Post has attachment
"Dungeons and Dragons Art and Arcana: A Visual History" to ilustrowany przewodnik opisujący historię pierwszej gry fabularnej. Autorami są. m.in. Jon Peterson i Michael Witwer. Można już składać zamówienia w przedsprzedaży, natomiast premierę zaplanowano na październik tego roku.: https://www.amazon.com/Dungeons-Dragons-Art-Arcana-History/dp/0399580948/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1522180364&sr=8-1&keywords=Dungeons+and+Dragons+Art+and+Arcana

Post has attachment
Odnaleziono nagranie wywiadu z Garym Gygaxem przeprowadzonego w 1979 roku przez Toma Snydera w programie telewizyjnym "Tomorrow". Nagrana została tylko ścieżka dźwiękowa. Dodatkowo Jon Peterson zamieścił na swoim blogu tekstowy zapis całej rozmowy.

Post has attachment
Goodman Games zapowiada drugi tom przedruków materiałów z Judges Guild. Podobnie jak tom pierwszy, również i to wydawnictwo zostanie opracowane w formacie powiększonym w stosunku do oryginalnych publikacji. Zainteresowanym polecam zainwestować w odpowiednio duży i mocny regał oraz solidny stół.

Post has attachment
"Fanzin SF. Artyści, wydawcy, fandom" to książka dla wszystkich zainteresowanych ruchem fanowskim i fandomowymi publikacjami. Znajdziecie w niej historię fandomu, zarówno polskiego, jak i światowego, oraz przegląd fanzinów, informatorów i innych fanowskich periodyków. Nie ma tam co prawda nic o fanzinach erpegowych, ale i tak polecam. :)

Post has attachment
Jeszcze przez 11 dni można wesprzeć zbiórkę na zbiorcze wydanie tekstów Lorena Wisemana, zmarłego w lutym tego roku. Wiseman był jednym z założycieli Game Designers' Workshop, projektantem i redaktorem. Stał za sukcesami odnoszonymi przez Travellera i Twilight: 2000. Zbiór zawiera artykuły napisane w latach 2000-2015 dla Journal of the Traveller' Aid Society.

Post has attachment
W ramach Freedom of Information Act, umożliwiającego obywatelom USA dostęp do uprzednio zastrzeżonych informacji, dziennikarz CJ Ciaramella poprosił o akta FBI dotyczące "Dungeons & Dragons". Wśród otrzymanych materiałów była charakterystyka Gary'ego Gygaxa. Wynika z niej, że był co najmniej 20-poziomowym łotrem z potężnymi koneksjami. ;)
Podziękowania dla +Aleksandra Sontowska za link. :)

Post has attachment
Garść dodatkowych informacji i spekulacji na temat zapisów FBI dotyczących TSR, o których pisałem wczoraj. Najwyraźniej FBI prowadziło dochodzenie dotyczące handlu narkotykami na terenie Lake Geneva oraz szukało powiązań Unabombera ze środowiskiem wargamerów i fanów gier fabularnych. Oczywiście jedno i drugie nie miało żadnego związku z Gygaxem i TSR. Więcej można przeczytać na linkowanym blogu, natomiast udostępnione dokumenty ze śledztwa można znaleźć pod linkiem: https://www.muckrock.com/foi/united-states-of-america-10/1980-fbi-raid-on-tsr-hobbies-24438/#files

Post has attachment
Pierwsza (proto)sesja fantasy RPG odbyła się 46 lat temu, 22 maja 1971 roku. Wtedy właśnie Dave Arneson zorganizował rozgrywki w średniowieczny wariant "Braunstein" nazwany "Blackmoor". O nowej grze poinformował w wydawanym przez siebie newsletterze "Corner of the Table Top" (nr 5/1971).
Photo

Post has attachment
Garść informacji o dzieciństwie profesora M.A.R. Barkera i jego wczesnych publikacjach. Twórca świata Tékumel i przyszły autor "Empire of the Petal Throne", jako fan science fiction, publikował w fanzinach, poruszając m.in. kwestię komunikacji między ludźmi a obcymi (wzajemna nieznajomość języka i próby obejścia tego problemu przez autorów powieści i opowiadań). Owe wczesne teksty są mało znane i trudno dostępne, na szczęście część z nich została ze skanowana i jest dostępna w zasobach strony http://www.fanac.org.

Post has attachment
Do repozytorium plików dodaliśmy edytowalną wersję (format .doc) polskiego wydania "Swords & Wizardry Whitebox". Dzięki temu każdy chętny będzie mógł z łatwością modyfikować zasady i zmieniać grę wedle własnych potrzeb i upodobań, zachowując przy tym oryginalny układ tekstu. Podziękowania dla +Simon Piecha za odszukanie pliku. :)
Wait while more posts are being loaded