Post has attachment

Post has attachment
https://dachaland.in.ua/2016/05/05/radish-and-salad-on-the-table/
Редиска рахується невибагливою культурою. Але це лише на перший погляд. Без дотримання основних правил вирощування, хорошого врожаю годі чекати.

Для успішного культивування, редиска потребує наявності наступних умов:

Post has attachment
https://dachaland.in.ua/2016/04/29/finishing-sowing-campaign/
Висадку розсади та посів майже всіх городніх культур, як правило, проводимо до кінця квітня. Заклали грядки не тільки з морквою, буряком, картоплею, зеленими салатними культурами, а й з такими теплолюбними як квасоля, гарбуз, кабачки, огірки. Город дивиться трішки пустуватим, але впорядкованим і охайним.

Звичайно, що в цей час ще часто бувають прохолодні дні, також не виключені навіть приморозки, а тому широко використовуємо утеплюючі накриття посадок та посівів. В багатьох місцях ділянка виглядає немов поснована павутиною, але зате рослинам там тепло та затишно.

Post has attachment
https://dachaland.in.ua/2016/04/23/carrot-beds/
Весна саме в розквіті. Стільки всього треба встигнути зробити: посіяти, посадити, розсадити, підживити, покропити, впорядкувати, зворушити, освіжити і всьому тому не видно кінця. Але якщо все заздалегідь правильно організувати та планово реалізувати – жар весняної напруги різко знизиться. Одним із варіантів є осінні посіви. В той час як навесні тільки закладаються грядки з городиною, петрушка, морква, цибулька дружніми зеленими сходами додають оптимізму та впевненості.

Post has attachment
Найкращий час дня посіву пізньостиглої капусти на розсаду 7-15 квітня. Це ще бабуля казала: «Зразу ж після Благовіщення сій капусту». В окремі роки в цей період ще може бути досить холодно, та особливо зважати на температуру не треба, плюс є – достатньо, аби щоб стан ґрунту позволяв це зробити.

Сьогодні маємо все, що треба, тепло, вологу, дозрілу землю. Не даремно ж так дружно цвітуть нарциси, гіацинти, рябчики, доронікум, мускарини.
https://dachaland.in.ua/2016/04/11/%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B0-%D1%81%D1%96%D1%8F%D1%82%D0%B8-%D0%BF%D1%96%D0%B7%D0%BD%D1%8E-%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D1%83%D1%81%D1%82%D1%83/

Post has attachment
https://dachaland.in.ua/2016/10/01/is-it-difficult-grows-eggplants/
Є така байка, як приїхав один чоловік в чужу країну, зустрів там місцевого жителя і давай розпитувати що тут і як. Поступово мова зайшла про особливості флори. Говорили балакали, аж раптом подорожній питає: «А чи ростуть у вас яблуні?». «Ні, не ростуть», – каже місцевий мешканець. «А груші ростуть?» – не відступає гість. «Ні, груші теж не ростуть», – відповідає той. «А чого ж не ростуть? – дивується подорожній, – тож тут у вас досить тепло і земля родюча!». «Як чого? – здвигує плечима місцевий чоловік, – бо ніхто не садив!».

Отож-бо й воно. Перш за все необхідно відчувати внутрішнє бажання спробувати щось нове, а якщо це, до того ж, не притаманна місцевим природно-кліматичним умовам культура, треба мати ще й наполегливість і терпець, так як прийдеться трохи більше поморочитись.

Post has attachment
https://dachaland.in.ua/2016/10/01/beet-it-is-easy/
В кінці вересня, на початку жовтня викопуємо столові буряки. Зрозуміло, що збирати їх розпочали вже давно. Початково рослини пішли в борщик ще при прорідженні, зовсім маленькими, разом із ніжною гичкою та коренеплодами з нігтик. А ось перші справжні бурячки отримали в другій половині серпня на 105-й день вирощування. Сьогодні викопуємо всі підряд. Якщо буряки попадуть під приморозки, які в жовтні можуть несподівано наскочити будь якого дня, добре зберігатись вони вже не будуть.

По складності вирощування, столовий буряк одна з найпростіших культур. Особливого догляду не потребує. Може рости без додаткового підживлення, поливу і навіть в легкому затінку. Однак на кислих ґрунтах утворює дрібні, волокнисті та несмачні коренеплоди, а тому перед перекопуванням обов’язково вносимо вапно з розрахунку 100 г на 1 метр погонний грядки.

Post has attachment
https://dachaland.in.ua/
Традиційно прийнято вважати, що редиска, салат, рукола, листова гірчиця, бораго є весняними культурами. Такі стереотипи ми вже давно для себе переламали і вже тривалий час успішно вирощуємо ці овочі ще й восени.

Дивного в цьому нічого немає, адже основні вимоги, які виставляє, наприклад, редиска є прохолода, хороша освітленість, волога, короткий світловий день і просторові рамки. Останнє вже залежить виключно від нас, а щодо іншого, то вересень знову дарує нам чудову перспективу успішно виростити редиску: жаркі дні змінюються на досить прохолодні ночі, забезпечуючи найоптимальніший середньодобовий температурний діапазон. До речі, редисці сильної прохолоди якраз і не треба. Хоча вона може проростати навіть при плюс 2-3 0С і витримувати приморозки до мінус 5-6 0С, її коренеплоди найшвидше ростуть та найкраще вдаються коли температура знаходиться в межах 16-18 0С. Неодноразово було помічено, що редиска, посіяна рано навесні днів на 10-ть довше розвивалась і давала скромніший результат, ніж висіяна після 20-х чисел квітня коли встановлюється помірно-тепла погода. Звичайно, що у березневих посівів свої значні переваги, адже перший врожай найбільше очікуєш і так приємно вже на початку травня зібрати пучок хрумкої, соковитої редисочки. Але повертаємось до осінньої редиски: довгий темний період – тільки повернуло з обіду, а вже сонце поспішає за обрій. Ще одне, вдосталь вологи – туди-сюди і дивись пройшов рясний осінній дощик. Редиска за таких умов виходить на раз-два і готово. Як цим не скористатись, в жовтні такого не буде, тоді вже занадто холодно і темно, а тому про врожай цієї культури навіть не мрій. До того ж, після збору картоплі маємо вдосталь вільних і добряче зворушених, скоріше можна сказати, що перекопаних, грядок.

Post has attachment
https://dachaland.in.ua
Білокачанна капуста є надзвичайно популярним овочем. Не залежно від пори року страви з капусти йдуть нарозхват. Можливо, вони не такі вже й вишукані та делікатесні, зате добротні та ситні і підходять як на повсякдень, так і на свято.

Город також розпочинається та закінчується капустою. Її висаджують однією із найперших, а збирають останньою. Та нерідко серед літа виникає таке собі капустяне міжсезоння. Напевно, багато хто таке відчував. Ось, як би рання вже відійшла, а пізня ще не набралась. Цю нішу впевнено заповнять середньостиглі сорти і гібриди та, на жаль, вони не користуються великою популярністю. А дарма. По багатьох своїх характеристиках вони перевершують як ранню так і пізню капусту.

Post has attachment
dachaland.in.ua
Помідори для збору основного врожаю висіваємо досить рано, це кінець лютого – початок березня. Висаджені із середини квітня під агроволокно, рослини добре приживаються та рано вступають в пору плодоношення. Та зазвичай з наближенням осені помідорні кущі, серед яких переважають детермінантні, вже своє відпрацювали, їх врожайність різко падає і з цим нічого не вдієш.
Щоб в повній мірі використати ще досить сприятливі для росту томатів погодні умови ранньої осені і продовжити період збору помідорів до перших жовтневих приморозків, здійснюємо досить пізній посів - в першій половині травня (12.05), а помідори, що вирощуємо з цього посіву, враховуючи період виходу продукції, умовно називаємо «осінні».
Звичайно, що зібрати повноцінний врожай стиглих помідорів не завжди вдається та це і не головне, адже суть даного методу далеко не в цьому. Помідори осіннього врожаю будемо закладати на зберігання, вони є такою собі заначкою, що дозволить значно збагатити овочевий асортимент в жовтні та листопаді. Важливим є те, що до морозів плоди встигають набрати максимальних для сорту розмірів і в переважній своїй більшості є бурими. Такі помідори, будучи зібраними, дуже добре лежать, гарно достигають і мають хороші смакові характеристики. На вулиці холод, дощ чи перший сніжок, а ти маєш вдома ящик – другий, як сонечко, помідорок, готуєш вітамінні салати і відчуваєшся причетним до літа. Чим не причина, щоб виростити «осінні» помідори.
Цей метод заслуговує на увагу ще й тим, що помідори висаджуються як друга культура, внаслідок чого зростає об’єм продукції, отриманої протягом сезону з одиниці посадкової площі. В нашому випадку на ділянці спочатку вирощували головчасті та напівголовчасті сорти салату яким щоб розкритись в повній красі необхідно досить багато часу. Та ми і не поспішали, ласували салатом 1,5 місяці, після чого грядку зайняли «осінні» помідори.
Wait while more posts are being loaded