Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Świślina rzeka krainy pstrąga i lipienia. Jedno z wielu zakol.

#Świślina #pstrąg
Photo

Post has attachment

Post has attachment
kupię woblera Dariusza Lipki pierwszego z góry
Photo

Post has attachment
Rejów.
Wyniki charytatywnych zawodów wędkarskich dla rodziny z Zalezianki.

Właściciele sklepów Barakuda i Pstrąg ze Skarżyska, państwo Pałuccy zorganizowali charytatywne podlodowe zawody wędkarskie, które zostały odwołane ze względu na nieprzyjazną aurę dodatniej temperatury i opadów deszczu i deszczu ze śniegiem.

Po mimo kapryśnej aury przyjaciele sklepu i wędkarze dobrego serca przez lika dni wpłacali datki dla wielodzietnej rodziny państwa Fąfarów z Zalezianki, w sklepach oraz na miejscu nad zalewem Rejowskim, by w dniu zawodów tj. 31.01.2016r. wspólnie przekazali Pani Patrycji kuratora sądowego kwotę 350zł.

Czapkę z głów za serce i połamania kija na wielkiej rybie dla wędkarzy…

(dziękujemy Redaktorowi Echa Dnia panu Mateuszowi B. Za pomoc)
#Rejów #Pałucki #Pstrąg
Photo

Post has attachment
Zalew w Bliżynie na rzece Kamiennej.
Zbiornik położony jest w dolinie rzeki Kamiennej (51.108241, 20.745222), pasma Gór Świętokrzyskich w Parku Suchedniowsko-Oblęgorskim. Zbiornik ten pod względem zbiorników na rzece Kamiennej to najmłodszy zbiornik i wg mnie najbardziej zadbany o powierzchni około 10,5ha i to jedyny zbiornik na całej rzece i dorzeczu Kamiennej  z wybudowaną przepławką, umożliwiając migrację ryb. Po powodzi w 2002r. i zniszczeniu zapory zbiornika, skażeniu terenu przez fabrykę farb, władze gminy dokładają wszelkich starań by odbudować zbiornik i ściągać turystów oraz wędkarzy nad zalew. Zbiornik oddano do użytku w 2012r., natomiast koło PZW w Bliżynie, które także opiekuje się zbiornikiem zarybiło zbiornik wraz z ZO PZW Kielce i rok później pozwolono na połowy organizując uroczystość otwarcia sezonu wędkarskiego, zawodami w maju 2013r. Zbiornik w górnej swojej części ma sztucznie usypaną wyspę a w jego lewym brzegu od most do końca wyspy, wydzielone miejsce przeznaczone na tarlisko (około 200m) Lewa część zbiornika (linii brzegowej) od tarliska i dalej do mostu i zapory w całej części dostępna dla wędkarzy i spacerowiczów. Prawa część linii brzegowej zbiornika jest w także w całości dostępna dla wędkarzy z wyłączeniem plaży (około 200m linii brzegowej w sezonie letnim). Z Prawej części linii brzegowej za wyspą wydzielone jest jeszcze prowizoryczne miejsce do wodowania łodzi, które z pewnością niebawem zostanie w całości wybudowane. Za laskiem w kierunku tamy jest przepiękna plaża z pomostem, w której dla naszych milusińskich jest zagrodzone (wydzielone) miejsce do pływania, są rowerki wodne, plac zabaw, bufet, boisko do siatkówki plażowej i duży parking. Przy parkingu są umieszczone przyrządy do ćwiczeń, które jeszcze bardziej wpływają na wszechstronność zbiornika. Dla wędkarza zbiornik staje się jeszcze bardziej atrakcyjny gdyż dojście do miejscówek jest bardzo dogodne wyłożonym chodnikiem dookoła zalewu i bez problemów można dojść do całej linii brzegowej, a teren przy linii brzegowej wykoszony i czysty. Dno zbiornika bez zaczepów i innych nieprzyjaznych zahaczeń, piaszczysto - kamieniste. Zbiornik przy tamie utrzymuje lustro wody z głębokością około 3,7m a ogólnie w granicach 3m głębokości w korycie z tendencją malejącą w górę zbiornika. Najwęższe miejsca zbiornika to okolice wyspy, lasku i plaży, które sprawny wędkarz może przerzucić zestawem.
Dojazd do zbiornika i parkingu jest bardzo łatwy. Jadąc drogą krajową Nr 42 Skarżysko-Kamienna – Końskie na 240km drogi i 9 słupku skręcamy na Sorbin (51.112754, 20.745566). Jedziemy 600m przejeżdżając przez most na rzece Kamiennej i skręcamy w lewo by po kolejnych 500m dotrzeć na parking przy zalewie (51.107584, 20.749454). Od 01.01.2016r. Zbiornik jest zasilany rzeką górską Kamienną wraz z jej dopływami.
Ryby, jakie występują w zbiorniku to leszcz, płoć, lin, karp, karaś, jaź, wzdręga, okoń, szczupak, sandacz.
#zalew #Bliżyn #Kamioenna #Ryby #Wędkarstwo
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2016-01-26
18 Photos - View album

Wait while more posts are being loaded