کیفیت صدور چک

در ادامه زنجیره نوشتارهائی که پیرامون بایسته های صدور و دریافت چک، روی سایت شخصی صادق رئیسی کیا تقدیم فعالان اقتصادی و علاقه مندان مباحث چک، نموده ام در این نوشتار، با عنوان “کیفیت صدور چک” نکات کلیدی و البته ساده ای را مطرح می کنم که رعایت آنها در هنگام صدور چک، کیفیت صدور چک را بالا می برد و آسیب های ناشی از صدور چک را برای صادر کننده و ذینفعان چک، کاهش می دهد.

۱- تاریخ چک را حتما هم به حروف و هم به عدد بنویسید.

۲- مبلغ چک را حتما هم به حروف و هم به عدد بنویسید.

۳- روی نوشته ها و مندرجات چک، را با چسب، بپوشانید.

۴- تا جائی که ممکن است از صدور چک در وجه حامل، پرهیز نمائید.

۵- از مخدوش کردن یا خط زدن چک، پرهیز نمائید. بطور کلی از مخدوش کردن و صدور چک مخدوش، پرهیز فرمائید.

۶- دقت کنید امضاء چک با نمونه امضاء بانکی شما مطابقت داشته باشد.

۷- از وجود مبلغ لازم برای پرداخت وجه چک، در حساب بانکی خود، اطمینان حاصل کنید.

۸- برگه مشخصات چک صادره ( ته برگ) را برای حفظ اطلاعات مربوط به چکهای صادره، بطور دقیق تکمیل و نگهداری کنید.

۹- از پشت و روی چک صادره، عکس واضح بگیرید و در سوابق خود نگهداری کنید.

۱۰- حتماً قید کنید چک را بابت چه موضوع یا موردی، صادر کرده اید.

۱۱- تا جائی که ممکن است از طرف مقابل، برای دریافت چک، رسیدی مشتمل بر تاریخ و شماره چک، مبلغ چک، شماره حساب بانکی و موضوع و معامله ای که صدور چک، ناشی از آن است دریافت کنید.

۱۲- اگر به نعداد زیاد چک، صادر می کنید یک سامانه کارآمد برای مدیریت چک های صادره خود در نظر بگیرید.

۱۳- هرگز از دیگران حتی اگر خیلی به شما نزدیک هستند نخواهید که به جای شما و با امضاء مشابه شما از دسته چک شما چک، امضاء و صادر کنند.

۱۴- دسته چک خود را در اختیار اشخاص دیگر قرار ندهید. اگر الزامات کاری، شما را ناگزیر به سپردن دسته چک به مدیر مالی یا حسابدار یا افراد دیگر می نماید حتماً از آنان رسید دقیق و تضمین لازم را اخذ و نزد خود، نگه دارید.

در مورد کیفیت ظهرنویسی چک، در نوشتارهای بعدی، نکاتی را تقدیم خواهم کرد.

به یادداشت های مرتبط با این موضوع، در سایت شخصی صادق رئیسی کیا که در زیر این یادداشت، آمده است رجوع و آنها را مطالعه فرمائید. یقیناً به دانش و مهارت های کاربردی شما خواهد افزود.

در صورتی که به مشاوره در زمینه ی یادداشت ها و نوشتارهای من نیاز داشتید یا به برگزاری کارگاه و دوره های آموزشی برای خود و مدیران و کارکنان شرکتتان در موارد یاد شده، علاقه مند، بودید درخواست خود را به s.raeisikia@gmail.com ارسال یا با شماره های ۸۸۳۲۱۰۸۸ و ۸۸۳۲۳۲۷۹ (گروه حقوقی برهان) تماس، حاصل فرمائید.

صادق رئیسی کیا

بیست و پنجم آبان ماه ۱۳۹۵

www.raeisikia.com

Post has attachment
دوره ی MBA  - DBA  دانشگاه تهران
با اساتید برتر مدیریت  به شکل اینترنتی و مزایای ویژه برای مدیران ایران

Post has attachment
در این دوره، اصول و قواعد ساختن یک شبکه کاری حرفه ای بیان می شود. این مجموعه بصورت فیلم بوده و توسط شرکت لیندا ساخته و توسط تیم «مدیران ایران» دوبله شده است.

Post has attachment
برای ضیافت مدیران ایران، برنامه ریزی های مختلفی صورت می گیرد که ارتباط شرکت کنندگان با یکدیگر به بهترین شکل برقرار شود :
پ.ن : بزودی ثبت نام ضیافت بعدی اعلام خواهد شد .

Post has attachment
جهت دیدن دمو فروشگاه ساز + لیست قیمت ها به لینک زیر در سایت 91-90 مراجعه کنید :

www.90-91.com/package/package-shop/85-virtueshopv1

با توجه به رشد سریع تجارت الکترونیک و همچنین ارائه سیستم های خرید و فروش اینترنتی در جهان شما نیز می توانید فروشگاه اینترنتی خود را همین امروز افتتاح نمایید و خدمات و محصولات خود را در فروشگاهی به وسعت ایران به معرض نمایش بگذارید. در سیستم های فروش آنلاین هیچگونه محدودیت زمانی و مکانی وجود ندارد و مشتری می تواند در هر زمان و در هرجایی از ایران سفارش خود را در فروشگاه شما به ثبت رساند. لازمه این امر ایجاد فروشگاه آنلاین است که ما این امکان را برای شما فراهم آورده ایم که با کمترین هزینه و بدون داشتن دانش فنی خاص محصولات و خدمات خود را از طریق فروشگاه خود به معرض نمایش و فروش قرار دهید.

Post has shared content

برای حمایت از تولید کننده اصلی (کشاورزان) ما یک سیستم تهیه و پخش محصولات زیر را راه اندازی کردیم بعد از 3 ماه کار توانستیم متمرکز شویم.
عمده محصولات ما :
برنج محلی (طارم) , عسل همدان, و در آینده نزدیک خشکبار
بعد از هر سفارش محصولات , روز جمعه توزیع می نماییم هزینه توزیع هم در هر کجای تهران 5 هزار تومان می باشد.
برای سفارش محصولات به من ایمیل بزنید و تلفن هم بگذارید .
فعلا قیمت برنج کیلویی 7 هزار تومان می باشد و 20 کیلویی تحویل می دهیم
عسل هم کیلویی 12 هزار تومان که در قوطی های نیم کیلویی می باشد.
sabamassi@gmail.com

Post has attachment
امروزه مهمترین کلید موفقیت در کسب و کار، بهره مندی از نیروهای انسانی دلسوز، خلاق و با بهره وری بالا می باشد. اما در محیط رقابتی کسب و کار، نگهداری و ارتقاء مستمر نیروهای انسانی با مشخصات ذکر شده، از چالش های اساسی سازمان ها می باشد.
کارگاه " کلیدهای طلایی حداکثر کردن بهره وری نیروی انسانی " که توسط شرکت های مشاوره ای انگلیسی و استرالیایی و با قیمت بالایی در سطوح بین المللی ارائه می شود، دوره ای به روز، کاملا عملیاتی و اجرایی می باشد، که در شرکت های معروف جهانی، اجرا و نتایج کسب شده بسیار قابل قبولی گزارش شده اند. لذا ارائه دهنده دوره با توجه به تجاربی که در صنعت ایران و شرکت های بین المللی داشته،....

Post has attachment

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded