣نقد پویانمایی «عصر یخبندان ۴»👣
✌قسمت اول✌

توهین به پیامبران الهی نوح و یونس علیهما السلاممشخصات پویانمایی :

شرکت سازنده : Blue Sky Studios

کمپانی توزیع کننده: فاکس قرن بیستم (۲۰th Century Fox)

کارگردان: استیو مارتینو ، مایک تورمیر (Steve Martino, Mike Thurmeier)

نویسنده: مایکل برگ(Michael Berg)

ژانر: انیمیشن/کمدی/ماجرایی/خانوادگی

بودجه ساخت: ۹۵ میلیون دلار

میزان فروش : ۸۷۷ میلیون دلار

محصول : ایالت متحده آمریکا

سال تولید:۲۰۱۲

خلاصه داستان:

عصر یخبندان ۴ آخرین قسمت چهارگانه عصر یخبندان است که با عنوان «رانش قاره ای» نام گذاری شده است.
مندی که در قسمتهای قبلی انیمیشن شاهد ازدواج و بچه دار شدنش بودیم، الان با دختر نوجوانش که دوست دارد رها و آزادانه و بدون قید و بند زندگی کند دچار مشکل است. سید که همیشه در آرزوی داشتن خانواده بوده است در این قسمت با خانواده اش رو به رو می شود اما به سرعت متوجه می شود که دلتنگی خانواده برای وی تنها به دلیل خلاصی آنها از مادربزرگ پیر خانواده بوده است. در اثر شکستن یخ (رانش قاره ای) مندی و دیه گو و سید از بقیه جدا می شوند. مندی به خانواده اش قول می دهد که در مکانی نزدیک پل دوباره به آنها بپیوندد.

از این رو شاهد تلاش مندی و دوستانش از یک سو و الی ، هلو و دیگر حیوانات برای رسیدن به مکان موعود از سوی دیگر هستیم. هر دو گروه در مسیر با مشکلاتی رو به رو می شوند. گروه مندی مورد حمله دزدان دریایی قرار می گیرند و پس از طی مراحلی می توانند با کمک سنجابها و نهنگ دست آموز مادربزرگ دزدان دریایی را شکست دهند.

در نهایت مندی نزد خانواده اش برمی گردد و همه حیوانات به جزیره موعود می رسند. ماموت پدر دیگر آن سخت گیریهای اول را ندارد و به این نتیجه می رسد که باید به نوجوانش فرصت آزادانه تفریح کردن را بدهد!
اسکرات سنجاب نیز که عامل اصلی رانش قاره ها ، ساخته شدن ابوالهول و حتی فرضیه تکامل داروین معرفی می شود، بالاخره به سختی به سرزمین شاه بلوطها دست پیدا می کند اما به واسطه حرص و ولع زیادش سرزمین موعود را را به نابودی می کشاند و آتلانتیس را غرق می کند!

خطوط تعلیق :

خط تعلیق اصلی:
برگشت مندی در کنار خانواده اش و رسیدن به سرزمین موعود.

خطوط تعلیق فرعی:

مبارزه گروه مندی با دزدان دریایی

استقلال طلبی هلو

عشق دیه گو به شیرا

جست و جوی اسکرات برای پیدا کردن جزیره بلوط ها

شخصیت ها:

1341497082_ice-age-3-manny

ری رومانو
در نقش: مندی عضو خوش اخلاق و باهوش گروه و پدر یک خانواده

ice_age_diego_by_schnuffelienchen-d4w53ml

دنیس لیری
در نقش: دیه گو، شخصیت شجاع و عنق

IA4-138_1

لکوئیزامو
در نقش : سید، کاراکتر احمق انیمیشن

1341488181_ice_age_3_ellie-1024x768

کوئین لطیفا
در نقش : الی، همسر مندی

ellie-louis-ice-age-4-continental-drift-wallpaper

ککه پالمر
در نقش: هلو، دختر بازیگوش مندی

Shira_the_pirate_by_mskitti3-d54fxpj

جنیفر لوپز
در نقش : شیرا، دزد دریایی که در آخر به گروه مندی می پیوندد

Scrat_web

کریس وج
در نقش : اسکرات، سنجاب حریص و خستگی ناپذیر

مولفه های استراتژیک:

۱- اتوپیا ( نا کجا آباد):

واژه اتوپیا ریشه در فلسفه یونان باستان دارد. نخستین بار افلاطون۲۵۰۰ سال پیش دو نوع آرمانشهر یا ناکجا آباد را برمی شمرد:

الف) مدینه فاضله ای که وجود ندارد و انسان باید این آرمانشهر را ایجاد کند؛وی در کتاب جمهور خود حدود و ثغور آن را بیان می کند.

ب) آرمان شهری که وجود داشته امادر حال حاضر گمشده است؛ آتلانتیس جزیره خوبی هاست که افلاطون بشر را ترغیب می کند که به دنبال آن بگردد. در مورد مکان این ناکجاآباد ابتدا تصور می شد که در نزدیکی جزیره سیسیل در دریای مدیترانه است. اما به نظر می رسد که این سرزمین موعود، همان اورشلیم یا فلسطین است. سرزمینی که بشر باید برای رسیدن به آن به کند و کاو بپردازد.

این اندیشه اتوپیاگرایی در سالهای آغازین رنسانس باعث شد که کریستف کلمب با حمایت دولتهای انگلیس و اسپانیا راهی جزیره آمریکا شود و با غارت و غصب سرزمین سرخپوستان مدعی «کشف» این سرزمین شوند. در حالی که مردمان آن پیش از هجوم تازه واردان دارای تمدنی چند هزار ساله بودند. این سرزمین به زعم آنها تازه کشف شده، آتلانتیس نامیده شد و لذا نام اتلانتیس یا اتلانتیک را بر اقیانوس ما بین قاره های امریکا و اروپا نهادند.

و اما در دهه های اخیر در پی ترویج نگاه شیعی به زمان ظهور منجی و امام زمان، غرب به سرعت در پی مصادره کردن این نگاه برآمد و علاوه بر اتوپیا، مفهومی به نام آکرونیا (زمانی که وجود ندارد) را مطرح کرد.

اما حقیقت این است که نگاه شیعی نه اتوپیا را می پذیرد و نه آکرونیا را. چرا که این دو مفهوم ناظر به همین دنیا هستند؛ اما بدین معنا نیست که دین برای دنیای انسان برنامه و الگویی ندارد. بلکه اسلام شیعی هم برای دنیا مقید به تبیین جامعه آرمانی است، هم برای عقبی؛ پس از دو منظر می توان جامعه سازی قرآنی را برشمرد:

الف) جامعه اخروی که مقدمه ساختن آن در دنیا است. ( الدنیا مزرعه الآخره)

ب) جامعه هجری که با ظهور امام زمان در این دنیا تحقق می یابد.

در این کارتون هم ما با نوعی فضای اتوپیا گرایی روبه رو هستیم. در ابتداچیزی شبیه به آخرالزمان با هنرمندی به وسیله رانش قاره ای و شکست گسلها به نمایش گذاشته شده است. در واقع همه چیز در حال خراب شدن و از هم پاشیدن است. به شکلی که اعضای خانواده ماموتها از هم جدا می افتند. صحنه های ابتدای کارتون به نوعی شبیه به فیلم ۲۰۱۲ است ؛ همه چیز و همه جا در حال فرو ریختن است. پدری سعی دارد اوضاع را سر و سامان دهد و از خانواده اش محافظت کند. مندی در نهایت به همراه دوستانش به جزیره ای راه پیدا می کند. سپس به دنبال خانواده اش و دیگر حیوانات می رود و آنها را هم به این سرزمین موعود رهنمون می شود. سرزمینی که با المانهایی چون مجسمه آزادی و آبشار نیاگارا به خوبی نماینده قاره آمریکا است.


و بالاخره در آخرین دقایق فیلم اسکرات سنجابه به سرزمین موعود و جزیره افسانه ای می رسد.«اسکراتلانتیس» در واقع همان «آتلانتیس» است که افلاطون از آن نام برده است. اسکرات که از همان اول به دنبال بلوط خود بوده است اینجا وقتی به جزیره ای شگفت انگیز پر از بلوط ها می رسد حرص و ولع باعث می شود که این جزیره را غرق کند. در واقع اینجا عامل گم شدن این جزیره افسانه ای، سنجابی است که با حرص و طمعش موجب این امر شده است.موسیقی کلیسایی پایان انیمیشن و تصویر پردازی شبیه به معماری یونان باستان، نوع لباس ساکنان جزیره و… همه اتوپیای افسانه ای افلاطون را تداعی می کند. در پایان هم متوجه می شویم که این اسکراتلانتیس که خود اسکرات باعث غرق شدنش است، در سرزمین آمریکا واقع است در حالی که به نظر می رسد که این جزیره واقع در اورشلیم باشد. ( با توجه به اینکه در سکانسی از فیلم دیدیم که مندی و خانوداده اش و بقیه حیوانات به سرزمین جدیدی که اتفاقا آن هم مانند آتلانتیس در آمریکاست نقل مکان کرده اند.)


۲- تحریف تاریخ :

زمان این انیمیشن به چندین میلیون سال در عصر دایناسورها و پس از آن برمی گردد. دوره ای که هنوز حیات بشر معنایی نداشته است. با توجه به این نکته تاریخی بهتر است به نام شخصیتهای این کارتون بیشتر دقت کنیم.
مندی یا همان مانفرد، شخصیت خردمند و رهبر گروه است. واژه ی مندی (manny) عبری است. « خداوند با ما است» معنی این نام عبری است.
سید، نامی انگلیسی است؛ همان فردی که ابتدا توانست با بومیان آن سرزمین ( سنجابها) ارتباط برقرار کند.
و دیه گو ، عضو شجاع و اکثرا عصبانی است . این اسم اسپانیایی است.
از این موارد می توان این گونه نتیجه گیری کرد:

الف) در میلیونها سال پیش چگونه اینچنین اسمهایی وجود داشته اند و چرا این اسامی اینگونه انتخاب شده اند. امکان این که این سه اسم کاملا به طور اتفاقی عبری، انگلیسی و اسپانیایی انتخاب شده باشند، وجود ندارد؛ بلکه سازنده آن قصد دارد تمدن خود را دارای تاریخی به قدمت عصر ماموت ها معرفی کند!

ب) رهبر گروه یهودی است. همانطور که در انیمیشن نشان داده می شود یهودی ها (مندی-manny) با کمک بقیه دوستانشان یعنی انگلیسی ها (سید-sid) و پرتغالی ها ( دیه گو – diego)، بدون هیچ گونه درگیری وارد سرزمین جدید (آمریکا) می شوند . مندی با دو دوست دیگرش در حالی که جهان در حال دگرگونی است و قاره ها در حال رانش هستند می توانند جان موجودات باقی مانده را که به صورت جفت جفت اماده حرکت به سمت سرزمین موعود هستند نجات دهند.

این نمایش در تعارض با سطوری است که در صفحات تاریخ نگاشته شده است و سازندگان با اگاهی تمام دست به چنین تحریف بزرگ تاریخی زده اند.

۳- توجیه استعمار:

نکته قابل توجه این است که در اکثر انیمیشنهای غربی و امریکایی که در سالهای اخیر دیده ایم همه به نوعی در تلاش برای توجیه غصب سرزمین آمریکا و پایمال کردن حقوق بومیان منطقه بوده اند. در این انیمیشن هم سرخپوستان به صورت سنجابهایی نشان داده می شوند که حتی توانایی فهم سخنان موجودات تازه وارد را ندارند ( یعنی از نظرفهم و شعور درسطح پایین تری نسبت به مهمانان ناخوانده خود قرار دارند ). مهاجمان هم بدون هیچ گونه درگیری و به صورت کاملا مسالمت آمیز وارد سرزمین آمریکا می شوند. نوع حرکات و حالات سنجابها روگرفتی از اداب و رسوم سرخپوستان است. رابطه دوستانه سید به عنوان احمق ترین عضو گروه با این میزبانان مهربان در نوع خود قابل توجه است. در نهایت با کمک خود بومیان آن سرزمین، این قاره به تصرف انگلوساکسونها درمی آید. در اینجا هیچ اثری از جنگ و خشونت، کشتن قبایل سرخپوستی، شیوع بیماری های واگیردار برای کم کردن جمعیت آنها و دیگر جنایات، دیده نمی شود.

ادامه دارد.....

🎌 »لینک مرجع مهدویت«🎌

http://line.me/ti/p/%40qti6849s


با سلام :
صفحه اختصاصی official account جمکران راه اندازی شد
ممنون می شم حمایت کنید و به اشتراک بگذارید

http://line.me/ti/p/~@XAI2103W
Wait while more posts are being loaded