Post has attachment
Kolekcja ubranek o tematyce świątecznej gotowa. Ciuszki Handmade, zdjęcia robione "w domu". Zapraszam na https://laberry.pl/ubranka?kol=3

Post has attachment
Już za kilka godzin przylatują goście z Autodaty. Poprosiłem żonę żeby przygotowała coś specjalnego :) Jakiś śmiałek spróbuje strzelić co to?
There are guests from Autodata coming in just few hours. I've asked my wife to prepare sth special. Anyone willing to try to guess what's that?
Bardzo mała podpowiedź / A very tiny hint : https://laberry.pl/z-czego-szyjemy
Photo

Post has attachment

Post has attachment
Kochani, ta dłuższa chwila bez nowych informacji to po prostu cisza przed burzą ;) Burzą nowych danych. A konkretnie to po wprowadzeniu do systemu wyników Krajowych Mistrzost IDO rozegranych w 2012 - 6 nowych turniejów - roku kształtują się one następująco:

Tancerze i zespoły: 5936
Kluby i szkoły tańca: 345
Sędziowie: 117
Miejsca uzyskane przez startujących: 15299
Skreślenia i oceny sędziowskie: 187996

Zapraszamy do odnajdywania siebie i chwalenia się swoimi wynikami. Dodaliśmy możliwość polubienia strony profilowej każdego tancerze, zespołu klubu czy sędziego.

Pamiętajcie, że rejestracja nowego konta lub zalogowaniu za pomocą facebooka jest całkowicie bezpłatne, a jako zalogowani użytkownicy naszego serwisu dostajecie dostęp do pełniejszych danych oraz wielu funkcji, których nie udostępniamy gościom.
Photo

Post has attachment
Najbardziej oczywistym pomysłem na porównanie osiągnięć tancerzy wydaje się być tabela medalowa. Tabele medalowe są bardzo popularne i obecne praktycznie we wszystkich dyscyplinach sportu i taki typ zestawienia znajdziecie oczywiście w naszym serwisie, oddzielne dla tancerzy jak i klubów. W naszej jednak opinii tabela medalowa, jako zestawienie czy porównanie wyników, ma trzy poważne mankamenty.
1. W ogóle nie uwzględnia wyników od czwartego miejsca w dół
2. Faworyzuje złote medale do tego stopnia, że 1 złoty jest “ważniejszy” niż 1000 srebrnych, a 1 srebrny niż 1000 brązowych
3. W przypadku rywalizacji w ramach KM IDO są dyscypliny/konkurencje gdzie startuje trzech, dwóch a czasem nawet tylko jeden! uczestnik (złoty medal za samo wystąpienie), podczas gdy pokonanie 90 współzawodników i ukończenie rywalizacji na czwartym miejscu pozostanie bez śladu w tabeli medalowej...

Mając na uwadze powyższe kwestie postanowiliśmy zbudować swój własny ranking. Chcieliśmy, żeby był prosty i przejrzysty, w związku z czym zasada działania jest następująca:
- tancerz otrzymuje za udział w konkurencji 1 punkt (premia za start - stała)
- tancerz otrzymuje dodatkowo tyle punktów ilu innych tancerzy wyprzedził (premia za wynik - zmienna)


Proste? Sprawdźmy dla 3 przykładów:

Tancerz A, miejsce 1, startowało 12 uczestników => 1 + (12-1) = 12 punktów
Tancerz B, miejsce 11, startowało 100 uczestników => 1 + (100-11) = 90
Tancerze C, miejsce 1, startował tylko on => 1 + (1-1) = 1

Indywidualna punktacja tancerza to suma punktów za wszystkie występy, które wprowadziliśmy do systemu. A ranking to po prostu lista tancerzy od największej do najmniejszej ilości punktów (ograniczona do 200 pierwszych pozycji).

Ranking klubowy to z kolei analogiczna lista, z tym że punktacja klubowa to suma punktów wszystkich tancerzy, którzy reprezentowali dany klub.

Poniżej załączamy oba zestawienia (pierwsze 20 pozycji). Z ich pobieżnej analizy można wysnuć bardzo ciekawe wnioski. My podzielimy się z Wami tylko jednym, ale za to dosyć spektakularnym. W rankingu punktowym nie ma ani jednego mężczyzny, podczas gdy w tabeli medalowej jest ich aż dziewięciu! To oczywiście ma związek z obsadzeniem konkurencji męskich. Kiedy rywalizacja u mężczyzn zaczyna się z reguły od ¼ finału (około 15-20 uczestników), to w przypadku kobiet, np. w Disco Dance, 1/16 to norma, ale zdarza się także 1/32 (ponad 160 uczestniczek!!!).
Tym samym kiedy medalowi u mężczyzn odpowiada około 15 punktów, to u kobiet około 100 punktów.

Mamy nadzieję, że będziecie mieć inne ciekawe spostrzeżenia i się z nami podzielicie. Zapraszamy do odwiedzenia strony.
PhotoPhotoPhoto
25.01.2017
3 Photos - View album
Wait while more posts are being loaded