Stream

Join this community to post or comment

Mohammad Rostami

اخبار مدیریتی  - 
 
🍒 اطلاعیه:
ماهنامه "یادآفرین" با موضوع برندینگ مجوز گرفته و اولین شماره در اردیبهشت ماه منتشر می شود
فعالین حوزه برندینگ یادداشت و مقاله خود را با عنوان "مقاله برای ماهنامه" با مشخصات کامل از خودشان به آدرس ایمیل زیر ارسال نمایند
Info@yadafarin.com

🍎اولویت ماهنامه 80 درصد موارد زیر است:
برندسازی شهری
برندسازی ملی
برندسازی گردشگری
برندسازی مکانی

و 20 درصد به موارد زیر:
برندسازی شخصی
برندسازی کالا
برندسازی خدمات
برندسازی اجتماعی

* مخاطبان اصلی ماهنامه:*
شهرداران و اعضای شوراهای شهر در کشور
مدیران و کارشناسان شهری و گردشگری در کشور
مدیران و مسوولان گردشگری در کشور
فعالان صنعت گردشگری و مدیریت شهری

#برندینگ #برند #برندسازی #یادآفرین #برندسازی_شهری #برندینگ_شهری #برندسازی_گردشگری #مدیریت_شهری #گردشگری
 ·  Translate
3
Add a comment...

Amir Gheysari

اخبار مدیریتی  - 
 
 
سلام پیرمرد
درود شیخ علی اکبر
تبریک ماهاتیر محمد ایران
چه رای قابل توجهی به دست آوردی
و اصلاح طلبها بعد از تجربه مجلس ششم چه پخته تر عمل کردند ، کاش اینقدر دیر نمی شد.
یا علی سردار سازندگی 
 ·  Translate
3
Add a comment...

ذوالفقار مجیدی

اخبار مدیریتی  - 
 
ابزارالات تراشکاری صنعتی02166713476
 ·  Translate
4
Add a comment...

hamed nik

اخبار مدیریتی  - 
 
با شرکت در یک همایش(تور علمی!) یک شبه مؤلف کتاب در زمینه های مهم و تخصصی چون مدیریت و اقتصاد هم شوید و از مشهد با عنوان مؤلف کتاب به منازل خود بازگردید!


 ·  Translate
دوست دارید نویسنده کتابی درباره «اقتصاد مقاومتی» باشید؟ «مدیریت» چطور؟ دوست دارید عنوان کتابتان(!) یا طرح جلد آن چگونه باشد؟ اگر فکر می‌کنید از این سؤالات مهم تر هم وجود دارد و مثلا لازم است در این باره دانش داشته باشید، برای نوشتن کتاب مرارت بکشید، نگران دریافت مجوزهای آن باشید و... سخت در اشتباهید، چون کتاب هایی وجود دارد که همه کارهایشان انجام شده و کافی است پول دهید تا نام شما روی جلد درج شود!
2
Add a comment...

Ramin Aidi

اخبار مدیریتی  - 
 
آخرین خبرهای جرائم سایبری در جهان
http://www.spooler.ir/news/21-it-security-news/231-news-latestcybercrimenews
 ·  Translate
1
Add a comment...

رضا فتاح

اخبار مدیریتی  - 
 
تالار ایده
ایده های خود را با شهامت مطرح کنید
View community
1
Add a comment...

Ramin Aidi

اخبار مدیریتی  - 
1
1
Add a comment...

hamed nik

اخبار مدیریتی  - 
 
 

گسترش دولت الکترونیک از اهداف جریان توسعه گرا( غرب گرا و ...) است!!!
خدمات آموزشی را نمی توان و نباید بصورت الکترونیک ارائه نمود!!! 

نگران نشوید،  دیوانه نشده ام ، دو جمله فوق را بنده از مصاحبه بنده خدایی با روزنامه شهرداری مشهد ( شهرآرا) برداشت شخصی!، نموده ام. 
طبق این صحبت ها ما فعالان حوزه ICT   ، خصوصا حوزه دولت الکترونیک، آموزش الکترونیک و ... در راستای اهداف دشمنان انقلاب حرکت می کنیم. (همانطور که قبلا یک بنده خدایی  دیگری گفته بود توسعه دهندگان فیبر نوری جاده صاف کن استکبار هستند)
و تمامی سخنان رهبر معظم و دانشمند این انقلاب در خصوص حمایت از حوزه فضای مجازی و ... در راستای نرمش قهرمانانه بوده  است!!!؟؟؟ 
................................
دبیر شورای راهبردی الگوی اسلامی پیشرفت در گفتگو با شهرآرا:
جریان توسعه‌گرا به‌دنبال ارائه خدمات به‌شکل متمرکز است. می‌خواهد خدمات را متمرکز ارائه بدهند و برای تحقق این مسئله و رفع مشکلاتش به‌دنبال گسترش دولت الکترونیک در جامعه هستند. اولا بعضی خدمات را مانند خدمات آموزش نمی‌توان و نباید به‌صورت مجازی ارائه داد؛ ثانیا اگر دولت الکترونیک تعمیم لازم را پیدا کند، برای مقابله‌با مشکلات امنیتی آن، ناگزیر هستیم تدابیر خاصی بیندیشیم. یکی از این تدابیر تعریف IP اختصاصی برای افراد است. IP درواقع کلید ورود شما به دولت الکترونیک است و عملا آزادی انسان را نفی و حریم خصوصی را به چالش می‌کشد. من از دوستان توسعه‌گرای مدرنمان تعجب می‌کنم که از یک طرف، شعار اصلی مدرنیته را آزادی می‌دانند و از یک طرف سیستمی را طراحی کرده‌اند که تأمین ساده‌ترین نیازها را تحت‌کنترل دولت قرار می‌دهد! مهم‌ترین عارضه پذیرش دولت الکترونیک، این است که وقتی به‌تدریج احساس کنید تحت کنترل هستید، ابتکار و خلاقیت شما زیر سوال می‌رود.

در حال حاضر چون سیاست‌های توسعه‌گرا بسط پیدا کرده‌اند، مقام معظم رهبری با نرمش قهرمانانه، فرصت آزمایش را به این نظریات داده‌اند تا اثبات شود این نظریات غلط هستند و قابلیت اجرا ندارند.
................................


همین دولت الکترونیک، آسان کردن زندگی مردم
................................................................................
بیانات  رهبری در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت‌  8/6/89   
یکی از چیزهائی که در جهتگیریهای کلی دولت باید مورد نظر باشد، تسهیل زندگی برای مردم است. زندگی کردن را برای مردم باید آسان کرد. این یک سرفصل مهم است که اگر چنانچه انسان این را باز کند، خواهیم دید که بسیاری از خواسته‌های اقتصادی، بسیاری از کارکردهای مربوط به دولت، همین دولت الکترونیک، تا برسیم به مسئله‌ی فعال کردن روستاها، جلوگیری از مهاجرت، اینها همه‌اش تحت همین عنوان آسان کردن زندگی برای مردم است، که مردم بتوانند راحت زندگی کنند، بتوانند با امنیت زندگی کنند. این کار در بخشهای مختلف تأثیر میگذارد.


جای پا برای مفسدان اقتصادی/ جلوگیری از فساد و دولت الکترونیک

«چند سال قبل از این - نمیدانم حالا ده سال است یا بیشتر است - من توصیه‌های مؤکدی را راجع به مقابله‌ی با فساد اقتصادی به مسئولین کشور کردم؛ استقبال هم کردند؛ اما خب، اگر عمل میکردند، دیگر این فساد بانکی اخیر - که حالا همه‌ی روزنامه‌ها و همه‌ی دستگاه‌ها و همه‌ی ذهنها را پر کرده - پیش نمی‌آمد. وقتی عمل نمیکنیم، دچار این حوادث میشویم.»1از بیانات رهبری

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مصباحی‌مقدم، نماینده‌ی مجلس شورای اسلامی و استاد اقتصاد دانشگاه امام صادق علیه‌السلام، پدیده‌ی فساد و نحوه‌ی پیش‌گیری از آن را بررسی می‌کند.

* به نظر شما مهمترین راه‌کارهای جلوگیری از بروز و نفوذ فساد در نظام اقتصادی کشور کدامند؟
نخستین گام در مبارزه با مفاسد اقتصادی کشور، جلوگیری از تشکیل، ظهور، بروز و نفوذ فساد اقتصادی است، اما اگر فساد پدید آمد و شکل گرفت، باید کاملاً جدی با آن مبارزه کرد تا گسترده نشود. هم‌اکنون بهترین شیوه‌ی مبارزه با فساد اقتصادی و اداری، الکترونیکی کردن خدمات عمومی و دولتی و کاهش مراجعه‌ی افراد به اداره‌ها است. اگر دولت الکترونیک به شکلی جدی و کارآمد تشکیل شود، می‌تواند تا حدود زیادی از فساد اقتصادی کشور کم کند. الکترونیکی شدن دولت می‌تواند از تأسیس شرکت‌های صوری جلوگیری کند که با هدف کسب سود از طریق مبادله‌ها و اعتبارهای کاذب و جذب منابع بانکی راه‌اندازی می‌شود. همچنین الکترونیکی شدن دولت می‌تواند از سرمایه‌گذاری یک فرد در چندین شرکت نیز جلوگیری کند که فساد اقتصادی به وجود می‌آورد.
یک راه دیگر جلوگیری از فساد اقتصادی این است که اطلاعات نظام بانکی در بانک مرکزی جمع شود و مسئولان این بانک با تکمیل سامانه‌ی اطلاعات بانکی کشور و با نظارت دقیق و گسترده از نفوذ فاسدان و از بروز فسادهای اقتصادی جلوگیری کنند. امنیت و نظارت در شبکه‌ی بانکی باید به گونه‌ای باشد که مثلاً مفسدان نتوانند ده‌ها وام بگیرند و نظام بانکی باید مانع از اعطای وام‌های غیر قانونی و بدون پشتوانه به افراد شود.
 ·  Translate
1
Add a comment...

Philpa Ch

اخبار مدیریتی  - 
 
پنج روند تغییر بزرگ که بر طراحی محیط های اداری در سال 2014 تاثیر خواهد گذاشت. دفاتر کاری طی 50 سال اخیر بوضوح تغییر کرده اند. اما حتی در 10 سال گذشته با چرخش شرکتها به سوی فضاهای کاری تعاملی و باز، ما شاهد تکامل عمده ای در فضاهای اداری بوده ایم. از ادغام آخرین فن آوری تا افزایش همکاری میان ...
1
Add a comment...

‫سئوکار‬‎

اخبار مدیریتی  - 
 
 
شبکه اجتماعی فیسبوک در وبلاگ خود اعلام کرده است که قصد دارد ممنوعیت استفاده از شبکه تور را بردارد و ...
1
Add a comment...

روزنامه شهرآرا

اخبار مدیریتی  - 
 
 
شورای رقابت قیمت جديد انواع خودرو را اعلام کرد
پس از کش و قوس های فراوان بالاخره قیمت جدید محصولات پرتیراژ شرکت های خودروسازی داخلی در پی برگزاری جلسات مکرر شورای رقابت و خودروسازان امروز اعلام شد.
http://shahraraonline.com/news/43011/
 ·  Translate
1
Add a comment...

Neda Mafakheri
owner

اخبار مدیریتی  - 
4
Add a comment...

Neda Mafakheri
owner

اخبار مدیریتی  - 
 
کانال مدیران ایران در تلگرام
 ·  Translate
11
2
Add a comment...

Neda Mafakheri
owner

اخبار مدیریتی  - 
 
طبق بخشنامه ی دانشگاه دوره های نیمه حضوری MBA-DBA دانشگاه تهران از اول مهر ماه شامل 20 درصد افزایش شهریه می شود ...اگر علاقمند هستید عجله کنید ...
 ·  Translate
10
fardin ghalbha's profile photo
 
زندگی زیباست ای زیبا پسند زنده اندیشان به زیبایی رسند.
 ·  Translate
Add a comment...

hamed nik

اخبار مدیریتی  - 
 
 
هنگ‌كنگ چگونه فساد را متوقف كرد


هنگ‌كنگ از نظر فساد اداري و اقتصادي در حال حاضر رتبه ١٢ را در ميان كشورهاي جهان داراست. اين رتبه مطلوب براي هنگ‌كنگ در حالي محقق شده است كه اين كشور در دهه‌هاي ٦٠ و ٧٠ ميلادي درگير فساد اداري زيادي بوده است به نحوي كه در ادارات دولتي كاري بدون رشوه انجام نمي‌شد و كاركنان پليس اين كشور نيز به‌طور‌علني رشوه دريافت مي‌كرده‌اند، پديده فساد اداري به‌نحوي شيوع يافته بود كه كل جامعه اين وضع را به عنوان واقعيت زندگي پذيرفته بودند.

از اين رو به عنوان يكي از اقدامات ضدفساد، نهادي در اين كشور با عنوان «كميسيون مستقل ضدفساد»، در سال ١٩٧٤ تاسيس شد. قبل از اين تاريخ كشف و بررسي موارد فساد از وظايف پليس به شمار مي‌آمد، مستقل بودن اين كميسيون به معني استقلال از سه قوه اجرايي، مقننه و قضايي و پاسخگويي رييس آن در مقابل فرماندار هنگ‌كنگ است.

بررسي كاركرد اين كميسيون حاكي از موفقيت‌آميز بودن اين نهاد بوده است به‌‌گونه‌‌‌‌اي كه مي‌توان گفت هنگ‌كنگ از فساد رايج و پذيرفته‌شده در دهه‌هاي گذشته دور شده و به وضعيت مطلوب امروزي خود رسيده است، به طوري كه امروزه از سوي نهادهاي بين‌المللي به عنوان يك نمونه موفق مبارزه با فساد معرفي مي‌شود. در ادامه به بررسي ساختار و وظايف اين نهاد مي‌پردازيم.

آشنايي با ساختار و وظايف كميسيون
كميسيون مستقل مقابله با فساد با حدود ١٢٠٠ پرسنل در ساختار سازماني ذيل به عنوان يك سازمان مستقل خدمات اجتماعي در خدمت جامعه هفت ميليون نفري هنگ‌كنگ است. ساختار سازماني اين كميسيون متشكل از سه بخش مهم و اساسي است:

بخش اول- بخش تحقيقات
اين بخش بيش از ٧٠ درصد نيروي انساني كميسيون را به خود اختصاص داده و بزرگ‌ترين بخش آن به شمار مي‌آيد و در دو گروه بازرسي بخش دولتي و بازرسي بخش خصوصي مسووليت رسيدگي به انواع فساد اداري را طبق قانون به عهده دارد و براي كشف موارد فساد به كاركنان اين بخش آموزش‌هاي ويژه‌اي داده مي‌شود از جمله درخصوص روش دريافت و ثبت اطلاعات، روش دستگيري، روش بازجويي، حمايت از شاهدان و روش شهادت دادن، روش تحليل اطلاعات و انجام عمليات مخفي.

گردش كلي بررسي در اين بخش به اختصار به شرح ذيل است:

الف) دريافت اطلاعات

اين بخش داراي يك مركز گزارش‌گيري است؛ به‌گونه‌اي كه هركس مي‌تواند از طريق تلفن يا نامه يا به طور حضوري مورد فساد را اطلاع دهد. علاوه بر اين در جمع‌آوري اطلاعات از ماموران مخفي هم استفاده مي‌شود.

ب)‌ بازداشت و بازجويي
هر فرد مظنون را مي‌توان تا ٤٨ ساعت بازداشت كرد، اما معمولا بعد از ٢٤ ساعت اقدام به دريافت مجوز از قوه قضائيه مي‌شود. بازجويي‌ها به‌طور كامل فيلمبرداري ويديويي و در سه نسخه تدوين مي‌شود؛ يك نسخه براي دادگاه، يك نسخه براي متهم و نسخه سوم نيز بايگاني مي‌شود. لذا هه مدارك شفاف است و متهم نمي‌تواند اعترافات خود را غيرواقعي جلوه دهد. كميسيون براي تكميل مستندات و مدارك لازم براي اثبات فساد مي‌تواند به اطلاعات بانكي يا اطلاعات ساير ادارات نيز دسترسي داشته باشد و همه سازمان‌ها طبق قانون ملزم به ارايه اطلاعات صحيح هستند.

ج) ارايه پرونده به دادگاه كميسيون مسووليت بررسي فساد اداري و تكميل اطلاعات هر پرونده را به عهده دارد. تعقيب و صدور حكم در رابطه با موارد فساد اداري با دادگاه است؛ از اين رو فرد متهم به فساد همراه با اسناد و مدارك جمع‌آوري شده به دادگاه معرفي مي‌شود در اين حالت دادگاه نمي‌تواند موضوع را پيگيري نكند چون:

١- موضوع از طريق كميسيون پيگيري مي‌شود.

٢- موارد در گزارش‌ها و همچنين مطبوعات درج مي‌شود.


بخش دوم- بخش پيشگيري از فساد
مسووليت و وظيفه اين بخش كه همگي از مديران ارشد سازمان‌هاي خدمات عمومي هستند و در گروه‌هاي تخصصي سازماندهي شده‌اند، سامان دادن و اصلاح سيستم‌ها و رويه‌هاي كاري سازمان‌هاي دولتي و خدمات عمومي است. براي مثال در مورد صدور گواهينامه بررسي مي‌كند كه چه نقاط مساله‌دار و مستعد فسادي وجود دارد و توصيه‌هايي براي رفع آنها ارايه مي‌دهد. اين توصيه‌ها به سازمان‌هاي دولتي جنبه دستوري دارند و آنها موظف به رعايت كردن آنها هستند.

فعاليت‌ها و توصيه‌هاي اين بخش همواره در جهت ساده‌سازي فرآيندها، شفافيت رويه‌ها و عملكردها، مستند بودن اقدامات هر فرآيند و نتايج هر يك براي ارزيابي و كنترل‌هاي لازم و رفع عيب‌هاي بعدي و حذف يا اصلاح موارد مستعد فساد است كه همگي در جهت مبارزه عملي و واقع‌بينانه با فساد و در راستاي افزايش قدرت پاسخگويي است. اين بخش تاكنون در زمينه امور گمركي، انعقاد قراردادها، انبارداري و موارد ديگر كار كرده و توصيه‌هايي ارايه داده است.

بخش سوم- بخش روابط اجتماعي
اين بخش مسووليت تبليغات و آموزش مردم و طبقات اجتماعي را به عهده دارد و داراي دو قسمت عمده است:

قسمت اول: وظيفه طراحي و تهيه انواع برنامه‌ها و محصولات آموزشي و اخلاقي راديويي، تلويزيوني، سمينار براي سطوح و طبقات مختلف اجتماعي و انتشار گزارش‌ موارد فساد و ارتباط با مطبوعات را انجام مي‌دهد (آموزش غيرمستقيم).

قسمت دوم: اين قسمت كلاس‌ها و سمينارهايي را در مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات بخش‌هاي مختلف خدمات اجتماعي برگزار مي‌كند. در همه آموزش‌ها آشنايي با قوانين ضد فساد، موارد فساد، چگونگي در امان ماندن از فساد، عوارض فردي و اجتماعي فساد و نحوه همكاري عمومي با كميسيون به عنوان هدف دنبال مي‌شود (آموزش مستقيم).

هنگ‌كنگ از فساد دهه‌هاي گذشته به وضعيت مطلوب امروزي خود رسيده است. اساسي‌ترين دلايل توفيق اين كشور در مبارزه با فساد را مي‌توان ناشي از عوامل اساسي ذيل دانست:

١- خستگي مردم از فساد اداري و درك ضرورت مبارزه ملي با آن

٢- وجوه اراده سياسي قوي لازم براي حمايت از تلاش‌هاي ضد فساد اداري

٣- يكپارچه شدن قوانين قبلي تحت عنوان يك قانون ضد فساد

٤- وجود يك سازمان منحصر به فرد در اين كشور و تمركز ماموريت در امور بازرسي و ارزيابي مورد فساد با استفاده از نيروهاي كارآمد، آموزش‌ديده و باتجربه. انجام فعاليت‌هاي تبليغي- آموزشي و تشخيص و پيگيري اصلاحات ساختاري و سيستمي سازمان‌ها در جهت كاهش امكان فساد و افزايش شفافيت كاركردي و عملكردي در بخش خدمات عمومي

٥- توجه به آموزش عمومي به صورت‌هاي متفاوت و متناسب با انواع گروه‌هاي اجتماعي مردم با استفاده موثر از راديو و تلويزيون، مطبوعات، مدارس و غيره

٦- انتشار اخبار موارد فساد و نتايج آنها براي اطلاع جامعه و نظارت عمومي بر عملكرد سازمان‌ها از طريق مطبوعات
منبع: مركز پژوهش‌هاي مجلس


 ·  Translate
2
Add a comment...

hamed nik

اخبار مدیریتی  - 
 
 
تحليل مديرمسئول خراسان درباره جمع بندي مذاکرات هسته اي
آنچه داده‌ايم؛ آنچه گرفته‌ايم

پايان يافتن مذاکرات 12 ساله ايران و 1+5 و امضاي سند برجام به عنوان سندي بين‌المللي و قابل اعتنا درباره مذاکرات هسته اي، با واکنش‌هاي متعددي در فضاي جامعه مواجه بوده است. هرچند حدود 2 هفته از اعلام رسمي مرحله اول توافق سپري شده، اما در اين مدت ارزيابي جامع و منصفانه‌اي که در کنار ديدن دستاوردها و نکات بسيار مثبت برجام، نگراني‌هاي احتمالي موجود در آن را نيز بررسي و ضعف‌هاي برجام را مرور کند، ارائه نشده است. مخصوصا آنکه با ورود به جزئيات تمرکز به يک نگاه کلان مورد توجه قرار نگرفته است. ضرورت ارائه چنين تحليلي، سبب شد تا دکتر «محمدسعيد احديان» مدير مسئول روزنامه خراسان، با حضور در جمع مخاطبان روزنامه خراسان، ضمن ارائه تحليل خود درباره داده‌ها و ستانده‌هاي توافق وين، به پرسش‌هاي حاضران پاسخ دهد. آن چه در اين صفحه ارائه مي‌شود، محتواي تحليل ارائه شده و آن چه در صفحه 11 روزنامه امروز درج شده محتواي پرسش و پاسخ‌هاي جلسه‌اي است که عصر يکشنبه در تالار ابن سيناي مشهد برگزار شد.


يکي از مشکلات مهمي که ما داريم مربوط به نوع بررسي نتايج و جمع بندي‌هاي موضوعات همچون مذاکرات هسته‌اي است. به نظر مي‌رسد در چنين زمان‌هايي که سندي به عنوان برآيند يک توافق مهم منتشر مي‌شود، ما آن را به صورت منطقي و کارشناسي شده مورد بررسي قرار نمي‌دهيم.

از طرف ديگر برخي از نقدهاي فني قابل اعتنا نيز معمولا توسط کساني که مدافع چنين سندهايي هستند بي‌پاسخ مي‌ماند و به جز دفاع‌هاي کلي پاسخ‌هايي بر نقدهايي که واقعا بخشي از آن‌ها درست است و بخشي هم نيازمند توضيحات است، توجيه نمي‌شود و ابهامات در ذهن مردم و دلسوزان جامعه باقي مي‌ماند. لذا به نظر مي‌رسد اين تعامل ضرورتي است که بايد اتفاق بيفتد. تلاش مان اين است که منصفانه به برجام نگاه کنيم و نقاط قوت و ضعف آن را در کنار هم ببينيم. ادعا نمي‌کنيم که اين تحليل ما دقيق است و خوشحال خواهيم شد که تصورات ما در صورت نادرست بودن با ارائه توضيحات مسئولان و کارشناسان اصلاح شود. البته قطعا در اين تحليل از پيش داوري و دخيل کردن احساس خودداري مي‌کنيم و با نگاهي دقيق تر به ارائه آن مي‌پردازيم. 

براي بررسي جمع بندي مذاکرات هسته‌اي ايران و 1+5 مي‌توان داده‌ها و ستانده‌هايي را در نظر گرفت که هر يک از آن‌ها مبتني بر يک سري جزئيات فني است و ما ادعا مي‌کنيم اين جزئيات قابل اثبات است. رويکرد اين است که نگاهي کلان به موضوع توافق هسته‌اي داشته باشيم و در اين ميان بايد از جزئي نگري و متمرکز شدن روي برخي جزئيات ريز اجتناب کرد. 

يکي از اشکالات موجود در برخي از تحليل‌ها اين است که وقتي به يک موضوع خاص و جزئيات آن ورود پيدا مي‌کنيم، نگاه کلان را فراموش مي‌کنيم و اين فراموشي مانع از آن مي‌شود که بتوانيم تحليلي جامع و دقيق داشته باشيم و در برخي جزئيات گرفتار مي‌شويم،بنابراين با توجه به اهميت اتخاذ اين نگاه کلان، از ورود به جزئيات کم اهميت خودداري مي‌کنيم. البته جزئيات از اين حيث که گزاره‌ها بر پايه آن سوار شده اهميت دارد، لذا ادعاي ما اين است که گزاره‌هاي ذکر شده مبتني بر تحليل اين جزئيات است. 

روشي که ما در بررسي متن برجام عمل مي‌کنيم روش داده‌ها و ستانده‌هاي اين متن است با ذکر اين توضيح که ما مجموعه گزاره‌هايي را اعلام مي‌کنيم که قطعا مبتني بر داده‌هايي شفاف است که در مورد هر کدام که مورد سوال بود مي‌توان آن دلايل را ذکر کرد:

ستانده‌ها: 

اولين دستاورد؛ رسمي شدن غني سازي ايران و پذيرش ايران هسته اي 
در حوزه دستاوردها، اولين دستاورد مهم رسمي شدن غني سازي ايران است. اين موضوعي است که نبايد به سادگي از کنار آن گذشت. اما متاسفانه بسياري از کنار اين ستانده ارزشمند به سادگي عبور مي‌کنند. در طول 12 سال مذاکره تمام تلاش و جنگ ديپلماتيک ما براي همين موضوع بود که غني سازي مان به رسميت شناخته شود. شروع مذاکرات هم به همين دليل بود که ما مي‌خواستيم غني سازي داشته باشيم و آن‌ها چنين چيزي را نمي‌پذيرفتند آن‌ها اصرار بر اين داشتند که ايران غني سازي نداشته باشد. حتي در توافق ژنو هم کلمه «غني سازي» استفاده نشده بود و از آن به عنوان «برنامه هسته‌اي صلح آميز ايران» نام برده شد. 


اين دستاورد را کوچک نشماريم 
با نگاهي به گذشته و بررسي توافقات قبلي درباره مذاکرات هسته اي، اهميت اين دستاورد براي همگان بيشتر مشخص مي‌شود. 5 سال قبل و در توافق نامه ايران- برزيل- ترکيه، ما حاضر شديم ۱۲۰۰ کيلو اورانيوم خود را از کشور خارج کنيم فقط به اين وعده که آن‌ها يک سال بعد، اورانيوم غني شده ۲۰ درصد مورد نياز رآکتور تهران را به ما بدهند و در مقابل اين وعده، آن‌ها فقط درج عبارت «غني سازي» را در توافق بپذيرند. به ياد آوردن اين موضوع نگاه به شرايط فعلي را منطقي مي‌کند. اين که حالا انتقاداتي مطرح مي‌شود که چرا با توافق وين، 2 تن اورانيوم غني شده ما به 300 کيلوگرم کاهش مي‌يابد، با نگاه به توافق ايران-برزيل-ترکيه و اين که ما چنين توافقي را در گذشته نيز پذيرفته بوده ايم، پاسخ اين انتقادها مشخص مي‌شود. آن زمان فقط با يک وعده، خروج اورانيوم غني شده از کشور را پذيرفتيم، در حالي که اين کار امکان برگشت پذير بودن هم نداشت، البته ستانده ما در آن زمان اين بود که آن‌ها درج عبارت «ايران چرخه کامل غني سازي را داشته باشد» را پذيرفتند، هرچند که بعدها درباره اين عبارت هم نقض عهد کردند چرا که حاضر به پذيرفتن رسمي حق غني سازي ايران نبودند. اما حالا آن‌ها نه تنها روي کاغذ در متن برجام و قطعنامه سازمان ملل به عنوان يک سند بين‌المللي اين را رسميت داده‌اند بلکه روي زمين هم چرخش چند هزار سانتريفيوژ را تا ده سال و به صورتي نامحدود بعد از آن را تاييد کرده‌اند، رسميت دادن به غني سازي يک کشور غير خودي که از نظر آن‌ها تابع قدرت‌هاي جهاني نيست و نه تنها قول نداده از اين رويکرد خود دست بردارد، بلکه اصرار هم دارد که همچنان حامي مستضعفان جهان و از نگاه آن‌ها ياغي بين‌المللي باقي بماند. اين نکته‌اي بود که رهبر انقلاب هم در خطبه‌هاي عيد سعيد فطر به صراحت بر اين دستاورد تصريح کردند.


دستاورد دوم؛ غني سازي صنعتي همراه با تحقيق و توسعه 
مي دانيم که غني سازي صنعتي بدون تحقيق و توسعه بي‌مفهوم است و بنابراين بايد تحقيق و توسعه را ذيل غني سازي صنعتي تعريف کرد. اين دستاوردي جدي و بزرگ است که به دست آورده ايم و بي‌ترديد، بدون اين دستاورد، نتايج مذاکرات براي ما بي‌ارزش بود. چرا که بدون آن، تنها امکان غني سازي داشتيم و شرايط تحقيق و توسعه که لازمه آينده اين صنعت است در اختيارمان نبود. حالا در برجام، امتياز غني سازي صنعتي همراه با تحقيق و توسعه به ما داده شده است. البته ممکن است برخي بگويند جزئياتي از موضوع توافقات درباره تحقيق و توسعه داراي اشکالاتي است که در صورت نياز با ورود به جزئيات مي‌توان آن را اثبات کرد. از طرف ديگر بايد به اين نکته اشاره کرد که ما براي تحقيق و توسعه و غني سازي صنعتي محدوديت‌هايي را پذيرفته ايم . ممکن است گفته شود، با اين محدوديت‌ها لحاظ کردن حق تحقيق و توسعه به عنوان يک ستانده توجيهي ندارد اما مي‌توان روشن کرد که اين محدوديت‌ها متناسب با برنامه کلان توسعه صنعت هسته‌اي ايران که بر روي سانتريفيوژهاي IR-6 و IR-8 بنا گذاشته شده است و تحقيق و توسعه آن‌ها چند سال طول مي‌کشد مي‌باشد و منافات چشم گيري با آن ندارد و بدون آن نيز روند فعاليت ما فرق چنداني نمي‌کرد... البته اگر افرادي درباره اين دستاورد ترديد دارند، بهتر است صحبت‌هاي رهبر انقلاب در خطبه نماز عيد فطر را با دقت بيشتري مرور کنند که ايشان به صراحت گرفتن اين امتياز در مذاکرات را تاييد کردند. 


دستاورد سوم؛ رفع تحريم ها 
رفع تحريم‌ها سومين دستاورد ما در مذاکرات هسته‌اي است و مهم براي رفع تحريم‌هاي اقتصادي و بانکي در ابتداي توافق بود در اين باره از کلمه «رفع» تحريم‌ها استفاده مي‌کنيم، چرا که در حال حاضر و بر اساس برجام، درباره تحريم‌ها اتفاقات متعددي رخ داده است و در برخي موارد «لغو»، مواردي «توقف» مي‌شود. اما به طور کلي رفع تحريم‌ها و در دوره ابتدايي کنوني، رفع تحريم‌هاي پولي و بانکي را خواهيم داشت و به مرور از سال هشتم به بعد، کل تحريم‌هاي باقي مانده رفع خواهد شد که اين نيز دستاورد مهمي است. اين موضوع مهم‌ترين دليل ما براي مذاکره با طرف مقابل بود و اگر قرار بود تحريم هارفع نشود، اصلا دليلي براي اين همه مذاکره نبود. 


دستاورد چهارم؛ عادي شدن پرونده ايران 
اين دستاورد مهم نيز از مسائلي است که طي 12 سال مذاکره يکي از موارد حساس مورد بحث طرفين بود. احتمالا در حال حاضر، مسئله PMD و موضع گيري نسبت به فعاليت‌هاي گذشته ايران خاتمه مي‌يابد که حتي اگر آژانس پرونده ايران را خاتمه ندهد به برجام لطمه‌اي نخواهد خورد. موضوع ديگر عادي شدن پرونده ايران در شوراي امنيت و آژانس است که صراحتا در برجام آمده است. نکته مهم اين که در هيچ جاي اين معادله نظر آژانس ملاک تصميم گيري نيست و بعد از پايان 8 سال، چه آژانس برنامه ايران را تاييد کند و چه نکند، مرحله انتقال برجام آغاز مي‌شود و همچنين سر 10 سال، چه آژانس تاييد کند و چه نکند، به طور خودکار قطع نامه تصويب شده لغو و پرونده ايران عادي مي‌شود بدون اينکه نظر آژانس ملاک باشد. 


دستاورد پنجم؛ شکست نظام سلطه در برابر ايران با پذيرش ايران هسته‌اي (مشروط به حفظ رويکرد استکبار ستيزي) 
شکست نظام سلطه از ايران و در نتيجه آن، تغيير هنجارهاي نظام بين‌الملل و سهم جديد ايران و کشورهاي شبيه ايران در نظم آينده جهاني نيز دستاورد مهم ديگر اين مذاکرات براي ماست. البته اين دستاورد مشروط به 2 نکته است. نکته اول حفظ روحيه استکبارستيزي و نکته دوم تفوق ملي و پرهيز از نشان دادن تصويري شکست خورده از مذاکرات.در اين مبحث نقدي را به منتقدان برجام وارد مي‌دانم. منتقدان با مدلي که پيش مي‌روند، خروجي يک پيروزي که با استقامت و پيشرفت مردم و تلاش 12 ساله همگان حاصل شده است را به يک شکست تبديل مي‌کنند. نگاه دقيق تر به برخي نتايج اين توافق روشن مي‌کند که اين رويکرد مخالفان نادرست است. بر اساس برجام، ما قطع نامه‌هاي سازمان ملل را بدون اجرا لغو کرده ايم چرا که آن‌ها را مشروع نمي‌دانستيم. اين موضوع کمي نيست چرا که مهم‌ترين جايگاه ساختار نظام بين‌الملل آن را تصويب کرده بود و ما بايد بر اساس آن فردو و اراک را تعطيل و غني سازي را تعليق مي‌کرديم و ...، اما ما هيچ کدام را انجام نداديم و حالا قطع نامه‌ها لغو شد. آيا اين نشان دهنده پيروزي جمهوري اسلامي ايران و مردم ايران بر اين نظام ظالمانه بين‌الملل نيست؟ ما صنعت هسته‌اي خودمان را به آن‌ها تحميل کرديم در حالي که به گفته اوباما اگر مي‌توانستند پيچ و مهره‌هاي اين صنعت را هم باز مي‌کردند. بنابراين اولين شرط اين است که نشان دهيم پيروز بوده ايم و تصويري شکست خورده از توافق نشان ندهيم. شرط ديگر اين است که بايد روحيه استکبار ستيزي مان را حفظ کنيم. 


درباره شرط دوم 
از سوي ديگر بايد توجه داشت اين امکان وجود دارد که با بي‌توجهي به اقدامات آينده خودمان، آن را به دست نياوريم. اين که چگونه ايران تا به امروز با داشتن روحيه استکبارستيزي به جايگاه در خور توجه منطقه‌اي و جهاني دست يافته است و به اعتقاد بنده رسيدن به اين جايگاه يکي از منفعت‌هاي همين رويکرد استکبارستيزي بوده، نيازمند توضيح بيشتري است.در شرايط فعلي هنجارهاي حاکم در نظام بين‌الملل از قواعدي هم چون «سازه انگاري» و «مکتب انگليسي» پيروي مي‌کند که روي آن تاکيد فراواني هم وجود دارد. در نظم نوين جهاني و بر اساس نظريه‌هاي مربوط به اين حوزه، با تغيير يافتن اين هنجارها کل معادلات بين‌المللي تغيير خواهد کرد. اين دستاورد بسيار مهم، خروجي برجام و 12 سال ايستادگي است، مشروط بر اين که ما بتوانيم اثبات کنيم در اين نظام بين‌المللي مد نظر آن ها، حل نشده ايم و بتوانيم همان طور باشيم که به گفته رهبر انقلاب، نشان دهيم قاعده‌هاي حاکم را نپذيرفته ايم، نظام سلطه از نظر ما همچنان نظام سلطه است و با اين رويکرد همچنان بتوانيم خواسته‌هاي خودمان را به اين نظام بين‌الملل تحميل کنيم. آن زمان است که جايگاه شايسته خودمان را در نظم نوين پيدا خواهيم کرد. 


تاثيرات اين دستاورد: 
تغيير هنجارهاي بين‌المللي در جهت عادلانه تر شدن نظام بين‌الملل 

گرفتن سهمي در شان ايران در نظم نوين جهاني 

تقويت گفتمان استکبار ستيزي در جهان اسلام و آزاده خواهان دنيا

بيشتر شدن قدرت منطقه‌اي ايران و تقويت جبهه مقاومت


دستاورد ششم؛ تقويت و تثبيت نظام جمهوري اسلامي 
يکي ديگر از دستاوردهاي مهم ما تقويت و تثبيت نظام جمهوري اسلامي است. 

دستيابي به اين توافق سبب پيوند عميق تر طيف خاکستري جامعه با نظام و ساز و کارهاي آن شده و آن‌ها به رويکردها و اقدامات نظام اعتماد بيشتري پيدا کرده اند. از سوي ديگر اعتبار رهبري انقلاب نيز در بين اين گروه تقويت شده است. اين بدان معني است که رهبري امروز در جايگاه آن ها، به عنوان مثال نسبت به اوايل سال 92 جايگاه خيلي بالاتري دارد. از نظر آن‌ها در اين مدت و باروند طي شده در مذاکرات هسته اي، فرآيندي معقول با مديريتي حساب شده دنبال شده که به اعتبار جايگاه رهبري در نظر آن‌ها منجر شده است. در اين شرايط ساز و کارهاي نظام جمهوري اسلامي براي اين گروه پذيرفته شده است که اين دستاورد به تثبيت و تقويت نظام منجر مي‌شود. البته در اين مجال تنها به مهم‌ترين دستاوردها اشاره شد و نکات ديگري نيز وجود دارد که مي‌توان از آن به عنوان دستاورد ياد کرد، همچون «تفاوت‌هاي موجود بين قطع نامه جديد با قطع نامه‌هاي قبلي شوراي امنيت» و همچنين «وعده‌هاي داده شده براي استانداردسازي سوخت و توسعه صنعت هسته‌اي ما» که هر يک در جاي خود داراي اهميت ويژه‌اي است. 

دستاورد به دست آمده نتيجه 12 سال پيشرفت و استقامت با حفظ مواضع اصولي 
دستاوردهاي به دست آمده نتيجه چيست؟ اين سوالي است که بايد مورد توجه قرار بگيرد و پاسخ آن از نظر بنده موارد زير است: اولين دليل دستاوردهاي کنوني، قدرت نظامي و دفاعي ماست. اگر توان نظامي ما ضعيف بود تا حالا به ما حمله کرده بودند. در توضيح صريح تر، اگر در جنگ 33 روزه که جنگي نيابتي بين ما و آمريکا با نيابت حزب ا... و اسرائيل بود، شکست خورده بوديم، ترديد نکنيد که تا حالا قطعا به ما حمله مي‌کردند و سازمان ملل هم براي اين کار قطع نامه داشت. پس قدرت نظامي و دفاعي ما اهميتي جدي دارد و اين توان راه را بر آن‌ها بسته و مجبور شده‌اند پاي ميز مذاکره بنشينند. 

دليل ديگر پيشرفت‌هاي هسته‌اي ماست. اگر ما توانايي‌ها و امکانات هسته‌اي امروز را نداشتيم، آيا دليلي وجود داشت که آن‌ها با ما پاي ميز مذاکره بنشينند؟ همين تيم هسته‌اي فعلي در سال 83 نتوانستند امتياز 20 سانتريفيوژ را براي ما بگيرند. نه اين که بد عمل کرده باشند، بلکه به اين دليل که ما داده‌اي براي گذاشتن روي ميز نداشتيم.مديريت هوشمندانه رهبر انقلاب، که حتي به اعتراف خود طرفين مذاکره کاملا هوشمندانه است. وقتي رهبر انقلاب هوشمندي به خرج مي‌دهند و خطوط قرمز را علني مي‌کنند، سبب مي‌شود که تيم هسته‌اي اين خطوط قرمز را به کليد واژه‌هاي مذاکرات تبديل مي‌کند و روي ميز مذاکره مي‌گذارد. از طرف ديگر وقتي مي‌گويند نرمش قهرمانانه، برگرفته از تدبير دقيقي است که حالا ما را به نقطه امروزي رسانده است. قدرت روز افزون منطقه را هم نبايد فراموش کرد. در مذاکرات قبلي وين، مذاکرات خوب پيش رفته بود. در آن شرايط هنوز جمهوري خواهان کنگره را در اختيار نداشتند و آمريکايي‌ها ساده تر مي‌توانستند مصوبه کنگره را بگيرند، اما چرا موافقت نکردند؟ به عقيده من دليلش اين بود که پس از وين، ماجراي يمن اتفاق افتاد و قدرت منطقه‌اي ايران را چند برابر کرد. واقعا مردم در برابر تحريم‌ها ايستادگي کردند و نظرسنجي‌ها هم همين موضوع را ثابت مي‌کند. ترديد نکنيد که خيلي بيشتر و دقيق تر از ما، آن‌ها از مردم ايران نظرسنجي کرده اند. والبته بي‌ترديد ديپلماسي هوشمندانه و خلاقانه تيم هسته‌اي در اين توافق موثر بوده است. واقعا تصريح مي‌کنم که اين برجام که در 150 صفحه تنظيم شده بسيار خلاقانه و هنرمندانه است. اين فقط يک کار علمي است و خلاقيت‌هاي ويژه‌اي دارد. شايد براي درک اين موضوع، بيان اين مثال فوتبالي مناسب باشد که ليونل مسي در بارسلونا مدام گلزني مي‌کند اما در تيم ملي آرژانتين اين توانمندي را ندارد. اين به دليل وجود تيم همراه مسي در بارسلوناست. البته اگر ليونل مسي هم نباشد، باز بارسلونا در گلزني موفق نخواهد بود، بنابراين بودن آن‌ها در کنار هم لازم و ملزوم يکديگر است.

داده‌ها:
به طور طبيعي اين سوال مطرح مي‌شود که در مقابل اين همه ستانده، ما چه داده‌هايي را به طرف مقابل داده ايم و آن‌ها در قبال آن چه امتيازاتي از ما گرفته اند. اولين نکته مهمي که بايد به آن اشاره کرد اين است که داده‌هاي ما در اين مذاکرات از نظر طرف مقابل خيلي مهم است و خوشحال هستند که چنين امتيازاتي از ما گرفته اند، اما اين داده‌ها براي ما اهميت چنداني ندارد. هرچند که نگراني‌هايي در برخي از موارد وجود دارد. البته بايد به اين نکته نيز توجه داشت که آن‌ها دوست نداشتند همين ميزان ستانده را هم به ما بدهند و در مقابل آن داده‌هايي بگيرند، چرا که به گفته خود اوباما، اگر مي‌توانستند حتي پيچ و مهره‌هاي تاسيسات هسته‌اي ما را هم باز مي‌کردند. 

داده اول؛ محدوديت‌هاي غني سازي 
اولين داده ما در اين مذاکرات اعمال محدوديت‌ها در غني سازي است. هم محدوديت در سطح غني سازي و هم محدوديت در ظرفيت غني سازي. بر اساس توافق انجام شده ما براي مدت 15 سال سطح غني سازي مان را محدود کرده ايم و به ميزان 3.67 نگاه خواهيم داشت. از طرف ديگر ظرفيت غني سازي مان را هم بر اساس تعداد سانتريفيوژهاي توافق شده محدود کرده ايم که از 18 هزار و 500 سانتريفيوژ به 5060 عدد برسانيم و تا 10 سال اين محدوديت را بپذيريم. همچنين تا 15 سال در رآکتورهاي آب سنگين محدوديت‌هايي پذيرفته ايم و به جز رآکتور فعالي که مي‌توانيم آن را احيا کنيم، قرار نيست رآکتور ديگري بسازيم. از طرف ديگر در فردو نمي‌توانيم غني سازي داشته باشيم. 


داده دوم؛ کاهش ذخاير اورانيوم به 300 کيلو تا سقف 10 سال 
تا سقف 10 سال ما اجازه نداريم بيش از 300 کيلو اورانيوم غني شده داشته باشيم، البته مي‌توانيم اورانيوم توليد کنيم، استفاده کنيم و يا اکسيد کنيم اما ميزان ذخيره اورانيوم ما نبايد از 300 کيلو بيشتر شود. 


داده سوم؛ پذيرش نوعي از نظارت‌ها و بازرسي ها 
با توجه به اين که برنامه کلان صنعت هسته‌اي ما بر روي سانتريفيوژهاي IR-1 طراحي نشده است به دليل اينکه اين سانتريفيوژها توان فقط يک سوم غني سازي دارند و استفاده از آن‌ها نه ممکن است و نه اقتصادي لذا کم شدن تعداد آن‌ها هيچ محدوديت مهمي براي ما نيست همچنين رعايت سقف غني سازي تا 3.67 نيز محدوديتي مهم محسوب نمي‌شود به دليل اينکه ما بيشتر از اين نياز به اورانيوم غني شده نداريم جز در نيروگاه تهران که تامين آن در برجام پيش بيني شده است. درباره نيروگاه‌هاي آب سنگين جديد نيز براي کشور ما که هدف توليد بمب اتمي نداريم، فقط بناي توليد نيروگاه آب سبک داريم که بازهم محدوديتي براي ما محسوب نمي‌شود. درباره فردو نيز آنچه براي ما مهم بوده امکان برگشت پذيري سريع و توليد اورانيوم غني شده است تا طرف مقابل نتواند به فکر حمله نظامي به نطنز بيفتد که در برجام اين خاصيت براي فردو رعايت شده است. 


نظارت‌هاي فراتر از پروتکل الحاقي 
سومين داده ما در جمع بندي مذاکرات،پذيرش نوعي از بازرسي هاست. بعضي از اين بازرسي‌ها که در حدود پروتکل الحاقي است طبيعي است و امتياز داده شده محسوب نمي‌شود. اما برخي پروتکل‌ها فراتر از پروتکل الحاقي است. ما نظارت ۲۰ ساله بر ساخت روتورها و ۲۵ ساله بر معادن را پذيرفته ايم که تضميني براي اطمينان از عدم انحراف نظامي ايران است آن‌ها مي‌خواهند با نظارت بر منابع تامين اورانيوم و روتورها در اين زمان‌ها بتوانند کنترل کنند که توليدات ما فقط در مراکز اعلام شده استفاده مي‌شود که اين نظارت هيچ ضرري براي ما ندارد. همچنين ساز و کاري در نظر گرفته شده است که فراتر از پروتکل الحاقي است. در مقوله دسترسي‌هاي پروتکل الحاقي، زماني که آژانس به مراکز غير هسته‌اي که معمولا مراکز نظامي است حساس شود و شک کند و بخواهد دسترسي داشته باشد، کشور امضا کننده پروتکل، مي‌تواند اين بازرسي را بپذيرد و يا راهکاري جايگزين ارائه کند. در صورت بروز اختلاف در اين زمينه، در پروتکل الحاقي خيلي شفاف نشده است که چه اتفاقي رخ مي‌دهد هرچند که قاعدتا زور آژانس بيشتر خواهد بود. اما آن چه که ما در برجام پذيرفته ايم در پروتکل نيست. بر اساس برجام، در صورت به توافق نرسيدن ما و آژانس بر سر بازرسي‌ها از مراکز غيرهسته اي، اختلاف نظر ايران و آژانس به کميسيون مشترک 8 عضوي ار جاع مي‌شود که با رأي 5 عضو الزامي شود. اين 8 عضو شامل نمايندگان کشورهاي 1+5 به همراه نماينده اتحاديه اروپا و ايران است که با توجه به احتمال لابي، جاي نگراني جدي وجود دارد و اين اتفاق ممکن است پاشنه آشيل براي تعهدات ايران شود. مسئله تعيين حکميت براي اتخاذ تصميم بازرسي از مکان‌هاي مدنظر آن‌ها موضوعي است که نگراني‌هاي جدي درباره آن داريم. در حالت طبيعي اگر آژانس سياسي رفتار نکند مشکلي ايجاد نمي‌شود اما نمي‌توان نسبت به اين موضوع اطمينان داشت. آژانس در حال حاضر روابط خوبي با ما دارد اما اگر در آينده موضع فعلي آمريکايي‌ها با ما تغيير کند آژانس هم تغيير رفتار خواهد داشت. اگر 6 نماينده کشورهاي عضو کميسيون و نماينده اروپا، يعني 7 عضو، بتوانند اجماع کنند و 5 تاي آن‌ها متحد شوند و با ما سياسي رفتار کنند، احتمال بروز مشکل وجود دارد. به فرض اگر طي سال‌هاي بعد روسيه و چين همچنان طرف ما باشند که اين موضوع هم قطعي نيست، و در کنار آن نماينده اتحاديه اروپا نيز همانند شرايط فعلي از کشوري مانند ايتاليا باشد، شرايط به نفع ما خواهد بود و 5 راي عليه ما داده نخواهد شد. اما احتمال اين وجود دارد که در شرايط ديگر اجماع 5 نماينده ايجاد شود. در آن زمان ما اعلام کرده ايم که طبق نظر شوراي امنيت ملي اجازه نظارت از سايت نظامي را نمي‌دهيم. در اين حالت طبق برجام ما نقض کننده توافق خواهيم بود و با نقض آن شرايط برگشت پذيري و بازگشت تحريم‌ها آغاز مي‌شود. البته اينجا بايد توضيح داد که شايد با احتمالات موجود، شرايط آن زمان بدتر از شرايط فعلي نباشد. يعني فرضا 4 سال بعد اگر برجام نقض شود، بدترين حالت اين است که آن‌ها عليه ما کاملا اجماع مي‌کنند و ما همانند شرايط فعلي تحريم مي‌شويم. هرچند که امکان اين که نتوانند اجماع کنند هم وجود دارد، اما اين موضوع از نظر بنده يکي از نقاط ضعف بزرگ برجام است.


تصور تغيير رويکرد استکبارستيزي ايران اسلامي؛ داده‌اي مشروط 
داده ديگري که در حال حاضر مصداق عيني پيدا کرده اما مشروط به اقدامات آتي مي‌تواند تغيير يابد، تصور ايجاد شده درباره تغيير رويکرد استکبارستيزي ايران اسلامي است. اين موضوع از نظر ما بسيار مهم است به اندازه‌اي که اگر بعدا نتوانيم شرايط فعلي را تغيير دهيم، هر آن چه در اين مذاکرات ستانده ايم کم ارزش خواهد شد و ارزش آن چه از دست داده ايم بيشتر از ستانده هايمان است. در حال حاضر جهان اسلام و کساني که چه در اروپا، چه در آمريکاي لاتين و چه در هرجاي دنيا، مخالف صهيونيسم، آمريکا و استکبار هستند، اين تصور را دارند که ايران تغيير رويکرد داده است. حتي بخش اصلي تاثيرگذار در نتايج نظرسنجي‌هاي منطقه‌اي که از کاهش محبوبيت ايران حکايت مي‌کند نيز به دليل وجود همين تصور به وجود آمده است. اگرچه موضوع يمن و پررنگ شدن رويکردهاي شيعه و سني نيز در اين موضوع تاثيرگذار بوده است. اين داده ما در مذاکرات، هزينه سنگيني است. شايد و البته مطمئنا، اگر به گونه ديگري رفتار مي‌شد و به عنوان مثال لبخند کمتري مي‌زديم، پياده روي نمي‌کرديم و از اين نوع رفتارها نداشتيم، شرايط و جايگاه ما در نگاه و باور ديگران بهتر بود. با اين وجود اين داده، منوط به حفظ رويکرد استکبار ستيزي ما خواهد بود. رويکرد استکبار ستيزي براي ما هم آرماني ايدئولوژيک و هم منفعتي استراتژيک است که همه داشته‌هاي امروز مان را از پافشاري بر اين رويکرد داريم.


کاهش ذخاير اورانيوم هم چندان مهم نيست 
کاهش ذخاير تا سقف 300 کيلوگرم هم اهميت چنداني ندارد چرا که ما مي‌توانيم با اورانيوم‌هاي توليدي نيازهايمان را رفع کنيم و اين ميزان ذخاير اورانيوم است که بايد کمتر از 300 کيلوگرم باشد. از طرف ديگر کيفيت فعلي اورانيوم توليدي ما هنوز استاندارد قطعي را ندارد و بايد مراحل تست را سپري کند. بنابراين اين محدوديت هم اهميت خيلي جدي براي ما ندارد. 


دليل اين همه امتياز به ما چيست؛ داده بي‌اهميت براي ما و با اهميت براي طرف مقابل 
سوالي که مطرح مي‌شود اين است که اگر اين داده‌هاي ما در مذاکرات اهميت براي ما ندارد، بر اساس کدام منطق، طرف مقابل حاضر به دادن اين همه امتياز به ايران شده است. 

بايد گفت داده اصلي ما در اين توافق که در اصل ديگر داده‌ها براي اين مسئله بوده، اين است که تضمين داده ايم بمب هسته‌اي نمي‌سازيم. اين مهم‌ترين داده ما است که بر اساس توافقات انجام شده امکان ساخت بمب براي ما تقريبا به طور کامل از بين رفته است. 

واقعيت اين است که اين داده براي ما اصلا مهم نيست چرا که هيچ وقت قصد انجام اين کار را نداشته ايم و درباره اين موضوع حکم شرعي مبني بر حرام بودن آن داريم. در يک حکومت اسلامي، احکام فقهي و شرعي جايگاه خاصي دارد و بسياري از تصميمات مهم بر اساس اين احکام اتخاذ مي‌شود. 

اين يک محدوديت شرعي است که شوخي بردار نبوده و در يک حکومت اسلامي بسيار حائز اهميت است. اين‌ها شعار نيست بلکه باورهاي اعتقادي ماست و ما بر اساس همين باورها پيش مي‌رويم. 

بنابراين وقتي که مي‌گوييم نمي‌خواهيم بمب هسته‌اي بسازيم، رويکرد ما واقعا همين است. 

اگر حکم شرعي حرام بودن ساخت بمب وجود نداشت، ممکن بود بگوييم در شرايط فعلي نمي‌خواهيم بمب بسازيم، اما با بودن اين حکم اين رويکرد به يک اصل تبديل شده است. 

بنابراين تضمين دادن براي نساختن بمب، داده‌اي است همانند روغن ريخته که نه تنها ما چيزي را به ازاي ريخته شدن اين روغن از دست نداده و هزينه‌اي پرداخت نکرده ايم، بلکه در مقابل آن ستانده‌هاي مهمي هم داشته ايم. هرچند که اين داده بي‌اهميت براي ما، براي طرف مقابل خيلي مهم و قابل دفاع است. 

همه امتيازهايي که آن‌ها به ما داده‌اند از سر اجبار و ناچاري بوده است اما از نظر آن‌ها همين که با وجود آن داده‌ها مانع از ساخت بمب توسط ايران شده‌اند خيلي مهم است و آن‌ها را خرسند مي‌کند.

جمع‌بندي
با توصيفي که شد در يک جمع بندي کلي و در يک نگاه کلان مي‌توان گفت، گر چه اين متن داراي نقاط ضعف است و در برخي موارد اين نقطه ضعف ها جدي است اما کفه «آنچه گرفته ايم» از «آنچه داده ايم» در برجام به شکل قابل توجهي سنگين‌تر است. 

عمده داده هاي ما محدوديت هايي است که متناسب با توان فني و برنامه کلان هسته‌اي ما است و تأثير چنداني جز حداکثر تأخيري يکي دو ساله در توسعه برنامه هسته‌اي ما ندارد (جز نگراني درباره نوعي دسترسي به مراکز اعلام نشده) اما ستانده ها به شکلي جدي نشانه اقتدار و توان ايران اسلامي است.
 ·  Translate
2
Add a comment...

hamed nik

اخبار مدیریتی  - 
 
 

گفته اند مخابرات ۱۴۰ هزار میلیارد قیمت داشته و در گذشته ارزان فروخته شده!/ حال مالک مخابرات ایران حاضر است به قیمت ۱۸ هزار میلیارد سهم خود را واگذار کند ( قیمت اولیه به علاوه ۱۱ هزار میلیارد سرمایه گذاری انجام شده)/ بسم الله اگر راست می گویید و توان دارید
این گوی این میدان
 ·  Translate
1
Add a comment...

Mina Emam

اخبار مدیریتی  - 
 
فرصتی استثنایی برای دانشجویان دبیرستان تا لیسانس
تحصیل در معتبرترین کالج ها و دانشگاه های استرالیا
جلسه مشاوره حضوری (رایگان) با نماینده Study Group
29 اردیبهشت 94
برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل نمایید.
تلفن تماس : 66514025-021
 ·  Translate
1
Add a comment...

hamed nik

اخبار مدیریتی  - 
 
 
بنیاد برکت الگوی اصیل مدیریت جهادی؛
به دور از شهرت، جاه طلبی و انحصار گرایی. کارآمد و موثر .
دیروز در برنامه ویژه خبری مدیرعامل بنیاد برکت به تشریح اقدام های این مجموعه پرداخت، مجموعه ای از فعالیت های موثر در مناطق محروم و با محوریت توانمند سازی افراد بومی.
اینجانب در سالهای اخیر افتخار آشنایی و همکاری با مدیران مجموعه های وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام(ره) را داشته ام و از نزدیک کیفیت کار دوستان را لمس کرده ام. برنامه دیشب بهانه ای شد جهت ذکر خیر این مجموعه های موثر و کارآمد و مدیران ارشدی که طمع منتخب شدن در انتخابات، خلوص نیت آنها و یارانشان را خدشه دار ننموده است.
 ·  Translate
بنیاد برکت، مجموعه ای است تحت حمایت ستاد اجرائی فرمان حضرت امام (ره)
2
Add a comment...

روزنامه شهرآرا

اخبار مدیریتی  - 
1
1
Add a comment...