Post has attachment
NEFESİN TAO'SU - Online eğitim

"Bilge kişi uyuyan bir bebek gibi nefes alarak, zıtlıkların ayrılığından kaçınır ve bu sayede evrenle uyumu sağlar." Lao Tzu, Tao Te Ching ☯️

Sağlığınızı korumak, rahatlamak, enerjinizi dengeleyip, iyi hissetmek için doğru nefes teknikleri eğitimi.

Teori ve pratiklerle birlikte 3 derslik paket online eğitim programı

Farkındalıkla nefes almak beden-zihin-ruh bütünlüğümüzü geliştirir, duygusal, fiziksel ve zihinsel stresi azaltır, bedenimizin gevşemesine yardımcı olur, bu sayede evrensel enerjinin bedenimizde rahatça akmasını ve blokajların açılmasını sağlar, enerjinizi dengeler, pozitif enerjinizi yükseltir ve hastalıklara karşı vücudunuzun direncini artırır.

“Nefesini kontrol eden nefsini kontrol eder.”

Bu eğitim ile nefesi kullanma becerilerinizi geliştirebilir, qigong, tai chi, yoga, reiki, pilates vb. spor egzersizleri ve enerji çalışmalarınızı derinleştirebilirsiniz.

Eğitim kapsamındaki teorik ve pratik içeriklerin detaylarını, kayıt için gerekli bilgileri http://www.zendoakademi.com/nefesin-taosu-online-canli-egitim/ web sitemden inceleyebilirsiniz.

Tanışma ve deneme yayını 14 Kasım Çarşamba 21:30 - 22:30

3 derslik paket tarihleri : 21 Kasım Çarşamba, 28 Kasım Çarşamba, 5 Aralık Çarşamba 21:30 - 23:30

Kontenjan 10 kişi ile sınırlıdır.

Son kayıt tarihi : 14 Kasım Çarşamba

Bilgi ve kayıt için: Telefon ve Whatsapp: 0555 255 50 08 zendo@zendoakademi.com adresine isim, soyad, telefon numaranızı ve varsa sorularınızı içeren bir e-mail gönderebilirsiniz.

#nefes #chi #qi #ki #pneuma #soluk #yasaminyucesolugu #chigong #zen @zendoakademi #enerji #dogalsaglik #denge #rahatlama #wellness #dönüşüm#yeniayakrepte

Post has attachment
Tai Chi Qigong Temel Seviye Eğitmenlik Eğitimi - 220 saat, İstanbul

2015 yılından beri gerçekleştirdiğimiz temel seviye eğitmenlik eğitimimizin, 2018- 2019 dönemi için yeni açılacak grubuna başvurularınız için ve tüm diğer detaylar için : http://www.zendoakademi.com/temelegitim/

1.MODÜL : EKİM 2018 – OCAK 2019
2. MODÜL : ŞUBAT 2019- MAYIS 2019
Pratik dersler aylık buluşmalar şeklinde her ay aşağıda belirtilen tarih ve saatlerde Cuma akşamları, Cumartesi ve Pazar günleri yapılacaktır. Her modülün sonunda birer adet inziva kampı yapılacaktır.
Teorik dersler online olarak yapılacaktır. TAO YOLU temel seviye dersleri her ay, iki kez (iki haftada bir) haftanın aynı gün ve saatinde yapılacak ve 2 saat sürecektir.
Gelişiminizi yakından desteklemek için ayrıca, gruptaki tüm katılımcılara,her ay bir kez olmak üzere kişiye özel 2 saatlik online rehberlik yapılacaktır.
Eğitim yeri : Kızıltoprak, İstanbul. Adres ve detaylar ilgili sayfadadır.

EĞİTİM İÇERİĞİ ve HEDEFLERİ :

Birinci modül: Çigong ve Tai Chi temel eğitimi (4 ay) : Teorik ve pratik işlenen konuları anlamak, özümsemek, bireysel uygulamaya geçirme becerilerini geliştirmek.

İkinci modül : Tai Chi Çigong temel eğitimi ( 4 ay ) : Teorik ve pratik bilgileri bütünleştirmek, bireysel uygulamalarda derinleşmek, aktarma becerilerini öğrenmek.

Eğitim toplam 220 saat olup, 200 saati eğitmen ile birlikte yapılacak pratik eğitmenlik derslerinden (80 saat), teorik online eğitimlerden (48 saat) + inziva kampları ( 64 saat) ve 28 saati bireysel çalışmalar, ödevler vb. oluşur.

#qigong #chigong #taichi #egitmenlik #egitim #istanbul #dogalsaglik #enerji #hareketlimeditasyon #taofelsefesi

Post has attachment
TAO YOLU - İLERİ SEVİYE : BİLGİNİN TAO’SU

Eğitim süreci: 8 AY, Her hafta bir ders, toplam 32 ders

“TAO YOLU” online eğitimleri 2. seviye ilk dersi 17 Ekim 2018 Çarşamba akşamı saat : 21:30'da yapılacaktır.

Bu dersler, zihinsel ve spiritüel gelişiminizi destekleyecek şekilde kadim öğretilerin ve doğu felsefelerinin bilgeliğini aktarmayı, bilginin türlerini, bilim ve ilmi, fizik-metafizik yasaları bütünleştirmeyi ve aklımızı kullanma şeklimizi evrensel olana doğru genişletmeyi amaçlamaktadır.

Tüm detaylar için :

http://www.zendoakademi.com/tao-yolu-ileri-seviye-bilginin-taosu/

#tao #bilgelik #öğreti #kadim #hikmet #semboloji #mitoloji #ezoterizm #tibet #mısır #insan #hermetizm

Post has attachment
Tai Chi Qigong Shibashi Set 1 eğitimi, Urla, İzmir

24-25 KASIM CUMARTESİ-PAZAR
Cumartesi 10:30 - 17:30 , Pazar 10:30-17:30

Sağlığınızı koruyan, yaşam enerjinizi ve farkındalığınızı arttıran, kolayca öğrenip kendi kendinize uygulamaya devam edebileceğiniz 18 hareketten oluşan QiGong ( Chi Kung) sistemi.

Tai Chi Çigong Shibashi’nin kökenleri Tai Chi felsefesine ve Geleneksel Çin Tıbbına dayanır. Yang tarzı Tai Chi Chuan’ın en etkili hareketlerini barındıran bir Çigongdur. Yaparken keyif veren, enerjinizi dengeleyen, derin gevşeme sağlayan nazik, güzel ve akıcı bir Çigong çalışma rutinidir.

Chi, qi, ki, can, evrensel yaşam enerjisidir.

Tai Chi Çigong Shibashi uygulayan kişinin genel sağlık ve dengelenmesini geliştirmek üzere tasarlanmıştır. Sallanan, dalgalanan ve esnek hareketlerle kan dolaşımı ve sindirimi güçlendirir. Göğüs egzersizi ve düzenli nefesler akciğer sağlığı ve astıma iyi gelmektedir. Ve çalışmanın genel etkisi biriken zihinsel stres ve fiziksel gerginlikleri enerjetik blokajlari rahatlatmaktır. Bir yaşam tarzına dönüştüğünde bütünsel sağlığa yararları sayılamayacak kadar fazladır.

Bu Çigong’u öğrenmek oldukça basittir. Dünyada 10 milyondan fazla uygulayanı vardır.

Tai Chi Çigong Shibashi yapmak size neler kazandırır?
Genel sağlığınızı dengeler ve hastalıkların daha çabuk iyileşmesine destek olur.
Enerjinizi, çeviklik ve esnekliğinizi arttırır.
Kas ve eklemlerinizi gevşetip, güçlendirir.
Kilonuzu kontrol eder.
Ruh, beden ve zihni dengeler.
Stresi düşürür, rahatlamanızı sağlar.
Konsantrasyon ve sezgisel kabiliyetleri geliştirir.
Duyguları kontrol eder.
Bedenimizdeki tüm meridyenlerde akan enerjileri dengeler.
Doğru nefes alışkanlığı sağlar.
Zhan Zhuang (ayakta çigong) deneyimini derinleştirir.
Bedensel koordinasyonu geliştirir.
Direnci arttırır ve bağışıklık sistemini güçlendirir.

Tai Chi Çigong, Çin’de 1989 yılından bu yana tıbbı tedavi yöntemi olarak resmi kabul görmüş ve çoğu üniversitenin müfredatına alınmıştır. 1996 yılında ise Çin hükümeti tarafından Ulusal Sağlık Planı’nın bir parçası olarak ele alınmıştır. 21.yy ın sağlık ve tedavi yöntemi olarak Tai Chi ve Çigong önerilmekte ve her geçen gün dünyada ve ülkemizde medikal tamamlayıcı tıp alanında uygulamaları yaygınlaşmaktadır.

Tai Chi Çigong’un en önemli özelliği her yaştan insanın, hiçbir özel ekipman ve salon gerektirmeden, günün herhangi bir saatinde, herhangi bir yerde tek başına uygulanabilmesidir. Doğal sağlık ve enerjetik şifa sistemi olarak bireylerin bir ömür boyu kendi kendilerine uygulayabilecekleri kolay öğrenilebilen, kalıcı sağlık yatırımlarından biridir.

Tai Chi Qigong Shibashi Set 1 eğitiminde neler öğreneceksiniz ?

Bu eğitimde öğrenilecek bilgi ve beceriler tüm chi gong, tai chi stillerine adapte edilebilir ve günlük yaşantınızda uygulanabilir.

Çi ( yaşam enerjisi) ve Tao öğretilerinin temelleri
Chi teorisi ve Qigong'un doğu ve batı tıbbı perspektiflerinden sağlığa katkıları
Qigong'un 3 temel türü : Hareketli qigong, ayakta qigong ve oturarak qigong.
Wu chi ve Tai Chi duruş modları
Diyafram nefesi, Dan Tien Nefes teknikleri
Set 1 Shibashi (18) hareketin ayrıntıları
16-70 yaş aralığındaki sağlıklı bireylerin katılımına açıktır. Önceden tai chi, çigong, yoga veya herhangi bir spor dalı veya enerji çalışması ile ilgilenmiş olma koşulu yoktur. Yeni başlayacaklar için uygundur. Ayrıca bu egzersizler ilerlemiş yaşlardaki katılımcılar ve fiziksel engelliler tarafından uygulanabilecek şekilde oturarak yapılabilecek şekilde adapte edilebilmekte ve rehabilitasyona destek sağlamaktadır.

Eğitime gelirken rahat, hareketlerinizi kısıtlamayan, mümkünse pamuklu ve açık renk giysiler, rahat ayakkabılar veya yalınayak veya ince tabanlı salon ayakkabılarıyla çalışmayı tercih etmenizi öneririz. Eğitimde verilecek teorik bilgiler için, defter ve kalem getirilmesi uygundur.

İki günlük eğitimin tamamına katılım gereklidir.

Kontenjan 12 kişidir. 20 Kasım’a kadar ön kayıt yaptırmak gerekmektedir.

Rezervasyon ve detaylı bilgi için : (533) 253 29 69
Not: Daha önce bu eğitimi almış ve tekrar katılarak pekiştirmek isteyenler için, öğrenciler için ve diğer stüdyo derslerine kayıtlı katılımcılar için %10 indirimlidir.

Eğitmen: Başak Arpacıoğlu, Zendo Akademi’nin kurucu eğitmeni, mimar, felsefe ve psikoloji eğitmeni, eski voleybolcu Başak Arpacıoğlu kadim uzakdoğu öğretilerinin ve Çin tıbbının pratik uygulaması olan Tai Chi Chuan ve Çigong eğitimine 2003 yılında başladı. En büyük 10 Tai Chi Chuan ustasından biri olan Prof Xu Wei Sun’un öğrencisi olan ve Pekin Beden Eğitimi Üniversitesi Tai Chi Chuan doktoru Chen Yuanmin’dan aldığı yoğun eğitimler sonunda Tai Chi Chuan ve Çigong sertifikalarını aldı. Eğitimine halen Sifu Wing Cheung ile devam etmektedir. Sifu Wing Cheung, Savunma ve şifa sanatları eğitimine 6 yaşında babası Büyük Usta Cheung ile Shaolin Kung Fu öğrenerek başlamıştır. 2005 Canada Kung Fu ve Wushu Şampiyonası Tai Chi şampiyonudur ve Tai Chi, Qigong & Feng Shui Enstitüsü’nün kurucusudur.

Başak Arpacıoğlu, 15 senedir Uzakdoğu felsefeleri, Tai chi, Qigong, Feng Shui, I Ching, Zen, nefes, konsantrasyon ve meditasyon, ezoterizm, psikoloji, mitoloji, semboloji konularında eğitimler vermektedir. Uluslararası Tai Chi Qigong & Feng Shui Institute’ın sertifika verme yetkisine sahip 80 eğitmeninden biridir , The Qigong Institute ve Avrupa Tai Chi Platformu üyesidir.

Katılacağınız eğitimin Shibashi Set 1 egzersizlerini incelemek için Sifu'nun videosunu izleyebilirsiniz : https://youtu.be/aAwbJ9MO91I

Önceki eğitimlerimizden görüntüler için :
https://youtu.be/2Jb1QWXmgbc

Eğitim yeri : Mavi Yoga & Holistik Yaşam Merkezi
Haritadaki yer için : https://goo.gl/maps/68YbjUQzdKr

#martialarts #mars #venüs #taichi #qigong #chigong #hareketlimeditasyon #sifasanatlari #dogalsaglik #izmirchigong #izmirtaichi #urla

http://www.zendoakademi.com

Post has attachment
Urla, İzmir'de haftalık ders programımız :

* Tai Chi Chigong, her Çarşamba 18.00-19:15

* Zen meditasyonu ve Sessizliğe giriş, her Pazartesi 18.15-19:15

Eğitimlerle ilgili bilmek istediğiniz detaylar için :
http://www.zendoakademi.com/izmir-egitimleri/

#chigong #qigong #çinyogası #dogalsaglik #enerjisanatları #hareketlimeditasyon #izmir #taichi #urla #yoga #zenmeditasyonu

Post has attachment
İSTANBUL EĞİTİMLERİ EKİM 2018-MAYIS 2019 DÖNEMİ

İstanbul Kadıköy'deki Tai Chi Chigong derslerimiz aylık buluşmalar ile devam ediyor.

Uygulamalı derslerimizin içeriği gelişiminizi desteklemek için teorik eğitimler ve Zen meditasyonu ile zenginleştirilmiştir. Ders süresi 2 saattir.

Ders içeriği: : Tao felsefesi, Tao Te Ching okumaları, Zen öğretileri, Chigong ve Tai Chi teorik eğitimler, Zen Meditasyonu ve Chigong ve Tai Chi egzersizleri, pratik çalışmalar.

Ekim 2018 - Mayıs 2019 dönemi :
Her Ayın ikinci haftası
Cuma akşamları 19:30 – 21:30, Başlangıç ve orta seviye dersi
Pazar günleri 16:00 - 18:00, Orta ve ileri seviye dersi

12 Ekim Cuma, 19:30 – 21:30
14 Ekim Pazar, 16:00 - 18:00
9 Kasım Cuma, 19:30 – 21:30
11 Kasım Pazar, 19:30 – 21:30
14 Aralık Cuma, 19:30 – 21:30
16 Aralık Pazar, 16:00 - 18:00

.....
diğer tarihler ve derslere katılmadan önce bilmeniz gerekenler için lütfen aşağıdaki bağlantıdaki sayfayı okuyunuz : http://www.zendoakademi.com/anasayfa/istanbul-ders-programi/

Post has attachment
SONBAHAR EKİNOKSUNDA CHİGONG, URLA, İZMİR

Hayatınıza yeni tohumlar serpmesi için Sonbahar ekinoksunda 23 Eylül 2018 Pazar günü saat 17:00-19:00 arasında Mavi Yoga, Urla, İzmir'de yapacağımız Chigong ile enerji dengeleme ve merkez farkındalığı çalışmasına davetlisiniz.

23 Eylül Sonbahar ekinoksu Doğa Ana'nın enerjisinde önemli geçiş kapılarından birisidir. Gökyüzü hareketleri dolayısı ile güzel enerjilerin yayıldığı, arınma ve başlangıçların olduğu, kendimerkezimizi bulmamız gereken, geçmiş dönemin hasadını yapmak ve yeni tohumların ekimine hazırlanmak için farkındalıkla geçirilmesi gereken özel bir zamandır. Doğanın, dengelenmeye ve yeni başlangıçlara hazırlık çağrısıdır.

CHİGONG NEDİR ?
Chigong, kökenleri 5000 yıl öncesine dayanan Kadim Çin bilgeliğinin bütünsel sağlık sistemi ve Çin Tıbbı’nın kökeni olan uygulamalı Tao felsefesidir. Temeli evrensel yaşam enerjisi olan Chi enerjisi (Qi, Ki, Prana) ile ruh-zihin-beden yapılarımızı bütünleştirmek ve dengelemektir.
Chigong yumuşak, akıcı hareketlerle enerjinin dansı ve hareketli meditasyondur.
Çalışmalarda deneyimlenen rahatlama, gevşeme, zihinsel dinginlik, nefes ve Chi enerjisinin birleşmesi ile :
- Fiziksel, duygusal ve zihinsel dengeyi sağlar.
- Zihinsel dinginlik ile yaşamı farkında ve akış içinde yaşamayı geliştirir.
- Enerjinizde Yin ve yang dengesini sağlar.
- Tüm enerji kanallarını dengeler ve blokajlardan arındırır, şifalandırır.
- Sağlığınızı doğal yöntemlerle güçlendirir. Tamamlayıcı tıp yöntemidir.
- Düzenli yapılan chigong çalışmaları canlılığınızın artmasını, hastalıkların önlenmesini ve bedenimizin kendi kendini iyileştirme gücünün çoğalmasını sağlar. Herhangi bir zararı veya yan etkisi yoktur.

Chigong çalışmaları ne özel bir alete, ne de özel bir mekana ihtiyaç duyar. Günde 20 dakika süren bir çalışma ile bile kısa sürede sağlık durumumuzda ve zihinsel dinginliğimizde gözle görülür bir farklılık hissedilir.

Chigong, tamamlayıcı tıbbi tedavi yöntemi olarak resmi kabul görmüş ve dünyada pek çok üniversitenin müfredatına alınmıştır. Öğrenmek oldukça kolaydır. Dünyada 10 milyondan fazla uygulayanı vardır.

"Chigong, Tai chi ve yoga gibi fiziksel bedeni içine alan ruhsal uygulamaların küresel uyanışta çok önemli bir rol oynayacaklarını belirtmek gerekir." Eckhart Tolle

Tarih: 23 Eylül 2018
Saat: 17.00-19.00
Ücret: 150₺
Bilgi ve rezervasyon için 0533 2532969
Not : Etkinliğe katılım için daha önce chigong yapmış olma şartı yoktur.

Yer : Mavi Yoga Holistik Yaşam Merkezi, Kalabak Mah., 3294 Sok No 14, Urla, İZMİR

#chigong #taichi #qigong #chi #enerji #hareketlimeditasyon #dogalsaglik #sifasanatlari #tao #ekinoks #izmir #urla #maviyoga @basakzendo
Photo

Post has attachment
Istanbul Eylül 2018 AYLIK DERS Programı

stanbul Kadıköy'deki Tai Chi Chigong derslerimiz yeni dönemde aylık buluşmalar ile devam ediyor.

EYLÜL 2018 AYLIK DERS PROGRAMI, Yer: KALAMIŞ PARKI

18 Eylül Salı, 18:00-20:00

20 Eylül Perşembe, 10:30-12:30

NOT: Kalamış Parkı Kalamış Marina'nın sağındadır.

Katılmak istediğiniz derslere rezervasyon yaptırmak için telefon, whatsup veya e-mail ile iletişim kurmanızı rica ederiz.

0 555 255 50 08, zendo@zendoakademi.com
Eğitmen: Uğur Başak Arpacıoğlu

Her seviyeden katılımcıya açıktır.
Tek ders katılım ücreti 100 tl, İki ders katılım ücreti: 175 tl
(12 yaşından büyük çocuklarınız sizinle birlikte ücretsiz olarak katılabilirler. :)

Uygulamalı derslerimizin içeriği gelişiminizi desteklemek için teorik eğitimler ve Zen meditasyonu ile zenginleştirilmiştir. Ders süresi 2 saattir.

Ders içeriği: : Tao felsefesi, Tao Te Ching okumaları, Zen sohbeti, Chigong ve Tai Chi teorik eğitimler, Zen Meditasyonu ve Chigong ve Tai Chi egzersizleri, pratik çalışmalar.

Ekim - Kasım - Aralık eğitimlerimizin ( başlangıç ve orta seviye çalışma saatleri ve yeni eğitmenlik eğitiminin) tarihleri yakında duyurulacaktır.

#taichi #qigong #chi #enerji #sifasanatlari #dogalsaglik #hareketlimeditasyon #tao #denge
Photo

Post has attachment
Tai Chi Çigong Shibashi Set 1 atölyesi - Tiyatro Medresesi, Şirince
4-7 Ekim 2018

Günde iki kez Tai Chi yapan kimse bir çocuğun esnekliğine, bir demircinin gücüne ve bir bilgenin ruhuna sahip olur.” Çin Atasözü

Tai Chi Chigong ile Doğal Sağlık ve Hareketli Meditasyon

Tai Chi Çigong, kökenleri 5000 yıl öncesine dayanan Kadim Çin bilgeliğinin bütünsel sağlık sistemi ve Çin Tıbbı’nın kökeni olan uygulamalı Tao felsefesidir. Temeli, evrensel yaşam enerjisi olan Chi enerjisidir. Hareketli meditasyon, ayakta Zazen, Taoist yoga, enerjinin dansı olarak da adlandırılır. Tai Chi Çigong hem ruh-zihin-beden bütünlüğü için, hem bioenerjetik sağlık sistemi olarak, hem de bir felsefi savunma sanatı olarak dünyada milyonlarca insan tarafından uygulanmaktadır.

Bu atölyede Chi Gong’un temellerini ve Tai Chi Qigong Shibashi Set 1’in 18 uyumlu hareketini kolaylıkla öğrenecek ve kendi kendinize uygulamaya devam edebilecek duruma geleceksiniz.

Tai Chi Çigong öğrenmek size neler kazandırır?

# Tao felsefesinin temel bilgilerini,
# Zıt gibi görünen karşıtlıkların (yin-yang) dengesini kurmayı öğretir.
# Bio-enerjetik prensipleri, yin-yang enerjilerinizi farkındalıkla kullanmanızı sağlar.
# Yaşam enerjinizin evrensel enerjiyle bağlantılarını geliştirir.
# Bedensel, enerjetik, duygusal, zihinsel, ruhsal titreşimleriniz arasındaki armoniyi sağlar.
# Bedeninizdeki enerji akışını düzenler, dengeler. Blokajlarınızı çözer.
# Stresi azaltır, rahatlamanızı sağlar, yorgunluğu giderir.
# Bedensel koordinasyonu geliştirir.
# Enerjinizi, çeviklik ve esnekliğinizi arttırır.
# Beynin iki küresini birlikte çalıştırarak, konsantrasyon, sezgisel, spritüel kabiliyetleri geliştirir.
# Duyguları rafine eder ve derinleştirir.
# Hareket ederken meditasyon yapmayı, anda ve akışta olmayı öğretir.
# Doğru ve doğal nefes almayı düzenler.
# Genel sağlığınızı korur ve hastalıkların daha çabuk iyileşmesine destek olur. Bağışıklık sistemini güçlendirir.
# Duruş bozukluklarını ve bunlardan kaynaklanan rahatsızlıkları giderir.
# Kas ve eklemlerinizi gevşetip, güçlendirir.
# Kan dolaşımını düzenler.
# Uyku kalitesini iyileştirir.
# Kilonuzu kontrol eder.
# Romatizma, kireçlenme, omurga ile ilgili problemler, hipertansiyon, koroner kalp hastalıkları, gastrit, kronik hazımsızlık, dolaşım bozuklukları, astım gibi burada sayamayacağımız kadar çok rahatsızlığı iyileştirmede önemli etkileri vardır.
# Erken yaşlanmayı önler.
# Tai Chi ve Çigong yapan kişi yorulmaz, aksine dengelenir ve enerjisi yükselir.

Tai Chi Çigong, Çin’de 1989 yılından bu yana tıbbı tedavi yöntemi olarak resmi kabul görmüş ve çoğu üniversitenin müfredatına alınmıştır. 1996 yılında ise Çin hükümeti tarafından Ulusal Sağlık Planı’nın bir parçası olarak ele alınmıştır. 21.yy ın sağlık ve tedavi yöntemi olarak Tai Chi ve Çigong önerilmekte ve her geçen gün dünyada ve ülkemizde medikal tamamlayıcı tıp alanında uygulamaları yaygınlaşmaktadır. Avrupa ve Amerika üniversitelerinde özellikle psikoloji ve gösteri sanatı bölümlerinde seçmeli ders olarak müfredat programlarında yer almaktadır.

Tai Chi Çigong’un en önemli özelliği her yaştan insanın, hiçbir özel ekipman ve salon gerektirmeden, günün herhangi bir saatinde, herhangi bir yerde tek başına uygulanabilmesidir. Doğal sağlık ve enerjetik şifa sistemi olarak bireylerin bir ömür boyu kendi kendilerine uygulayabilecekleri kolay öğrenilebilen, kalıcı sağlık yatırımlarından biridir.

Öğrenilecek bilgi ve beceriler tüm bedensel uygulamalara ve günlük yaşantıya adapte edilebilir.

Tiyatro Medresesi, ŞİRİNCE'de Matematik Köyü'nün hemen yanındadır. Doğanın ve Medrese'nin harika atmosferinde gerçekleşecek eğitimin tüm detayları ( başvuru formları, ücret ve konaklama alternatifleri, ulaşım, iletişim, organizasyonel bilgiler ) için lütfen aşağıdaki bağlantıya girerek başvurunuzu yapınız.

https://tiyatromedresesi.org/basvur/tai-chi-chigong-ile-dogal-saglik-hareketli-meditasyon/

Kamp Tarihi : 4 Ekim – 7 Ekim 2018

Program :

İlk gün (Perşembe)

15:00 – 19:00 Tanışma ve Pratik çalışma (Stüdyo)
arada çay molası
20:00 Akşam yemeği

İkinci ve üçüncü gün (Cuma-Cumartesi)

7.00 – 7:45 Meditasyon
7:45 – 9.15 Pratik çalışma (Avluda)
9:15 – 11:00 Kahvaltı ve kahve keyfi
11:00 – 13:00 Teorik ders
13:30 – 16:30 Öğle yemeği ve serbest zaman
16:30 – 20:00 Pratik çalışma ( Stüdyo ve sonunda açık alan olabilir.) arada molalı
20:00 Akşam yemeği ve serbest zaman

Son gün Pazar

7.30 – 9.00 Pratik çalışma (Avluda)
9:00 – 10:30 Kahvaltı
10:30 – 13:30 Pratik çalışma ( Stüdyo) ve Kapanış

#taichi #qigong #chigong #shibashi #hareketlimeditasyon #dogalsaglik #sifasanatlari #tao #denge #tiyatromedresesi #izmir #sirince

Post has attachment
Gelen talepler doğrultusunda “TAO YOLU” online eğitimleri yeni grubun tanışma ve başlangıç dersi 17 Temmuz 2018 Salı akşamı saat : 21:00'de yapılacaktır.

Zihinsel bilgilerinizi, bedensel farkındalık çalışmalarınızı ve spiritüel gelişiminizi bütünleştirmeye katkı sunan TAO YOLU online eğitimlerimiz, Tao felsefesini ve diğer uzakdoğu öğretilerinin kadim bilgeliğini aktarmayı, Tao öğretilerini bedensel farkındalık çalışmalarıyla bütünleştirmeyi amaçlamaktadır.

Derslerde işlenecek konular Tai Chi ve/veya Qigong bilmeyi gerektirmemektedir. Işlenecek konularla ilgili ve meraklı olmanız yeterlidir. (Kadim Bilgelik, Taoist felsefe, Hermetik öğretiler, ezoterizm, teozofi, uzakdoğu felsefeleri, mitoloji, semboloji, astroloji… gibi )

Uygulamalı olarak tai chi, chigong, yoga, enerji çalışmaları yapıyorsanız bütünleştirici ve destekleyici olacaktır.

Online dersleri kaçırırsanız, kayıtlardan tekrar izleyebilirsiniz, gecikirseniz de katılabilirsiniz. İnternet erişiminizin olduğu herhangi bir yerden bilgisayar veya cep telefonunuzla takip edebilirsiniz.

BİRİNCİ SEVİYE : TAO YOLU , ZİHİNSEL VE FİZİKSEL BÜTÜNLÜK İÇİN TAO ÖĞRETİLERİ

Göğün Tao'su - İnsan'ın Tao'su - Yerin Tao’su

Eğitim süreci: 5 AY , Her hafta bir ders, toplam 20 ders

HER HAFTA Salı akşamları 2 saatlik ders ile AYLIK 4 DERS, 350 TL ( Her ay başında aylık ödeme yapılır. Toplu peşin ödeme yapılmak istenirse indirim uygulanır.)

Birinci seviye eğitimin tanışma ve başlangıç dersi 17 Temmuz 2018 Salı saat : 21:00 -23:00

Dersler her hafta Salı akşamları yapılacak, arada 10 dk mola yapılarak 2 saat sürecektir.

Kayıt olmak ve/veya bilgi almak için: zendo@zendoakademi.com adresine isim, soyad, telefon numaranızı ve sorularınızı içeren bir e-mail göndermeniz rica olunur.

Kayıt olmak isteyenlere hesap numarası bildirilir, ilk ay ödemesiyle kaydınız tamamlanmış olur. Sonrasında size online sınıf - Perculus sistemi ile ilgili gerekli bilgilendirmeler yapılır.

TAO YOLU - BİRİNCİ SEVİYE DERS KONULARI (ders başlıklarından bazıları aşağıda verilmiştir, daha detaylı eğitim programı tanıtım ve başlangıç dersinde aktarılacaktır.)

ZİHİNSEL VE FİZİKSEL BÜTÜNLÜK İÇİN TAO ÖĞRETİLERİ

Her şeyin titreşim halinde olduğu evrende, bu dünyada ve bu bedende dengeyi sağlamanın ve bütünleşmiş bir yaşam sürdürebilmenin anahtarları

TAO felsefesi

Taoist öğretiler: Tao Te Ching vb. uzakdoğu öğretileri

Çin kozmogonisi , Evrenin Tao’su

Yin-Yang

I Ching, Bagua, 8 Trigram

Martial Arts

İç güç, içsel güç, dingin güç

Taoist pratikler: Qigong, Neigong , Tai Chi

Chi Gong çalışmalarının amacı: Enerji, Chi , Prana , Kozmik enerji , Işık bedenimiz, Elektrik, Manyetizma

Zihinsel Tai Chi - Zihin eğitimi neden önemli ?

Tai Chi öğretisi ile yaşamda zıt kutupların dengesi

İç yaşam - Dış yaşam dengesi = Spritüel yol ve yaşam yolu entegrasyonu

Hareket, titreşim, enerjinin türleri

5 Element - Wu Hsing öğretisi

Bioenerjetik ilkeler

Nefes, önemi, zihin-nefes- beden bütünlüğü

Çakralar, Chi ve meridyenler

Bilimsel olarak Chi : Entropi, Heisenberg belirsizlik ilkesi, Tesla… vb.

Sağlık nedir ? Doğal sağlık, Bütünsel sağlık

Neden hastalanırız ? Hastalık ne anlama gelir ?

ve diğer konular...........

PRATİK QİGONG VE TAİ CHİ BULUŞMALARI : Online dersleri desteklemek üzere, 2 ayda bir fiziksel ve uygulamalı bir çalışma buluşması yapılacak, bunların tarih, zaman ve mekanı daha sonra duyurulacaktır. Bu çalışmalar, Teorik işlenen konuları pekiştirecek CHI Gong ( yaşam enerjisi) ve Tai Chi çalışmaları içerecektir. Her seviyenin sonunda inziva kampı yapılacaktır. ( Katılım zorunluluğu yoktur. Buluşmaların ilave ücreti de yoktur.)

Birinci Seviyeyi tamamlayanlar isterlerse ikinci seviye eğitimlere devam edebilirler.

İKİNCİ SEVİYE : BİLGİNİN TAO’SU, Zihinsel Tai Chi
Eğitim süreci: 5
AY, Her hafta bir ders, toplam 24 ders

Eğitimleri tamamlayanlara Zendo Akademi TAO YOLU TEORİK EĞİTİMİ katılım belgesi verilecektir.

Bu eğitimlerin dışında pratik Chigong ve Tai Chi temel seviye eğitmenlik eğitimi yeni sınıfı da açılacaktır ve detayları yakında duyurulacaktır. Eğitmenlik eğitimine katılmak isteyenlerin TAO YOLU online eğitimlerine katılması tavsiye edilir.

Qi Gong temel seviye eğitmenlik eğitimi yakında İstanbul’da başlayacak. Detayları duyurulacaktır.

Üst Benliklerimize, Evrensel Enerjiye, Evrensel Zihine, Birlik’e, BİR’e …. doğru dönüşüm yolculuğumuzda Işık ve Bilgeliğin çoğalması niyeti ve sağlıklı dengeli bir yaşam dilekleriyle…

Sevgilerimle
Başak Arpacıoğlu, ZENDO AKADEMİ

http://www.zendoakademi.com/taoyolu/
Wait while more posts are being loaded