Post has attachment
Kitap önerisi / Kitap yorum

Mihail Bulgakov'un soyvet bürokrasini eleştirdiği köpeklerin kalbi kitabının ana karakteri bir köpektir.Köpeğimiz Şarik ki (bu ismi de kitapta geçen bir sürü mekan isimleri gibi incelikle seçilmiştir.) kendisi iyi bakılmamış vücudunun yarısı yanmış bakımsız bir köpektir.Profesör Filipoviç bu bakımsız köpeğe bakmış onu deneylerinde bir kobay! olarak kullanmak istemiştir ve kullanmıştırdı da. Ama her şey istediği gibi gitmeyecektir.Köpeğin gençleşmesini sağlamak için ona koyduğu insan hipofiz bezleri ve testisleri komünist parti yanlısı kavgacı küfürbaz birinin organlarıdır.Bu garip ameliyat sonunda köpek şarik ağzı bozuk suça meyilli bir insanköpek olmuştur hatta o kadar insanlaşmıştır ki sovyet bürokrasisinde kendine yer bile edinmiştir . Mihail Burgakov bu eserinde bu eserinde bolşevik yoldaşlığını çok ağır bir biçimde eleştirmiş tabiri caizse onları kültür sanat bilmeyen yalnızca slogan atıp şarkı söyleyen insanlar olarak yansıtmıştır . bu eser yayınlandığı tarihte çok büyük bir tepkiyle karşılanmış yazarın edebiyat çevrelerince yok sayılmasına neden olmuştur . Yazar uzun bir süre yasaklanmış ölümünden 22 yıl sonra rusyada tekrar kitapları okunmaya başlanmıştır. ben şahsen bu kitabı bir nefeste okudum diye bilirim kitap elinize almanızla bitirmeniz bir oluyor.Kitap kısa olmasından taşlamaların ustaca yapılmasından kitabın konusunun da sıkıcı olmamasından dolayı kolayca okunabilir.Bu kitabı okuduktan sonra yazarın diğer romanlarını da okumak isteyeceğinizi düşünüyorum.
9 /10
Photo

Post has attachment

Post has attachment
Hadi gel saklambaç oynayalım. Yüreğime gizlenecek olursan seni bulmam zor olmayacaktır. Ama kendi kabuğunun arkasına gizlenecek olursan, seni kim ararsa arasın fayda etmez. (Syf.25)
Photo

Post has attachment
Salam . menim 13 yasim var . men ozume boyuk kitab almaq isteyorem sizden oneri isteyirem . Alive Nino kimi sevgi romanlari oxuya bilmirem .Sefiller,Ovod ,Tom Soyyerim maceralari kimi eserleri sevirem . Mene hasi kitabi onere bilersiniz👍👍👍👍👍👍✌✌✌✌
Photo

Post has attachment
İndi kitab oxuyanlar kitabinin adini atsin
Photo

Post has shared content
Mutluluğun çoğu zaman, çok uzaklarda olmadığını herkese hatırlatmamız gerekir… 😍 ☀ 🌈 📚

Mutluluk günümüz kutlu olsun…

#kitap #kitapyurdu
Photo

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Kitap Önerisi/Kitap Yorum

Genel olarak tüm okuyuculardan farklı olarak yazarın otomatik portakal kitabından önce bu kitabı okumaya başladım. Kitap Burmada bir dil bilimci olan Dr. Edwin Spindirft 'in nörolojik bir hastalık sonucu Cinsel ve ruhsal sağlını kaybetmesini ve doktorun Londra'daki hastane günlerinde yaşadığı sonra hastaneden kaçıp şehrin arka sokaklarında yaşadıklarını anlatıyor.Kitabın genelinde yazar içinde cinsellik barındırmayan bir aşk yaşadığını düşünüyor karısıyla ve tüm şehirde karısını bulmaya çalışıyor. Karısı ise sadakat bağlarını farklı bir yorumlama katıp sadakat bedenen değil ruhen olmalıdır düşüncesiyle kocasından başkalarıyla cinsel ilişki yaşamaktan geri kalmıyor.Bu sırada ana karakterimiz Edwin'in başına gelmedik kalmıyor.Arkadaşlar öncelikle bu kitap bana göre okumadan ölmeyiniz diyeceğim bir kitap değil fakat kitabı okumaya başladığınız zaman ana karakterin karısını arayışının içine kendinizi adapte edebiliyorsunuz.Kitapta bir gerçekten kopukluk mevcut özellikle bunu final ve finale yakın bölümlerde bunu çok rahat hissedebiliyorsunuz.Ben bu kitabı okuduğum için pişman olmadım benim bu önerimi okuyup kitabı okumaya niyetlenen arkadaşlar olursa kitap hakkında yorumlarını yazarlarsa çok mutlu olurum :)
10/6

Photo

Post has attachment
Kitap Önerisi /Kitap Yorum

Bu küçük kitabı okurken hemen bitmesini istemeyeceksiniz George Orwel 'e uluslararası başarıyı yakalatan iki romanından biri olan bu kitapta olaylar aslında sadece küçük bir çiftlikte geçiyor !! Amerika ve batı bloğu bu kitabı yıllarca sovyet karşıtı propagandalarda kullanmıştır.Kitabın biraz konusuna değinmek gerekirse zorba çiftçinin hayvanlara baskısı hayvanları bıktırmıştır. Hayvanlar bir devrim yapmaya karar verirler ve olaylar gelişir . Kitaptaki komşu çiftliklerden birinin sahibinin alman diğerinin ingiliz oluşu kitabı okurken insanın kitaba olan yaklaşımını arttırıyor. Kitaptaki her hayvanın bir kesimi temsil etmesiyle üzerinde düşünülmesi gereken okuması kolay ve gerçekten bir modern klasik.. 10\10
Photo
Wait while more posts are being loaded