Post has attachment
Zapraszamy do zapoznania się z możliwościami Esplorado. :) http://esplorado.pl/

Post has attachment
Histeryczne łatanie dziury w ZUS, tym razem kosztem firm badawczych:
"Andrzej Fudała, dyrektor finansowy TNS Polska, opowiada: – ZUS przyszedł do nas pod koniec marca, skończył kontrolę w połowie maja. Sprawdzał rok 2013. W naszym przypadku podważył wszystkie umowy o dzieło, nawet nie zagłębiając się w ich szczegóły. Nie podobało mu się nawet to, że w ten sposób zlecaliśmy czynności ewidentnie podlegające pod umowę o dzieło, np. stworzenie baz danych ankieterskich. Zdaniem ZUS to powtarzalne czynności. Jego decyzja każe nam zamienić umowy o dzieło na zlecenie, co wiąże się z koniecznością opłacenia składek. Dotyczy to kilkudziesięciu osób.
Ten scenariusz się powtarza w innych firmach. Sebastian Starzyński, właściciel ABR Sesta: – Kontrola zaczęła się w marcu i trwa do dzisiaj. Jednak już w momencie jej rozpoczęcia pani z ZUS stwierdziła, że trzeba się u nas „wziąć za te umowy śmieciowe" – mówi."
Więcej: http://www.rp.pl/artykul/17,1132314-ZUS-poluje--na-skladki-od--umow-o-dzielo.html
#badaniarynku  

Post has attachment
Jak CBOS wyjaśnia ciągłe przeszacowanie głosów na PO i niedoszacowanie PiS:

"CBOS i reszta stawki inaczej dobierają ludzi, do których dzwonią. – Różnice biorą się więc nie z doboru próby, tylko z tego, że CBOS pracuje na grupie imiennej. Losujemy nazwiska z bazy PESEL. Wydaje mi się, że robimy tak jako jedyna sondażownia – reszta nie zna nazwisk, a tylko adresy. To oznacza, że przekonać naszych badanych, że są anonimowi jest trudno – dodaje dyrektor CBOS."

Imienna baza PESEL to ciekawa rzecz, zastanawiam się natomiast skąd w tej bazie aktualne numery komórkowe. Albo inaczej - jaki procent bazy ma aktualne numery telefonów (komórkowych, bo mało kto ma stacjonarne). I skąd te numery wzięli... 

A cały artykułu o CBOS-ie można sobie przeczytać tu: 
http://natemat.pl/109517,centrum-bajerowania-opinii-spolecznej-czy-ostatnia-firma-ktora-trzyma-standardy-rzadowy-osrodek-pod-ostrzalem

Post has shared content
Przydatne do robienia researchu w innych krajach.
Jak prawidłowo sprawdzać wyniki wyszukiwania z różnych krajów?
- odpowiednia domena krajowa (ccTLD) wyszukiwarki Google
- parametr określający wersję językową (hl=[kod języka])
- parametr określający geolokalizację (gl=[kod kraju])
- depersonalizacja wyników za pomocą parametru (pws=0), stosowania trybu incognito przeglądarki internetowej, wyczyszczenia ciasteczek i cache oraz bycia wylogowanym z konta Google
- zapytanie (q=[zapytanie])

#depersonalization   #internationalseo  
Photo

Post has attachment
Taka ciekawostka z rynku:

Nasza Klasa przeprowadza redukcje zatrudnienia i przy okazji likwiduje dodatkową aktywność, w tym przede wszystkim usługi badawcze i marketingowe. 

Prowadzenie badań na tak szerokiej grupie Internautów wydawało mi się dobrym i dochodowym pomysłem, jak widać jednak coś nie wypaliło. Może to kurczący się ogólnie rynek i coraz mniejsza liczba klientów w kryzysie, a może po prostu przeszacowanie zysków...

Ciekawe tak czy inaczej.

http://www.press.pl/newsy/internet/pokaz/43204,Nasza-Klasa-redukuje-zespol

Post has shared content
Ładna infografika z przekrojem osób zainteresowanych modą i ich zwyczajami. 
Kobiety to zdecydowanie większe miłośniczki świata mody, szczególnie w internecie. Jak się jednak okazuje – nie są to przede wszystkim mieszkanki największych miast. Agencje LeadR oraz IRCenter przebadały polskie miłośniczki mody w sieci.

Post has shared content
Skróty klawiaturowe usprawniają każdą pracę, nie tylko badacza. 

Sama dodałabym do zestawienia dwa skróty przeglądarkowe:
Ctr+T - otwieranie nowej karty
Ctr+Shift+T - przywracanie ostatnio zamkniętej karty (jeśli zamknęliśmy kilka kart, można kliknąć parę razy i przywracając od ostatnio zamkniętej do zamkniętej na początku).

I jeszcze jeden ważny skrót, działający chyba w każdym programie - w przeglądarce, w MS Office, w PDF-ach itp. 
Ctr+F - który wywołuje okienko wyszukiwania tekstu w dokumencie lub na stronie.

Post has attachment
Nowy numer elektronicznego czasopisma branżowego (badania marketingowe). 
Jak zawsze warto poczytać. 

http://bluetoad.com/publication/?i=176738

Post has attachment
Postrzeganie ceny produktu a samoocena

Jak wynika z badań Journal of Consumer Research "oceniając koszt zakupu produktu, korzystamy z któregoś z dwóch mechanizmów: porównujemy do ceny za ten sam przedmiot, którą zapłaciliśmy w przeszłości, ewentualnie rozważamy, ile za produkt zapłacili inni klienci. 

Konsumenci o wysokiej samoocenie wybierali drugą metodę. Inaczej mówiąc, cenę odbierali jako nieuczciwą, gdy dochodzili do wniosku, że zapłacili więcej niż inni nabywcy. 

Punktem odniesienia dla mniej pewnych siebie były ich własne doświadczenia: uważali się za oszukanych, gdy okazywało się, że zapłacili więcej niż przy zakupie takiego samego produktu w przeszłości. To, ile zapłacili inni, miało mniejsze znaczenie. 

Doświadczane poczucie niesprawiedliwości cenowej wywoływało inne reakcje u badanych z obu wspomnianych grup. Pewni siebie i przekonani o własnej sile częściej okazywali złość, otwarcie narzekając. Ci mniej dowartościowani reagowali smutkiem, a później unikaniem myślenia o przykrym doświadczeniu."

Więcej: http://www.marketing-news.pl/message.php?art=39917

Foto: http://www.pinterest.com/pin/174162710559691217/

#badania   #konsumenci   #zakupy  
Photo

Post has shared content
Normalny i paranormalny rozkład zmiennej.

via +Artur Popławski 
Wait while more posts are being loaded