Post has attachment
Trzy profesje: do zdobycia punkty doświadczenia. Zapraszamy na staże w zakresie: testowania/ JavaScript developmentu/ Symfony (Piwik) developmentu.
PhotoPhotoPhoto
2014-06-05
3 Photos - View album

Post has attachment
Brakuje mi biblioteki która wspomoże mnie w aktualizowaniu aplikacji php. Nie chodzi o deployment, ale o aktualizacje aplikacji na serwerach użytkowników do których nie mamy dostępu. Najlepiej żeby było to proste jak się tylko da. Przykładowo mamy sobie ui w panelu admina gdzie dostajemy info o nowej aktualizacji i jednym kliknięciem ją uruchamiamy. W ramach aktualizacji mieści się dodawanie/usuwanie plików, aktualizacja vendorów, odpalanie migracji, itd. User dostaje log z wydarzeń, ewentualnie info o tym że się nie powiodła i została cofnięta. 

Pierwsze prace zacząłem tutaj: https://github.com/ahilles107/updater 

Wszelka pomoc, pomysły, hejt - mile widziane. Projekt będzie używany w Newscoopie więc powstanie na pewno, ale to w jakiej formie zależy też od was!
updater
updater
github.com

Sensio zostało ostatnimi czasy doinwestowane, będą ostro zatrudniać - ponoć ponad 100 osób. Aplikujecie? Co za tą kasę może nam przygotować Sensio? Będą rozwijać płatne usługi czy wrzucą trochę kasy w open source? Co myślicie? 

Post has attachment
Co sądzicie ? 

#BDD  in #PHP   (Behavior Driven Development) thanks to #behat  and #phpspec  in simple console application:

http://wysocki.in/programming/2013/12/10/behat-and-phpspec-example/

Post has attachment
Nie zapomnijcie zarezerwować biletów. Early bird kończy się dzisiaj o północy!  http://bit.ly/SLL-tickets 

Niektóre z prezentacji są już ogłoszone: http://london2013.live.symfony.com/speakers

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Niezwiązane ściśle z symfony bezpośrednio ale dla używających Behata może się przydać, mały extension zliczający eventy które zostały odpalone przez Selenium. https://github.com/exu/event-monitor-behat-extension (w fazie experymentalnej :) ) 

Post has attachment
Przypominamy, że już 13go czerwca w Gliwicach odbędzie się czwarte spotkanie SPUGu, na którym usłyszycie nieco o przepisywaniu zardzewiałych aplikacji PHP na nowoczesne frameworki typu Symfony2, a także dowiecie się jak strawić PHPSpeca i Behata: http://symfonylab.pl/2838/spug-meetup-4

Z kolei kilka dni później, 17go czerwca w Gdańsku, odbędzie się drugie spotkanie PHP3city, na którym będziecie mogli zgłębić tematy e-commerce w Symfony2 (Sylius), posłuchacie trochę o BDD, a także dowiecie się jak code dojo może pomóc w podszlifowaniu swoich umiejętności: http://php3city.pl/2013/06/17/meetup-2.html

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded