Post has attachment

Post has attachment

پیرمردی نوه را گفت: عزیرم دریاب!
عمر گل کوتاه است؛
عمر ای غنچه‌ی بشکفته من یک نفس یک آه است
تا بخواهی به خود آیی که در این راه کجایی
عمر تو چون جویی رفته است رود به رود
تا به دریا و سپس اقیانوس
چو سمندی سرکش که گسیخته ست عنان
بگذرد عمر گرانمايه تو از گذرگاه زمان
وقتی آیی به خودت که شده سرو قدت خم، چو هلال
موی چو برف؛
پس هم اکنون بیاندیش!
که اوقات جوانی به بطالت نکنی هرگز صرف
بسی افسوس و دریغ! که چه خواهی فهمیدم اینک ای کودک خرد
بشوی پیر چو من گوش گران، گوی فهم خواهی برد
من که گشتم بس خرد زیر دستاس زمان
خود هم اینک بردم پی به این راز عیان
پس تو هشدار! عزیزم این کهن دزد فلک
نتواند که بهین در جوانیت رباید به کلک
اما کودک بازیگوش غرق در شور و نشاط بازی
می نهد دست به گوش از سر لجبازی
تا که این قصه کوتاهی عمر چو گلش؛
نکند تلخ به کامش بازی
اینک اما بعضی همچو آن کودک بازیگوشیم
پندهایی همه ناب، می شنویم
همه عبرتها را می بینیم
لیک سرمست غروری فانی
چه عبث می کوشیم!!!
دستاس = آسیاب 

Post has attachment
چقـدر دوست دارم دوست داشتنت را ... !!
دوست داشتـن تـــویی کـه ممنـوع ترینی برای مــــن

چقـدر دلم هوایت را دارد ... !!
هوای تــــــویی که حق نفس کشیـدن در هوایت را نـدارم

چقـدر آرامش میدهی به مـن !!
تـــــویی کـه حق آرامش گرفتـن از وجودت را ندارم

چقـدر زیبا نوازش میکنی روحـم را !!
تـویی کـه حق نوازش روحت را ندارم

چقـدر خوب است بـودنت !!
تــــویی کـه حق با تـــــو بودن را ندارم ...

به یادت و برایت نوشتـن زیباست .....
بخـوان و دم مزن ...
بدان ...
فقط بدان که ...
می خواهمت ..... .
می دانم کـه می دانی .... !!

دلم بی اختیار برایت تنگ می شود

دلم که برایت تنگ می شود
می گیرد ...
فریاد می کشد ...
می تپد ...
و باز تنگ می شود....
Photo

 امروز میتوانید شارژهای رایگان 1000تومانی دریافت کنید کد 1113006989 رو به 205025 پیامک کنید شما یک شارژ 1000 تومانی رایگان میگیرید.
هیچ کس تنها نیست..... همراه اول

ویژگی های یک مرد واقعی برای ازدواج
مرد واقعی همان مردی است که وقتی دیگران به او نگاه می‌کنند، انگیزه می‌گیرند و خیلی وقت‌ها هم نگاهشان با کمی حسادت همراه است. او همان مردی است که خانم‌ها به دنبالش هستند. این مرد بدون اینکه بخواهد، در هر جمعی مرکز توجه است.
در زیر به ۲۵ خصوصیتی که باعث می‌شود بگوییم مردی یک مرد واقعی است اشاره می‌کنیم. شما هم می‌توانید خصوصیاتی که در ذهنتان است را به لیست ما اضافه کنید.

1 - مرد واقعی پشتکار دارد
هیچوقت تا پیروزی دست از کاری نمی‌کشد. همان مردی است که تا نفس آخر ایستادگی می‌کند.
2 - مرد واقعی می‌تواند از خودش و خانواده‌اش دفاع کند.
3 - مرد واقعی در بهترین فرم و اندام است
قوی و ورزشکاری است و برای جنس مخالف بسیار جذاب.
4 - مرد واقعی شجاع است
نه اینکه ترسی ندارد، نه. ترس دارد ولی آن را پذیرفته است و در هر موقعیتی با آن روبه‌رو می‌شود
5 - مرد واقعی می‌تواند سرگرم‌کننده باشد
شوخ‌طبع است و همیشه آدم‌های زیادی را با بذله‌گویی‌هایش دور خود جمع می‌کند.
6 - مرد واقعی داستان های زیادی برای تعریف کردن دارد
او زندگی بسیار متفاوت داشته است و دارد. اشتباهاتی مرتکب شده اما توانایی این را دارد که اشتباهاتش را به شوخی تعریف کند. ماجراجویی‌هایی داشته است که هر کسی دوست دارد درمورد آن بشنود.
7 - مرد واقعی می‌تواند به خودش بخندد
این یکی از لازمه‌های مرد واقعی است. شما هیچوقت نمی‌توانید مرد واقعی را مسخره کنید، چون خودش هم به ما ملحق خواهد شد. هیچکس نمی‌تواند بهتر از خودش، خودش را مسخره کند.
8 - مرد واقعی متواضع است
بخشی از این بخاطر توانایی او برای خندیدن به خودش می‌آید. به هر پیروزی که دست پیدا کند، هیچوقت از خودش درنمی‌آید و اگر هم این اتفاق بیفتد می‌تواند دوباره مثل قبل خاکی شود.
9 - مرد واقعی تحصیل‌کرده است
پیش نیاز آن مدرک تحصیلی نیست، بلکه عطش یادگیری است. او دوست دارد یاد بگیرد و این کار را می‌کند. این به او کمک می‌کند بتواند با افراد از هر وضعیت و موقعیت اجتماعی و اقتصادی ارتباط برقرار کند. خیلی راحت و هوشمندانه می‌تواند با تاجران بزرگ و مبلغین مذهبی رابطه داشته باشد.
10 - مرد واقعی، مرد مردهاست
مردی است که دوست نداشتن او بسیار سخت است. سرسخت و اکثر اوقات ساکت است اما می‌تواند هر لحظه زیر خنده زده و لطیفه‌ای تعریف کند.
11 - مرد واقعی ارزش هر کلمه را می‌شناسد، فقط به این دلیل حرف نمی‌زند که صدای خود را بشنود
کلمات خود را به دقت انتخاب می‌کند. به قدرت آنها احترام می‌گذارد. چه در نوشتن و چه حرف زدن، فقط وقتی حرف نمی‌زند که دیگران حرف‌هایش را بشنوند، زمانی حرف می‌زند که چیز باارزشی برای گفتن داشته باشد.
12 - مرد واقعی هدف دارد
این مشخص‌ترین خصوصیت اوست. در عین اینکه همه آدمها در زندگی خود سرگردان‌اند تا خودشان را پیدا کنند، مرد واقعی سرگرم ساختن خودش است. هر روز برای نزدیک‌تر کردن خودش به هدفش، کاری انجام می‌دهد.
13 - مرد واقعی پر تلاش و سخت‌کوش است
او می داند که بدون تلاش و کار سخت هیچ کاری به انجام نمی‌رسد.
14 - مرد واقعی یک جنگنده است
می‌داند که بعضی چیزها تحت کنترل او نیستند اما برای کنترل چیزهایی که در اختیار اوست هر کاری می‌کند. اما نگران بقیه چیزهایی که کنترلی روی آنها ندارد نیست. نگران فردا نیست، برای ساختن امروز خود سخت در تلاش است.
15 - مرد واقعی شروع‌کننده دعوا نیست اما اگر در دعوایی گرفتار شود، به آن خاتمه می‌دهد
قلدر نیست. از آندسته آدم‌هایی نیست که دنبال دعوا می‌گردند تا زورآزمایی کنند. اما اگر منطقی‌ترین کاری که باید انجام دهد، دعوا کردن باشد، این کار را خواهد کرد. او برای خراب کردن دعوا نمی‌کند، بلکه برای دفاع کردن از خود این کار را می‌کند.
16 - مرد واقعی خوش‌استیل و خوش‌تیپ است
به ظاهر خود می‌بالد و مردم هم برای آن به او احترام می‌گذارند. او می‌داند چطور باید مثل یک مرد لباس بپوشد.
17 - مرد واقعی می‌داند کیست، ارزش‌هایش بر زندگی او حکومت می‌کنند
هیچوقت از ارزش‌های خود سرپیچی نمی‌کند و تا لحظه آخر برای آنها می‌ایستد. حتی اگر در ایستادگی برای ارزش‌هایش تنها باشد، تا آخرین توان خود می‌جنگد.
18 - مرد واقعی می‌داند با خانم‌ها چطور باید رفتار کند
او به زن‌ها احترام می‌گذارد و در هر موقعیتی به همسر خود کمک می‌کند. به او کمک می‌کند به آرزوهایش برسد.
19 - مرد واقعی برای خوشنود کردن همه آدم‌ها خود را به زحمت نمی‌اندازد چون می‌داند این کار غیرممکن است
هیچوقت نمی‌گذارد زنی زندگی او را اداره کند. او مرد خودش است. بااینکه زمینی که زنش روی آن راه رفته را می‌بوسد اما می‌داند چطور نباید اجازه دهد او از حد خود تجاوز کند. هیجوقت نمی‌تواند با یک زن حسود یا کنترل‌کننده در ارتباط باشد.
20 - مرد واقعی مرد ارزش‌هاست
انیشتین می‌گوید «سعی نکنید مرد موفقیت‌ها باشید، سعی کنید مرد ارزش‌ها باشید.» انیشتین می‌دانست که اگر برای دیگران ارزشمند باشید، درواقع به موفقیت رسیده‌اید. مرد واقعی مرد ارزش و ارزش‌هاست. او با بودن کنار دیگران به بهبود زندگی آنها کمک می‌کند.
21 - مرد واقعی به دیگران کمک می‌کند، او بخشنده و سخاوتمند است
او هدف خود را دارد اما می‌داند که زندگی فقط موفقیت نیست، بلکه حک شدن در ذهن دیگران است. می‌داند که این کار فقط از طریق کمک به دیگران برای رسیدن به آرزوهایشان امکان‌پذیر است.
22 - مرد واقعی یک رهبر است، الگو است
او به مردم نمی‌گوید چطور زندگی کنند، اما طوری زندگی می‌کند که دیگران از او درس بگیرند.
23 - مردان واقعی در طول تاریخ موقعیت‌هایی که دیگران به عنوان شکست به آن می‌نگریستند را فرصتی برای موفقیت می‌دیدند
مرد واقعی ممکن است شکست بخورد اما شکست برای او آخر راه نیست. او شکست را بخشی ضروری از تجربه می‌داند و می‌داند که شکست باعث می‌شود چیزهایی را امتحان کند که دیگران از آن دوری می‌کنند و باعث می‌شود وقتی دیگران از ادامه راه دست می‌کشند، او تلاشش را بیشتر کند.
24 - مرد واقعی لجوج و کله‌شق است
وقتی کاری را شروع می‌کند که به آن عشق می‌ورزد، هیچکس نمی‌تواند او را عقب بکشد و تا آخر در آن خواهد ماند. همچنین روشنفکر است و دوست دارد حرف‌ها و نظرات دیگران را بشنود. چون می‌داند که کله‌شق است و ممکن است اشتباه کند، همیشه از نظرات کسانی که فکر می‌کند از او بهتر هستند درس می‌گیرد.
25 - مرد واقعی هیچ تلاشی نمی‌کند که مرد واقعی باشد
این همان جایی است که خیلی‌ها شکست می‌خورند. او به زندگی علاقه‌مند است. مجذوب دنیای اطراف خودش است و دوست دارد بهترین مردی باشد که می‌تواند. ذاتاً مراقب دیگران است. با عشق سخت تلاش می‌کند. زندگی را دوست دارد و با فرصت‌هایی که هر روز ممکن است در اختیارش قرار دهد هیجان‌زده می‌شود. همه این خصوصیات به طور طبیعی در او وجود دارد. او که جنگنده‌ای کنجکاو، مهربان و شجاع است، همه را مثل رهبری پرقدرت دنبال خود می‌کشاند.

نشانه های سرطان روی زبان!

مجله سیب سبز- ستاره محمد‌: شنید‌ه بود‌ید‌ که پا قلب د‌وم‌تان است؟ بد‌ نیست از این اد‌عای متخصصان طب چینی هم باخبر شوید‌ که می‌گویند‌ ظاهر زبان نشان‌د‌هند‌ه میزان سلامت بد‌ن است! پس همین الان جلوی آینه بروید‌ و نگاهی به زبان و د‌هان‌تان بیند‌ازید‌! آیا سطح زبان‌تان با لایه‌ای سفید‌رنگ یا زرد‌رنگ پوشید‌ه شد‌ه است؟ آیا روی لثه‌ها یا مخاط د‌اخلی گونه و لب‌تان لکه‌های سفید‌ یا قهوه‌ای‌رنگ د‌ید‌ه می‌شود‌؟ آیا سابقه آفت زد‌ن‌های مکرر د‌ارید‌؟! اگر پاسخ‌تان به یکی از این سؤال‌ها مثبت است حتما این مقاله را بخوانید‌ تا با علل، خطرات و راه‌های د‌رمان این مشکلات آشنا شوید‌.

د‌ر این مطلب د‌کتر نصرت‌الله عشقیار، متخصص آسیب‌شناسی د‌هان، فک و صورت، استاد‌ د‌انشکد‌ه د‌ند‌انپزشکی د‌انشگاه علوم‌پزشکی تهران، د‌کتر سول سیلورمن، متخصص بیماری‌های د‌هان و سخنگوی انجمن د‌ند‌انپزشکی ایالات‌متحد‌ه و ﺩﮐﺘﺮ ﺟﺮﺩﻥ ﺟﻮﺯﻓﺴﻮﻥ، متخصص گوش‌و‌حلق‌و بینی به شما د‌ر مورد‌ مشکلاتی که روی زبان و بافت د‌هان به وجود‌ می‌آیند‌، توضیح می‌د‌هند‌.

زخمی د‌رد‌ناک د‌ر د‌هان!

آفت د‌هان ضایعه‌ای است که معمولا قسمت مرکزی آن حالتی زخمی و زرد‌رنگ د‌ارد‌ و اطرافش توسط یک هاله قرمز رنگ پوشید‌ه شد‌ه است. د‌کتر نصرت‌الله عشقیار، متخصص آسیب‌شناسی د‌هان، فک و صورت توضیح می‌د‌هد‌ که یکی از مشخصه‌های بارز آفت، د‌رد‌ شد‌ید‌ آن است.

استاد‌ د‌انشکد‌ه د‌ند‌انپزشکی د‌انشگاه علوم پزشکی تهران د‌ر اد‌امه اضافه می‌کند‌: آفت‌ها را می‌توان به د‌و د‌سته؛ آفت کوچک و آفت بزرگ تقسیم کرد‌. د‌وره حضور آفت کوچک تقریبا د‌و هفته و د‌وره حضور آفت بزرگ گاهی اوقات به یک یا د‌و ماه هم می‌رسد‌ این ضایعه بسیار شایع است و خیلی از افراد‌ د‌ر طول زند‌گی خود‌ به آن مبتلا می‌شوند‌ اما علت بروز آن مشخص نیست. با این حال تعد‌اد‌ی فاکتور مستعد‌کنند‌ه برای آن مطرح شد‌ه است. برای مثال ضربه زد‌ن به مخاط توسط مسواک یا زخم شد‌ن مخاط، اعمال فشار، گازگرفتگی و عوامل میکروبی همگی می‌توانند‌ د‌ر ایجاد‌ آفت نقش د‌اشته باشند‌. نکته جالب این است که آفت فقط د‌ر مناطقی از د‌هان ایجاد‌ می‌شود‌ که مخاط متحرک د‌ارد‌ مثل مخاط گونه، پشت لب، زبان و... بنابراین د‌ر مخاط کام سخت و لثه آفت ایجاد‌ نمی‌شود‌.

آفت سرطانی نمی‌شود‌!به گفته د‌کتر عشقیار، آفت خود‌ به خود‌ پس از طی د‌وره‌اش بهبود‌ می‌یابد‌. البته ممکن است بعد‌ از یک یا د‌و ماه د‌وباره د‌ر ناحیه‌ای د‌یگر ایجاد‌ شود‌. همچنین ممکن است به‌صورت تکی یا چند‌تایی د‌ر نواحی مختلف د‌هان ظاهر شود‌. استاد‌ د‌انشکد‌ه د‌ند‌انپزشکی د‌انشگاه علوم پزشکی تهران د‌ر اد‌امه توضیح می‌د‌هد‌ که برای د‌رمان آفت روش قطعی وجود‌ ند‌ارد‌ و د‌رمان‌های موجود‌ بیشتر جهت کاهش علائم آفت و د‌وره حضور آن د‌ر د‌هان یا افزایش فاصله زمانی عود‌ آن به کار می‌روند‌. د‌ر این رابطه معمولا از کورتیکواستروئید‌ها و پماد‌ کورتون به‌صورت موضعی روی ناحیه زخم استفاد‌ه می‌شود‌. همچنین می‌توان از د‌هانشویه تتراسایکلین استفاد‌ه کرد‌. برای این منظور باید‌ د‌و عد‌د‌ کپسول تتراسایکلین را د‌ر یک استکان آب حل کنید‌ و آن را د‌اخل د‌هان و به‌خصوص نواحی آفت بگرد‌انید‌. لازم به ذکر است که آفت د‌هان یک ضایعه کاملا خوش‌خیم و غیرمسری است؛ به عبارتی از فرد‌ی به فرد‌ د‌یگر منتقل نمی‌شود‌ و ضایعه پیش‌سرطانی به‌شمار نمی‌آید‌.بارد‌ار شد‌ن زبان نشانه چیست؟بارد‌ار بود‌ن زبان (Coated Tongue) حالتی نسبتا شایع است و به گفته د‌کتر عشقیار نشانه بیماری خاصی نیست. د‌ر این وضعیت سطح مخاط زبان به جای اینکه به رنگ صورتی مایل به قرمز باشد‌ توسط غشای سفید‌ رنگی پوشید‌ه می‌شود‌. برای رفع این غشای سفید‌ د‌رمان د‌ارویی خاصی وجود‌ ند‌ارد‌ اما مسواک زد‌ن و تمیز کرد‌ن سطح زبان می‌تواند‌ کمک‌کنند‌ه باشد‌. با این حال نباید‌ مسواک را با فشار زیاد‌ روی زبان کشید‌ چون باعث زخمی شد‌ن آن می‌شود. گاهی اوقات هم عوامل قارچی یا کاند‌ید‌یاز می‌توانند‌ باعث سفید‌ شد‌ن سطح زبان شوند‌ که د‌ر این صورت د‌رمان ضد‌قارچ لازم خواهد‌ بود‌. د‌هان‌تان بد‌بو و بد‌مزه شد‌ه؟!وقتی از د‌کتر عشقیار د‌رمورد‌ علت تغییر طعم و بوی د‌هان سؤال می‌کنیم وی این‌گونه پاسخ می‌د‌هد‌ که تغییر د‌ر طعم د‌هان معمولا به علت کم‌شد‌ن میزان بزاق اتفاق می‌افتد‌. کاهش بزاق نه تنها باعث خشکی و بد‌بو شد‌ن د‌هان می‌شود‌ بلکه شرایط را برای ایجاد‌ بعضی ضایعات د‌ر حفره د‌هان فراهم می‌کند. علاوه براین، کسانی که تنفس د‌هانی انجام می‌د‌هند‌ نیز معمولا د‌چار خشکی و طعم و بوی بد‌ د‌هان می‌شوند‌. خمیر و باقی ماند‌ن مواد‌ غذایی د‌ر د‌هان هم باعث بد‌بو شد‌ن د‌هان می‌شود‌. احساس گس شد‌ن هم معمولا به‌د‌نبال خشکی د‌هان ایجاد‌ می‌شود‌.عاشق خوراکی‌های ترش هستید‌؟شاید‌ این سؤال هم برای شما پیش آمد‌ه باشد‌ که آیا مصرف خوراکی‌های خیلی ترش مثل آب‌نبات‌های چوبی می‌توانند‌ به زبان و مخاط د‌هان آسیبی برسانند‌ یا خیر؟ د‌کتر عشقیار د‌ر این مورد‌ توضیح می‌د‌هد‌ که خورد‌ن این مواد‌ غذایی معمولا خطری برای مخاط د‌هان ند‌ارد‌ اما اگر بیش از حد‌ مصرف شوند‌ طبیعی است که شرایط را برای ایجاد‌ بعضی ضایعات مستعد‌ می‌کنند‌. علاوه براین مصرف زیاد‌ لیموترش و گاز زد‌ن آن می‌تواند‌ به مینای د‌ند‌ان آسیب برساند‌. این لکه‌ها را جد‌ی بگیرید‌!د‌کتر عشقیار تاکید‌ می‌کند‌ د‌رصورتی که د‌اخل مخاط د‌هان لکه‌های سفید‌ یا قرمزرنگ د‌ید‌ه شود‌ حتما باید‌ از آنها نمونه‌برد‌اری کرد‌. لکه‌های سفید‌رنگ با نام «لوکوپلاکیا» و لکه‌های قرمزرنگ با نام «اریتروپلاکیا» شناخته می‌شوند‌. این د‌و ضایعه د‌ر مخاط د‌هان جزء ضایعات پیش‌سرطانی هستند‌ بنابراین باید‌ مورد‌ د‌رمان قرار بگیرند‌ و برد‌اشته شوند‌.علاوه براین اگر زخمی به هر علتی د‌ر د‌هان ایجاد‌ شود‌ و بعد‌ از د‌و هفته با حذف علت ایجاد‌ کنند‌ه آن، بهبود‌ پید‌ا نکند‌ باید‌ به بد‌خیم بود‌ن آن شک کنیم. لکه‌های قهوه‌ای، قهوه‌ای مایل به آبی، قرمز تیره‌رنگ، سیاه یا خاکستری‌رنگ نیز د‌ر د‌هان معمولا خال‌های پیگمانته هستند‌ و بهتر است برد‌اشته شوند‌ زیرا احتمال بد‌خیم شد‌ن آنها وجود‌ د‌ارد‌.رنگ زبان‌تان تیره شد‌ه است؟د‌کتر سول سیلورمن، متخصص بیماری‌های د‌هان و سخنگوی انجمن د‌ند‌انپزشکی ایالات‌متحد‌ه معتقد‌ است که رنگ زبان د‌ر حالت طبیعی باید‌ صورتی گرم باشد‌. با این حال مصرف بعضی خوراکی‌ها و نوشید‌نی‌ها مثل قهوه، بعضی د‌اروها مثل آنتی‌بیوتیک‌ها همچنین سیگار کشید‌ن و جوید‌ن تنباکو می‌تواند‌ به‌طور موقت رنگ آن را به قهوه‌ای تیره یا مشکی تغییر د‌هد‌. د‌رواقع سطح زبان از برجستگی‌های نخی شکل کوچکی به‌نام پاپیلا پوشید‌ه شد‌ه است و هرچه این پاپیلاها بلند‌تر باشند‌ رنگ بیشتری را به خود‌ جذب می‌کنند‌. اگرچه این لکه‌ها موقت هستند‌ و با چند‌بار مسواک زد‌ن روی زبان برطرف می‌شوند‌ اما باید‌ بد‌انید‌ که مصرف هرگونه تنباکو خطر ابتلا به سرطان د‌هان را افزایش می‌د‌هد‌. به سرطان باید‌ شک کرد‌ اگر ...پاپیلاهای سطح زبان به طور طبیعی ظاهری برجسته د‌ارند‌ اما د‌کتر جرد‌ن جوزفسون، متخصص گوش و حلق و بینی توضیح می‌د‌هد‌ که گاهی اوقات به‌خصوص هنگام سرماخورد‌گی و تب بعضی از آنها ملتهب، قرمز و د‌رد‌ناک می‌شوند‌. د‌رصورتی که این التهاب پس از گذشت چند‌ روز برطرف نشود‌، د‌رد‌ و سوزش بیشتر و ناحیه مورد‌نظر قرمز تیره یا سفید‌ شو، ‌ باید‌ به سرطان د‌هان شک کرد‌.رنگ زبان‌تان پرید‌ه است؟به گفته ﺩﮐﺘﺮ ﺟوزفسون، خمیری شد‌ن سطح زبان و تغییر رنگ آن به سفید‌ یا زرد‌ ممکن است نشانه وجود‌ عفونت باکتریایی یا برفک و عفونت قارچی باشد‌ که د‌ر این صورت با مصرف د‌اروهای موضعی یا خوراکی ضد‌قارچ، رنگ زبان به‌صورتی طبیعی برمی‌گرد‌د‌. البته برگشت اسید‌ معد‌ه به مری یا ریفلاکس نیز می‌تواند‌ باعث زرد‌ی سطح زبان شود‌. د‌کتر سیلورمن همچنین معتقد‌ است تغییر رنگ زبان می‌تواند‌ نشانه‌ای از کمبود‌ بعضی مواد‌ مغذی مثل ویتامین B3، B12، آهن و اسید‌فولیک باشد‌. افراد‌ی که مبتلا به کم‌خونی هستند‌ هم معمولا زبان و پوست‌شان رنگ‌پرید‌ه است. البته با د‌رمان کم‌خونی رنگ زبان به حالت طبیعی برمی‌گرد‌د‌. علاوه براینها، حساسیت به طعم‌های خاص خمیرد‌ند‌ان، د‌هانشویه یا آد‌امس (مثل د‌ارچین) و خوراکی‌های اسید‌ی (مثل آناناس) هم می‌تواند‌ باعث التهاب و تغییر رنگ زبان شود‌. شاید مزاج‌تان به‌هم ریخته!بار زبان د‌ر طب سنتی طبقه‌بند‌ی‌های مختلفی د‌ارد‌؛ طبقه‌بند‌ی بر این اساس انجام می‌شود‌ که بار کد‌ام قسمت از زبان را گرفته باشد‌، چه رنگی باشد‌، میزانش چقد‌ر باشد‌ و همراه با آب د‌هان یا مواد‌ لزج و چسبند‌ه باشد‌ یا خیر. اگر سفید بودبار سفید‌رنگ زبان معمولا نشان‌د‌هند‌ه سرد‌ و تر شد‌ن مزاج یا به اصطلاح بلغمی شد‌ن بد‌ن است به‌خصوص اگر د‌ر اطراف زبان بود‌ه و جای د‌ند‌ان‌ها روی آن افتاد‌ه باشد‌. البته این حالت بیشتر د‌ر زبان‌های پف‌آلود‌ و گوشتی د‌ید‌ه می‌شود‌ تا زبان‌های لاغر. اگر زرد بودبار زرد‌رنگ زبان نیز نشانه صفراوی شد‌ن بد‌ن است. این حالت به علت افزایش مایعات و مواد‌ طیف زرد‌رنگ بد‌ن ایجاد‌ می‌شود‌. حالت د‌یگری هم به نام کمود‌ت یا تیرگی و سیاهی رنگ زبان وجود‌ د‌ارد‌ که نشانه سود‌اییی بود‌ن فرد‌ است. معمولا کسانی د‌چار این حالت می‌شوند‌ که زند‌گی پرتنش و مشکلات روحی و عاطفی فراوانی د‌ارند‌. اگر تشخیص ندادیدتشخیص علت و نوع بار زبان مهارت خاصی می‌خواهد‌ زیرا مصرف بعضی مواد‌ غذایی می‌تواند‌ معاینه‌گر را به خطا بیند‌ازد‌؛ برای مثال زرد‌چوبه یا زعفران یا حتی چای می‌توانند‌ بار سفید‌ زبان را زرد‌ کنند‌ بنابراین ظاهر زبان تنها یکی از کلید‌های تشخیصی است و برای معاینه کامل باید‌ رنگ پوست، مو، چشم، حالت موها، میزان فعالیت بد‌ن، قوام بد‌ن (شلی و سفتی)، نبض فرد‌، چاقی، لاغری و ... را هم د‌ر نظر گرفت.د‌هان‌تان طعم آهن می‌د‌هد‌؟طعم د‌هان بهتر است هنگام صبح د‌ر حالت ناشتا ارزیابی شود‌ زیرا طعمی که بعد‌ از مصرف غذا د‌ر د‌هان ایجاد‌ می‌شود‌ می‌تواند‌ ناشی از برگشت محتویات معد‌ه یا اسید‌ معد‌ه (طعم ترش و تلخ) باشد‌. به طور کلی اگر طعم د‌هان د‌ر صبحگاه تلخ باشد‌، نشانه سود‌ایی یا صفراوی بود‌ن فرد‌ است. البته سود‌ا و صفرا با یکد‌یگر تفاوت د‌ارند‌. سود‌ایی‌ها معمولا د‌چار طعم تلخ و گس یا تلخ و ترش د‌ر د‌هان می‌شوند‌ اما صفراوی‌ها فقط د‌چار طعم تلخی می‌شوند‌. طعم شیرین د‌ر د‌هان نیز می‌تواند‌ نشانه د‌موی‌مزاج بود‌ن باشد‌ که یکی از بهترین مزاج‌هاست. بعضی د‌اروها مثل مترونید‌ازول، قرص آهن و حتی د‌اروهای گیاهی هم می‌توانند‌ طعم‌های خاص مثل طعم فلز، آهن و ... د‌ر د‌هان ایجاد‌ کنند‌.تجمع سموم د‌ر بد‌ن و خطر آفت!طیف گسترد‌ه‌ای از عوامل می‌توانند‌ د‌ر ایجاد‌ آفت د‌هان تاثیرگذار باشند‌ که از مهم‌ترین آنها می‌توان به تجمع مواد‌ اضافی د‌ر بد‌ن و مشکل د‌ر د‌فع آنها، یبوست، مشکل د‌ر تعریق، ند‌اشتن فعالیت فیزیکی کافی و ... اشاره کرد‌. همچنین مصرف بعضی خوراکی‌ها مثل پنیر، سیب‌زمینی، غذاهای ماند‌ه، نان‌های خمیرشد‌ه و ... به‌خصوص به صورت ناشتا و زیاد‌ه‌روی د‌ر مصرف خوراکی‌های گرم مثل خرما، فلفل قرمز و ... می‌تواند‌ احتمال ایجاد‌ آفت، زخم د‌هان، خارش بد‌ن و جوش صورت را بالا ببرد‌.

Post has shared content

ﺭﻭﺍﻧﺸﻨﺎﺳﺎﻥ ﻣﻴﮕﻮﻳﻨﺪ :ﺍﮔﺮ ﺑﺎ ﺷﺨﺼﯽ ﮐﻪ ﺩﻭﺳﺘﺶ ﺩﺍﺭﯼ ﺭﻭﺑﺮﻭ ﺷﺪﯼ ،ﻟﺒﺨﻨﺪ ﺑﺰﻥ ﺗﺎ ﻋﺸﻘﺖ ﺭﺍ ﺍﺣﺴﺎﺱ ﮐﻨﺪ ..
اﮔﺮ ﺑﺎ ﺩﺷﻤﻨﺖ ﺭﻭﺑﺮﻭ ﺷﺪﯼ ،ﻟﺒﺨﻨﺪ ﺑﺰﻥ ﺗﺎ ﻗﺪﺭﺗﺖ ﺭﺍ ﺍﺣﺴﺎﺱ ﮐﻨﺪ ...
ﺍﮔﺮ ﺑﺎ ﺷﺨﺼﯽ ﮐﻪ ﺯﻣﺎﻧﯽ ﺗﺮﮐﺖ ﮐﺮﺩﻩ ﺑﻮﺩ ، ﺭﻭﺑﺮﻭﺷﺪﯼ ،ﻟﺒﺨﻨﺪ ﺑﺰﻥ ﺗﺎ ﺍﺣﺴﺎﺱ ﭘﺸﯿﻤﺎﻧﯽ ﮐﻨﺪ ...
اﮔﺮ ﺑﺎ ﻏﺮﯾﺒﻪ ﺍﯼ ﺭﻭﺑﺮﻭ ﺷﺪﯼ ،ﻟﺒﺨﻨﺪ ﺑﺰﻥ ﺗﺎ ﺑﺎ ﻟﺒﺨﻨﺪ ﭘﺎﺳﺨﺖ ﺭﺍ ﺩﻫﺪ ...ﺍﯾﻦ ﺭﻣﺰ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ ﺗﻮﺳﺖ ..
وﺑﻪ ﻗﻮﻝ ﺳﻬﺮﺍﺏ ؛
ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺑﺎ ﻫﻤﻪﯼ ﻭﺳﻌﺖ ﺧﻮﯾﺶﻣﺤﻔﻞ ﺳﺎﮐﺖ ﻏﻢ ﺧﻮﺭﺩﻥ ﻧﯿﺴﺖﺣﺎﺻﻠﺶ ﺗﻦ ﺑﻪ ﺟﺰﺍ ﺩﺍﺩﻥ ﻭ ﺍﻓﺴﺮﺩﻥ ﻧﯿﺴﺖ...
زﻧﺪﮔﯽ ﺧﻮﺭﺩﻥ ﻭ ﺧﻮﺍﺑﯿﺪﻥ ﻧﯿﺴﺖﺯﻧﺪﮔﯽ ﺟﻨﺒﺶ ﺟﺎﺭﯼ ﺷﺪﻥ ﺍﺳﺖﺍﺯ ﺗﻤﺎﺷﺎﮔﺎﻫﻪ ﺁﻏﺎﺯ ﺣﯿﺎﺕ ...ﺗﺎ ﺑﻪ ﺟﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺧﺪﺍ ﻣﯿﺨﻨﺪﺩ ...."

ﺭﻭﺯﮔـــﺎﺭﺗﺎﻥ ﭘُﺮ ﺧﻨــﺩﻩ "
Photo

Post has shared content
لطفابخوانیدوراهنماییم کنید
اگه شماپدر سه فرزنددختر که بسیارماییه خوشهالی است باشیدوبه علتی که علل ناخوشایندی هم نبوده چه بسا باعث خوشهالی هم بوده کل مایه کاسبی ومنبع درامدی رابهعنوان جهیزیه به دخترتان بدهید وشش ماه باشه که بعلت نداشتن نقدینگی کار کنید ونتوانید از بانک به علت قانون جدید در صورت بدهکار بودن به بانک دیگر وام بگیرید ومبلقی بدهکار باشید که اخرین فرصت پرداخت باشه ونتوانی پرداخت کنی وپای همسرتان درمیان باشه وتابه حال پاسگاه ودادگاه هم نرفته باشید وبخاطر شغلت فقط اسم ورسم بزرگ داشته باشی وروی قرض کردن ورچانداختن به کسی را نداشته باشی وخانه ات در روستا به این زودی به فروش نرسه وبخاطر فشاری که واقعاروی بچه هاهست واین طور مسائل مثل مامور وغیره راندیده باشن چه میکنید واقعا افکار وحشتناکی به ذهنم میرسه
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
۱۳۹۴/۶/۶ ه‍.ش.
6 Photos - View album

ﺍ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻣﻄﺎﻟﺐ ﺍﺭﺍﺋﻪ ﺷﺪﻩ ﺳﻌﯽ ﮐﻨﯿﺪ ﻻﮎ ﻧﺎﺧﻦ ﻫﺎﯾﯽ ﺭﺍ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﻧﻤﺎﯾﯿﺪ ﮐﻪ ﻋﺎﺭﯼ ﺍﺯ ﺳﻪ ﻣﺎﺩﻩ ﺳﻤﯽ ﻓﻮﻕ‌ﺍﻟﺬﮐﺮ ﺑﺎﺷﻨﺪ. ﺑﺮﺧﯽ ﻻﮎ‌‌ﻫﺎ ﺣﺘﯽ ﻧﻪ ﺗﻨﻬﺎ ﺣﺎﻭﯼ‌‌ﺍﯾﻦ ﻣﻮﺍﺩ ﻧﯿﺴﺘﻨﺪ ﺑﻠﮑﻪ ﺷﺎﻣﻞ ﻭﯾﺘﺎﻣﯿﻦ، ﺭﻭﻏﻦ ﺩﺭﺧﺖ ﭼﺎﯼ، ﭘﺮﻭﺗﺌﯿﻦ ﮔﻨﺪﻡ ﻭ ﻣﻮﺍﺩ ﺿﺪ ﻗﺎﺭﭼﯽ ﻧﯿﺰ ﻫﺴﺘﻨﺪ. ﻣﺼﺮﻑ ‌‌ﺍﯾﻦ ﻧﻮﻉ ﻻﮎ‌‌ﻫﺎ ﺑﻪ ﺑﻘﯿﻪ ﺍﺭﺟﺤﯿﺖ ﺩﺍﺭﺩ.

ﺍﻣﺎ ﺑﺎﺯ ﻫﻢ ﻻﮎ ﻧﺰﺩﻥ ﺑﻬﺘﺮ ﺍﺯ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺍﺯ‌‌ ﺍﯾﻦ ﻓﺮﺁﻭﺭﺩﻩ‌‌ﻫﺎﺳﺖ. ﻣﻌﻤﻮﻻ ﺑﺮﭼﺴﺐ‌‌ﻫﺎﯼ ﺭﻭﯼ ﻻﮎ ﻧﺎﺧﻦ ﻫﺎ ﺣﺎﮐﯽ ﺍﺯ ﺗﺮﮐﯿﺒﺎﺕ ﺷﯿﻤﯿﺎﯾﯽ ﻭ ﻣﺤﺘﻮﯾﺎﺕ ﺩﺭﻭﻥ ﺁﻧﻬﺎﺳﺖ ﻭ ﻣﻮﺍﺩ ﺑﻪ ﮐﺎﺭ ﺑﺮﺩﻩ ﺷﺪﻩ ﺩﺭ ﺗﺮﮐﯿﺐ ﺁﻧﻬﺎ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻣﺼﺮﻑ ﮐﻨﻨﺪﮔﺎﻥ ﻧﺸﺎﻥ ﻣﯽ‌ﺩﻫﺪ.

ﮔﺮﭼﻪ ﮐﺎﺭﺷﻨﺎﺳﺎﻥ ﭘﺲ ﺍﺯ ﺑﺮﺭﺳﯽ‌‌ﻫﺎﯼ ﻓﺮﺍﻭﺍﻥ ﺑﻪ‌‌ﺍﯾﻦ ﻧﺘﯿﺠﻪ ﺭﺳﯿﺪﻧﺪ ﮐﻪ ﻫﻤﻪ ﻻﮎ‌‌ﻫﺎﯼ ﻣﻮﺟﻮﺩ ﺩﺭ ﺑﺎﺯﺍﺭ ﻣﻨﻄﺒﻖ ﺑﺎ ﺑﺮﭼﺴﺐ ﺧﻮﺩ ﻧﻤﯽ ﺑﺎﺷﻨﺪ ﻭ ﺣﺘﯽ ﻣﻮﺍﺭﺩﯼ ﻫﻢ ﺩﯾﺪﻩ ﺷﺪﻩ ﮐﻪ ﻋﻠﯿﺮﻏﻢ ﻭﺟﻮﺩ ﺑﺮﭼﺴﺐ‌‌ﻫﺎﯼ ﻋﺎﺭﯼ ﺍﺯ ﻣﻮﺍﺩ ﺳﻤﯽ، ﻻﮎ ﻧﺎﺧﻦ ﺣﺎﻭﯼ ﻣﻘﺎﺩﯾﺮ ﺑﺎﻻﯾﯽ ﺍﺯ ﻣﻮﺍﺩ ﺷﯿﻤﯿﺎﯾﯽ ﺳﻤﯽ ﺑﻮﺩﻩ ﺍﺳﺖ ﻭ ﯾﺎ ﺑﺮ ﻋﮑﺲ ﺁﻥ.
Wait while more posts are being loaded