Post is pinned.Post has attachment
W celu większego nagłośnienia niniejszej grupy tematycznej dodałam ją do toplisty "Ciekawe strony". Jeśli chcecie, możecie tam zajrzeć i tym samym pomóc w promocji - zapraszam:

http://ciekawe-strony.toplista.info/?we=przyroda

Post has attachment
Piękna, wysmakowana i prawdziwie artystyczna fotografia amatorska przyrody, zamieszczona na pewnym blogu młodej osoby. Ale nie tylko przyroda (chociaż głównie) jest motywem przewodnim wymienionego bloga - w ostatnim wpisie mamy rozmaite dekoracje wielkanocne, uwiecznione aparatem fotograficznym. Warto zajrzeć, aby podziwiać piękno przyrody oraz talent autorki:

https://uwiecznij-chwile.blogspot.com/

Post has attachment

Post has attachment
Te kwiatki sfotografowałam jedną z moich pierwszych komórek, a był to chyba Sony Ericsson. Obraz jest może nieco mniej ostry niż w obecnych telefonach komórkowych typu smartfon, ale dla mnie wystarczający. Nie wiem tylko, jakie to kwiatki ? Ogrodowe i jesienne owszem, ale nazwy niestety nie znam. Ładnie wyglądają w zasuszonym bukiecie, wstawionym do wazonu. Poza tym na dalszym planie zdjęcia, jeśli się dobrze przyjrzycie, widać ... pajęczynę z kroplami deszczu. Widzimy więc, że stare telefony komórkowe, a raczej ich aparaty fotograficzne nie muszą być wcale gorsze ... Ten miał 2 Mpix rozdzielczości. Zdjęcie: jedno z moich ulubionych :)
Photo

Post has attachment
Lucerna (krewna koniczyny). Zdjęcie trochę niewyraźne, ponieważ było robione słabym jakościowo aparatem fotograficznym VGA, z telefonu komórkowego. Mam go z ... sentymentu. Dodać tylko filtr sepia albo czarno-biały i wyjdzie zdjęcie jakby robione kilkadziesiąt lat temu ... To jednak zostawiłam w kolorze, bo i cienie mają swój urok ... Dzisiejsze aparaty robią bardziej wyraźne fotografie, które potrafią nam uwidocznić najdrobniejszy szczegół fotografowanego obiektu. Ja jednak lubię czasem powspominać ...
Photo

Post has attachment
Ostatnio nie publikowałam żadnych zdjęć. Teraz chciałabym to nadrobić. Oto kolejna moja fotka, wykonana, jak zwykle, telefonem komórkowym, posiadającym aparat fotograficzny o rozdzielczości ... tym razem aż 8 Mpix ! Zdjęcie przedstawia roślinę niewiadomego rodzaju, kwitnącą późnym latem - posiada drobne, różowe kwiatki. W tle ... sadzonki truskawek. Może ktoś z Was będzie wiedział, co to za roślina ? Dodam tylko, że ogrodowa. Zapraszam do komentowania.

P.S. Adres bloga na dole fotografii jest nieaktualny.
Photo

Post has attachment
To zdjęcie zrobiłam już bardzo dawno temu, komórką z aparatem o rozdzielczości bodajże 2 Mpix. Wyszło całkiem przyzwoicie, ale i światło również było korzystne (pora dzienna, nie nazbyt pochmurno). Oczywiście fotografia niniejsza przedstawia ogrodową piwonię, taką trochę odmienną niż tradycyjne, czyli czerwone. Po prostu lubię kwiaty i są one wdzięcznym tematem do fotografowania (mimo iż amatorskiego).
Photo

Post has attachment
A tutaj mamy zdjęcie popularnego kwiatka ogrodowego, czyli irysa. Fotografia została wykonana trzy lata temu, oczywiście latem, po deszczu - stąd krople wody na płatkach. Tradycyjnie komórką o rodzielczości aparatu zaledwie ... 2 Mpix. Zapraszam do komentowania.
Photo

Post has attachment
Wiosenne kwiaty jabłoni ... Zdjęcie sprzed dwóch lat, wykonane telefonem komórkowym. Oświetlenie było optymalne, ponieważ dzień nie szczędził nam słońca. Telefon Samsung GT -S5610 robi naprawdę przyzwoite fotografie (aparat 5 Mpix). 
Photo

Post has attachment
Skromne i minimalistyczne zdjęcie, wykonane ... aparatem o rozdzielczości 20 Mpix. Księżyc na tle porannego nieba. Zbliżenie maksymalne. To jedna z moich amatorskich fotografii. Na początek.
Photo
Wait while more posts are being loaded