لطفا به این انجمن بپیوندید برای اشتراک گذاری تجربیات.وهمچنین در صورت تمابل از سایت زیر دیدن فرمایید 
www.al-rams.com

خواص چای سبز

چای علاوه بر اینکه می‌تواند در آب و هوای گرم رشد کند همچنین می‌تواند در ارتفاعاتی به بلندی 2100 متر از سطح دریا نیز رشد نماید. چای علاوه بر اینکه می‌تواند در آب و هوای گرم رشد کند همچنین می‌تواند در ارتفاعاتی به بلندی 2100 متر از سطح دریا نیز رشد نماید. بهترین چایها را می‌توان در ارتفاعات یافت جایی که برگهای آنها به آرامی رشد می‌کنند و طعم بهتری دارند. با توجه به ارتفاعی که چای در آنها می‌روید، برگهای تازه چای بین دو سال و نیم تا پنج سال طول می‌کشد تا برای چیدن آماده شوند. چای برگهای فراوانی دارد و گلهای آن بسیار شبیه گلهای کاملیاست اما تنها برگهای جوان و کوچک آن برای مصرف چیده می‌شوند. جوانه زدن چای در مناظق کم ارتفاع هر هفته صورت می‌گیرد ولی در ارتفاعات بالا، هفته‌ها طول می‌کشد.
 
در افرادی که بصورت روزانه چای سبز مصرف می‌نمایند احتمال ابتلاء به انواع بیماریها اعم از  بیماریهای باکتریایی و یا عفونتهای سخت و همچنین بیماریهایی نظیر سرطان، سکته، بیماریهای قلبی ـ عروقی و بیماریهای استخوانی را کاهش می‌دهد.
 www.al-rams.com

مسواكهایی كه خونآلود میشوند

معمولا زمانی لثه خونریزی میكند كه یك عفونت سطحی لثهای وجود داشته باشد. عفونت باعث میشود كه رگهای سطحی لثه متورم شوند، جریان خون بالا رود و رگها انبساط پیدا كنند. زمانی كه در این حالت مسواك میزنیم، لثه خونریزی میكند.لثه جزء آن دسته از اعضای بدن است كه پوست بسیار نازكی دارد و خیلی سریع ترمیم میشود. بیشتر عفونتهای لثه سطحی هستند اما در موارد نادر و در صورت عدم درمان میتوانند عمقی شوند. اگر عفونت لثه عمقی شود و بیمار تحت درمان قرار نگیرد، عفونت میتواند به سایر نقاط بدن مثل ریهها، دریچههای قلب و... كشیده شود، همچنین خون در رگهایمان غلظتش بالا برود و باعث سكته قلبی و مغزی و خیلی بیماریهای دیگرشود. در زمان خونریزی لثه باید آرامش خود را حفظ كنیم و ترسی به خود راه ندهیم. باید از یك مسواك نرمتر و نخ دندان استفاده كنیم و در اولین فرصت به دندانپزشك متخصص مراجعه كنیم تا درمان مناسب برای ما انجام شود.

بیش از حد مسواك نزنید

برای آنكه بهترین نتیجه را از مسواك زدن بگیرید، بهتر است یك مسواك مدیوم از یك برند و شركت معتبر استفاده کنید؛ به نظرم 2 بار مسواك زدن در روز كافی است؛ یكبار بعد از صبحانه و یكبار بعد از شام در این میان این موضوع مهم است كه فكر نكنیم هرچه بیشتر مسواك بزنیم، بهتر است چون مسواك زدن بیش از حد، مینای دندان را از بین میبرد. برای مسواك زدن میانگین بین 2 تا 4 دقیقه زمان احتیاج داریم. بهتر است هنگام مسواک زدن دهان را باز کرده و فك بالا و پایین را مجزا از هم مسواك كنیم اما در كل باید بگویم كه بیشتر مردم ما اشتباه مسواك میزنند و به عقیده من بین 5 تا 10درصد مردم ایران صحیح و علمی مسواك میزنند. 


فواید چای سبز
 
 
در زنان
در مردان
23٪ کاهش مرگ به دلیل هر بیماری
12٪ کاهش مرگ به دلیل هر بیماری
31٪ کاهش مرگ بدلیل بیماریهای قلبی ـ عروقی
22٪ کاهش مرگ بدلیل بیماریهای قلبی
62٪ کاهش مرگ بدلیل سکته
42٪ کاهش مرگ بدلیل سکته
 www.al-rams.com
Wait while more posts are being loaded