Post has attachment
MÜSİAD Yurt dışı teşkilat komisyonu dernek merkezimizi ziyaret etti.
Photo
Photo
2013-12-17
2 Photos - View album

Değerli grup üyeleri;

Mail yoluyla gelen ve Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığına Hitaben kaleme alınan bir duyuruyu sizlerle paylaşıyorum.

Avrupa yaşatıyor,biz öldürüyoruz..

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca hazırlanan yeni Bitkisel Gıda Takviyesi Yönetmeliğine göre; bir bitkisel gıda takviyesi üretim kayıt ve onay işleri için 24.000,00 TL ödemek gerekiyor. Örneğin: 100 çeşit ürününüz var, bu 2.400.000,00 TL ödeyeceksiniz demektir. Türkiye de hangi firma bu tutarları ödeyebilir? Bu açıkca siz iş yapmayacaksınız iş yerlerinizi kapatın, ölün, intihar edin ve ya ülkeyi terk edin demektir. Avrupa Birliği Ülkelerinde ise hükümetler bazı şifalı bitkilerin yetiştirilmesi için çiftçiye dönüm başına 1.500,00 Euro teşvik parası ödüyor. Onlar yaşatmaya çalışıyor, biz öldürmeye.

Böyle bir uygulama dünyanın hiçbir ülkesinde yoktur. Şu anda Almanya da eczanelerde satılan ilaçların içinde bitkisel olanların oranı %85 tir. Bütün dünya ülkeleri bu yönde bir çalışma yaparken Bakanlığınızın böyle bir uygulamaya geçmesi ülke ekonomisine, dünya ekonomik konjonktürüne tamamen ters bir uygulamadır. Bu uygulamanın gerçek nedenini öğrenmek istiyoruz.

1- İthalatçı ilaç firmaların yılda 30 milyar dolarlık ilaç ithal ettikleri açıktır.
2- Türkiye'de eczanede satılan ilaçların %90 yurtdışından emperyalist ülkeler tarafından üretilmektedir.
3- Dünyadaki global ilaç üreticileri ve ithalatçı ilaç firmaları medya, basın yayın ve internet üzerinden alternatif tıp için karalama yapıyorlar.
4- A.B.D. de yılda 200.000 kişi, Almanya da 40.000 kişi, İngiltere de 35.000 kişi Türkiye de takriben 50.000 kişi kimyasal ilaçlardan dolayı ölüyor.

NOT: Kore'de 150.000 kişi ginseng Çin'de 100.000 kişi ginkgo ve 170 bin kişi Asya'da zencefil yetiştirilmesi ve üretiminde çalışıyorlar. Türkiye yılda on binlerce ton zencefil ithal ediyor. Bu bitkileri ülkemizde yetiştirebiliriz.
Söz konusu tebliğin insan sağlığı ve ülke menfaati adına tekrar gözden geçirilmesini arz ve talep ederiz. İnsanlarımızın özelikle de gençliğimizin sağlığı ve geleceği için Desteklerinizi bekliyoruz.
 

Derneğimiz ilk Genel Kurulu 16 Kasım 2013'de Gerçekleştirildi.
Wait while more posts are being loaded