Post has attachment
Prima,del temporale Pavia agosto 2017
PhotoPhotoPhotoPhoto
10/09/17
4 Photos - View album

Post has attachment
Prognozy o roku 2015, jako o najcieplejszym w historii pomiarów meteorologicznych pojawiły się już w czerwcu. Najpierw z taką prognozą spotkałem się na blogu Doskonale szare. Teraz pisze o tym WMO i w ślad za tym komunikatem pozostałe media (skrót na naszej stronie firmowej: http://www.pogody.pl/go.live.php/PL-H3/aktualnosci/7744/rok-2015---najcieplejszym-w-historii.html

Post has shared content
Warto przeczytać :)
"Obecnie natomiast każda nieco zimniejsza zima czy lato jest traktowana przez niektórych jak sensacja obalająca model globalnego ocieplenia. Denialiści ustawili sobie chochoła reprezentującego twierdzenie, jakoby globalne ocieplenie oznaczało stały, monotoniczny wzrost temperatury w każdym punkcie globu, stałe i monotoniczne cofanie się lodowców (no dobra, może z cyklicznością zima-lato) itd.
Każde więc zaburzenie tej monotoniczności falsyfikuje tezy owego chochoła, więc ich zdaniem falsyfikuje cały model globalnego ocieplenia."

Post has shared content
Nie znam szczegółów, ale mam wrażenie, że sam proces nie został porządnie przygotowany.
A zupełnie na marginesie: Prawo wodne zostało przygotowane jeszcze za Buzka w IMGW. A uzgodnienia międzyresortowe polegały na tym, by ostateczna treść przepisów nie trafiła do osób najbardziej zainteresowanych. Dlatego minister Pol już po trzech miesiącach od jego uchwalenia musiał w trybie przyspieszonym wprowadzać pierwsze poprawki.
Państwo w państwie

Dane pogodowe, którymi dysponuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nie są informacją publiczną. Tak orzekł w środę Naczelny Sąd Administracyjny.
O ile dobrze się orientuję stacje meteorologiczne są utrzymywane z dotacji Ministerstwa Środowiska. Więc nie są to badania własne Instytutu a praca na zlecenie administracji rządowej. Czy ktoś ma dostęp do orzeczenia NSA? Jakiś link może?

Post has attachment
Ciekawa inicjatywa, warta rozpropagowania. gdyby jeszcze coś takiego o meteorologii powstało...

Irytuje Cię to, że nauki albo raczej para-nauki używa się do uwiarygodnienia działań public relations? Nas też! Dlatego powstał portal Nauka o Klimacie - aby aktualna wiedza o zmianach klimatu była dostępna także dla Ciebie. Mity pojawiające się w mediach obalą dla Ciebie światowej klasy naukowcy zajmujący się badaniami atmosfery

Post has shared content
W ramach przypominania i jakby komuś link zaginął :)
Lektura obowiązkowa:
"Stanowisko Komitetu Nauk Geologicznych PAN w sprawie zagrożenia globalnym ociepleniem"
 Znakomity dokument PAN, argumenty, poparte dowodami naukowymi, walą pałką w łeb eko-oszołomów i eko-wyzyskiwaczy.
  #PięknoNauki    #GW  

Post has attachment
Taki pomysł na samodzielne majsterkowanie. W sieci można  znaleźć schematy bardziej zaawansowane z wykorzystaniem GPS'ów - koszt części do 250 zł.

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded