Post has attachment
У этой проблемы нет военного решения". Эта установка постепенно превращается в доминирующую аксиому, определяющую как действия власти, так и отношение общества к российской агрессии.

При этом галерея украинских отцов-основателей представлена личностями, которые придерживались прямо противоположных принципов, считая оружие – лучшим украшением исторического портрета.

Мы гордимся их бурным прошлым, с волнением рассматривая в музейных экспозициях потемневшую от времени сталь. Перьям и чернильницам – свидетелям заключённых договоров – достаются случайные взгляды и незаметная участь.

Поэтому весьма непросто вспомнить имена дипломатов, принёсших мир и почитаемых наряду с генералами добившихся побед. И британский премьер Чемберлен с его бесславным "Я привёз вам мир" – один из самых узнаваемых в этом ряду.

Post has attachment
Колишній заступник глави СБУ, "першодрукар" так званої амбарної книги Партії регіонів Віктор Трепак вирішив вдарити по антикорупційній периферії країни: якщо вірити генералові, то Національне антикорупційне бюро та Нацагентство з питань запобігання корупції утворені не легітимно, з порушенням Конституції, а тому вся ота "антикорупція" у комплекті із "запобігачами корупції" - це чисте аматорство. Усі справи НАБУ та НАЗК мають бути закриті, підозрюваних треба (як то кажуть в Галичині) перепросити, а всю детективну еліту разом з обраним на конкурсах керівництвом - пустити під укіс.

Post has attachment

Post has attachment
От зараз відбувається конкурс на керівника Державного бюро розслідувань. Туди треба обрати людину з гідною біографією та освітою, яка себе проявила та здобула досвід управлінської діяльності, бо зі спеціалістів управлінцями стають одиниці. За радянських часів, на які зараз немодно посилатись, щоб стати першим обличчям райкому партії, треба було відпрацювати на виробництві – директором заводу або головою колгоспу. Бо якщо ти не керував колективом, першим секретарем ніколи не станеш. Це була дуже позитивна практика. Вам же банк не дасть великий кредит, не подивившись на вашу кредитну історію. А держава підходить до набору персоналу так безвідповідально – от взяли в Польщі «пєвуна» і поставили його тут керувати. А він ані мови не знає, ані законодавства, в країні часто не буває. І ми на щось розраховуємо.


Я подивився список кандидатів у ДБР – знаю, що, наприклад, Олексій Горащенков пройшов Мін’юст, міграційну службу, МЗС, Адміністрацію президента, працював в адвокатській сфері. Починав безпосередньо на виробництві. Це обов’язковий мінімум, аби претендувати на таку посаду, і Олексій ним володіє. Коли він працював у МЗС, у відділі ООН і міжнародних організацій, я був представником України в ООН у комісії з наркотиків і мені доводилося працювати з цим департаментом. Тому я знаю обсяг його знань та досвіду. Ви самі можете звернутися до його колишніх керівників і запитати їхні думки про нього. Це дає всі підстави бажати перемоги такому кандидату.


Той самий Гриша Усатий – також готова людина для цієї посади, як і Анатолій Матіос, якого я знаю ще з давніх часів. Я бачу багатьох претендентів, які щось зробили і себе показали, і тих, у кого немає об’єктивних підстав навіть подаватись на конкурс, окрім зухвалості та амбіцій. Але головне, щоб керівник ДБР мав хребет та був самостійним, умів встояти перед різними дзвінками з проханнями про вибіркову лояльність, з якими він неодмінно зіштовхнеться.


У нас НАБУ, Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Генпрокуратура не приховують, що не можуть розібратись із підслідністю справ. Створення ДБР не заплутає ситуацію ще більше?


Як ми бачимо, появу цього органа дуже гальмують. Немає жодного сумніву, що ця волинка не випадкова. Але коли-небудь вона завершиться і доведеться щось вирішувати. У США 18 правоохоронних органів, і працюють вони нормально. Звісно, між ними є певне суперництво, але це не межвідомчий антагонізм. У нас у цій ситуації я бачу небажання Генпрокуратури віддавати свої повноваження самостійному органу.

Post has attachment
Під час прес-конференції у вівторок, 21 лютого 2017 року, Генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив про те, що 21 лютого 2017 року прокуратурою АР Крим розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 111 КК України (державна зрада) стосовно народного депутата України VIII скликання, який у січні 2017 року здійснив заклики щодо передачі в довгострокову оренду Російській Федерації території півострову Крим. На даний час у кримінальному провадженні проводяться слідчі дії.

Юрій Луценко наголосив, що найближчим часом вказаний народний депутат буде викликаний до слідчого, і «в разі, якщо з’явиться, йому будуть задані принципові запитання». «Якщо не з’явиться, ми підготуємо необхідні матеріали для розгляду Верховною Радою України питання про надання дозволу на притягнення його до кримінальної відповідальності», - додав він.

Водночас, Генпрокурор наголосив, що слідство по статті державна зрада не повинно залежити від бажання чи небажання народного депутата прийти до слідчого. «Тому ми б хотіли почути пояснення, але якщо він до цього не готовий, будемо йти до відповідного Комітету ВР, а потім до Верховної Ради», - поінформував Юрій Луценко.

Підсумовуючи, Юрій Луценко висловив переконання, що, озвучена ним інформація «має стати серйозною засторогою від участі в антидержавних діях усіх громадян, які дбають про добро нашої України».

Post has attachment
У вівторок, 21 лютого 2017 року, під час спілкування з журналістами Генеральний прокурор України Юрій Луценко акцентував увагу на питанні реагування правоохоронної системи на злочини проти цивільних осіб з боку терористів.

Так він повідомив, що ст. 258 КК України (терористичний акт) одна із тих, які найбільш широко застосовуються зараз на території Донецької та Луганської областей.

«Ми всі пам’ятаємо загострення ситуації в Авдіївці, всі пам’ятаємо про гіркі жертви. Всі випадки дій щодо цивільних Авдіївки кваліфіковані як терористичний акт», - зазначив Юрій Луценко.

За словами Генерального прокурора, правоохоронна система України чітко фіксує усі випадки терористичних актів не тільки проти військовослужбовців України, але й проти цивільного населення, а також фіксуються усі матеріальні збитки, які завдають терористи як промисловим, так і житловим об’єктам інфраструктури.

«Це меседж для європейських друзів України - ми потребуємо захисту мирного населення від терористичних актів, які щоденно скоюються на території України. Ми потребуємо якомога швидшого політичного рішення про початок міжнародного кримінального переслідування членів терористичних організацій «ДНР» і «ЛНР», - наголосив Юрій Луценко.

Post has attachment
Єдиний гріх України в тому, що моя країна одного разу вирішила жити незалежно, на своїй землі, за нашими демократичними цінностями.
Ми хочемо свободи - Росія хоче нас покарати за це.
Я маю честь представляти тут 45-мільйонну європейську націю.
Від їх імені дозвольте мені запевнити вас, що ми ніколи не погодимось, що хтось десь буде визначати нашу долю без нас.
Будь-яка угода за нашою спиною буде негайно рішуче анульована мільйонами українців, які вже довели здатність боротися за свою незалежність.
Ми не маємо наміру здаватися і готові захищати нашу країну.
Мій меседж простий - нічого про Україну без України!
Будь-яка угода з Путіним за спиною України тільки погіршить ситуацію.
Підтримка України є єдиним способом зупинити триваючу агресію і повернути Росію на шлях поваги до міжнародного права і світового порядку.
Дозвольте мені нагадати вам: Україна зробила набагато більше для збереження миру і стабільності, ніж ми отримали у відповідь.
Горезвісний Будапештський меморандум є наочним прикладом в цьому питанні.
Тому що Україна була третьою найбільшою ядерною державою в світі. І ми добровільно відмовились від третього за розміром ядерного арсеналу.
Підтримка України є найдешевшою інвестицією в безпеку Вільного Світу.
І є всі інструменти для цього.
По-перше, ніщо не може підбадьорити нас більше ніж дотримання обіцянок перед партнерами та збереження трансатлантичної єдності та солідарності з боку Трансатлантичної спільноти.
По-друге, ніщо так не протверезить Москву як рішучість Заходу у забезпечені дотримання червоних ліній шляхом жорстких санкцій.
Санкції - наш актив, а не відповідальність.
Вони є проявом нашої сили, якщо вони залишаться в силі.
Але вони будуть проявом нашої слабкості, якщо відвести їх назад.
Зупинення дипломатичного тиску на Росію або пом'якшення санкцій перш ніж Росія вийде з Донбасу і Криму сприятиме подальшій агресії.
Чому я маю право так казати. Тому що за останні 24 години мій народ втратив трьох солдат. 12 були поранені, більшість з них в Авдіївці. Російська артилерія обстрілює мирні квартали. 1 мирний мешканець був вбитий російською артилерією за останню добу, ще 2 були поранені. Ви маєте розуміти ціну, яку ми платимо зараз.
По-третє, ніщо не надихне нас більше ніж відкритий та всеохоплюючий Європейський Союз по відношенню до своїх проєвропейських партнерів і союзників.
Європейський проект є набагато більш стійким, ніж уявляє Кремль.
Цінності, які лежать в основі цього проекту, значно перевищують фобії, які використовуються для залякування європейців.
Віра українців в європейський проект і його цінності є сильнішою, ніж віра в ядрі Європи.
Я мажу запевнити, що Україна зараз - найбільш єврооптимістична країна на європейському континенті. І я пишаюсь тим, що я є лідером такої оптимістичної країни за нинішніх умов.
Давайте не будемо повторювати драматичні помилки минулого.
Давайте покажемо агресору місце, якого він заслуговує.
Давайте консолідувати нашу єдність і солідарність.
Ось так ми зможемо забезпечити мир для нашого покоління і повернутися додому, щоб добре виспатись.

Post has attachment
Юрій Луценко повідомив, що зусиллями слідчих державі повернуто понад півмільярда гривень. «Це найбільший показник серед органів слідства усіх правоохоронних органів», - підкреслив він.

Однак, за словами Генерального прокурора, в роботі слідчих ще залишається невирішеною низка проблем. «Найголовніше – це доведення до логічного завершення проваджень стосовно представників злочинного режиму Януковича», - наголосив він.

Також Юрій Луценко зазначив, що за перші роки після Майдану слідство частково спромоглося здобути докази та знайти підстави для ініціювання процедури заочного досудового розслідування щодо основних фігурантів по розграбуванню України і протистоянню Революції Гідності.

Генеральний прокурор поінформував і про деякі позитивні зрушення в роботі слідчих територіальних органів прокуратури. З понад тисячі направлених до суду обвинувальних актів кожен другий про корупційний злочин. Подекуди розміри викритих хабарів сягають мільйонів гривень.

Post has attachment
Юрій Луценко зазначив, що у 2016 році прокурори здійснювали процесуальне керівництво майже у двох мільйонах кримінальних проваджень, взяли участь у розгляді судами 157 тисячах проваджень, перевірили понад 84 тисячі оперативно-розшукових справ та надали більше 162 тисяч письмових вказівок. Крім цього, прокурори склали та погодили майже 34 тисячі клопотань про застосування запобіжних заходів тощо.
«Значні навантаження, складний емоційний характер виконуваної роботи щоденно супроводжують прокурорів під час забезпечення законності та правопорядку у державі», - підкреслив Юрій Луценко.

Post has attachment
Глава держави також засудив дії депутата Верховної Ради Олексія Гончаренка біля посольства Німеччини в Україні. «Разом з тим є абсолютно неприйнятною подібна поведінка народного депутата. Це є його приватною позицією. Вона була засуджена, наскільки мені відомо, фракцією і не відображає позицію політичної сили», - зазначив Президент.
Wait while more posts are being loaded