EKMEK DAVASI.
İstanbul da EKMEK FİYATLARI geçen hafta malumunuz 75 kuruştan BİR liraya çıkarıldı. Bu ne demektir EKMEĞE yaklaşık yüzde otuz beş ZAM yapılmıştır anlamına gelmektedir. Fırıncılar bu ZAM alma kararını şöyle açıklamaktadırlar. MALİYET FİYATLARI yükseldiğinden ZAM yapma zorunlu hale gelmiştir açıklamasında bulundular. Maliyet fiyatlarının en çok YÜKSELEN MADDESİNİ ŞÖYLE açıkladılar YAKIT MALİYETLERİMİZDE ANORMAL zamlanma oldu. YAKIT MADDESİ OLARAKTA MOTORİN, DOĞALGAZ ve ELEKTRİK BAŞTA SIRALADILAR. Ana madde UN yaklaşık beş yıldır aynı sayılacak FİYATLARDA seyrediyor. Fırıncıların ZAM YAPMA İÇİN HAKLI nedenleri fazlasıyla var. Girdi maliyetlerinin artışı dolayısıyla bu kadar ZAM yapmasalar bile yinede normal bir ZAM yapmaları AYAKDA DURMALARI İÇİN haklı sebepleri sayılabilir.
Şimdi gel gelelim KENDİ SORUNLARIMIZA. Fırıncılar MOTORİN zamlarını ana sebeplerden birini sayarak AYAKTA DURMALARI için kendi problemlerini çözmek için çıkış yolu arıyorlarsa, bizim AYAKTA DURMAK İÇİN HİÇ SEBEBİMİZ YOKMU….. Tabiki çok çok var. MOTORİN fiyatları fırıncıları ne kadar etkilediğse BİZ NAKLİYATCILARI ENAZ FIRINCILARIN DÖRT KATI ETKİLEDİ. Yedek parça BAKIM MALİYETLERİMİZ GEÇTİĞİMİZ BİR KAÇ YIL ÖNCESİNE GÖRE ENAZ YÜZDE ELLİ ARTIŞ GÖSTERDİ. Kullanmış olduğumuz AMBALAJ MALZEMELERİ BİRİ İKİ SENE ÖNCESİNE GÖRE YÜZDE YÜZ ZAMLANDI. İŞÇİLİK MALİYETLERİZ YİNE GEÇEN YILLARA GÖRE ÇOK FAZLA ARTMASA BİLE, YİNE ÖNEMLİ ÖLÇÜDE ARTIŞ GÖSTERDİ. 
İŞTE BU SEBEPLERİ GÖZ ÖNÜNE ALDIĞIMIZDA BİZİM DE müşterilerimizi üzmeden memnun bırakmak için BİR MALİYET FİYATIMIZ ortaya çıkıyor. BU MALİYET FİYATIMIZ ŞEHİR İÇİ TAŞIMA ENAZ 750 LİRADIR. Bu maliyet fiyatımıza KAR MARJIMIZI EKLERSEK HİÇ ZAM YAPMAYA GEREK KALMADAN NORMAL AYAKTA DURABİLECEĞİMİZ ŞEHİR İÇİ FİYATLARIMIZ 1000 LİRADAN BAŞLAYARAK eşyaların çokluğu hassasiyet durumu konumları ve kat farkları göz önüne alarak, MÜŞTERİYE fiyat bilgisi verilmelidir. MÜMKÜN OLDUĞU KADARDA MÜŞTERİLERİMİZİ ÜZMEYELİM. NAKLİYATCILARA bakış açılarını kötüye kullandırmayalım.
Ama ne YAZIKKİ İÇİMİZDEKİ ÇÜRÜK ELMALAR ÇOĞUNLUKTA . Bunları en aza indiremedik. BU GÜN BAHSEDİLEN BU ÇÜRÜK ELMALAR müşterilere 450 ile 500 lira fiyat vererek MÜŞTERİLERİN KAFASINI Karıştırmakta , bu sebeplede müşteriler kararsız kalmaktadırlar. BU ÇÜRÜK ELMALAR MÜŞTERİLERİN KAPISINA GİDİNCE FİYATLARINI YÜKSELTMEYE ÇALIŞMAKTADIRLAR. Bunuda beceremezlerse İKİ ARAÇLIK EŞYANIZ VAR BAHANESİYLE FİYATI TEKRARDAN YÜKSELTMEYE ÇALIŞMAKTADIRLAR. Bu amaçlarındada başarılı olamazlarsa MÜŞTERİYLE kavga edip işi yapmadan geri gelmek içinde mazot parası gibi hiçde hakları olmayan üçret istemektedirler. İşte MÜŞTERİYE yapılan bu zulümler , MÜŞTERİLERİN bütün NAKLİYATCILARA üçkağıtçı sahtekar ve kötü gözle bakmalarına sebep olamktadır.
EKMEK DAVASI en başta yazdım ya kusura bakmayın bizim ACI gerçeğimizi dile getirdim. İNŞALLAH BİRKAÇ kişi belki bu yazımdan sonra, BİZLERE ve MÜŞTERİLERE verdikleri zulümlerden VAZGEÇERLER. ALLAH bizleri bu çürük elmaların zararlarından korusun

Post has attachment
Photo

Post has attachment

12 Şubat 2013 Salı, 12:16:27Güncelleme: 12:17:30
 

ADANA'da üç hırsız, evin değerli tüm eşyalarını 'evden eve kargo' şirketiyle anlaşarak kamyona yükleyip, çaldı.

Olay, Merkez Seyhan İlçesi'nde meydana geldi. Çalışan çiftin işe gitmesini fırsat bilen hırsızlar, harekete geçip, uydurdukları anahtarla eve girdi. 

Hırsızlar, daha önceden anlaştıkları kargo şirketinden gelen kamyona tüm değerli eşyaları yükledi. Bu sırada durumu fark eden komşuları aşağıya inerek ne olduğunu sordu. Hırsızlar, çiftin taşındığını söyleyince komşuları evlerine döndü.

Evdeki televizyon, deri koltuklar, masa, derin dondurucu, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, 9 halı ve klima gibi değerli eşyaları kamyona yükleyen hırsızlar daha sonra kayıplara karıştı.

Akşam eve geldiklerinde evlerinin bomboş olduğunu gören ev sahibi çift şoke oldu. 

Çiftin şikayeti üzerine harekete geçen polis, nakliye firması yetkililerine ulaştı. Firma yetkilisi, kiralama yapan kişilerin kendi evlerini taşıyacaklarını söyleyip anlaştıklarını, eşyaları da spot mal satışı yapılan Kocavezir İş Merkezi'nde bir iş yerine götürdüklerini anlattı. 

İş merkezinde araştırma yapan polisler, çalışan eşyaları bulup, sahibine teslim etti. Hırsızlık olayının failleri olarak belirlenen Pınar A., Volkan A. ve Ramazan K.'nın yakalanması için çalışma başlatıldı.

DHA

BU GÜN İZMİR'DEN MARMARİSE GİDEN KAMYONUMUZUN YARISI BOŞ

BU GÜN MERSİN'DEN G.ANTEBE GİDECEK OLAN TRIMIZIN YARISI BOŞ

YARIN MARMARİS'TE BÜYÜK KAMYONUMUZ BOŞTA YÖN FARK ETMEZ

YARIN GÜNÜ GAZİANTEP'TE YARISI BOŞ OLAN TIRIMIZ'A İSTANBUL İSTİKAMETİNE YÜK ARAMAKTAYIZ

İSTANBUL 'DAN MARDİN ' BİR ARAÇ GİDECEK İLGİLENEN MESLEKTAŞLARIMIZA DUYURULUR.

Post has attachment

O R U C O Ğ L U 02166216090 05323159051 
HAFTA SONU İSTANBUL'DAN EGE BÖLGESİNE GİDEN KAMYONUMUZUN YARISI BOŞ

PAZAR GÜNÜ İSTANBUL'DAN ADANA'YA GİDEN KAMYONUMUZ'DA 3+1 ALACAK YER VAR


BU İSTİKAMETLERE YÜKLERİNİZ ALINIR
Photo

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded