Post is pinned.Post has attachment

Selamun aleyküm arkadaşlar size bi sorum olacak hamile bi kadın kanama gururse namaz kilabilirmi bu uzun sürse açıklama yaparsanız sevinirim şimdide Allah razı olsun

Selamün aleyküm, bazı farklı düşüncelere tanık oldum gerçekten doğru kaynak ve bilgiyle cevap verirmisiniz? Kadınlar regl halindeyken ramazan orucunu tutabilir mi ?

Selamun aleykum..
Bir sorum olacaktı oruçluyken abdest alındığında ağza su alıp çalkalamak oruca zarar verirmi ?
Allah razı olsun..

Selamün Aleyküm Allah rızası için sorularımızı cevaplayan kardeşlerim Allah sizlerden razı olsun sizler bizlere yardımcı oluyorsunuz ALLAH C.C HU da sizlerin yâr ve yardımcınız olsun İnşa,Allah Hayırlı Bereketli Manevi Huzur içinde Ramazanlar dilerim.

Benim bir sorum var Arapça ALLAH yazılı kolyeyle Tuvalete girilebilirmi ? Cevaplarsanız çok memnun olurum saygılar ALLAHA emanet olun dua ile selâmetle kalın kardeşlerim .

Selamün Aleyküm Zekâtla ilgili bir sorum var 12 yaşında bir çocuğumla Almanyada İkamet ediyorum Maddi durumum çok çok iyi değil Allahın izniyle Türkiyede bir Ev almak için Senelerdir biriktirebildiğim 80 gr üstünde Altın var TL olarakta biraz para hepsinin toplamı 50 bin TL kadar çıkıyor burda veya Türkiyede her hangi bir mal varlığım yok bu birikimime Zekât düşermi ? saygılar .

Selamun aleykum hayırlı sahurlar benim sorum şu kuran-i kerimde cin diye geçiyor ama millet 3 harfli diyor acaba niye çok merak ediyorum halbuki kuranda bile cin diye geçiyor .

Selamun aleykum malum mübarek ramazan ayina giriyoruz kadınların camiye teravih namazına gitmesi uygun mudur???hayırlı ramazanlar

Selamun aleykum ,akşam namazı kazaya kalan kişi,yatsı namazından sonra kazasını kılmak isterse , yatsı namazından sonra kazaya mi vitir namazına mı öncelik vermelidir?

Selamün aleyküm kardeşlerim. Hayırlı akşamlar. Bir sorum olacaktı yardımcı olursanız sevinirim. Ben ev hanımıyım. Bu sene insaallah azmedip kuranı ezberlemek istiyorum. Fakat bir türlü zaman bulamıyorum. Bilgisayardan bir sure açıp hem dinlesem hem iş yapsam günah olurmu? Şimdiden teşekkür ederim.
Wait while more posts are being loaded