Post is pinned.Post has attachment
کانال رسمی طب سنتی

Post has attachment

Post has attachment
سلامت

کسانی که کبد چرب دارند صبح ها آلو خشک(بخارا) بخورند.

آلو ریه ها و کبد را پاکسازی می کند
منبع : جام
Photo

🔴توصیه های طلایی


👈 ﺍﮔﺮ ﺣﺴﺎﺑﯽ ﺍﻋﺼﺎﺏﺗﺎﻥ ﺑﻪ ﻫﻢ ﺭﯾﺨﺘﻪ، ﻣﻮﺯ ﺑﺨﻮﺭﯾﺪ .

👈ﺍﮔﺮ ﻣﯽﺧﻮﺍﻫﯿﺪ ﮐﻠﯿﻪ ﺗﺎﻥ ﺳﻨﮓ ﻧﺴﺎﺯﺩ،ﺯﺭﺩﺁﻟﻮﺩ ﺑﺨﻮﺭﯾﺪ.

👈ﺍﮔﺮ ﻓﺸﺎﺭ ﺧﻮﻥﺗﺎﻥ ﺑﺎﻻﺳﺖ، ﻛﺸﻤﺶﺑﺨﻮﺭﯾﺪ.

👈ﺍﮔﺮ ﺍﺯ ﺳﺮﻭﺻﺪﺍﯼ ﻣﻌﺪﻩ ﺭﻧﺞ ﻣﯽﺑﺮﯾﺪ،ﻣﺎﺳﺖﺑﺨﻮﺭﯾﺪ .

👈ﺍﮔﺮ ﺑﯿﺶ ﺍﺯ ﺣﺪ ﺳﺮﻓﻪ ﻣﯽﻛﻨﯿﺪ، ﻋﺴل ﺑﺨﻮﺭﯾﺪ.

👈ﺍﮔﺮ ﻫﻤﯿﺸﻪ ﺍﺣﺴﺎﺱ ﺧﺴﺘﮕﯽ ﻣﯽﻛﻨﯿﺪ،ﻓﻠﻔﻞﺩﻟﻤﻪﺍﯼ ﻗﺮﻣﺰ ﺑﺨﻮﺭﯾﺪ .

👈ﺍﮔﺮ ﻣﯽﺗﺮﺳﯿﺪ ﺳﺮﻃﺎﻥ ﻣﻌﺪﻩ ﺑﮕﯿﺮﯾﺪ، ﻛﻠﻢﺑﺨﻮﺭﯾﺪ .

👈ﺍﮔﺮ ﻣﺸﻜﻞ ﯾﺒﻮﺳﺖ ﺩﺍﺭﯾﺪ، ﺍﻧﺠﯿﺮ ﺑﺨﻮﺭﯾﺪ .

👈ﺍﮔﺮ ﺩﺍﺭﺍﯼ ﻣﺸﮑﻼﺕ ﮔﻮﺍﺭﺷﯽ ﻫﺴﺘﯿﺪ،ﺭﯾﺤﺎﻥﺑﺨﻮﺭﯾﺪ .

👈ﺍﮔﺮ ﺩﭼﺎﺭ ﺳﻮﺯﺵ ﻣﻌﺪﻩ ﻫﺴﺘﯿﺪ
،ﭼﺎﯼﺑﺎﺑﻮﻧﻪﺑﺨﻮﺭﯾﺪ.

Post has attachment
PhotoPhotoPhoto
۱۳۹۵/۲/۲۴ ه‍.ش.
3 Photos - View album

@home_health1
🌺🍃🌺🍃🌺🍃🌺🍃🌺🌺🍃 عوامل تشدیدکننده ریزش مو وطب سنتی :

🌺🍃عوامل ریزش مو :


مهمترین عوامل ریزش موی انسان به قرار ذیل می‌باشد . ولی متاسفانه در طب جدید فقط درمان و عوامل خارجی آن را موثر می‌دانند که البته اغلب بی فایده می‌باشد.آنچه بیش از هرچیزی باید بدان توجه داشت آنست که می توان با مصرف صحیح و اصولی مواد غذایی و عدم اسراف و توجه به سبک زندگی تا حدود زیادی از ریزش موی سر جلو گیری کرد.
در ذیل به مهمترین عوامل موثر در ریزش مو می پردازیم.


🔻عامل اول :یبوست


اگر شما از کسانی هستید که از ریزش مو رنج می برید و در جهت جلوگیری از آن تلاش می کنید ابتدا باید در نحوه عمل سیستم گوارش خود دقت کنید اکثر کسانی که دچار ریزش موی سر می شوند از مشکل یبوست رنج می برند . اگر می خواهید از ریزش موی سر خود جلوگیری کنید ابتدا باید این مشکل را حل کنید چرا که یبوست نه تنها سبب ریزش موی سر می شود بلکه در اکثر کسانی که دارای بیماری با منشا باکتریایی و قارچی و فیزیولوژیکی هستند این مشکل سبب تشدید بیماری آنها می شود . قدم اول استفاده نکردن از مواد غذایی که مسبب یبوست هستند ؛ به قرار زیر
چای- سرخ کردنی- غذاهای آماده و ساندویچی

✨درمان :استفاده از ملین ها مانند : خاکشیرجوشانده-روغن زیتون- سوپ جو- پاچه – سیراب و شیردان-دم کرده برگ سنا و سبزیجات تمیز

🔻عامل دوم : غذاهای سرد(دارای اسید)

علت : خوردن ماست و دوغ و لبنیات و ترشیجات

✨درمان : نخوردن لبنیات و ترشیجات – خوردن غذاهای گرم و دم کردنی‌ها

🔻عامل سوم : عصبی بودن

علت : یبوست – غذاهای سرد- چای زیاد-فقر غذایی- عوامل استرس زا


✨درمان خوردن شربت بادام- دم کرده باد رنجبویه - دم کرده به لیمو- دم کرده گل گاوزبان- نخوردن چای-خوردن سالاد زیاد با سس طبیعی

🔻عامل چهارم : فقر غذایی

علت : خوردن غذاهای مانده و فاسد – یبوست- چای

✨درمان : نخوردن چای- خوردن سالاد زیاد با سس طبیعی

🔻عامل پنجم : وراثت

علت : افراد دارای طبع سرد اکثرا طاس

✨درمان : دراین حالت درمان ندارد یعنی اصلا طاسی بیماری نیست مثل کسی که موهای بور و چشم زاغ داشته باشد


🔻عامل ششم : غذاهای آلوده

علت : ساندویچ ها – روغن – سرخ کردنی – آماده و مانده - تنقلات مصنوعی – غذاهای صنعتی و ...

✨درمان : عادت به خوردن غذاهای طبیعی و گیاهی

🔻عامل هفتم :خارجی

علت : شستشو دهنده ها – آلودگی هوا

✨درمان : شستشو با شستشو دهنده های طبیعی و گیاهی(گل سرشور- هزارچم -صابون زیتون رودبار و غیره)

مصرف داروهای اعصاب و هورمونی نیز یکی از عوامل مهم می باشد.


🌺🍃🌺🍃🌺🍃🌺🍃🌺
@home_health1

آویشن

معرفی
آویشن درختچه‌ای کوتاه و پرشاخه است که برگهای نازک و متقابل دارد. دارای گل‌هایی سفید چتری و منفرد است.آویشن گیاهی كوهستانی و معطر است كه تنوع زیادی دارد. این گیاه دارای طبیعتی گرم و خشك است و از آن معمولاً به عنوان ادویه برای طعم ‌داركردن انواع غذاها مانند پیتزا، ماكارونی، لازانیا و بعضی خوراك‌ها استفاده می ‌كنند.این گیاه در كشور ما معمولاً به صورت خشك شده و پودر مورد استفاده قرار می‌ گیرد ولی در كشورهای دیگر علاوه بر پودر آن، نوع تازه‌اش را نیز در غذا مصرف می ‌كنند زیرا آویشن تازه عطر و بوی بیشتری نسبت به نوع خشك آن دارد.

خواص دارویی
۱-آویشن برای تقویت اعصاب، درمان افسردگی، خستگی و بی‌خوابی مفید بوده و همچنین نشاط ‌آور است.
<br>
۲-آویشن خاصیت ضد میكروبی، ضد قارچی و ضد انگلی دارد و این به جهت وجود ماده تیمون در آن است ولی با توجه به اینكه تیمون خاصیت سمی نیز دارد، در مصرف آویشن زیاده ‌روی نكنید.
<br>
۳-مصرف آویشن به صورت جوشانده برای رفع تنگی نفس، برونشیت، سرفه، نفخ شكم ، سوءهاضمه، آسم ، سیاه‌سرفه، سرگیجه، سردرد و زكام توصیه می ‌شود، برای این منظور 10 گرم آویشن را در یك لیتر آب ریخته و جوشانده آن را در طول روز میل كنید.
<br>
۴-اگر از درد مفاصل ، نقرس، ورم مفاصل و درد سیاتیك در رنج هستید نیز آویشن بخورید.
<br>
۵-بعضی‌ها معتقدند مالیدن جوشانده آویشن روی سر از ریزش موی سر جلوگیری می ‌كند.


مضرات
مورد خاصی تاکنون دیده نشده است.

Post has attachment
Photo

Post has attachment
ترک پوست‌
🍃🍃
1- ضماد «بادام تلخ» با «سرکه» مفید است.
2- ضماد میوه «انجیر» با «روغن زیتون» یا موم جهت معالجه ترکیدن پوست که در اثر سرما ایجاد شده است، مفید می‌باشد.
3- شستشو با آب جوشانده‌ی «شلغم» مفید است.
4- ضماد گوشت و مغز «خیار» برای درمان نافع است.
5- صمغ درخت «بنه» مخلوط با «روغن زیتون» جهت برطرف کردن سودمند می‌باشد.
6- روغن دانه‌های «شنبلیله» مخلوط با موم جهت درمان توصیه شده است.
7- مضمضه جوشانده بیخ «بابا آدم» سودمند است.
8- روغنی مناسبتر از «روغن کاکائو» نیست.
9- محلول «سندروس» در روغن بادام مفید می‌باشد.
10- یک قاشق قهوه خوری «به دانه» را یک شب در یک فنجان آب سرد خیس کنید. صبح فردا آن را صاف کنید. آب غلیطی به دست خواهد آمد. با این آب، ترک پوست و لب و پستان را (از طریق ماساژ) درمان کنید.
11- «برگ های جعفری» را له کنید و به شکل ضماد روی محل زخم و خراش بگذارید.
12- «مغز تخم هندوانه» نرم کننده پوست است .
🍃🍃💯
https://telegram.me/joinchat/A6BeFDvQgaOphhsuXIASyw

تاثیر مایع منی بر زنان
 

 
چنانچه میدانیم افسردگی  یکی از شایع ترین مشکلات روحی روانی عصر حاضر است  که تعداد کثیری از افراد را در دام خود کشیده است. محققان و پژوهشگران علوم بهداشتی همواره بر آن بوده اند تا کلیه عوامل موثر بر افسردگی را کشف وبا ارائه راهکارهای درمانی موثر آرامش و شادی رابه زندگی افراد بازگردانند . تاثیر مایع منی بر زنان از انجایی که قرباینان افسردگی را بیشتر زنان تشکیل داده اند یکی از حوزه های پژوهشی در درمان افسردگی بررسی رابطه بین مایع انزال مرد و کیفیت حالات خلقی زنان در هنگام انجام رابطه قرار گرفته است.
 
به اعتقاد برخی از محققان زنانی که در هنگام انجام رابطه جنسی امکان دریافت مایع منی را در بدن خود بطور مستقیم و بدون کاندوم داشته اند کمتر علائم افسردگی از خود نشان داده اند لذا میتوان استنباط کرد جذب مایع منی در بدن زن پیامدهای مثبت روحی خلقی میتوانسته ایجاد کرده باشد. منظور از  مایع منی توده آبکی شیری رنگی است که از غدد و بخش های ارگان جنسی ترشح و در هنگام انزال از مجرای ادار مرد خارج میگردد .
 
برخی ترکیبات مایع منی  شامل تستسترون ، استروژن ، پرولاکتین ، هورمونهای تحریک کننده فولیکول  و .. میباشند که بسیاری از انها قابل جذب در بدن زن هستند ( بنزیگر 1983 ) که  از میان آنها تستسترون و استروژن قابل جذب درواژن  زن هستند ( ریگ ، 1977) و گفته شده تستسترونی که در واژن ریخته میشود سریعتر از تستسترون بر سطح پوست جذب میگردد ( وستر 1980)  به منظور بررسی رابطه بین  مایع منی  و افسردگی ، تیم تحقیقاتی دانشگاه نیویورک در آلبانی  از 293 دانشجوی دخترداوطلت دعوت به عمل اورد تا مورد آزمایش قرار گیرند .
 
از این جامعه آماری سوالاتی در مورد تعداد دفعات رابطه جنسی ، نوع رابطه ، استفاده یا عدم استفاده از کاندوم ، آخرین انجام رابطه جنسی ، پرسیده شده و متعاقباً تست افسردگی  ” بک ” از انها  به عمل امد.
 
نتایج تحقیق نشان داد زنانی که برای انجام رابطه جنسی از کاندوم استفاده کرده بودند بیشن از افرادی که بدون کاندوم مبادرت به سکس داشتند علائم افسردگی از خود نشاند میدادند از سویی احتمال انجام رفتارهایی چون خود خودکشی نیز در زنانی  که سکس بدون کاندوم داشتند کمتر از زنانی  که با کاندوم سکس داشتند گزارش شده بود . نتیجه دیگر این تحقیق نشان داد زنانی  که بدون کاندوم سکس داشتند بطور متوسط دو برابر دسته ای که از کاندوم برای سکس استفاده میکرند سکس می داشتند.
 
نظر ناظران این تحقیق بر این است که اگر چه شاید رابطه قطعی بین وجود مایع منی در واژن و بهره وری از پیامدهای شیمیایی آن در بدن جهت مقابله یا کاهش افسردگی نتوان تصور کرد و عوامل دیگری در کنار این عامل دست اندر کار یا مداخله گر میتوانند باشند لیکن  نتایج خود این تحقیق نیز قابل تامل میتواند باشد
 
پر واضح است  که تنها علت کم بودن افسردگی در زنانی که سکس بدون کاندوم دارند الزاماً تاثیرات مایع منی در بدن انها شاید نباشد و سایر فاکتورهای مداخله گر در این راستا باید مورد بررسی قرار گیرند.لذا تحقیقات بیشتری در ایندست در حال انجامند تا با امکان کنترل سایر عوامل مداخله گر، به قطعیت تاثیر مایع منی در بالابردن حالات خلقی زن  بتوان ایمان آورد.
 
از سویی نباید خطرات انتقال بیماری های مقاربتی را در فرایند انجام رابطه جنسی بدون کاندوم از نظر دور داشت علی الخصوص درانجام روابط جنسی با شریک جدید که از سلامت زندگی جنسی  هنوز اطمینان حاصل نگردیده است انجام رابطه جنسی بدون کاندوم میتواند پیامدهای منفی بیش از نتایج مثبت ببار آورد. مضافاً به اینکه گفته شده حضور مایع انزال در واژن برای زنانی که زمینه سرطان رحم دارند تحریک زا و مشکل آفرین میتواند قلمداد گردد.
تاثیر منی در کاهش تهوع
 
اندر فوائد ورود مایع منی مرد در بدن زن بد نیست اشاره ای نیز بر خاصیت ” ضد تهوع گونه گی ” اسپرم برای  زنان حامله  داشته باشیم .
 
به گزارش گردن گالوپ علت تهوع در زنان مقابله طبیعی بدن زن با شرایط بیگانه و  درهنگام وجود وحضور ماده خارجی و تصور عفونت از آن داشتن  است .  لذا در هنگام بارداری به دلیل  ورود اسپرم به داخل بدن ،  حالت دفاعی در بدن شکل پذیرفته و باانجام عمل تهوع سعی در دفع یا رفع مینماید .  برای برخی درمانگران این تصور بوجود امد که شاید بتوان این بار با اضافه کردن همانچیزی که بدن با آن به  مقابله پرداخته ، میزان  و سطح مقاومت بدن نسبت به انرا  بالا برده علائم تهوع را در این دسته از زنان کاهش داد. بنابر این ، این دسته از محققین پیشنهاد کرده اند که با انجام سکس دهانی و وارد کردن اسپرم مرد به بدن شاید بتوان به این امر فائق آمد. نکته قابل ذکر اینکه هر اسپرمی کارکرد مشابه در بدن زن حامله ایفا نمیکند و حتماً بایستی اسپرمی مردی وارد بدن زن گردد که زن از او حامله بوده و مشابهت اسپرمی مهیا باشد.
آیا مایع منی خوردنی است ؟
 
اگر صریح بخواهیم بگوئیم ، خیر موارد دفعی از بدن خوردنی نیستند ، ضمن آنکه از نظر مذهبی این مایع نجس میباشد فلذا خوردن آن حرام است
Wait while more posts are being loaded