Post has attachment
Bir döngünün bitişi, yeniliklerin başlangıcında,
Şirince, Artemis, Zeytin bağları ile özel enerjili bir doğada, sanatçılar ve özel insanların yaratıcı enerjisiyle dolu Tiyatro Medresesi'nde Tai Chi ile evrensel enerjiin dansını ve Qigong ile doğal sağlık öğretilerini öğreneceğiz.
“Günde iki kez Tai Chi Chuan yapan kimse bir çocuğun esnekliğine, bir demircinin gücüne ve bir bilgenin ruhuna sahip olur.” – Çin Atasözü

http://www.zendoakademi.com/taichi-tiyatromedresesi/

Post has attachment
SAROS’DA TAİ CHİ & CHİ GONG ... Farklı bir deneyim için ...
10-13 Ağustos 2017
İki tutulma arasında enerjinizi dengelemek için

SAROS’DA TAİ CHİ & CHİ GONG BAŞKADIR…

UĞUR BAŞAK ARPACIOĞLU İLE SAROS KUM KAMP’TA TAİ CHİ CHİGONG ve SHIBASHI 3 EĞİTİMİ - 10-13 Ağustos 2017 Perşembe - Pazar

Şifalı doğası ile Saros, Ege Denizi’nin en kuzeyindeki körfezi, dünyada kendi kendini temizleme özelliğine sahip üç denizden biri…

Gelibolu yarımadası ve Çanakkale…Tarihi değiştiren olaylara sahne olmuş özel bir enerji alanı : Troia / Troy Luwiler'in (Işık insanları) önemli şehirlerinden biri, Truva Destanına konu olan ve insanlık hafızasından silinmeyen olayların sahnesi, Bronz Çağı’nın bitişi, Titanlar ve Olimposlular arasındaki mücadele, Hector, Achilles, Zeus, Athena ve diğer Grek tanrıları , Sestos - Abidos geçidi, Piri Reis’in doğum ve haritaları üzerinde çalışma yeri, Çanakkale Savaşı, Mustafa Kemal’in Atatürk olduğu Anafartalar, Gelibolu Mevlevihanesi…

Eğitim alanında tam karşımızda Kuzey Ege Denizi’nde Triad oluşturan üç ada… En yukarıda SemaDirek (Samo(s)thrake), sırasıyla Gökçeada (İmbrosia) ve Bozcaada (Tenedos).

Ve Kum Plaj... Kum Limanı… Gelibolu Tarihi Yarımadası Sit Alanı içindeki bakir doğası, incecik kumları ve şifalı suları, yer ve göğün birbirine sarmanladığı bu bölgede çam ormanları ile Saros denizi arasında çalışmalarımızı ve konaklamayı yapacağımız şifahanemiz.

Eğitimin tüm detayları görseller eşliğinde web sitemizde...
Kaçırmayın ve ilgili çevrelerinizle paylaşmanız ricasıyla

Sevgiyle ve sağlıklı günler dileklerimle

http://www.zendoakademi.com/sarosdataichi/

#chigong #taichi #enerjinindansi #hareketlimeditasyon #kumplaj #nefesenerji #qigong #saros #sifasanatlari #çanakkale #troy

Post has attachment
Ağustos - Eylül 2017'de doğanın içinde harika mekanlarda Qigong ve Tai Chi çalışmaya devam ediyoruz. Aşağıda linkleri bulabilirsiniz.
2017 Güz dönemi derslerimiz 18 Eylül'den itibaren başlayacaktır.
Sağlıklı, mutlu bir yaz mevsimi geçirmeniz dileklerimizle...
SAROS’DA TAİ CHİ & CHİ GONG BAŞKADIR…
UĞUR BAŞAK ARPACIOĞLU İLE SAROS KUM KAMP’TA TAİ CHİ CHİGONG SHIBASHI 3 EĞİTİMİ - 10-13 Ağustos 2017
5-6-7-8 EYLÜL 2017 TİYATRO MEDRESESİ, ŞİRİNCE, SELÇUK'TA, TAİ CHİ İLE KOZMİK ENERJİ DANSI
http://www.zendoakademi.com/ana…/2017-yaz-donemi-egitimleri/

Post has attachment
8-9 NİSAN CUMARTESİ-PAZAR , SAAT 10:00- 17:00
Sağlığınızı koruyan, yaşam enerjinizi ve farkındalığınızı arttıran, kolayca öğrenip kendi kendinize uygulamaya devam edebileceğiniz 18li Chigong sistemi.
Tai Chi Çigong Shibashi’nin kökenleri Tai Chi felsefesine ve Geleneksel Çin Tıbbına dayanır. Yang tarzı Tai Chi Chuan’ın en etkili hareketlerini barındıran bir Çigongdur. Yaparken keyif veren, enerjinizi dengeleyen, derin gevşeme sağlayan nazik, güzel ve akıcı bir Çigong çalışma rutinidir.
Chi, qi, ki yaşam enerjisidir.
Tai Chi Çigong Shibashi uygulayan kişinin genel sağlık ve dengelenmesini geliştirmek üzere tasarlanmıştır. Sallanan, dalgalanan ve esnek hareketlerle kan dolaşımı ve sindirimi güçlendirir. Göğüs egzersizi ve düzenli nefesler akciğer sağlığı ve astıma iyi gelmektedir. Ve çalışmanın genel etkisi biriken zihinsel stres ve fiziksel gerginlikleri enerjetik blokajlari rahatlatmaktır. Bir yaşam tarzına dönüştüğünde bütünsel sağlığa yararları sayılamayacak kadar fazladır.
Bu Çigong’u öğrenmek oldukça basittir. Dünyada 10 milyondan fazla uygulayanı vardır.
http://www.zendoakademi.com/tai-chi-cigong-shibashi-set-1-egitimi/

Post has attachment
Birinci Uluslararası Tai Chi Festival 'Democritus of Abdera' - Felsefe ışığında Tai Chi
26-28 Mayıs 2017'de İskeçe, Yunanistan'da gerçekleşecek Avrupa ve Balkan ülkelerinin katılacağı Tai Chi Festivali'ne konuk eğitmen olarak davet edildik.
Sizleri de bu eşsiz deneyime davet ediyoruz.
Tai Chi ve felsefe ile ilgileniyorsanız ve katılmak isterseniz zendo@zendoakademi 'ye mail ile kayıt yaptırabilirsiniz.
3 gün boyunca çeşitli eğitmenler ile qigong ve tai chi atölyeleri, atomcu filozof Demokritos'un öğretileri ışığında gerçekleşecek felsefe söyleşileri ve farklı ülkelerden katılımcılarla keyifli dostluk geceleri bizleri bekliyor.
Program ve ücretler ile ilgili detaylar festival blogunda...
1st International Tai Chi Festival 'Democritus of Abdera' - Approaching Tai Chi through Philosophy
First international exchange meeting between teachers, experts and friends of Tai Chi Chuan and Qi Gong of Europe and the Balkan area aiming to enhance friendship and expertise in the ancient Chinese internal martial and movement art.
Friday afternoon the 26th of May till Sunday the 28th 2017 Location: Xanthi, Greece
http://taichifestivaldemocritusofabdera.blogspot.com.tr

Post has attachment
Çigong (çi/chi/qi/ yaşam enerjisi) çalışmalarının mekanizması üç düzenleme doğrultusunda düşünülebilir:
Bedenin düzenlenmesi,
Nefesin düzenlenmesi,
Zihnin düzenlenmesi.
Çigong çalışmaları ile çıkılan yolu anlamada temel duruşun adı en önemli ipucunu vermektedir;
(Wu Chi) Boşluk Duruşu. Her şeyin, zihnin, gerçekliğin, sözcük ve düşüncelerin ötesi; yersel halimizde boşluğu/hiçliği yakalamak. Bunun için Çi (evrensel yaşam enerjisi) , bedende doğayla, kişinin kendi doğasıyla uyum içinde akmalıdır....
Devamı için :

http://www.zendoakademi.com/chi-gong-prensipleri/

Post has attachment
Tai Chi Chuan Yang Stili 10lu form eğitimi 23 Şubat Perşembe saat 12:30'da başlıyor.

Detaylı bilgi için : http://www.zendoakademi.com/tai-chi-chuan-yang-stili-10lu-form/

Post has attachment
Türkiye Tai Chi ve Qigong Platformu INTERNA herkesi yılın hareket festivaline davet ediyor. 2. TAI CHI ve QIGONG BULUŞMASI (15-18 Haziran 2017. Kartepe - İzmit)
İlki geçen sene gerçekleştirilen kamp programının görmüş olduğu yoğun ilgi üzerine bu sene daha da fazla içerikle daha da çok katılımcıyı ağırlayabilecek bir etkinlik hedefleniyor.
Türkiye'de her geçen gün daha fazla insan tarafından ilgi duyulan Tai Chi ve Qigong’un ülkemizdeki tek geniş katılımlı etkinliği olan buluşmanın ikincisi 15-18 Haziran tarihleri arasında İzmit Kartepe, The Green Park Hotel’de gerçekleşecek.
Bu etkinliği, deneyimleme fırsatını kaçırmamanızı tavsiye ederiz.
INTERNA Platformu üyesi 20'ye yakın deneyimli paylaşımcının yer alacağı 40 kadar uygulamalı ders, atölye, sunum, etkinlik, gösteri ve soru-cevap oturumlarından oluşacak programda, dersler Tai Chi, Qigong, Bagua, Dao Yin, meditasyon, içsel simya, uzak doğu kaligrafisi, çay seremonisine kadar çeşitlilik gösterecek.
Gelişmeleri INTERNA sayfalarından takip edebilirsiniz. Detaylı bilgilere ve kayıt için iletişim bilgilerine etkinlik ilanından ulaşabilirsiniz.

https://www.facebook.com/events/434721873529759/

Post has attachment
19 Şubat Pazar günü CRI Türk FM (China Radio International) radyo kanalında saat 15:00'te Tülin Tonkuş ile Doktorla randevu programında doğal sağlık için Kadim Çin Bilgeliği Tai Chi ve Chigong hakkında konuşacağız.

@criturk İstanbul 89.4 - Ankara 91.6 - İzmir 103.7

#taichi #chigong @zendoakademi
Photo

Post has attachment
298.GÜN - " BASAMAKLAR "

İnancınız olmadığı takdirde,
Tao’da ayak basacak bir yer bulamazsınız.
Kuralların dışına çıkmadığınız takdirde,
Dengenin ortasını bulmuş olmazsınız.
Yaratıcı olamadığınız takdirde,
Tao’da yol alamazsınız.
Yol her zaman önünüzde açılmadığı takdirde,
Hakiki Tao’yu yürüyor olmazsınız.
*
İnsanlar ruhsal yolda yürümeye başladıklarında, bütün kuralları öğrenme kaygısına kapılırlar. Bu anlaşılır, hatta gerekli bir şeydir. Çoğunlukla kendimizi düzeltmek, doğru bir hale getirmek için sert önlem ve ölçeklere ihtiyaç duyarız.

Ancak dogmatizm ruhsallık değildir. Bazen, kurallara karşı gelmek gereklidir. İş, gerçekten o doktrinin ruhunu yakalayan bir yol bularak doktrinleri aşmaktır. Bir Tao takipçisi olarak insan işte ancak bu noktada olgunlaşır.......

devamı için
http://www.zendoakademi.com/gunluk-meditasyonlar-365-gunun-taosu/
Wait while more posts are being loaded