Post has attachment

Post has shared content

Post has shared content

Post has attachment
Wegańskie ciasteczka pistacjowe z kawałkami ziaren kakaowca

Po składniki niezbędne do ich przygotowania zapraszamy do nas:

Orzechy Nerkowca w Całości:
https://www.bulkpowders.pl/orzechy-nerkowca-w-calosci.html

Maple Syrop:
https://www.bulkpowders.pl/orzechy-nerkowca-w-calosci.html

Masło Pistacjowe:
https://www.bulkpowders.pl/maslo-pistacjowe-1kg-pl.html

Białko serwatkowe WPC:
https://www.bulkpowders.pl/bialko-serwatkowe-wpc-pl.html

Organiczne nieprzetwarzane kawałki ziaren kakaowca:
https://www.bulkpowders.pl/organiczne-nieprzetwarzane-kawalki-ziaren-kakaowca.html

https://www.youtube.com/watch?v=UAUljjk3uy0

Post has attachment
Sól kuchenna od dawien dawna w kuchni jest niestety niezbędna. Pomimo tego, że najzdrowsze byłoby wyzbycie się soli albo maksymalne jej ograniczenie, większość ludzi jest do niej za bardzo przyzwyczajona, jak również do smaku jaki nadaje potrawom. Duża ilość soli w spożyciu kosztuje bardzo dużo naszego zdrowia. Jeśli chodzi o Polskę, Polacy 3krotnie przekraczają zalecaną ilość spożycia soli... Na nasze nieszczęście rzadko przywiązuje się do tego wagę, a szkoda bo istnieją różne zamienniki nie tylko w postaci soli, ale również różnych ziół. Kuchnia wcale nie musi być mdła, nudna i bez smaku, jeśli jest zdrowa. Przeciwnie, zdrowa kuchnia musi być smaczna :)

Post has attachment
Nie bez powodu jod kojarzymy z morzem, oceanem i nadmorską kuchnią. Jeśli szukamy najbogatszych naturalnych źródeł tegoż pierwiastka - właśnie tam go znajdziemy. A powinniśmy go szukać, ponieważ niedobory jodu są bardzo poważne dla każdego - a w szczególności dla kobiet w ciąży, osób z chorobami tarczycy i osób z nadwagą. Nie potrzebujemy go dużo, ta mała ilość jaka jest dla nas niezbędna chroni przed zmęczeniem, wpadaniem włosów, ciągłym i uporczywym odczuciem zimna i dreszczy oraz przed kilkoma poważniejszymi chorobami, brak jodu może doprowadzić nawet do śmierci :/

Post has attachment
Uznaje się, że fasola mung jest najzdrowsza wśród wszystkich fasolek. Zaraz po przebudzeniu, gdy walka z budzikiem nie ma już sensu bo zaraz się spóźnisz, a i tak nie masz sił się podnieść, nie masz w sobie ani odrobiny energii, czujesz się ociężały, a myśl o tym co Cię czeka dzisiejszego dnia jest zbyt stresująca i pochłania resztki Twoich sił. Brzmi znajomo? Złota fasolka ma tak bogate "wnętrze", że niemożliwym jest brak sił, zmęczenie, stres i ociężałość przy włączeniu jej do swojej diety :)

Post has attachment
Są wśród Polaków bardzo popularnym i warzywem, na które wiosną czeka się już z wytęsknieniem. Czym różnią się od starych ziemniaków? Czy są zdrowe? Jak już wiadomo z poprzedniego postu o ziemniakach, wcale nie są tak kaloryczne jakby się wydawało i mają olbrzymią pulę wartości odżywczych. Oprócz tego świetnie sprawdzają się jako jedne z pierwszych warzyw maluchów ;)

Post has attachment
Leniwie dojrzewający w tropikalnym słońcu owoc jest nie tylko orzeźwiającą i egzotyczną przekąską, ale również zapewnia zastrzyk wielu witamin i składników odżywczych. Popularny na całym świecie, korzystnie wpływa na zdrowie i na kubki smakowe. Mango ma nie tylko olbrzymią ilość odmian i gatunków, ale również wiele nazw, czy to król witaminowy, owoc bogów, owoc tęcza, owoc młodości, jest symbolem luksusu, pełni życia, sił i witalności, a to wszystko zawdzięcza swemu bogatemu wnętrzu :)

Post has attachment
Jarmuż obecnie bardzo modny, cieszy się coraz większą popularnością w "zdrowej" kuchni, choć wcześniej w Polsce słynął głównie jako roślina ozdobna. Ze względu na bogactwo witamin i innych składników odżywczych, które wręcz tryskają zdrowiem jest bardzo cennym nabytkiem w prowadzeniu zdrowej diety. Nie bez powodu nazywany jest królem zieleniny! Bardzo często wykorzystywany jest przez wegetarian, wegan, przez ludność Afryki, Holandii, Brazylii, Skandynawii, Portugalii czy też Japonii.
Czym zaskarbił sobie sympatię tych krajów? Dlaczego warto po niego sięgać? :)
Wait while more posts are being loaded