Post has attachment
"1 Dakikalık İlginç Gerçekler Serisi" yeni videosu
"Küresel Isınma 1 Dakikada", yayımlandı.

Küresel ısınma hakkında 10 gerçeği ortaya çıkardığım videodan ilginç bilgiler elde edeceksiniz. Paylaşarak serime destek olabilirsiniz.

https://youtu.be/-xjC3nLYr3g

Post has attachment
"1 Dakikalık İlginç Gerçekler Serisi"nin yeni videosu
"Güneş Sistemi Gerçekleri 1 Dakikada", yayımlandı.

Güneş sistemi hakkında ilginç detayları, ve en önemlisi, onlar hakkındaki gerçekleri bu videoda betimledim. Her zamanki gibi, kaynaklar videonun açıklamasında (meraklıların kaynaklara yönelebilmesi için) belirtmekteyim.

"Şimdi niye bu videoyu hafta başında yayımlamadın? Hani Pazartesi günleriydi?" diyenler için; ben birkaç gün (belki hafta) internet kullanmayacağım. Ondan dolayı erken paylaşıyorum. Sonraki videolar da (eğer o zamana kadar geri gelmezsem) bu hesap ve Youtube kanalım üzerinden otomatikman yayımlanacaktır. Zamanlandılar.

Keyifli izlemeler diler, paylaştığınız halde destek etmiş olduğunuzu hatırlatayım.

Video linki : https://youtu.be/ABsQNgXN654

Post has attachment
Photo

Post has attachment
Photo

Post has attachment
Photo

Post has attachment

“Onların çoğu ortak koşmadan Allah'a inanmazlar.”

         (Yunus 106)

 

         İnansalar bile onların pek çoğu Allah’a ancak müşrik olarak inanırlar. Şirk koşar da öyle inanırlar Allah’a. Müşrikçe bir mü’minlik-ten yanadırlar. Müşrikçe bir iman, hıristiyanca bir imandan yanadırlar. Yaratıcı olarak Allah’a inanırlar, ama yönetici olarak inanmazlar. Göklerde hakim ve egemen bilirler Allah’ı, ama yerde başka egemenlerin varlığına inanırlar. Yâni illa Allah’a ortaklar bulurlar. Kendilerinin de tanrılıklarını iddia ederler. Kendileri gibi olanları da tanrı makamında görürler. Bazen güneşi, bazen ayı, bazen yıldızları, bazen insanları, idarecileri, tâğutları, bazen onların yasalarını, yönetmeliklerini, bazen âdetleri, bazen modayı tanrı makamında görürler. Hem Allah’ı dinle-yelim hem de bunları derler. Hayatımızın bazı bölümlerine Allah, bazı bölümlerine de bunlar karışsın derler. Allah yoluna, peygamber yo-luna, vahiy yoluna kurban olacakları yerde Allah ve peygamberi karşısında eğilenler karşısında eğiliyorlar.

 

Allah’a kul olacakları yerde kendi hevâ ve hevesleriyle uydur-dukları sistemlere, kendi diktikleri putlara kul köle olurlar. Ama so-nunda o uydurdukları tanrılar kendilerine hiç bir fayda sağlamaz. Allah’ın namazına inanırlar, ama ekonomisine inanmazlar. Orucuna ina-nırlar, ama hukukuna inanmazlar. Haccına inanırlar, ama tesettürüne inanmazlar. Kendilerini mülkün sahibi görürler. Sadece Allah yetkisinde olan zekâtta, infakta Allah’tan başkalarına hisse ayırırlar. Sadece Allah’ı dinlemeleri gerekirken, başkalarını da dinlerler. Sadece Allah yasalarını uygulamaları gerekirken, başkalarının yasalarını da uygularlar. Allah’a inanırlar, ama sebeplere de inanırlar. Allah’ı severler, ama tağutları da severler. Neticede inanmazlar mı çıkıyor, dilim var-mıyor onu söylemeye.

         Peki sebebi nedir bunun? Benim anladığım o ki, imanlar kalplerde kökleşmemiş, ya da kökleşen imanlar henüz dışa taşacak, amele dönüşecek noktaya gelmemiş. Her ne kadar amel imandan bir cüz sayılmamışsa da, bazı âlimlerce amel imanın muhafızıdır. Yâni o za-man amelsiz iman muhafızsız kaldığı için sönmeye, yok olmaya mah-kum olmuştur Allah korusun. Rabbimizin kitabında; “ey iman edenler, iman edin!” hitabı galiba bunu anlatıyor. Eğer bir insanın kalbini yarıp bakabilsek iş biraz kolay olacak. O zaman; eh benim imanım iyi, yahut kötü diyebilecek ve kontrol edebileceğiz, ama bu mümkün değil. O halde başka çaremiz yok, amellerimize bakacağız, düşüncemize bakacağız, meyil ve arzularımıza bakacağız, kabul ve retlerimize bakacağız. Çünkü biliyoruz ki önüne konan cenazenin namazını kıldıracak adam, her halde onun kalbini yarıp içine bakıp öyle karar vermez de sorar çevresine; cemaat, bu adamı nasıl bilirsiniz? Namaz kılar mıydı? Filan diye.

 

         Eh şöyle haftada bir kere, bir Cuma gecesi kalbimizi bir kontrol ettik yetmez mi? Hayır, bakın Resûlullah efendimiz buyurur ki; “kalp bir tüye benzer, her an sağa sola oynayabilir, onu her an kontrol edin.” Unutmayalım ki mürtetlik mü’minin kapı komşusudur. Yâni mürtetlik mü’min için söz konusudur, kâfir için değil
Photo

Post has attachment

Post has attachment

Post has shared content
A platform for Muslim Women seeking advice for ailments & visiting the sick In sha Allah.
لمسلمات تبقع النصيحة عن امراض و تزور المريض

Hastalıklariyle buluşmak ve Ilac Tavsiyesi sormak için Müslüman Kadınlarin bir grubu

Musulman Auraton ko Mareezon se milne ke liye ya ilaj me izafa naseeha hasil karne ka liye ek raye.

Post has attachment
Photo
Wait while more posts are being loaded