Post has attachment

Post has attachment
رفتار دولت با منتقدان در گفت‌وگوی "وطن امروز" مربوط به 11/اسفند

فارغ از جنجالها و حب و بغضهای سیاسی امروزم، صرفن من باب یادآوری روزهای اول دانشجویی برای خودم و آگاهی برای دوستان:

"قرن ما در تحت تسلط ضرورتی است از خرده گیری و انتقاد از عادات و معتقدات سنتی. روح تازه ای در حال طلوع است که نمی خواهد چیزی را به استناد قدرت و حجیتی بپذیرد، و هیچ چیز را به اندازه ی اندیشه ی معقول و مستقل ما درباره ی هرچیزی روا نمی دارد، و از هیچ حمله که متکی بر چنین اندیشه ای باشد، ولو اینکه متوجه مقدس ترین امور در نظر ما بوده باشد، جلوگیری نمیکند. به عقیده ی من این روحیه علت مشترکی است که در زمینه ی هر بحران علمی زمان حاضر وجود دارد. نتایج آن جز سودمند نیست: هیچ ساختمان علمی کاملا به حالت ویرانی در نمی آید، آنچه شایسته ی محفوظ ماندن است خود را حفظ میکند و به هیچ حمایتی نیازمند نیست. به عقیده ی من این مطلب تنها برای علم صحت ندارد، بلکه به میدان وسیع تری تعلق می گیرد. هرگز ضروری نیست که روحیه ی زمان مورد حمله قرار گیرد: آنچه شایسته ی زیستن و ماندن است، با کامیابی مقاومت خواهد کرد." 

اروین شرودینگر 
نگاهی به تاریخ علم فیزیک – ص 6

- در سالهاى گذشته من شاهد تلاش پُرحجم و جدى جناب آقاى خاتمى و شما برادران و خواهران در همه‌ى زمينه‌ها بودم؛ اين چيزى است كه ما بايد آن را نعمت بزرگى از نعم الهى بدانيم. شما در اين مدت كار سخت و تلاش متراكمى را انجام داديد و بحمداللَّه به توفيقات زيادى هم رسيديد. امروز، هم در زمينه‌ى صنعت، هم در زمينه‌ى كشاورزى، هم در زمينه‌ى علم و فناورى، هم در زمينه‌هاى گوناگونِ خدمات، ما پيشرفت‌هاى بسيار چشمگير و زيادى داريم؛ اينها براى اين كشور و اين ملت خواهد ماند و از حافظه‌ى اين ملت زدوده نخواهد شد
- خوشبختانه دولت شما در ماه‌هاى آخر دچار ركود نشد - ما اين را شاهد هستيم - تا روزهاى آخر كار كرديد؛ و اين جاى تشكر و قدردانى دارد
- لازم است از شخص جناب آقاى خاتمى هم صميمانه تشكر كنم. اين را به شما دوستان بگويم، به خود ايشان هم شايد بارها گفته‌ام؛ در طول هشت سالى كه ما با ايشان به‌طور مستمر و مداوم در ارتباط بوديم، رفاقت و صميميت ما با ايشان روزافزون بوده؛ خدا را شكر. الان پيوند عاطفى و محبت‌آميزى كه بين بنده و آقاى خاتمى هست، از آنچه در هشت سال پيش بوده، بمراتب مستحكم‌تر است؛ و اين ناشى از خصوصياتى است كه من در اين مدت در ايشان حس كردم. تدين و پايبندى و نجابت و روحيه‌ى نجيب ذاتىِ ايشان واقعاً جزو امتيازات و خصال برجسته در ايشان است
- در ميان خصوصيات ايشان، اگر من بخواهم روى يكى از آنها تكيه كنم، اين است كه ايشان در همه‌ى اين مدت، دشمنانى را كه كمين كرده و خيز برداشته بودند، نااميد كردند. خيلى‌ها از سال 76 - از اول تشكيل اين دولت - مى‌خواستند آقاى خاتمى را در موضع مقابله و مواجهه‌ى با نظام قرار دهند؛ خيلى هم تلاش كردند؛ ما شاهد بوديم
آن روزى كه ايشان اعلام كردند وقتى مى‌گويم «جامعه‌ى مدنى»، مراد من مدينةالنبى است - كه اتفاقاً ديروز يا پريروز در يكى از صحبتهاى ايشان من اين را خواندم - خيلى خلاف انتظار بعضى‌ها شد؛ لذا به ايشان حمله كردند و فشار آوردند. اينها مواضعِ خيلى باارزشى است. ما كه قصور داريم و ديدمان اينقدر كوتاه است، مى‌فهميم و مى‌بينيم؛ كاتبانِ نامه‌ى اعمال ما - كه مأموران الهى هستند - به طريق اولى‌ مى‌بينند؛ و خداى متعال هم كه «من ورائهم محيط» است، همه چيز را مى‌بيند. اينها پيش خداى متعال اجر دارد. ان‌شاءاللَّه در آينده هم بايد همين‌طور باشد.

آخرین دیدار رهبر انقلاب با هیات دولت دوم خاتمی

در رابطه با سبد کالایی:
1. از دولت پرزیدنت روحانی اینگونه کارها بعید به نظر میرسید، نه به خاطر آنکه شبیه به دوران احمدی نژاد شوند بل به آن خاطر که تئوریسین های دولتی امروز، همانهایی بودند که سابقن اولویت را به سرمایه میدیدند و نه ملت!
2. البته از جماعتی که هزار هزار میلیاردشان را توی بوق میکنند و با کستاخی حاضر به حساب پس دادن نیستند، انتظاری نمیرود که از کرامت انسانی بویی برده باشند چه برسد که این فرض را بر ملت محتمل بشمارند.
3. اینکه افراد خاصی در لیست کالایی نیستند، نشانه هایی است برای حسابگران!
4. برای من که از نزدیک خانواده و سیستم حکومتی هاشمی رفستجانی را تجربه کرده ام، این طرح مختص ایشان است که احتمالن مرعشی(سیدحسین) آن را رونویسی کرده باشد. این راهکار قدیمی و البته شکست خورده ایست که چاشنی خاصی به آن افزوده اند.
5. چاشنی آن سفرهای هاشمی رفسنجانی است که به دلایل بیشماری باطل است.
6. خوشان هم میدانند چنین سیاستی و سفرهایی خنثی است اما صرفن این صحنه یک شوی سیاسی است برای تعارف یک جام زهر!
7. اما حساب خیلی جاها را نکرده اند....

Post has attachment
کاشتن نفرت و درو کردن آدم، رسول جعفریان
شرح سه نکته در این باب است که باید حتی در برخورد با مخالفان خود، از ادبیات بهتر و برتر استفاده کنیم تا سبب کاشتن بیش از پیش نفرت نشویم، نفرتی که می تواند دشمنی و پیامدهای آن را از غارت و قتل بیشتر کند.

Post has attachment

تفاوت نظر دو اصلاح طلب در یک موضوع
تفاوت نظر شمس الواعظین با زیبا کلام درآنجاست که او معتقد است: «اگر طرف مقابل به تعداتش عمل نکرد امنیت ملی کشور اقتضا میکند که قاطعانه به این اقدام پاسخ دهیم، چون نباید وارد گردونه تست حریف نشویم. این اقدام از نظر دیپلماسی و مذاکرغلط است و به زبان فارسی نوعی«جرزنی» محسوب میشود.» 
نقطه اشتراک این دو چهره اصلاح طلب در مورد نگرانی آنها درخصوص تندروها در ایران و آمریکا است. تندروهایی که زیبا کلام بیشتر از داخل ایران از تندروهای آمریکایی نگران است.نگرانی که شمس الواعظین آنها به طور مشخص«برخی شرکتهای اقتصادی مرتبط با رژیم صهیونیستی» میداند.
زیباکلام با بیان اینکه هر قدر این توافق به جلو برود و بتوانند بهثمر برسد، احتماًل اینکه تندروها توافق را به هم بزنند کمتر میشود، خاطر نشان میکند که«اجرایی شدن برنامه عمل مشترک معنایش این است که فرش از زیر پای تندرویهای دو طرف بیرون کشیده میشود.» 
شمس الواعظین هم بیشتر نگران کنش دو طرف رادیکال در ایران و آمریکا است و تأکید میکند: «یک سری مافیاهای اقتصادی در دوران تحریمها شکل گرفته و فشاراین گروه در غرب بیشتر است.» 

Post has attachment
واقعاً برام جالب بود ...
پیشنهاد ویژه دارم براتون که بخونید.
لطفاً هر کسی که میتونه نقد کنه بقیه رو محروم نکنه.

Post has attachment
وقتی مرحوم شریعتی نوشت که تاکنون امضای یک روحانی پای هیچ قرارداد استعماری نیامده است، از واقعیتی سخن گفت که پایه واساس آبروی روحانیت بود. این نه فقط برای او بلکه معلوم همه تاریخ بود که اکثریت روحانیون در سختی ها در کنار مردم بوده اند، اما شیرینی کار به این است که تا به آخر در کنار مردم بمانند.
حال بفرمایید گفتن این جمله که «در سال 88 آبجوی صلواتی توزیع می کردند» آن هم از سوی یک روحانی که مرتب در سیمای جمهوری اسلامی ظاهر می شود، چه حکمی دارد؟ آیا از آن حرفها نیست که  فاصله ایجاد می کند (آیا عقیده شما هم مثل من است؟)
Wait while more posts are being loaded