Post has attachment

Post has attachment

✍سخنی با یک «رهبر شرمنده»!

امروز آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم و بزرگوار یک جمله درباره جوانان بیکار کشورمان گفته که «با دست خالی به خانه برمی‌گردند» و بیان داشته اند که «شرمندگی این حقیر، کمتر از آنها نیست.»
این سخنان را «پاپ» یا یک «مرجع مذهبی» نگفته، بلکه «رهبر و حاکم مطلق» یک کشور گفته که در تمام امور اشراف دارد، اعمال نظر می‌کند و به گفته خودش در جزئیات امور قرار دارد! او فقط بیکاری جوانان ایرانی را دیده که دستشان خالی است و به خانه می‌روند. و چه‌ها را که دیده و خود درباره همین نسل جوان فرمان داده، که بسیار دردناک‌تر از بیکاری آنهاست.
شرمندگی بی‌اثر یک رهبر در «شعار» دردی دوا نمی‌کند. اما بد نیست به این بهانه به او و حامیانش کوتاه یادآوری کنیم که:
اول - مسئولیت مدیریت این کشور ثروتمند، نزدیک به سه دهه بر عهده شما بزرگوار بوده که اگر در حد مدیران میانی شرکت‌های ژاپنی حتی، معنای شرم و خجالت را می‌فهمید، استعفاء می‌داد یا از شرم خودکشی می‌کرد.
دوم - بسیاری از کارگران که تحت استثمار مدیران «یقه سفید» حکومتی هستند، ماههاست به رغم کار کردن، حقوقی دریافت نکرده‌اند. و همین چند روز قبل در آذربایجان غربی کارگران معترض یک «معدن طلا» را به حبس و جریمه نقدی و شلاق محکوم کردند و به‌جای حقوق، آنها را با بدن کبود از شلاق‌ها به خانه فرستادند. با همان دستهای خالی!
سوم - امروز این دو جوان که فقط سازی داشتند و ذوقی و موسیقی می‌نواختند و کار می‌کردند، به حکم قوه فاسد قضائیه خود شما راهی زندان اوین شدند تا سه سال حبس خود را بگذرانند! آنها شبها با ساز به منزل برمی‌گشتند، اما حالا ساز خود را سپرده‌اند بفروشند تا بتوانند «جریمه نقدی دادگاه» را بپردازند. وقتی از حبس بیرون بیایند، دیگر همین ساز را هم ندارند و با دستان خالی به خانه خواهند رفت.
کوتاه گفتم تا حوصله خواندنش باشد وگرنه هزار مورد مثال هست. منجمله فرزند دلبند کارگری که بخاطر نداشتن هزینه جراحی جان داد و کسی از شرمندگی خودکشی نکرد.
در این خرداد، به یاد دفاع همه عزیزان شرمنده از «دولت پاکدست!» احمدی‌نژاد هستیم که پای او، خون جوانان وطن را هم حلال کرد و شرمنده نشد.
یادتان هست آقا؟ دولتی که از معاون اول و رؤسای بانکهایش تا مدیران «پاکدست» و ولایتمدارش زیر چشم شما کشور را غارت کردند. و شبها با دستان خالی به خانه نمی‌رفتند. بلکه ثروت یک ملت را به خانه حمل می‌کردند و شما همه منتقدان آن قبیله دزدان را به زندان انداختید، تا شرمنده دستهای مهرورز آن دولتمردان نباشید!
کوتاه کنم... حالا خوب به ساز باقیمانده این دو برادر جوان و هنرمند اهل ساری که جرمشان «موسیقی» است نگاه کنید ! اما…
« ز شرمندگی و شرم و حیا، هیچ مگوی!

✍ارسالي از يك هموند

@Rasooli215

Post has attachment
انسانیت در بستر برهنه ابلیس هر ساعت ارضا میشود.

وانسان در افسون ابلیس ،،

بازدار این همه خوابی ها ،،،،

ابلیس های کوچک را متولد میکند ..
دراین سوی دنیا عابدی عبا بر دوش ،ذکر ابلیس را حدیث میگویند .
دراین سوی دنیا مو منان به ظاهر خدا پرست ،،
سجده بر ابلیس میکنند ...
دراین سوی دنیا ..دین در چنگال های شیطان است ،برای اسارت انسان ...

دراین سوی دنیا دختری لب بر لب ابلیس ،،بکارت میفرشند ...

در این سوی دنیا زنی در بستر خیانت ،،در آغوش ابلیس تن میفروشد ...

در این سوی دنیا دختر ده ساله ای در کنار مسجدی در آغوش ابلیس اشک میریزد ...
دراین سوی دنیا مادری در مقابل چشمان گرسنه کودکش ،،به ابلیس شیر میدهد ..

دراین سوی دنیا پسری با فریب ..عشق عفت معصوم دختری را به ابلیس هدیه میدهد ..

دراین سوی دنیا ثروت فقرا به تاراج ابلیس میرود ...

در سوی دنیا نوزاد مرده ای در جوب..
پدرمرده ازشرم
جوانی بر طناب دار
من اسیر افسون ابلیسم
تو در افسون ابلیس


پدر آن سوی دنیا خدا آرام آرام اشک میریزد ..
Photo

Post has attachment
باورهای شبه علمی و خرافی بومی در ایران و جهان!!

رشد روز افزون خرافات و باورهای شبه علمی در جوامع؛ یکی از موانع توسعه علم در کشورهاست. استقبال عمومی از خرافات و شبه علم نه تنها با وجود اینترنت و گردش آزاد اطلاعات؛ کاهش نیافته بلکه به مدد شبکه های اجتماعی؛ فالگیری و رمالگیری و طالع بینی رونق بیشتری نیز پیدا کرده است. ده ها و صدها هزار صفحه اینترنتی به ترویج خرافات باقیمانده ازعصر جادوگری می پردازند. غیب‌گوها و فالگیران در سراسر دنیا با یک تماس تلفنی ساده با برنامه ماهواره‌ای یا حتی با یک کلیک در سایت های اینترنتی در دسترس‌اند و فال می گیرند و مهره مار و سنگ خوشبختی می فروشند. در آمریکا تماس تلفنی با آنها نزدیک به ۴ دلار بر دقیقه هزینه در بر دارد و به عبارتی هر ساعت تماس تلفنی مشتریان ۲۴۰ دلار سود عاید رمال ها می‌کند. یعنی به مراتب بیش از دستمزد روانکاوان و متخصصان روانپزشکی. باری!! مشاوره تلفنی غیب‌گوها در سراسر جهان یک صنعت میلیون دلاری است و در سال ۲۰۰۲ یکی از این مؤسسات با نام «Psychic Readers Network» حدود ۳۰۰ میلیون دلار از این راه کسب درآمد کرده است. متأسفانه در کشور ما ایران نیز صنعت فریب عمومی با شغل های کاذبی مانند فال قهوه گیری و انرژی درمانی و طالع بینی و درمان با شعور کیهانی و نظایر آن رونق فراوانی دارد. ربط بین پیدا کردن نعل اسب و خوش شانسی؛ انرژی خوش بختی و سنگ های شفابخش؛ طالع بینی، فال قهوه، فال تاروت و انرژی‌درمانی و ادعای درمان با تشعشع کیهانی که در سالهای اخیر در ایران رواج بسیار پیدا کرده است همه و همه نمونه هایی از باورهای خرافی و شبه علمی است. البته فالگیرها و رمال های حرفه ای این اواخر از ادبیات کهن کمتر استفاده می کنند. کمتر پیش می آید که از سوزاندن پر کلاغ مرده و حکاکی حروف روی قفل صحبتی شود. رمالان دنیای مدرن با سوء استفاده از اعتبار علم؛ تلاش می کنند به فعالیت خود برچسب علمی بزنند. به همین سبب آنها به صورت ناشیانه از کلمات مبهم و پراکنده ای که شنیده اند استفاده می کنند تا مخاطب ناآگاه را تحت تاثیر قرار دهند. مثلا کلماتی مثل شعور کیهانی؛ درمان کوانتومی؛ انرژی الکترومغناطیس سنگ؛ یا حتی ممکن است برای توضیح و تفسیر کار خود از کلماتی مانند الکترون؛ تشعشع؛ فرکانس و … نیز استفاده کنند.
باورهای شبه علمی و خرافی بومی
بخش زیادی از باورهای خرافی در سراسر دنیا مشترک است و برخی نیز کاملا بومی است. مثلا در فرهنگ ایران ؛ پیدا کردن شبدر چهار برگ (شبدر چهار پر) هیچ معنای خاصی ندارد
اما مثلا یک نظرسنجی که توسط مؤسسه IfD Allesnbach انجام شده نشان می دهد ۴۳ درصد آلمانی ها برای شبدر چهار برگ معنای خاصی قائل هستند. در حالیکه چنین باور خرافی در ایران حتی شناخته شده هم نیست. در آلمان ۲۶ درصد برای نحوست گربه سیاه و ۲۳ درصد برای نحسی عدد ۱۳ معنای خاصی در نظر می گیرند و ۲۱ درصد معتقدند پیدا کردن نعل اسب ؛ خوش شانسی به دنبال دارد.
بر اساس گزارش Shell که در سال ۲۰۰۶ منتشر شد؛ ۶.۸ ٪ از مردم آلمان معتقدند که یوفو ها بر زندگی انسان تاثیراتی دارند. گزارش مجله reader’s digest در سال ۲۰۱۲ نشان می داد که ۲۳ درصد از مردم این کشور گمان می کنند که ستارگان در سرنوشت انسان اثر گذار است و البته تنها عامل تاثیر بر سرنوشت انسان نیست. همین نظر سنجی نشان می داد که ۲ درصد از مردم معتقدند که تمامی سرنوشت و زندگی آنها توسط وضعیت ستارگان تعیین می شود!!
اطلاعات عمومی اغلب مردم جهان در سراسر دنیا صرف نظر از اینکه آن کشور به لحاظ صنعتی توسعه یافته باشد یا نباشد بسیار اندک است. گزارش سال پیش بنیاد ملی علوم آمریکا نشان می داد که ۲۵ درصد از افراد مورد پرسش نظرسنجی این بنیاد؛ تصور می کنند خورشید به دور زمین می چرخد! این نتیجه به سادگی بیانگر آن است که از هر چهار نفر آمریکایی؛ یک نفر از پایه ای ترین مباحث علوم تجربی دوره دبستان نیز بی اطلاع است.
خرافات و شبه علم در ایران نیز مخلوطی از ایده های خرافی بومی و همچنین ایده های شبه علمی و خرافی غربی است. مثلا مساله خرافی انرژی ریکی و چاکراها (اگرچه نسخه اولیه آن ژاپنی و چینی است) از غرب وارد ایران شده است. یا موضوع فال تاروت و فال قهوه چیزی نیست که به صورت سنتی در فرهنگ ایران ریشه داشته باشد. این گونه خرافات در دهه های اخیر کم کم وارد کشور شده و البته با استقبال مخاطبان ناآگاه؛ بازار داغی هم پیدا کرده است. ترویج علم و تفکر نقادانه؛ تنها راه حل مبارزه با شبه علم و خرافات است. اگر مروجین علم؛ مفاهیم پایه ای علوم را به زبان ساده و در عین حال صحیح انتقال دهند؛ شاید بتوان امیدوار بود که باورهای غلط شبه علمی به تدریج از فضای فکری جامعه پاک شود.
Photo

Post has attachment
👇👇👇👇👇👇
@Ariyayihairan
☝️☝️☝️☝️☝️☝️

📼مکالمه تلفنی مهدی هاشمی با نیک آهنگ کوثر | پشت پرده فتنه گری های خاندان هاشمی

⭕️پاپوش دوختن برای احمدی_نژاد
❌پشت پرده تقلب 88
⭕️امار دادن مهدی هاشمی به امریکایی ها برای فشار اقتصادی بر ایران !!!
⭕️نقشه هایی که از قبل برای ضربه ملت کشیده شده

📍فقط توصیه میکنم گوش بدید 📍

امشب در همین کانال پخش کنید دوستان تا مردم بفهمند چجوری دربازی سیاست ضربه میخورند
👇👇👇👇👇👇
@Ariyayihairan
☝️☝️☝️☝️☝️☝️
سه قسمت مکالمه تلفنی مهدی هاشمی
فقط در همین کانال👇👇👇
ما اریایی هستیم
برای اشنای ایران قدیم تا جدید👇👇👇
https://telegram.me/Ariyayihairan

عمو نوروز! نیا این جا... که این خونه عزاداره!
پدر خرجِ یه سال قبلِ شبِ عیدُ بدهکاره!
چشای مادر از سرخی مثِ ماهیِ هفت سینن،
که از بس تر شدن دائم، دیگه کم کم نمی بینن.
برادر گم شده پُشتِ سُرنگای فراموشی.
تن خواهر شده پر پر تو بازارِ هم آغوشی...
توی این خونه ی تاریک کسی چشم انتظارت نیست،
تا وقتی نونُ خوش بختی میونِ کوله بارت نیست!
عمو نوروز! نیا این جا! بهار از یادِ ما رفته!
توی سفره نه هفت سینه، نه نونه، نه پولِ نفته!
عمو نوروز! تو این خونه تمامِ سال زمستونه.
گُلُ بلبل یه افسانه س. فقط جغده که می خونه.
بهارُ شادیِ عیدُ یکی از این جا دزدیده.
یکی خاکسترِ ماتم رو تقویمِ ما پاشیده...
توی این خونه ی تاریک کسی چشم انتظارت نیست،
تا وقتی نونُ خوش بختی میونِ کوله بارت نیست!

در سرزمین من:

زن و نفت تاریخ مشترکی دارند ...

نفت به استعمار انگلیس درآمد
و زن به استعمار اسلام ...

درسرزمین من ،
زن و نفت میسوزند ،
تا سرزمینم روشن و امن بماند ...!!؟

سپاس فراوان از دوست بزرگمهر خودم محمودفردی به پزشك مراجعه کرده بود
درحین معالجه یک‌نفر بازرس از راه‌میرسه
و‌از دکتر میخواد مدارک‌نظام‌پزشکی اش را ارائه دهد.
دکتر،بازرس را کنار میکشد و‌پولی کف دست او میذاره و میگه من دکتر واقعی نیستم!!!
شما این پول رو بگیر بیخیال شو
بازرس که پول رو میگیره از در خارج میشه
مریض یقه ی بازرس رو‌میگیره و اعتراض میکنه
بازرس میگه:منم بازرس واقعی نیستم!!
و فقط برای اخاذی امده بودم
ولی تو مریضی میتونی بری و از دکتر قلابی شکایت کنی!
مریض لبخند تلخی میزنه میگه:اتفاقا منم مریض نیستم!!اومده بودم چندروز استراحت استعلاجی بگیرم برای مرخصی محل کارم!!!!
واین است حکایت ...

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded