Post has attachment

leží mi doma nevyužité Raspberry Pi 3B, osazené pasivním chlazením s originál zdrojem a v hliníkové krabičce. Pokud by měl někdo zájem, rád přenechám za 1000Kč včetně poštovného.

Post has attachment
Trochu nostalgie a vzpomínek. https://www.youtube.com/watch?v=aIV1MRueVNc

Post has attachment
To je dobré bastlířské retro. Ale dnešní děti by se podle toho ani nic nenaučily :-)

https://www.docdroid.net/ek3zvOm/learnabout-simple-electronics-dobbs.pdf

Post has attachment
Zdravím. Měl byste někdo využití pro dotykový displej z kopírky? Lze to vůbec využít v rámci domácího bastlení bez přístupu k dokumentaci controller boardu?

Board má vyvedený DVI-D Dual Link konektor. Součástí je invertor podsvícení a rezistivní dotyková deska. Pak tam byly připojené ještě dvě desky s tlačítky. Nevím ani, na kolik to běží voltů, jen je mi to líto vyhodit.
Photo
Photo
08.08.18
2 Photos - View album

Hoj, možná se to bude někomu hodit.

Došel jsem k zajímavému zjištění na ESP8266 v micropython. Zkoumal jsem jak se bude chovat Timer v průběhu aktualizace času přes NTP.

1) HW Timer(0) i virtuální Timer(-1) se zdá chovají úplně stejně, předpokládám že virtuální je prostě řízen tím hardwarovým.

2) To nejzajímavější je, že i když se docela rozchází čas, což je dokumentovaný fakt, tak k volání dochází opravdu pravidelně, resp. vypisuji čas každých 10 vteřin a v průběhu 4 hodin žádné zpoždění. Přesněji po N vypsání začne vypisovat špatný čas, který se posouvá, ale podle počítače (s NTP klientem) vypisuje ve správný čas. Otázkou je jak by se to chovalo s většími intervaly, to ještě budu zkoumat.

Post has attachment
Tak koukám, že ESP32 dev boardy se nějak rozkročily a mám ho přes celou střední část breadbordu a nejde tam připojit vodič. Jak to řešíte? Dva breadbordy vedle sebe spojené rybinou nebo nějaký extra široký?
https://github.com/SmartArduino/SZDOITWiKi/wiki/ESP8266---ESP32
SZDOITWiKi
SZDOITWiKi
github.com

Post has attachment
Zdravim, prosím o rýchlu radu:


Chcel som pridať AUX vstup do autorádia. Na internete to väčšinou bolo nejak tak, že na čítacej cd jednotke boli niekde pri konektore na Flex kábel kontakty RL a Gnd. Ja to mám ale trochu inak, tak sa možno nájde nejaký koumák ktorý mi poradí kde čo zapojiť. Na tej cd jednotke niečo ako RL a Gnd je, ale je to označené inak.
Photo
Photo
6. 8. 2018
2 Photos - View album

Post has attachment
Kdyby se někomu doma válel klon Hakko řady 900 ( 900M, 900L, 907, 908, 913, 914 ) , dneska mi dorazily topné tělesa z ali.
Kupodivu mají v podstatě stejný odpor jako originál.( datasheet originálu https://www.hakkousa.com/files/index/download/id/16989/ )
Sensor - 43,93ohm ( pri nynejsich cca 28°C )
topení - 3,2ohm
Ali - https://www.aliexpress.com/item/Replacement-Heating-Element-Ceramic-Heater-24V-50W-A1321-for-Hakko-936-937-Soldering-Iron-Station-C0160/32575780971.html

Ahoj, docela rad bych si delal nejake vlastni konektory. Mate nejaky tip? Nechci dupont. Chtel bych nejradeji neco, do ceho se jen zarizne kabel, treba nejakejma klestema. Samec i samice. Predem diky.
Wait while more posts are being loaded