Post has attachment
Oto najwspanialszy pies pod słońcem znamy się zaledwie dzień i pół, ale już Go kocham. Jest ze schroniska, ale mi to w zupełności nie przeszkadza. Jest młody ma ok. rok - 2 lata. Ma nietypowe umaszczenie. Nie jest za bardzo ufny, bo najbardziej ufa mi. 😉
Photo

Post has attachment

Post has shared content
Z perspektywy Border Collie

ROZDZIAŁ 1

ZAPOZNANIE

Hej.. wabię się Kelly. Jestem psem, a konkretniej- Border Collie. Mieszkam w Słowacji. Moja właścicielka to Eva. Nie pilnuję pasących się owiec. Lecz.. instynkt myśliwski tkwi głęboko we mnie. Na co dzień trenuję Agility, dog frisbee i obdience. Kocham to, co robię. Niedawno nauczyłam się, co znaczy komenda Turlaj Się. Dostaję za jej poprawne wykonanie kawałki PYSZNYCH KĄSKÓW RYBNYCH. Uwielbiam je. Moim psim przyjacielem jest Dixie- czarno- biały Border.
Photo

Post has shared content

Post has shared content

Post has shared content
Sztuczka z portalu ze sztuczkami

 To nie łatwa sztuczka przykrywania się przez psa kocem. Wymaga kilkuetapowej nauki, dlatego polecam ją zaawansowanym czworonogom. 
Do przyswojenia tej sztuczki pies musi znać dwa polecenia: turlanie się i trzymanie przedmiotu w pysku. 
Przydatna jest także znajomość komendy waruj. 
Aby wykonać ten trik potrzebny będzie spory kocyk, mniej więcej dwukrotnie dłuższy od psa (mniejszy nie spełni zadania bo w trakcie wykonywania turlania zroluje się). 
Rozkładamy kocyk na podłodze, każemy psu położyć się na nim, wydajemy komendę, żeby wziął kawałek koca do pyska, gdy to zrobi wydajemy komendę turlaj się i następnie komendę "waruj".

Komenda Przydatna i działa c: Polecam 
Photo

Post has shared content
Z perspektywy Border Collie

[2 czerwca 2016] Nie wiem, co się dzieje. Na podwórku wszystko jest... inne. Pogoda jest ładniejsza, bardziej grzeje. Wiem, że jest taki okres, w którym wszystko zmienia barwy. Dziś pojechałam nad morze. Aportowałam piłkę w wodzie i pływałam na desce. Było genialnie. Moja właścicielka robiła śliczne zdjęcia, ja pozowałam. Nagle jej aparat wleciał do wody.. Oczywiście zorientowałam się i wkroczyłam do akcji. Pod wodą było mnóstwo ryb, z których powstają moje ulubione przekąski 'nagrody'. Przy okazji chciałam złowić jedną, sądzę, że moja właścicielka byłaby zachwycona. Przez to wypadło mi jej urządzenie. Musiałam zrezygnować z pysznego dania i popłynęłam głębiej. Nie wiem co dalej się działo.. Nie mogłam.. jakby żyć. Wszędzie było mokro..

CIĄG DALSZY NASTĄPI

I use amazing photo from Eva Kastelic Photos on Fabcebook. Copyright. This is not mine photography.
Photo

Post has shared content
Wiecie co..

Nie robiłam nigdy takich akcji, że UDAJĘ że odchodzę i dlatego.. Uwierzcie mi. MH i EAH dają mi radość i uwielbiam się im przyglądać itp.. Ale nagrywanie ich to inna sprawa. Nie mam chęci nagrywania ICH. To nie znaczy, że odchodzę.. Naprawdopodobniej będę prowadziła SAMA (Sunny) czasami z moją BFF i sąsiadką Olą kanał w stylu Quick. Nawet nie wiecie, jak się jarałam tym, że kręcę Jelly Beans Challenge. To.. mnie fascynowało. Przekonałam się, że wolę 'gadać do kamery' niż.. gadać lalkami. Kocham też grać w gry i opisywać grę w superlatywach, komentować. Nie będę NA PEWNO pieprzyć o kosmetykach, jak Olivia W. z Małych Gigantów.

Z drugiej strony -
Kocham oglądać filmy o zwierzętach, głównie 'teledyski' z psami i kotami.
Jeśli nie wiecie, o co chodzi [LINK] https://youtu.be/PrIUaWp7TWA
I zamierzam coś podobnego kręcić

Za rok - możliwe - że będę miała psa, a jestem aktywną osobą i dlatego wybiorę aktywną rasę. Najbardziej interesuję się Collie (Borderami, Sheltie, Smooth.. każdym Collie) i Chartami, najbardziej Whippetami (Chartami Angielskimi) i tego czasu będzie o wiele mniej, każdą wolną chwilę poświęcę na psa.

Podumowując- Kończę z nagrywaniem MH i EAH. Zaczynam nowe życie (Na Youtube) Kanał będzie prowadzić ewentualnie Karolina lub Ola

~Sunny c:
Photo

Post has shared content

Post has shared content
Wait while more posts are being loaded