Post has shared content
پیشنهادات وب رمز در این هفته ❀◕‿◕❀
✔۳۰ درصد تخفیف برروی کلیه پلن های پرسرعت ترین هاست لینوکس وب رمز..!
- مشاهده کلیه پلن ها: http://my.webramz.com/link.php?id=56
- کد تخفیف: 30PRO
- مدت اعتبار: ۲۵ اردیبهشت ۹۵

به دوستانتان هم اطلاع دهید :)
Photo

تفاوت هاست لینوکس و هاست ویندوز
تفاوت این دو نوع از فضای میزبانی در سیستم عامل نصب شده بر روی سرور اصلی بوده که هاست ها بر روی آن قرار دارند که طبیعتا امکانات مختلفی را ارایه می کنند که ممکن در دیگری وجود نداشته باشد و برخلاف تصور عده ایی اصولا این تفاوت ارتباطی با سیستم رایانه و یا سیستم عامل شما ندارد. 

تفاوت های اصلی این دو:

1- هاست های لینوکس به دلیل اینکه سرور آنها از سیستم عامل رایگان و متن باز استفاده می کند به مراتب هزینه ارزانتری نسبت به هاست های ویندوز دارند.

2- امنیت سرورهای مبتنی بر لینوکس به مراتب بیشتر از هاست های ویندوز است. به دلیل اینکه به راحتی آلوده نمی شوند.

3- هاست های ویندوز از زبان های برنامه نویسی مبتنی بر net. و همچنین پایگاه داده های SQL Server پشتیبانی می کنند در حالی که این امکان در هاست های لینوکس وجود ندارد.

4- هاست های لینوکس از زبان های برنامه متن بازی مانند PHP و پیگاه داده MySQL به خوبی پشتیبانی می کنند و برای نصب اکثر سیستم های مدیریت محتوا مانند جوملا، وردپرس، نیوک، مجنتو و ... بسیار مناسب می باشد در حالی که این امکان در اکثر هاست های ویندوز وجود ندارد.

و تفاوت های دیگر که در اولویت های بعدی قرار داشته و برای افراد حرفه ایی تر می باشد.

بنابراین چنانچه قصد دارید سایت خود را با سیستم های مدیریت محتوا مبتنی بر زبان برنامه نویسی PHP راه اندازی نمایید توصیه می شود حتما از هاست های لینوکس استفاده نمایید. و اگر سایت شما توسط شرکت و یا شخص سومی برنامه نویسی می شود ضمن اطلاع و مشورت با آنها اقدام به خرید فضای میزبانی مناسب نمایید.

دیتاارقام در حال حاضر سرویس های میزبانی خود را تنها در بخش لینوکس ارایه می دهد. سرورهای دیتاارقام در یکی از بهترین دیتاسنترهای خارجی بوده که از نظر پایداری و امنیت در رده بهترین ها قرار دارد. می توانید برای مشاهده امکانات پلن ها و همچنین تعرفه آنها به اینجا بروید.
www.dataargham.com

میزبانی وب (هاست) چیست؟
افرادی که قصد راه اندازی وبسایت دارند، در مرحله دوم و بعد از اینکه نام دامنه موردنظر خود را انتخاب کردند، می بایست فضایی را جهت قراردادن فایل های خود و یا نصب سیستم های مدیریت محتوا تهیه کنند. این فضا که نام آن را فضای میزبانی وب یا هاست می نامیم در اکثر اوقات بر دو نوع لینوکس و ویندوز می باشد که می توانید تفاوت بین این دو را در این صفحه بخوانید.

فضای میزبانی وب (هاست) در پلن های مختلف که هرکدام ویژگی های خاص خود را دارند عرضه می شود و کاربر می بایست متناسب با نیاز خود، بهترین را برگزیند. بعضی از این نیازها به قرار ذیل است:

1- حجم داده هایی که قرار است در اینترنت و یا روی وبسایت شما قرار بگیرد. منظور از داده ها بیشتر تمرکزمان بر روی تصویر، ویدئو، صوت و از این قبیل می باشد و اصولا سایت هایی که تکیه اصلی آنها بر متن است آنچنان به فضای زیاد احتیاج ندارند.

2- تعداد بازدیدکنندگان وبسایت. برای این مورد بیشتر باید به پارامتر پهنای باند یک هاست توجه داشت. هر چه تعداد بازدیدکنندگان وبسایت شما بالاتر باشد طبیعتا مصرف پهنای باند فضای میزبانی شما نیز بالاتر خواهد بود. پهنای باند پلن ها به صورت ماهیانه هستند و در صورت اتمام امکان خرید پهنای باند بیشتر نیز فراهم است.

3- نوع کاربرد سایت. بعد از دو دلیل مهم در انتخاب فضای میزبانی مناسب، بقیه پارامترها که در پلن های مختلف مشاهده می شود بیشتر جنبه فرعی داشته که ممکن است گاهی بسته به نوع وبسایت شما اهمیت بیشتری پیدا کنند. مانند تعداد ایمیل ها، تعداد پایگاه داده ها، تعداد Parked Domain، Addon Domain و یا Sub Domain.
Wait while more posts are being loaded