Post has attachment
🍃🍃🍃السلام علیک یا صاحب الزمان المهدی🍃🍃🍃
سلام بر دوستداران حضرت. کانال مذهبی ( مطالبی مهدوي) زیر هست. دوستانی که مایل هستند عضو بشند. ممنونم
- - - - - - - - -
کانال مهدویت (فعالیت هایی در عرصه مهدویت)
https://telegram.me/Kanonm
🍂🍃🍂🍃🍂🍃🍂🍃
Photo

پيامبر خدا (ص):
قهر كردن مسلمان با برادرش ،مانند ريختن خون اوست.
كنزالعمّال : 24789 منتخب ميزان الحكمة : 580
امام باقر(ع): دو مومنى بيش از سه روز بايكديگر قهر نكردند ، مگر اين كه در روز سوم من از آن دو بيزارشدم . عرض شد : يابن رسول اللّه‏ ، آن كه ظالم و مقصّر است ، آرى (حقّش همين است) امّا مظلوم چرا ؟ فرمود : چرا آن مظلوم پيش مقصّر نمى‏رود و نمى‏گويد : مقصّر من هستم ، تا آشتى كنند؟
بحار الأنوار : 75 / 188 / 10 منتخب ميزان الحكمة : 580
با توجه به این احادیث آیا میشود با کسی قهر بودواگر پدر و مادر ما با کسی قهر بودند،آیا ما نباید تمام تلاش خود را برای آشتی دادن آنها بکنیم
منبع:پایگاه دارالحدیث
Commenting is disabled for this post.

حضرت محمد (ص) : از غیبت دوری کنید که غیبت سخت تر از زنا است زیرا مرد زنا میکند و توبه می نماید و خداوند توبه او را می پذیرد ولی غیبت کننده آمرزیده نشود مگر آنکسی که غیبت او را نموده وی را ببخشد.مجموعه ورام جلد ۱ صفحه ۱۱۵
حضرت محمد (ص) : از غیبت و سخن چینی بر حذر باش زیرا غیبت روزه را میشکند و سخن چینی موجب عذاب قبر است.تحف العقول مواعظ النبی (ص)
حضرت محمد (ص) : هرکه از آبروی برادر ( دینی ) خود در موقع غیبت دیگران دفاع نماید بر خداوند حق است که او را از آتش دوزخ آزادش کند.مجموعه ورام جلد ۱ صفحه ۱۱۹
امام صادق (ع) : کسی که آنچه را از مومنی دیده یا شنیده بگوید ، او از کسانی است که خدا درباره آنان فرمود : کسانی که دوست دارند گناه و فساد در بین مومنان پخش شود عذاب دردناکی برای آنان خواهد بود.  وسائل الشیعه جلد ۸
منبع :سایت بیتوته
Commenting is disabled for this post.

جایگاه حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در منابع اهل سنت:

پیامبر اکرم صلی الله علیه واله فرمودند :شبی كه به معراج رفتم بر در بهشت دیدم نوشته شده بود: لا إله إلا الله، محمد رسول الله، علی ولی الله، حسن و حسین مصطفایان خدا، فاطمه برگزیده خدا، لعنت خدا بر مبغضین آنان.
منابع: تاریخ بغداد: 1/259 تاریخ دمشق: 14/170 لسان المیزان: 5/70

پیامبر اکرم صلی الله علیه واله فرمودند : فاطمه مویی از من است، پس كسی كه مویی از من را بیازارد مرا آزرده است و كسی كه مرا بیازارد خدا را آزرده است و كسی خدا را بیازارد خدا او را به اندازه زمین و آسمان لعنتش می‌كند.
منبع: حلیة الأولیاء : 2/40

پیامبر اکرم صلی الله علیه واله فرمودند : آیه تطهیر بر 5 نفر نازل شد: بر من و علی و حسن و حسین و فاطمه علیهم‌السلام.
منابع: إسعاف الراغبین ص 116/ صحیح مسلم، كتاب فضائل الصحابة.

پیامبر اکرم صلی الله علیه واله فرمودند : مهدی از عترت من از ولد فاطمه است.
منبع: الصواعق المحرقة ص237
.

پیامبر اکرم صلی الله علیه واله فرمودند : فاطمه پاره وجود من است، هر كه او را بیازارد مرا آزرده است.
منابع: السنن الكبرى ج 10 باب من قال: لا تجوز شهادة الوالد لولده ص 201/ كنز العمّال ج 13 ص 96/نور الأبصار ص52/ ینابیع المودّة ج 2 ص 322.
www.yjc.ir منبع
Commenting is disabled for this post.

تشیع آیینه
نیمه شب تابوت را برداشتند
بار غم بر شانه‌ها بگذاشتند

هفت تن، دنبال یک پیکر، روان
وز پی‌ آن هفت تن، هفت آسمان

این طرف، خیل رُسُل دنبال او
آن طرف احمد به استقبال او

ظاهراً تشییع یک پیکر ولی
باطناً تشییع زهرا و علی

امشب ای مَه، مهر ورزو، خوش بتاب
تا ببیند پیش پایش آفتاب

دو عزیز فاطمه همراه‌شان
مشعل سوزان‌شان از آه‌شان

ابرها گریند بر حال علی
می‌رود در خاک آمال علی

چشم، نور از دست داده، پا، رمق
اشک، بر مهتاب رویش، چون شفق

دل، همه فریاد و لب، خاموش داشت
مُرده‌ای تابوت، روی دوش داشت

آه، سرد و بغض، پنهان در گلوی
بود با آن عدّه، گرم گفت و گوی


آه آه ای همرهان، آهسته‌تر
می‌برید اسرار را، سر بسته‌تر

این تنِ آزرده باشد جان من
جان فدایش، او شده قربان من

همرهان، این لیله‌ی قدر من است
من هلال از داغ و این بدر من است
اشک من زین گل، شده گلفام‌تر
هستی‌ام را می‌برید، آرام‌تر

وسعت اشکم به چشم ابر نیست
چاره‌ای غیر از نماز صبر نیست

چشم من از چرخ، پُر کوکب‌ترست
بعد از امشب روزم از شب، شب‌ترست
زین گل من باغ رضوان نفحه داشت
مصحف من بود و هجده صفحه داشت
مرهمی خرج دل چاکم کنید
همرهان، همراه او خاکم کنید

علی انسانی
 منبع :سایت شهید آوینی

شهادت جانگداز حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها تسلیت باد
Commenting is disabled for this post.

پيامبر اکرم صلّي الله عليه و آله فرمودند:
سه چيز است كه در هر كس باشد منافق است اگر چه روزه دارد و نماز بخواند و حج و عمره كند و بگويد من مسلمانم، كسى كه هنگام سخن گفتن دروغ بگويد و وقتى كه وعده دهد تخلف نمايد و چون امانت بگيرد، خيانت نمايد.
نهج الفصاحه، ح 1280

عبدالله بن عامر میگوید:
روزى رسول خدا صلى الله عليه و آله در خانه ما نشسته بودند. مادرم مرا صدا زد و گفت: بيا به تو (چيزى) بدهم. رسول خدا صلى الله عليه و آله به او فرمودند: مى خواهى چه به او بدهى؟ عرض كرد: مى خواهم خرمايى به او بدهم. رسول خدا صلى الله عليه و آله به مادرم فرمودند: بدان كه اگر چيزى به او ندهى، دروغ برايت نوشته مى شود.
الترغيب والترهيب، ج 3، ص 597، ح 32.
منبع:مجموعه احادیث مبین

امام صادق عليه السلام فرمودند:
برآوردن حوائج و نیازمندى هاى مؤمن از هزار حجّ مقبول و آزادى هزار بنده و فرستادن هزار اسب مجهّز در راه خدا، بالاتر و والاتر است.
امالى الصدوق : ص197
امام صادق عليه السلام فرمودند:
هرکس از شیعیان ما چهل حدیث را حفظ کند و به آن ها عمل نماید، خداوند او را دانشمندى فقیه در قیامت محشور مى گرداند و عذاب نمى شود.
امالى الصدوق، ص 253.
منبع:مجموعه احادیث مبین
Commenting is disabled for this post.

پيامبر اکرم صلّي الله عليه و آله فرمودند:
خداوند متعال فرمود: نمازهای پنج گانه را بر امت توواجب کردم و با خود پیمان بستم که هر کس مراقب آن نمازها و وقت آنها باشد، او را به بهشت داخل نمایم، و کسی که مراقب آنها نباشد، من تعهدی نسبت به او ندارم.
کنز العمال، ج 7، ص279، ح 18872
منبع: مجموعه احادیث مبین
Commenting is disabled for this post.

Post has attachment
🌷🍃🌷🍂🌷

✅رازهای حل نشده تاریخ 🔒🔒

🖍✏️در سال 1957، خواهران جوانا و ژاکلین پالاک در تصادفی تاسف بار در "نرثام برلند" انگستان جان خود را از دست دادند. سال بعد، مادر این دو خواهر صاحب فرزندی دوقلو با نام های جنیفر و گیلیان شد. هر دو دختر اطلاعاتی را ارانه می‌دادند که متعلق به دو خواهر بزرگتر بود. آنها همچنین اسباب بازی‌هایی را طلب می‌کردند که هرگز ندیده بودند و به دو خواهر بزرگتر تعلق داشت. برخی ادعا کرده‌اند که روح دوقلوهای بزرگتر در کالبد دوقلوهای کوچکتر وجود دارد.
🔴 🔴 🔴 🔴 🔴 🔴 🔴 🔴
شناسنامه قرآن، انبیاء، امامان و...-- پاسخگویی به شبهات و سوالات اعضاء کانال -- شان نزول قرآن -- معجزات پیامبران -- احادیث --- روایات،و داستان‌ها-- و بسیاری مطالب جالب و جذاب و خواندنی دیگه در کانال دوستداران اهل بیت علیهم السلام
👈👈👈 پس از اطمینان از به روز بودن تلگرام خود
🔴 🔴 🔴 🔴 🔴 🔴 🔴 🔴
☝️با زدن روی لینک زیر
🇮🇷به......
💚دوستداران اهل بیت علیهم السلام💚
بپیوندید 👇👇👇👇👇👇👇

https://telegram.me/joinchat/Bn-T-TwsPdUXxm95yBjlPA

🔴 🔴 🔴 🔴 🔴 🔴 🔴 🔴

🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿

خاتمه قمه زنی در یک شهر با یک استدلال قرآنی

حجت الاسلام قرائتی در خاطره ای که مجله مبلغان، در شماره 39 فروردین 1382،منتشر شده است، از استدلال قرآنی جالبی که برای متقاعد کردن مردم یکی از شهرهای کشور برای خاتمه دادن به قمه زنی اینگونه سخن می گوید: در یکی از شهرها با وجود توصیه های مبلغین بزرگوار مبنی بر پرهیز از قمه‎زنی، مردم به خاطر اعتقادات خود دست ‏برنمی‏ داشتند. به ما گفتند به آنجا برویم و آنها را از این کار باز داریم . ایام ماه محرم بود و چون اعلام کرده بودند فلانی می ‏آید و مردم ما را در تلویزیون دیده بودند، در مسجد جمع شدند.
وقتی وارد شدم گفتند: آقای قرائتی آمده ‏ای برای قمه‎زنی بگویی. گفتم: شغل من چیست؟ گفتند: تو معلم قرآن هستی. گفتم: به عنوان معلم قرآن قبولم دارید؟ گفتند: بله قبولت داریم ولی حرف قمه نزنی، فقط قرآن بگو . من روی تخته نوشتم: «بسم الله الرحمن الرحیم - یا ایها الذین آمنوا لا تقولوا راعنا و قولوا انظرنا» «ای کسانی که ایمان آورده ‏اید! "راعنا" نگویید، بلکه بگویید: "انظرنا".» و بعد توضیح دادم که: «یا ایها الذین آمنوا» یعنی: ای مؤمنین . «لا تقولوا راعنا و قولوا انظرنا» یعنی: راعنا نگویید بلکه انظرنا بگویید. راعنا نگویید یعنی چه؟ این قصه‏ ای دارد و قصه‏ اش این است که: پیغمبر اکرم صلی الله علیه و آله در حال سخنرانی بود، یک نفر از پای سخنرانی گفت: راعنا، یعنی مراعات ما را هم بکن . یعنی آرام‎تر صحبت کن یا به این طرف و آن طرف نگاه کن .
این کلمه راعنا مثل کوکو است که هم می‏ شود آن را با سیب زمینی درست کرد و هم با سبزی. «راعنا» را هم می ‏شود از ریشه «رعی‏» گرفت و هم از ریشه «رعن‏». اگر از «رعی‏» گرفته شود به معنای «مراعات ما را بکن‏» است، ولی اگر از ریشه «رعن‏» گرفته شود، رعونت ‏به معنای خر کردن است و «راعنا» یعنی «خرمان کن.»
وقتی که مسلمانان می‏ گفتند «راعنا» هدفشان مقدس بود و معنای «مراعاتمان کن‏» را اراده می ‏کردند، ولی یهودی‎ها از این کلمه استفاده کرده و گفتند: مسلمان‎ها به پیغمبرشان می‏ گویند خرمان کن. در اینجا آیه نازل شد که: «یا ایها الذین آمنوا لا تقولوا راعنا و قولوا انظرنا»؛ «ای کسانی که ایمان آورده ‏اید، "راعنا" نگویید بلکه "انظرنا" بگویید.» یعنی کلمه‏ ای را که دشمن از آن سوء استفاده می‏ کند به کار نبرید .
بعد از این که این آیه را تفسیر کردم، گفتم: شما که قمه می ‏زنید هدفتان مقدس است و به عشق امام حسین علیه السلام این کار را می‏ کنید، ولی تلویزیون کشورهای اروپایی این کار شما را دوازده مرتبه نشان داده و گفته است که شیعه ‏ها دچار مرض خودآزاری هستند. دشمن از این کار شما چنین سوء استفاده می‏ کند . این کار امروز شما مثل همان «راعنا» گفتن مسلمانان صدر اسلام است که دشمن از آن سوء استفاده می‏کرد و قرآن کریم با آیه مورد بحث‏ به مسلمانان آن روز و امروز هشدار می ‏دهد که از هر کاری که دشمن از آن سوء استفاده می‏کند پرهیز کنید. پس چون امروز دشمنان از قمه ‏زنی شما سوء استفاده می‏ کنند، شما دیگر قمه نزنید. گفتند: حالا فهمیدیم و دیگر قمه نمی ‏زنیم .
پس از این جلسه به تهران رفتیم و آن سال در آن شهر جز چند نفر کسی قمه نزد .
Wait while more posts are being loaded