Post has shared content
بالاخره فالکون۹ با موفقیت روی دریا فرود آمد.
دیروز عصر شرکت #اسپیس_ایکس پس از چهار بار اقدام، توانست راکت فالکون۹ را بعد از ارسال به فضا، روی یک سکوی شناور بر روی آب های اقیانوس فرود بیاورد.
این موفقیت دستاوردی بزرگ برای اسپیس ایکس است که می تواند زمینه ای مناسب برای کاهش هزینه سفرهای فضایی باشد.
در ویدیوی زیر می توانید فرود این راکت را مشاهده کنید.

Post has shared content
در ۱۲ آوریل ۱۹۶۱، (۲۴ فروردین) #یوری گاگارین، به عنوان نخستین فضانورد جهان به فضا رفت و مدار زمین را در مدت ۱۰۸ دقیقه به طور کامل پیمود.


هنگامی که در فضا پیمای خود به دور زمین می‌گشتم ، دیدم که سیاره ما چقدر زیباست!
مردم؛ بیایید در حفظ و ارتقاء این زیبایی بکوشیم ؛ نه در نابودی آن...
«یوری گاگارین»
#شب_یوری
یوری الکسی‌یویچ گاگارین
Юрий Алексеевич Гагарин
Photo

Post has attachment

Post has attachment

استیون پاول جابز (به انگلیسی: Steven Paul Jobs) (زادهٔ ۲۴ فوریهٔ ۱۹۵۵ در سان‌فرانسیسکو — درگذشتهٔ ۵ اکتبر ۲۰۱۱ در پالوآلتو)[۳] کارآفرین،مخترع، بنیان‌گذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت رایانه‌ای اپل و یکی از چهره‌های پیشرو در صنعت رایانه بود. در سال ۱۹۷۶، جابز ۲۱ساله به‌همراه دوستش استیو وزنیاک ۲۶ساله، شرکت اپل را تأسیس کردند. اولین رایانهٔ شخصی‌ای که شرکت اپل به بازار معرفی کرد، اپل I نام داشت. یک سال پس از آن در سال ۱۹۷۷ اپل II نیز راهی بازار شد. در سال ۱۹۸۵ طی یک اختلاف مدیریتی، جابز اپل را ترک و در همان سال شرکت نکست را تأسیس کرد. از مهمترین محصولات شرکت نکست می‌توان بهنکست کامپیوتر اشاره کرد که بعدها میزبان اولینمرورگر وب شد. در سال ۱۹۹۶ شرکت اپل، شرکت نکست را به مبلغ ۴۲۹ میلیون دلار خرید. طی این معامله استیو جابز، مجدداً به اپل بازگشت. از اتفاقات مهم پس از این مسئله در اپل می‌توان به معرفی آی‌پاد در سال ۲۰۰۱، پرده‌برداری ازآی‌تیونزاستور در سال ۲۰۰۳ و معرفی آی‌فون و آی‌پددر سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۱۰ اشاره کرد.

جابز در سال ۱۹۸۶ یک گروه گرافیکی را از بخش گرافیک کامپیوتر لوکاس فیلم خرید. این شرکت که بعدها توسط خودش پیکسار نامیده شد، توانست فیلم‌های پویانمایی موفقی بسازد. در سال ۲۰۰۶شرکت والت دیزنی، پیکسار را خرید. پس از این معامله جابز به سهام‌دار اصلی والت دیزنی تبدیل شد و به عضویت هیئت مدیرهٔ آن درآمد. در اکتبر ۲۰۰۳ سرطان جابز تشخیص داده شد و در اوت ۲۰۱۱، او از سمت مدیرعاملی اپل استعفا داد. تیم کوک، از مدیران ارشد اپل، مدیرعامل شد و جابز به‌عنوان رئیس هیئت مدیره به فعالیت‌هایش ادامه داد.

استیو جابز در نهایت بر اثر عوارض ناشی ازسرطان لوزالمعده، در تاریخ چهارشنبه ۵ اکتبر ۲۰۱۱ در سن ۵۶ سالگی درگذشت.
برخی از جملات استیو جابز این متن نظیر «آن‌ها نسل بشر را رو به جلو پیش می‌برند» را شخصاً خود استیو جابز نوشته‌است.[۳۶]

متن کوتاه شده این تبلیغ به شرح زیر است.

«به افتخار دیوانه‌ها، سرکش‌ها و دردسرسازان. کسانی که دنیا را جور دیگری می‌بینند. ممکن است بعضی‌ها آن‌ها را دیوانه پندارند، ولی به چشم ما نابغه‌اند. چون دنیا را همان‌هایی تغییر می‌دهند که آنقدر دیوانه‌اند که فکر می‌کنند از پس این کار بر می‌آیند.[۸۷] »

پس از آن تبلیغ، جابز در مک‌ورلد - آی‌ورلد آن سال در سخنرانی‌اش گفت:

«اپل برای کسانی است که دید وسیعی دارند و فقط نوک انگشتانشان را نمی‌بینند و می‌خواهند از کامپیوتر استفاده کنند تا به کمک آن دنیا را تغییر دهند.[۳
Photo

Post has attachment
Quantum Physics فیزیک کوانتوم Neurology مغز و اعصاب
My name is Masih Khoshmaslak I hope enjoy and learn
من مسیح خوش مسلک هستم امیدوارم لذت و یاد بگیرید
https://telegram.me/Masih_quantum_neurology

انرژي منفی

از لحاظ نظری، پایین ترین دمایی که می توان به آن دست یافت، صفر مطلق است، یعنی دقیقاً ۲۷۳٫۱۵- درجه ی سانتیگراد. در این دما، جنبش تمام ذرات کاملاً متوقف می شود. اما عملاً هرگز نمی توان چیزی را تا این حد سرد کرد، زیرا طبق مکانیک کوانتوم، هر ذره ای، یک انرژی حداقلی به نام «انرژی نقطه صفر» (zero-point energy) دارد، که پایین تر از آن نمی شود رفت. جالب این جاست که این انرژی حداقلی، تنها محدود به ذرات نیست، بلکه هرگونه خلأ را نیز شامل می شود که به آن «انرژی خلأ» (vacuum energy) می گوییم.

برای نشان دادن وجود این انرژی، یک آزمایش نسبتاً ساده لازم است- دو صفحه فلزی را به خلأ برده، کنار هم قرار دهید. خواهید دید که به سمت هم جذب خواهند شد. دلیل جذب شدن صفحات فلزی به سمت یکدیگر این است که انرژی میان صفحات تنها در بسامدهای خاصی، تأثیر خود را نشان می دهد و نوسان دارد، حال آن که انرژی خلأ موجود در اطراف صفحات می تواند تقریبا در هر بسامدی، نوسان داشته باشد. از آنجایی که انرژی اطراف صفحات، بیشتر از انرژی میان صفحات است، آن ها به سوی یکدیگر کشیده می شوند. با نزدیک شدن صفحات به یکدیگر، این نیرو افزایش پیدا می کند و تقریباً در فاصله ی ۱۰ نانومتر۱، این اثر (مشهور به اثر کاسیمیر (Casimir effect)) جوی از فشار میان آن ها ایجاد می کند. صفحات فلزی، انرژی خلأ میان خود را به کمتر از انرژی معمول نقطه ی صفر می رسانند و به این ترتیب گفته می شود که در فضا انرژی منفی ایجاد شده است. انرژی منفی دارای ویژگی های عجیبی است.

یکی از ویژگی های خلأِ دارای انرژی منفی، این است که سرعت نور در آن، بیشتر از سرعت نور در خلأ عادی است. این ویژگی می تواند حرکت با سرعتی فراتر از سرعت نور در نوعی حباب خلأ با انرژی منفی را برای انسان ها ممکن کند. انرژی منفی همچنین می تواند برای باز نگه داشتن یک کرمچاله ی عبوری۲ مورد استفاده قرار گیرد. اگرچه ایجاد یک کرمچاله ی عبوری از لحاظ نظری ممکن است، اما اگر وسیله ای برای باز نگه داشتن آن وجود نداشته باشد، به محض ساخته شدن فرو می ریزد. نکته ی دیگر این که انرژی منفی، موجب ناپدید شدن سیاهچاله ها می گردد.

انرژی منفی، اغب به صورت ذرات مجازی که ناگهان به وجود می آیند و بعد از بین می روند، مدل سازی می شود. تا زمانی که ذرات، به فاصله  ی کمی از پدیدار شدن، ناپدید می شوند، چنین مدلی هیچ کدام از قوانین بقای انرژی را نقض نمی کند. اما چنانچه دو ذره در افق رویداد۳ یک سیاهچاله ایجاد شوند، یکی از این دو ذره از سیاهچاله فاصله می گیرد، اما دیگری به درون آن می افتد. و این یعنی آن ها نابود نمی گردند، بلکه هر دو به انرژی منفی دچار می شوند. وقتی ذره ی دارای انرژی منفی به درون سیاهچاله می افتد، به جای این که جرم سیاهچاله را افزایش دهد، از جرم آن می کاهد. به مرور زمان، این ذرات باعث می شوند سیاهچاله به طور کامل ناپدید گردد. از آنجا که این نظریه اولین بار توسط استفن هاوکینگ مطرح شد، ذراتی که به دلیل این تأثیرات، به اطراف ساطع می شوند (ذراتی که به داخل سیاهچاله نمی افتند)، تابش هاوکینگ(Hawking radiation) نام دارند. این نظریه، که بزرگترین موفقیت علمی هاوکینگ را رقم زد، اولین نظریه ی پذیرفته شده بود که تئوری کوانتوم را با نسبیت عام ترکیب می کرد.

چرا در ایران، نیت شیطانی اینقدر زود به تجاوز منجر می‌شود؟

لطفا حوصله کنید و حتما بخوانید

از دختر دبستانی روستایی فقط کفش‌هایش پیدا شده بود. چندی بعد جنازه خفه شده او پس از تعرض نیز یافت شد. متجاوز و قاتل که بود؟ مردی متأهل! او شرح ماجرا را چنین خلاصه کرد: دخترک را تنها دیدم، نیتی شیطانی به ذهنم رسید، نیت خود را عملی کردم!

چگونه است که در ایران این نیتهای پلید شیطانی زود به مرحله عمل می‌رسد؟

اگر قرار باشد نیت شیطانی اینقدر سریع ایجاد شده و به مرحله عمل برسد، در کشورهای غربی که استخر‌ها مختلط، مشروب فروشی‌ها در دسترس، تابلوهای نیمه عریان در مقابل و فیلمهای شهوت انگیز تلویزیون در دید همگان است، باید روزانه دههاهزار نفر مورد تعرض قرار گیرند.پاسخ سؤال«چرا در ایران نیت شیطانی اینقدر زود به تجاوز منجر می‌شود؟» در این نکته است که این جمله سه قسمتی (دخترک را تنها دیدم، نیتی شیطانی به ذهنم رسید، نیت خود را عملی کردم) در حقیقت جمله‌ای چهار قسمتی است: دخترک را تنها دیدم، نیتی شیطانی به ذهنم رسید، «دیدم انگار در این مملکت کسی به کسی نیست»، نیت خود را عملی کردم!

کشورهای غربی با در اختیار گرفتن درست قدرت رسانه‌ای، به هر نافهمی فهمانده‌اند که در این شهر نسبت به جرمهای خشن، به ویژه نسبت به کودکان و دختران حساسیت زیادی وجود دارد و «کسی به کسی هست». وقتی دختر ده ساله‌ای به نام هولی جونز در کانادا ناپدید شد، به مدت دو روز «خبر اول» تمام شبکه‌های مهم خبری این کشور بود.

ما چه می‌کنیم؟ فورا اینگونه اخبار را پنهان می‌کنیم تا زمان دستگیری مجرم.

آیا از کم شعوری غربی هاست که برنامه‌های مهم تلویزیونی را قطع کرده و تعقیب و گریز یک مجرم را به طور زنده پخش می‌کنند؟


اتفاقا غربی‌ها در این موارد بسیار عاقلانه عمل می‌کنند چون می‌دانند مساله اصلی، دستگیری مجرم نیست، بلکه فهماندن این امر به مجرمان بعدی است که اینجا شهر است نه جنگل، و ربودن یک کودک و یا تعرض به او یعنی مواجهه با کل حکومت و مردم.
در ایران ما، وقتی یک جانی به یک دختر تعرض می‌کند حداکثر خود را با یک خانواده، طرف می‌بیند که به راحتی با تهدیدهایی مانند پخش فیلم تعرض و یا تجاوز به عضو دیگر خانواده، آنان را از شکایت منصرف می‌کند.

ولی در غرب کودک از جامعه ربوده می‌شود نه از خانواده؛ و جانی می‌داند از فردا جنایت او مورد توجه همه رسانه هاست و انصراف شاکی خصوصی تأثیری ندارد.

من نمی‌دانم تعداد «جنگل بانان» در این کشور چند نفر است ولی هر چه هست تعداد «جنگل بینان» یعنی کسانی که جامعه ایران را مثل جنگل تلقی می‌کنند و از قمه کشی و ربایش و تهدید و تجاوز و جرمهای دیگر ابایی ندارند کم شمار نیست.

به سبب جمعیت رو به رشد «جنگل بینان» است که اگر آینه دو خودرو، کمی با شدت به هم برخورد کند، پیاده شدن از خودرو با قمه منظره نادری در تهران نیست.

مردم عادی به کنار، در کدام کشور جهان، شروران در مواجهه با پلیس به جای فرار، مکررا با قمه به مأموران مسلح حمله می‌کنند؟ آیا این پدیده‌ها دلیلی بر گسترش تعداد «جنگل بینان» نیست؟

و چنین است داستان اختلاس ، رشوه ، غارت بیت المال و ...
نماز صبح، رادیو را باز می‌کنید
پیام اخلاق می‌دهد..
از خانه خارج می‌شوید بر دیوار روبرو پیام اخلاقی نوشته است..
در و دیوار شهر پر است از تابلو ها و بیلبوردهای اخلاقی..
تلفن همراهتان پی در پی پیام های اخلاقی از دوستانتان، گروه وایبری و فیسبوکی و تلگرامی‌تان برایتان باز می‌کند..
بالای سر برگ نامه هایتان پیام اخلاقی نوشته است..
روحانی اداره تان ظهر کلی برای شما اخلاق می‌بافد..
عصر به مراسم ختم می‌روید کلی اخلاق می‌آموزید..
از ده شبکه سیما دست کم در هر زمان شش تا مستقیم سخنرانی فلان آقا را پخش می‌کند که پیام اخلاق می‌دهد..
آنهایی هم که فیلم پخش می‌کنند همان حرفها را از زبان هنرپیشگانشان دوباره به خوردتان می‌دهند..!

راستی اگر بنا بود این پیام ها کاری بکند ما باید در بهشت اخلاق زندگی می‌کردیم.
نیاز به چک و سفته و ضامن برای پول دادن و گرفتن و کاسبی نداشتیم.
کلانتری ها و دادگاههای ما مانند سوییس بیکار بودند!

آقای قاضی‌القضات ما چند روز پیش فرموده اند
ما پانزده میلیون پرونده در نوبت دادرسی داریم!!

ای قربان درس اخلاق دادنتان

می‌بینید همه چیزمان به همه چیزمان می‌آید:

بیشترین متخصصان پزشکی..
بیشترین آمار بیماری!

بیشترین روحانی و معلم اخلاق..
بیشترین پرونده دادگستری و کلانتری!

بیشترین بانک و سیستم حسابرسی..
بیشترین دزدی و اختلاس!

ما
هیچ جا و هیچ کس را هم در دنیا آدم حساب نمی‌کنیم!

نویسنده:محمد یوسف ارباب

موضوع: چرا تغییر خودمان سخت است


مردم ترجیح می دهند
دروغی را بپذیرند که
باورهای قبلی آن‌ها را تاییدکند

تا اینکه یک علم و دانش واقعی که امنیت ذهنی را از آن‌ها بگیرد و آنها را تغییر دهد

انسانها از تغییر می ترسند
انسانها از تغییر خوششان نمیاد
انسانها از تغییر خسته میشوند
انسانها تغییر را سخت و غیر ممکن می دانند

تغییر یعنی از دیروز،امروز بیشتر به خدا نزدیک ت

تغییر یعنی آب دیت و به روز بودن

تغییر یعنی امروز از دیروز بیشتر دوست داشتن خدا ،همسر ،خانواده فرزندان ،دوستان و همه انسانها

تغییر یعنی از دیروز، امروز بهتر زندگی کردن
تغییر یعنی از دیروز، امروز بهتر عاشق بودن
تغییر یعنی از دیروز، امروز بهتر مهربان بودن
تغییر یعنی از دیروز، امروز بیشتر یاد گرفتن
تغییریعنی از دیروز، امروز بیشتر اخلاق خوب داشتن
تغییر یعنی از دیروز،امروز پیشرفت بیشتر
تغییر یعنی از دیروز ،امروز بیشتر فهمیدن
تغییر یعنی پذیرش رفتار و باور و خوب بودن
تغییر یعنی داشتن اخلاق و رفتار بهتر
تغییر یعنی دوستی و عشق و دلسوزی بیشتر به هم
تغییر یعنی علم و دانش بیشتر آموختنامضا:مجرم بی گناه
نویسنده مقاله :
محمد یوسف ارباب

موضوع:مقدمه ای نظریه نیاز
یا فرضیه نیاز
یا فلسفه نیاز
**********؛::::؛؛؛؛؛؛؛؛؛
مقدمه: نظریه نیازها را رابرت وودورث به کار گرفت و مفهوم سائق را که وسایل برطرف کردن نیاز ها هستند وضع کرد.
هال نیاز زیست شناسی به غذا، آب و غیره را وضع کرد آب سائق تشنگی و غذا سائق گرسنگی را وضع کرد.
'@@@@@@@@
موضوع مقاله::نظریه کلان نیاز
مقدمه اصلی ::::
اما من می گویم
نظریه نیاز
یا فرضیه نیاز
یا فلسفه نیاز
یک نظریه،فلسفه،فرضیه
کلان کیهانی است
و برای همه چیز است
و نیازها مثل تشنگی با وسیله مثل آب برطرف می شوند.
تشنگی یک نیاز است که در ما ایجاد شده است و نیاز به وسیله دارد که آن را برطرف
کند.
اگر نظریه من در مورد نیاز و سائق مشکل داشته باشد این یک مشکل جزئی است و فقط با جابه جایی کلمات درست می شود
باید بیشتر تحقیق کنم.
***************************
نظریه نیاز براساس زمان و مکان عمل می کند
یعنی زمان و مکان رفع اون نیاز مهم است
و انتخاب زمان و مکان رفع نیازهای کلان،
عمل و نتایج متفاوتی خواهد بود

انتخاب زمان و مکان و انتخاب وسایل برطرف نیاز در نتایج به وجود آمده در همه اشیاء جهان مهم است .
پس انتخاب ما در نظریه نیازها مهم است
*********
نظریه نیاز بصورت کلی شامل همه کیهان
میشود.
نظریه نیاز در داخلش ریاضی و حساب و کتاب دارد.
نظریه نیاز را می توان در همه رشته ها بکار بست. در ریاضی ،فیزیک،شیمی،علوم انسانی و همه رشته های شناخته شده دیگر،

در همه رشته ها برای انجام یک عمل نیازهای در خودش نهفته دارد که برای جواب به نیازهای آن عوامل،
نظریه هاو فرمولها به وجود آمده است.


هر کسی، هر فردی هر دانشمندی،همه انسانها حتی حیوانات و گیاهان و حتی مواد بی جان در کیهان جامد مایع گاز همه باهم فرق میکنند
و هر کدام روشی برای رفع نیازهای خود برای زندگی یا موجودیت انتخاب کرده اند.

چون هر چیزی و کسی فکر میکند روش
او بهتر نیازهای خودش و یا دیگران را
برطرف میکند.

و همه بدنبال رفع نیاز های خودشان با
روش و انتخاب خودشان هستند.

داخل نظریه نیاز پر است از نظریه که
هر کدام نیازی را برآوده میکنند.

در آخر کار اون نظریه برنده میشود که
بهتر نیازها را برطرف کند و بهترین روش و باکیفیت و کمیت ترین روش برای رفع نیازها باشد.

و اندازه گیری در هر علمی
به این بستگی دارد که ما چطور نیازهای آن علم را شناسایی می کنیم.
و این مهم است که ما چه چیزی رو
برای اندازه گیری انتخاب میکنیم،
بعد ما چه روشی برای حساب
و اندازه گیری اون چیز استفاده میکنیم .

و این بستگی به این دارد که ما چه نیازهایی از آن علم داریم و نیاز های ما به انتخاب اون علم و روش اندازه گیری و حساب ،مقدار و چطوری رفع نیازها بستگی دارد.

در هر کاری در زندگی ما قصد انتخاب
بهترین ها را داریم .

هر کسی، هر دانشمندی،همه انسانها با هم فرق میکنند چون هر کس فکر میکند روش
او بهتر نیازهای خودش و یا دیگران را
برطرف میکند.و نحوه رفع نیازها و انتخاب فضا و زمان رفع اون نیازها دارد

و این انتخاب ماست که چگونه نیازهای خود را برطرف کنیم و این انتخاب نیازهای
ماست که گذشته حال و آینده ما
رو ساخته ما را می سازد

و از داخل همین نظریه نظریه‌های
دیگر با حساب و کتاب و اندازه گیری
درست میشوندنظریه نیاز یعنی نظریه همه چیز در کیهان

برای شناخت هر چیزی کافی است نیازهای که آن چیز را بر طرف می کنند بشناسیم
الان توضیح دادنش یکم سخته
ولی اگر تمام نیازها و وسایل یا سائق برطرف کردن آن نیازها را بدانیم آن چیز را بطورکامل شناختیم
مثلا برای شناخت انسان باید تمام نیازهای و وسایل که آنها را برطرف می کنند بشناسیم
از نیازهای روحی و روانی گرفته تا نیازهای
فیزیکی ،زیستی تا نیازهای سلولی و ریز ریز اتمی آن وقت شناخت ما کامل کامل است.

خود انسانها برای رفع نیازها خود بعضی را آگاهانه و بعضی نا گاهانه و غریضی انتخاب میکنند و بعضی تحمیلی از سوی مردم و جامعه و فرهنگ و بعضی از سوی طبیعت تحمیل و اجبار می شوند.

ممکن است برای برطرف کردن نیازها مبارزه رو دهد و این بدلیل کمبود وسایل برطرف کردن نیازها است که محدود هستند
و موفقیت بیشتر به زیرکی و چاره جویی و شجاعت آنها بستگی دارد.
و آنهای که زودتر ،بهتر و بیشتر نیازهای خود را برطرف می کنند و بهترین انتخاب را کرده باشند موفق تر و بقا طولانی تری خواهند داشت
انسانها از برطرف کردن نیازها خود لذت
می برند و اندازه لذت از هر سائق یا وسایل در همه انسانها فرق می کند


@@@@@@@@@@@@@@؛؛؛؛

آدم عاشق - ⭐دلنوشته های >>محمد یوسف ارباب
🌷🌟🌷🌟🌷🌟🌷🌟🌷🌟🌷؛
💓💓💓💓💓💓💓💓💓💓💓؛
آدم عاشق همیشه عاشق است
آدم عاشق همیشه عاشق خداوند است آدم عاشق همیشه عاشق پدر و مادر است
آدم عاشق همیشه عاشق کسانی است که دوستش دارند
🌷💔🌷💔🌷💔🌷💔🌷💔🌷؛
آدم عاشق همیشه عاشق است آدم عاشق همیشه عاشق معشوق است
آدم عاشق همیشه عاشق همسرش است
آدم عاشق همیشه عاشق خانواده اش است
آدم عاسق همیشه عاشق دوستانش است
🌴💕🌴💕🌴💕🌴💕🌴💕🌴؛
آدم عاشق همیشه با محبت و مهربان است آدم عشق همیشه دلسوز و همدل است
آدم عاشق همیشه در دل دوستانش است
آدم عاشق همیشه قلب شان صاف پاک است
آدم عاشق همیشه قلب شان پر از عشق است
⭐💓⭐💓⭐💓⭐💓⭐💓⭐💓؛
امضا ::مجرم بی گناه
Wait while more posts are being loaded