W czwartek 13 listopada zrealizowaliśmy kolejne prace Koła, w tym dokonaliśmy podsumowania warsztatów CHALLENGE your DESIGN THINKING oraz opracowaliśmy plan zmian w projekcie energetycznym. Ponadto ustalaliśmy szczegóły wizyty studyjnej w światowej klasy ośrodku pracy kreatywnej Hasso-Plattner-Institut School of Design Thinking na Uniwersytecie Poczdamskim. Członkowie naszego Koła wybierają się tam w grudniu br. Ostatnia sprawą było omówienie kwestii kadrowe Koła i naboru nowych studentów - szczegóły w zakładce Terminarz. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w pracach wszystkich chętnych i majacych zapał studentów. W razie pytań prosimy o Kontakt.

Post has attachment
Aktualnie SKN Innowatora "Ordo ex Chao" realizuje projekt energetyczny poświęcony zwiększeniu oszczędności energii w Akademikach AM. Projekt uzyskał poparcie Kanclerza AM. Dla wszechstronnego przeanalizowania możliwości zmniejszenia zużycia energii elektrycznej przygotowaliśmy ANKIETĘ. Bardzo prosimy o wypełnienie jej przez studentów aktualnie lub w przeszłości zamieszkujących w akademikach. Ankieta jest dostępna pod adresem http://akademiki.ankietka.pl/ Z góry dziękujemy za podzielenie się swoimi opiniami w przedmiotowej sprawie.

Post has attachment
4 marca 2014 (wtorek) o godz. 15:30 w Sali Senatu Akademii Morskiej w Szczecinie (budynek główny na ul. Wały Chrobrego 1-2) odbędzie się III Otwarte Spotkanie Kół Naukowych. Tematem przewodnim seminarium będzie ”Wynalazczość - cecha czy talent”. Naszym gościem będzie prof. dr hab. inż. Bolesław Kuźniewski. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych (studentów, nauczycieli, naukowców, wynalazców, racjonalizatorów, hobbistów majsterkowiczów, opiekunów kół naukowych itd.) do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Post has attachment
Studenckie Koło Naukowe Innowatora „Ordo ex Chao”  zaprasza wszystkich zainteresowanych z Akademii Morskiej i nie tylko na na II Otwarte Spotkanie Kół Naukowych. W ramach wydarzenia przeprowadzimy seminarium z udziałem naukowców Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie nt. „Pamięć i jej rola w procesie twórczym". Na spotkaniu dowiemy się jak działa mózg z punktu widzenia neurobiologa oraz psychologa. Zapraszamy studentów, pracowników i wszystkie osoby zainteresowane kognitywistyką.

Data spotkania: 20 stycznia 2014 (poniedziałek)
Godzina: 15:30-17:00
Miejsce: Sala Senatu, Budynek Główny Akademii Morskiej, ul. Wały Chrobrego 1-2, II piętro

Post has attachment
Niniejszym informujemy, że 6 lutego 2014 (czwartek) w godz. 12:00-13:30 w Sali Senatu Akademii Morskiej w Szczecinie (budynek główny na ul. Wały Chrobrego 1-2) odbędzie się ogólnouczelniane seminarium dydaktyczne prowadzone przez delegatów z wszystkich wydziałów naszej uczelni oraz z CTTM. Temat przewodni seminarium to: ”Wybrane aspekty nauczania problemowego oraz komercjalizacji wiedzy na przykładzie USA i Finlandii”. W gronie prelegentów znajdą się również opiekunowie naszego Koła. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Dnia 17.12.2013 w godzinach  15:30–18:30 w Sali Senatu Akademii Morskiej w Szczecinie odbyło się zorganizowane przez Studenckie Koło Naukowe Innowatora "Ordo ex Chao" I Otwarte Spotkanie Kół Naukowych (I OSKN). W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Kół Studenckich naszej uczelni oraz delegacje studentów z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego (ZUT) oraz Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego (PUM).

Oprócz studentów w spotkaniu uczestniczyli nauczyciele akademiccy / opiekunowie kół naukowych: prof. Janusz Grabian Dziekan Wydziału Mechanicznego AM, Bogusz Wiśnicki Prodziekan ds. Studiów Niestacjonarnych Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu, Bożena Gorzkiewicz oraz Ewa Zamojska-Kosciów z Wydziału Nauk o Zdrowiu PUM oraz Michał Twardochleb Prezes Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Wydziału Informatyki (ZUT) w Szczecinie.

W ramach spotkania zrealizowane zostało wprowadzenie w tematykę ochrony własności intelektualnej prowadzone przez Dorotę Idziaszczyk Konsultanta Merytorycznego Koła. Prezentacja prowadzona była ze szczególnym uwzględnieniem twórczości i wynalazczości studenckiej. Następnie odbyła się emisja filmu fabularnego poświęconego inżynierii odwrotnej oraz prowadzona przez opiekunów Koła dyskusja nt. etyki i granic prawnych działań przedstawionych w filmie. W ramach spotkania Koło zorganizowało poczęstunek częściowo sfinansowany z funduszu Dziekana Wydziału Mechanicznego AM.

Cieszymy się z bardzo licznej frekwencji – w wydarzeniu wzięło udział 36 osób. Zamiarem naszym jest cykliczne organizowanie tego typu spotkań integrujących społeczność studencką, a już wkrótce planujemy organizację ogólnouczelnianego seminarium poświęconego kognitywistyce, które poprowadzą specjaliści z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Poniżej przedstawiamy wybrane zdjęcia ze I Otwartego Spotkania Kół Naukowych.

Witam na profilu Google+ społeczności lokalnej, jaka stanowi Studenckie Koło Naukowe Innowatora "Ordo ex Chao" działające na Akademii Morskiej w Szczecinie.

Koło ma w założeniu realizować cele cząstkowe takie jak:
- rozwijanie twórczego myślenia;
- uczenie pracy zespołowej (team building, negocjacje, management, execution);
- uczenie praktycznego wykorzystania metod inwentycznych (Design Thinking, metoda Gordona, Philips 6/6, metoda „burzy mózgów”, 5 Whys, metoda analogii i wiele innych);
- rozwiązywanie problemów z rożnych dziedzin;
- stosowanie prototypowania, testowania oraz osiągnięć nauk kognitywnych;
- współpraca z biznesem;
- wykorzystywanie wiedzy technicznej do realizacji projektów;
- pogłębianie kompetencji lingwistycznych w zakresie języka angielskiego.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych studentów do uczestnictwa w naszych pracach. Szczegółowy terminarz spotkań znajdziecie na oficjalnej stronie Koła.

Pozdrawiam
Leszek Chybowski, Opiekun Naukowy Koła
Wait while more posts are being loaded