Post has attachment
Semi treyler imalatında bütün birleşme yerlerinde EN 1708 ve EN9692-2’e uygun kaynak ağzı açılmaktadır. Kaynak dolgu malzemeler EN ISO 1417’ye uygun Loyd sertifikalıdır.

http://lpgastank.com/semi-treyler/

Post has attachment
Adblue, Adblue Arızaları ve çözüm yolları
Öncelikle Adblue nedir sorusunun cevabını verelim;
AdBlue, küresel ısınmayla birlikte dünyamızda artan hava kirliliğine bir nebze de olsa katkı sağlamak adına üretilen bir yakıt türüdür. Malum dizel (mazot) tüketen araçlar benzin ve lpg kullanan araçlara nazaran çevreyi daha çok kirletmektedir. Dizel yakıt kullanan araçlar ekstra olarak kullanılan adblue, yeni nesil tüm dizel araçlarda kullanılması zorunlu kılınmıştır.

Bu sebeple euro 4, euro 5 ve euro 6 diye adlandırılan yeni nesil araçlar üretilirken araçlara birde adblue yakıt tankı ilave edilmektedir.

Peki AdBlue nasıl çalışır?
Adblue; EURO 4 ve EURO 5 motorlu araçlarda motorun optimizasyonu ile egzoz gazlarının SCR katalizörüne ulaşmadan önce egzoz gazı içine enjektörle püskürtülür. Egzoz sisteminde oluşan yüksek ısı Adblue katkısını amonyağa dönüştürür. Daha sonra amonyak ve karşıt nitrojen oksijenleri SCR katalizörlerine nüfuz ederken birbirleriyle reaksiyona girer ve atmosfer için zararlı olmayan iki bileşene, yani nitrojen ve su buharına dönüşür. Adblue yakıtı katkısı, insan için toksik olmayan bir kimyasal karışımdır.

Adblue, genelde araçlar üretildikten sonra yakıt deposu içerisindeki ufak bir bölmeye (1 - 1,5 lt civarında) konur ve bu yaklaşık 125.000 - 150.000 km arası sizi idare eder. Bu yakıt katkısı bittikten sonra ya da sistem arılandığı taktirde araca göre değişik olmak suretiyle bir uyarı verir. Adblue katkısının ve sistem durumunun kontrolleri genelde servis bakımlarında kontrol edilmez. Bu sebeple araçlarda sıklıkla adblue arızası ile karşılaşırlar.

AdBlue arızası çözümü
AdBlue arızaları eskiden direnç kabloları ile geçici olarak giderilebiliniyordu. Günümüzde ilerleyen teknoloji sayesinde geçici çözümler artık adblue iptali cihazı adı verilen, adblue emulator yardımı ile kalıcı olarak çözülmektedir.

AdBlue iptali cihazı nedir?
Araçlarda bulunan adblue sistemlerinden canbus line denilen hatlar üzerinden motor beynine giden sinyalleri değiştiren cihaza adblue emulator denir. Bu emulator motor beynine adblue yakıt tankının %75 dolu ve sistemin sorunsuz olduğu sinyalini gönderir. Bu sayede araç çekişten düşmez ve adblue yakıtına ihtiyaç AdBlue iptal cihazı takılan araç çekişten düşmüş olsa dahi tekrar çekişini geri kazanır. Bu sayede adblue arızasını tamir etmiş olursunuz.

Wait while more posts are being loaded