Post is pinned.Post has attachment
Ok wygnańcy Googla 😉 w związku z tym, że za 10 miesięcy wujek Samo Zło zgasi światło i wykasuje nam to jakże sympatyczne miejsce podjąłem decyzję iż kierunkiem migracji będzie portal MeWe. Na FB wielu z nas nie ma. Inni tam nie chcą iść i ok. Potrzebujemy platformy, która ogarnia grupy, a MeWe to umożliwia. Testowo utworzyłem już tam społeczność. Można już tam się instalować jakby co. Oczywiście nadal jesteśmy też i tu, dopóki nas nie przegonią. Warto jednak, aby zastanowić się czy nie byłoby właściwym abyśmy powoli z tematami przechodzili na MeWe. Wówczas za te 10 miesięcy będziemy się tam czuć jak u siebie. Przepraszam, że decyzję podejmuję tak jednostronnie, ale znając życie ile nas tu aktywnych jest tyle byłoby propozycji, czyli pewnie z 5 😉 Jako założyciel postanowiłem więc zdecydować osobiście (liczę na wyrozumiałość). Oczywiście, jeśli MeWe okaże się syfem będziemy szukać dalej. Łatwo się nie damy. Tak więc, jeśli chcecie już teraz dołączyć do testowej 😉wersji UP na MeWe to skanujcie koda i wbijajcie 😝 MeWe działa jako apka na andku, iosie oraz w przeglądarce. Do zobaczenia 🤘👍🖐️
Photo

Post has attachment
Słyszeliście o Criptext? Wygląda na ciekawą alternatywę dla popularnych skrzynek mailowych. Mnie zachęciła obietnica pełnej prywatności. Wiadomości i klucze szyfrujące przechowujemy na własnych urządzeniach i nigdzie indziej. Trzeba jednak pamiętać, że aplikacja jest póki co w wersji beta.

Post has shared content
Za to, że ostrzegłam koleżankę i inne panie przez zboczeńcem, który od ponad dwu lat grasuje po fejsie i który notorycznie nagabuje, molestuje seksualnie kobiety na fb, zostałam zbanowana na 30 dni.

Ale oczywiście każde jedno zgłoszenie tego skurwielsyna perwersyjnego starego dziada, wysyłającego zdjęcia swego fiuta na pw, to już facebook uważa, że nie łamie on ichnich zasad społeczności!

Oto fejsowa polityka pro-kobieca. Oto fejsowa polityka anty dyskryminacyjna. Oto fejsowe przeciwdziałanie molestowaniom na tle seksualnym!
Co za kurffasz pieprzona hipokryzja!
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
08.11.2018
5 Photos - View album

Co zrobić żeby zaktualizować jądro Linuxa na Ubuntu, aktualizacje jądra mają status zatrzymane?

Post has attachment
#News #FuckYouGoogle #Fakap

Nie ma dnia, żeby czegoś nie było..

Google znów zbiera potężne baty od wkurwionych ludzi, którym apka wiadomości nabija wysokie rachunki.

Zmasakrują ich chyba w necie po tym fakapie kompletnie.
Ciekawa tylko jestem, kto tym ludziom odda pieniądze za to?

https://productforums.google.com/forum/?utm_medium=email&utm_source=footer#!topic/news/nX1HbXVOUkM;context-place=topicsearchin/news/data%2420background

Post has attachment
No to zaczynamy ludziki te wszystkie łotsniuwy, hałtuinstale oraz inne tenfinksytudułyafterinstal Dzisiaj premiera!

Przypominam i będę przypominał pewnie przez następnych 10 miesięcy, przenosimy się na MeWe, gdyż ponieważ G+ się zwija ;) link do społeczności: https://mewe.com/join/ubuntu_polska

https://www.youtube.com/watch?v=gyJQKcZ35zM #Ubuntu1810_ReleaseDay #Ubuntu1810_WhatsNew

Post has attachment
Takie info. Dewelopery GNOME usuwają od wersji 3.32 menu aplikacji, które wyświetlane było po kliknięciu w ikonę (nazwę) aktywnej aplikacji pojawiającej się na górnej belce. Ktoś będzie tęsknił?
Pytanie brzmi: Czy będzie Ci brakować tego elementu środowiska graficznego GNOME?
Przy okazji sprawdzimy, jakie są różnice w aktywności w przypadku obu społeczności UP, tej tu i tej naszej nowej przeniesionej na MeWe. Tu mamy 2169 osób kontra 48 na MeWe ;)
Przy okazji, wszystkim którzy nie zauważyli przypominam, iż przenosimy się na MeWe, gdyż tu niestety wiecznie nie będziemy ;) link do społeczności: https://mewe.com/join/ubuntu_polska

Żródło informacji: http://greenlinux.pl/gnome-3-32-pozbedzie-sie-menu-aplikacji/
-
votes visible to Public
Poll option image
50%
Tak, będę płakał jak bóbr. Było ok.
50%
Poll option image
50%
Nie, nie będę tęsknił za nim
50%

Chciałem zbudować komendę linuksową do wybrania z folderu ostatnio utworzonego pliku oraz wyświetleniu z niego konkretnej linii. Próbowałem z find i sed, jednak nie wiem jak zrobić aby sed wykonywał się na końcu, czyli po sort i head.

find ~/.clamtk/history -type f -exec sed -n 10p {} \; -printf '%T+ %p\n' | sort -r | head -1
Bardziej chodzi mi o rezultat, więc jak ktoś ma pomysł jak to można wykonać przy pomocy awk zamiast find i sed to też byłbym wdzięczny.

Post has attachment
Tak to jest, gdy się taboret dorwie do tuby i robi to co robi.. jakieś pseudo reviewsy z kupą pierdolenia o szopenie totalnie nie na temat. No ale o czymś przecież popleplać trza, bo limity długości materiału na tubie i te pe..

Po tekście, że jakoby chromecasta się nie da ogarnąć nijak, inaczej jak tylko i wyłącznie przez wi-fi, już wiedziałam, że kolo to stołek z kupką sęków zamiast mózgu.
Dalej było już tylko lepiej i ciekawiej..
Dżast lók for jórself..

Ps. Tej karty pod linucha absolutnie nie kupujcie.. pod wingrozę też nie.
To bubel kosmiczny i szkoda na nią wywalać nawet takie marne grosze.
Nerwów też szkoda.

https://www.youtube.com/watch?v=_wnGO8Ipnj8

Post has attachment
Tak będzie wyglądało UI nowego googleplus'a dla korporacji. Ładne, nie?
Szkoda tylko, że nikt z normalnych użytkowników go nie zobaczy.

<wqurw_po_maksie>
Animated Photo
Wait while more posts are being loaded