Post has attachment
ŚCIEŻKA PRZYRODNICZA „SPŁAWY”

prowadzi do jeziora Łukie, które jest największym jeziorem Parku. Jej szczególną atrakcją są możliwe do zaobserwowania rośliny mięsożerne i kwitnące storczyki. Początek trasy znajduje się w pobliżu Ośrodka Dydaktyczno-Muzealnego PPN w Starym Załuczu. Tu można dowiedzieć się ciekawych rzeczy o jeziorach eutroficznych i zobaczyć, na czym polega strefowość roślinności na takim jeziorze.

Czas zwiedzania: ok. 3,5 h (długość trasy około 8 km)I.

ŚCIEŻKA DYDAKTYCZNA „DĄB DOMINIK”

prowadzi od wsi Kol. Łomnica do niewielkiego śródleśnego jeziora Moszne. Trasa biegnie przez rozmaite typy lasów, m.in. grąd, ols i bór bagienny. Szczególnym jej elementem jest torfowisko przejściowe, zwane na Polesiu spleją. Występują tu rzadkie i bardzo interesujące rośliny, np. wierzba lapońska, brzoza niska i mięsożerna rosiczka okrągłolistna. Całość kładki została odnowiona pod koniec 2015 roku.

Czas zwiedzania: 2h (długość trasy około 3,5 km)

tekst: Poleski Park Narodowy

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Odbywający się  w przedostatnią niedzielą lipca “Jarmark Holeński” związany ze świętem prawosławnym – odpustem w Holi ku czci Św. Antoniego Peczerskiego.
Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zobaczymy  wspaniałe rękodzieła: ikony, ceramikę, tkactwo, wyroby z wikliny, obrazy wykonane przez twórców ludowych; można będzie spróbować przepysznych wyrobów kuchni regionalnej, a także obserwować przy pracy prawdziwych kowali, bednarzy, rzeźbiarzy i innych przedstawicieli ginących zawodów.
Zwiedzanie uprzyjemniają występy regionalnych zespołów artystycznych.
Jarmark odbywa się na terenie skansenu, co daję możliwość wyobrażenia sobie życia dawnych mieszkańców regionu.
PhotoPhotoPhoto
2016-04-27
3 Photos - View album

Post has attachment
Szlak rowerowy Niemirów - Chełm 173 km
Na szlaku: Przeprawa promowa Niemirów- Gnojno, Stadnina koni Janów Podlaski, Sanktuarium Unitów Podlaskich w Kostomłotach,  Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie i drewniana świątynia "Martyrium Pratulińskie", Drewniana cerkiew z 1631 r. w Kostomłotach, Bazylika Kodeńska w Kodniu,  Sanktuarium Prawosławne w Jabłecznej, Bogate w tradycje Sławatycze i Włodawa.
Po drodze: Lasy Sobiborskie i Niemiecki Obóz Zagłady Sobibór, Bagno Serebryjskie, Podziemia kredowe w Chełmie i wiele więcej.
Photo
Wait while more posts are being loaded