Post has attachment
ЦІкаві факти про метеликів
1. Метелики здатні лікувати деякі розлади нервової системи у людей.

2. У представників метеликів є свій «вожак» – це найбільша за своїми розмірами Attacus atlas. Вона більше схожа на невелику пернату, ніж на лускокрилих. Велика, в красивих шоколадно-кавових тонах, роблячи помах крилами становить майже чверть метра в довжину. Виглядає вона дуже незвично і шикарно.

3. Життєвий цикл метеликів дуже малий – всього декілька діб. Потім, на «зміну» приходять інші, молоді і жваві, які живуть стільки ж. Проте, є винятки і для метеликів. Наприклад, монарх – він живе набагато довше – понад півроку.

4. За пару діб життя метелик робить майже неможливе – він може відкласти близько тисячі яєць. Настільки швидке розмноження обумовлює мізерно маленький цикл їхнього життя на землі.

5. Колекціонування метеликів – це одне із найпопулярніших занять серед усіх народів, будь-якого статусу і соціального становища. Якщо говорити про російську класику, то такі відомі люди, як Набоков, Булгаков, Павлов, Бухарін, займалися цією благородною справою. Крім того, вони не тільки збирали їх – деякі стали першовідкривачами незвіданих видів метеликів. Набоков, будучи колекціонером, поповнював свої ряди ще й власними знахідками – йому вдалося відшукати близько 20 різних видів.

6. У деяких державах метелики використовують для приготування страв. Вони можуть бути як інгредієнтом до основної страви, так і самостійним шедевром. У Китаї та Індії такі ласощі коштують не дорого. А от якщо ж ви замовите щось в США або Канаді, то з вас «здеруть» кругленьку суму.
Photo
Photo
30.03.17
2 Photos - View album

Post has attachment
Commenting is disabled for this post.

Post has attachment
З незапам’ятних часів метелики асоціюються з весною, красою, вічністю. Вони були символом безсмертності, щастя, вірності, любові, а деякі молодята в сучасний час відпускають метеликів на весіллі замість голубів. Ці загадкові і безперечно красиві істоти є джерелом поетичного натхнення і стали героями багатьох міфів і легенд.

1. Метелики відносяться до однієї з найбільших груп комах — до лускокрилих. Крім цих створінь ця група включає також молей і метеликів. На даний момент лускокрилі налічують близько 157 000 видів комах.
2. Ці унікальні створіння є другими за своєю чисельністю обпилювачами після бджіл.

3. Наука, що вивчає метеликів, називається лепидоптерологія.
4. Найбільшим нічним метеликом вважається Attacus aitas. Його крила мають розмах близько 30 см і його часто плутають з птахом.

5. Найбільший витривалий метелик світу має назву «Монарх». Він може подолати відстань у тисячу кілометрів без зупинок.

6. Максимальна швидкість, яку може розвинути це маленьке творіння — 12 миль на годину, але існують види, які досягають позначки в 50 км / ч (31 миля на годину).
7. Найдивнішим фактом про ці створіння є те, що метеликам необхідно сонячне тепло для того, щоб літати.
Photo
Wait while more posts are being loaded