Post has shared content
خیلی خوب میشه
سلام روز گار بر وفق مراد
خیلی خوب میشه ما هم مثل بعضی از خوبان فقط دنبال زشتی ها کسی نباشیم
 اگر امروز دست کسی را بگیریم و دل کسی را شاد کنیم خیلی خوب میشه
داشتم به کارهای خودم رسیدگی میکردم دیدم خیلی خوب میشه به دوستان هم سری بزنم
 پدر و مادر مهربان ما در زندگی دوست دارن بهشون سر بزنیم
خیلی خوب میشه امروز به فکر این کار هم باشی شما چی میگید .
خیلی خوب میشه..؟..... در ادامه لینک اضافه شده حتما سربزنید

Post has attachment
پرخوری رسول خدا (ص) می فرماید:خود را از غذا سیر نکنید، زیرا نور معرفت در دل هایتان خاموش می شود و هر کس با شکم سبک نماز شب بخواند حورالعین پیرامونش می مانند ؛(5)نیز فرمود : دل هایتان را با پرخوری و پرنوشی نمیرانید، زیرا دل ها مانند زراعت اند که آب بسیار آن ها را نابود می کند.(6) همچنین فرمود: کسی که هر چه بخواه می خورد خدا بدو نظر لطف نکند تا آن روش را ترک گوید.(7) امیرمومنان(ع) می فرماید: پرخوری و پرخوابی ، جان را فاسد می کنند و زیانبارند.(8)

منبع : http://www.bodoh.ir/showthread.php?t=748

هریک از سین های سفره هفت سین نماد چیست ؟
نوروز بزرگترین جشن ملى ایرانیان سابقه اى هزاران ساله دارد. از گذشته هاى دور آریایى هاى ساکن در فلات ایران روز اول سال و آغاز بهار را به برگزارى مراسم ویژه و توأم با سرور و شادمانى اختصاص مى دادند. برخى پژوهشگران ، ریشه تاریخى این جشن را به »جمشید پیشدادى» نسبت مى دهند و نوروز را »نوروز جمشیدى» مى خوانند.
این گروه معتقدند که جمشیدشاه بعداز یک سلسله اصلاحات اجتماعى بر تخت زرین نشست و فاصله بین دماوند تا بابل را در یک روز پیمود و آن روز (روز هرمزد) از فروردین ماه بود. چون مردم این شگفتى از وى بدیدند جشن گرفتند و آن روز را »نوروز» خواندند. اما عاملى که »نوروز» را از دیگر جشن هاى ایران باستان جدا کرد و باعث ماندگارى آن تا امروز شد، «فلسفه وجودى نوروز» است: زایش و نوشدنى که همزمان با سال جدید در طبیعت هم دیده مى شود.   در ادامه بخوانيد
http://www.bodoh.ir

سبک زندگی در کلام رهبری

چرا باید به «سبك زندگی» اهمیت داد؟
يكى از ابعاد پيشرفت با مفهوم اسلامى عبارت است از سبك زندگى كردن، رفتار اجتماعى، شيوه‌ى زيستن - اينها عبارةٌ اخراى يكديگر است - اين يك بُعد مهم است؛ اين موضوع را ميخواهيم امروز يك قدرى بحث كنيم. ما اگر از منظر معنويت نگاه كنيم - كه هدف انسان، رستگارى و فلاح و نجاح است - بايد به سبك زندگى اهميت دهيم؛ اگر به معنويت و رستگارى معنوى اعتقادى هم نداشته باشيم، براى زندگى راحت، زندگى برخوردار از امنيت روانى و اخلاقى، باز پرداختن به سبك زندگى مهم است. بنابراين مسئله، مسئله‌ى اساسى و مهمى است.

سبك زندگی بخش حقیقی و اصلی تمدن اسلامی است
ما اگر پيشرفت همه‌جانبه را به معناى تمدن‌سازى نوين اسلامى بگيريم - بالاخره يك مصداق عينى و خارجى براى پيشرفت با مفهوم اسلامى وجود دارد؛ اينجور بگوئيم كه هدف ملت ايران و هدف انقلاب اسلامى، ايجاد يك تمدن نوين اسلامى است؛ اين محاسبه‌ى درستى است - اين تمدن نوين دو بخش دارد: يك بخش، بخش ابزارى است؛ يك بخش ديگر، بخش متنى و اصلى و اساسى است. به هر دو بخش بايد رسيد.
آن بخش ابزارى چيست؟ بخش ابزارى عبارت است از همين ارزشهائى كه ما امروز به عنوان پيشرفت كشور مطرح ميكنيم: علم، اختراع، صنعت، سياست، اقتصاد، اقتدار سياسى و نظامى، اعتبار بين‌المللى، تبليغ و ابزارهاى تبليغ؛ اينها همه بخش ابزارى تمدن است؛ وسيله است. البته ما در اين بخش در كشور پيشرفت خوبى داشته‌ايم. كارهاى زياد و خوبى شده است؛ هم در زمينه‌ى سياست، هم در زمينه‌ى مسائل علمى، هم در زمينه‌ى مسائل اجتماعى، هم در زمينه‌ى اختراعات - كه شما حالا اينجا نمونه‌اش را ملاحظه كرديد و اين جوان عزيز براى ما شرح دادند - و از اين قبيل، الى ماشاءاللّه در سرتاسر كشور انجام گرفته است. در بخش ابزارى، على‌رغم فشارها و تهديدها و تحريمها و اين چيزها، پيشرفت كشور خوب بوده است.
اما بخش حقيقى، آن چيزهائى است كه متن زندگى ما را تشكيل ميدهد؛ كه همان سبك زندگى است كه عرض كرديم. اين، بخش حقيقى و اصلى تمدن است؛ مثل مسئله‌ى خانواده، سبك ازدواج، نوع مسكن، نوع لباس، الگوى مصرف، نوع خوراك، نوع آشپزى، تفريحات، مسئله‌ى خط، مسئله‌ى زبان، مسئله‌ى كسب و كار، رفتار ما در محل كار، رفتار ما در دانشگاه، رفتار ما در مدرسه، رفتار ما در فعاليت سياسى، رفتار ما در ورزش، رفتار ما در رسانه‌اى كه در اختيار ماست، رفتار ما با پدر و مادر، رفتار ما با همسر، رفتار ما با فرزند، رفتار ما با رئيس، رفتار ما با مرئوس، رفتار ما با پليس، رفتار ما با مأمور دولت، سفرهاى ما، نظافت و طهارت ما، رفتار ما با دوست، رفتار ما با دشمن، رفتار ما با بيگانه؛ اينها آن بخشهاى اصلى تمدن است، كه متن زندگى انسان است.
ادامه در ... www.bodoh.ir

Post has attachment

بیست سئوال رهبری درباره سبک زندگی ایرانی اسلامیرهبرانقلاب در جمع جوانان بجنوردی بیست سئوال را طرح کردند که پاسخ های آن می تواند سوژه های نابی برای تولید گفتمان و فکر و محتوا باشد.

به نظرم دوستان مطبوعاتی، رسانه ای و وبلاگ نویسان حتی مستند سازان و فیلم سازان باید هر چه عمیق تر به این سئوالات در قالب گزارش و مصاحبه و یادداشت و فیلم کوتاه و بلند و سریال پاسخ هایی بدهند.
این لیست برای افرادی که دائم از نبود سوژه های ناب دم می زنند، عالی است!

1-چرا فرهنگ کار جمعی در ایران ضعیف است؟2 چرا در روابط اجتماعی، حقوق متقابل رعایت نمی شود؟ 3-چرا در برخی مناطق، طلاق زیاد شده است؟4-چرا در فرهنگ رانندگی انضباط لازم رعایت نمی شود؟ 5-الزامات آپارتمان نشینی چیست آیا رعایت می شود؟6 -الگوی تفریح سالم کدام است؟ 7 آیا در معاشرتهای روزانه، همیشه به هم راست می گوییم؟ 8 -دروغ چقدر در جامعه رواج دارد؟ 9-علت برخی پرخاش گریها و نابردباریها در روابط اجتماعی چیست؟10 -طراحی لباسها و معماری شهرها چقدر منطقی و عقلانی است؟ 11-آیا حقوق افراد در رسانه ها و در اینترنت رعایت می شود؟ 12-علت بروز بیماری خطرناک قانون گریزی در برخی افراد و بعضی بخشها چیست؟ 13-چقدر وجدان کاری و انضباط اجتماعی داریم؟14-توجه به کیفیت در تولیدات داخلی چقدر است؟ 15-چرا برخی حرفها و ایده های خوب در حد حرف و رؤیا باقی می ماند؟ 16-ساعات کار مفید در دستگاهها چرا کم است؟ 17-چه کنیم ریشه ربا قطع شود؟18 -آیا حقوق متقابل زن و شوهر و فرزندان در خانواده ها بطور کامل رعایت می شود؟ 19 -چرا مصرف گرایی، برای برخی افتخار شده است؟ 20-چه کنیم تا زن هم کرامت و عزت خانوادگیش حفظ شود و هم بتواند وظایف اجتماعی خود را انجام دهد؟
نامه ای به همسرم - مجموعه نامه های نادر ابراهیمی به همسرش
اثری زیبا در چهل نامه
در تالار گفتمان بدُّوح بخوانید -
http://www.bodoh.ir/forumdisplay.php?f=31
Wait while more posts are being loaded