Post has attachment

Post has attachment
Electric helicopter Alu-Twin 340. 3 channels helicopter with electronic stabilizer gyroscope. If you like it, please comment, rate and subscribe! :)

Post has attachment

Post has attachment
قسمت های مختلف یه هلی‌کوپتر مدل ۶ کانال از نوع Collective Pitch یا همون گام متغیر رو تو شکل زیر می‌بینید. SwashPlate یکی از مهم‌ترین قسمت‌هاست که تو همه هلی‌کوپترا، چه مدل و چه واقعی وجود داره، کار اصلیش خیلی ساده  اینه که Rotor Disc (وقتی ملخ های هلی‌کوپتر در حال کار هستند، یه صفحه دایره‌ای دیده می‌شه که ملخ‌ها در حال حرکت اونو تشکیل دادن، به اون می‌گن روتور دیسک)، رو به یه طرف کج می‌کنه(شیب می‌ده، Tilt) و باعث می‌شه که هلی‌کوپتر به همون سمت حرکت کنه. وظیفه اصلی دم اینه که گشتاور ایجاد شده از حرکت ملخ‌ها رو با ایجاد نیرو در جهت مخالف، خنثی می‌کنه، اگه ملخای هلی ساعتگرد بچرخن، خود بدنه هلی می‌خواد پاد ساعتگرد دور خودش بچرخه، ملخ دم نیرویی مخالف ایجاد می‌کنه، حالا برای داشتن امکان چرخش هلی‌کوپتر به دور خودش، زاویه ملخ‌های دم هم با یه مکانیزم جالبی عوض می‌شن که باعث می‌شه نیروی برا(Lift) کمتر یا بیشتری تولید بشه و هر چه تغییر زاویه بیشتر، نیرو به همان تناسب کمتر یا بیشتر و در نتیجه هلی می‌تونه دور خودش بچرخه(منتها این بار تخت کنترل خودتون).
وظیفه Vertical Stabilizer خیلی ساده است و اون اینه که نزاره دم هلی بخوره زمین. horizontal stabilizer هم به همراه tail boom brace ها وظیفش اینه که یه مقدار لرزش رو کمتر می‌کنه و باعث می‌شه که تیل بوم به بدنه محکم‌تر بچسبه.
Photo

Post has attachment
انواع هلی کوپترهای رادیو کنترل
از جهات مختلفی می‌شه هلی‌کوپترهای رادیو کنترل، یا بهتره چون از الان همش قراره بگیم هلی‌کوپتر رادیو کنترل، خلاصه‌تر بگیم، هلی‌ها رو دسته بندی کرد.
از لحاظ قوای محرکه(موتور): دو دسته کلی دارن: هلی‌های سوختی و هلی‌های الکتریکی
سوختی‌ها از اسمشون پیداست که موتورشون سوختیه، با سوخت‌هایی مثل نیترو و الکل کار می‌کنن، خود اینا هم چند دسته‌ان: توربینی، جت و قس علی‌الهذا، تو این انجمن، من نه تجربه‌اشو دارم، نه علاقه‌ای دارم به هلی‌های سوختی، بنا به دلایلی که بعدا ذکر خواهم کرد. ازجمله مزیت‌های این هلی‌ها اینه که مدت زمان پرواز شما، بسته به موتور هلی و سوخت در دسترستون هست، اگه سوخت تموم شد، هلی رو می نشونید و باک یا مخزن رو پر می‌کنید و ادامه می‌دین، از نظر من به شخصه، دردسرهاش بیشتر از مزیت‌هاشه، صدای بلند، شاید حتی تا حد موتور گازی و نمی‌شه شب برش دارین و ببرین پارک محلتون و بپرونیدش. موتورش نیاز به رسیدگی خیلی زیادی داره، اکثرا دود زا هستن(من غیر دوزاشو ندیدم راستش)، هلی سوختی برای مبتدی‌ها نداریم(یا من ندیدم) و تعداد کانال‌های زیاد(حداقل ۶) برای شروع خوب نیست.
و اما دسته دوم هلی‌های الکتریک: قوای محرکه اینا یه موتور(همون آرمیچر) هستش که از طریق یه سری مدار رابط به باطری وصله، همه رنجی و همه سایزی دارن، از چیزی که تو کف دست جا می‌شه، ۲ کانال و به بالا داره، قیمت‌های خیلی ارزون هم توشون پیدا می‌شه، مقدار جریانی که موتور از باطری می‌کشه از چند میلی آمپر(هزارم آمپر) هست و ممکنه تا ۱۳۰ آمپر هم بالا بره(مقایسه کنید با کنتور برق خونه‌تون، اکثرا ۱۵ آمپره، تک و توک ۲۵ آمپر باشه، یعنی اگه در مجموع از ۲۵ آمپر بیشتر برق بکشین، فیوز خونه‌تون می‌پره).
----
از یه بعد دیگه هلی‌ها به دو دسته Indoor و Outdoor تقسیم می‌شن، هلی‌های Indoor برای شروع خوب هستن، می‌شه تو فضاهای بسته مثل داخل خونه و پارکینگ پروازشون داد، به باد حساس هستن و اکثرا به این دلیل که گام ثابت(Fixed Pitch) هستن، باد راحت میندازه زیرشون و از کنترل در می‌رن و البته از اول هم قرار نبوده تو باد پرواز کنن. بسته به سایز و اندازه‌شون در صورتی که باهاش سانحه(کرش، Crash) بدین، صدمات زیادی نمی‌بینن، مدل‌های جدیدشون جنس‌هایی دارن که میشه گفت نشکن هستن، حتی یه مدلی هم من دارم که بالش چند بار خورده به دیوار خونه و گچ رو تا نیم سانت کنده، ولی خودش هیچ چیش نشده. اما Outdoor ها، مزیتشون اینه که تو باد بسته به مهارت خلبان قابلیت کنترل شدن رو دارن، تو خونه بسته به سایزشون ممکنه قابل پرواز و کنترل هم باشن.
----
از یه بعد دیگه، هلی‌ها به دو سه دسته تقسیم می‌شن: از لحاظ وضعیت ملخ‌هاشون:
1. Coaxial Helicopters: شاید بهتره ترجمه بشه به ملخ‌های هم محور، دو سری ملخ روی هم هستن که یکیشون ساعت گرد می‌چرخه و یکیشون پادساعت گرد و این نحوه چرخش و سرعت چرخش هر کدوم از اونها باعث می‌شه که گشتاور ناشی از چرخششون خنثی بشه و هلی‌کوپتر دور خودش نچرخه، تو دنیای مدل اینا نیازی به ملخ دم ندارن و ملخ‌های دمشون اکثرن دکوریه. معمول‌ن تو دنیای مدل ۳ یا ۴ کانال هستن، البته ۲ کاناله شون هم موجوده، پرواز نسبتن پایداری دارن، برای چرخش به دور خودشون(Yaw)، مکانیزم به این صورته که سرعت ملخ‌ها رو کم و زیاد می‌کنن و بسته به این که سرعت کدومشون کم و کدومشون زیاد شده، هلی‌کوپتر می‌تونه دور خودش بچرخه. زاویه حمله ملخ‌ها ثابته، ولی چون مکانیزم کاریشون فرق می‌کنه، یه دسته جدا دارن
2. Fixed Pitch Single Rotor Helicopters: هلی‌های تک ملخه(Single Rotor) گام ثابت: اینا هلی‌کوپترهایی هستن که زاویه حمله ملخ نسبت به جهت چرخش ثابت و مثبته.
اما زاویه حمله چیه؟ یه کارت عابر بانک هم سطح افق فرض کنید که از یه سرش گرفتیم و داریم حول اون جایی که گرفتیمش به صورت ساعتگرد می‌چرخونیمش، حالا اگه یه مقدار کجش کنیم به طوری که در جهت چرخش، زاویه رو به بالا بسازه، این رو می‌گن Positive Pitch یا زاویه مثبت یا چیزی که اصطلاحه تو ایران گام مثبت و اگه این زاویه به سمت پایین باشه، بهش می‌گن گام منفی(Negative Pitch)، حالا باید از اسمش مشخص شده باشه که هلی‌های گام ثابت نمی‌تونن زاویه حمله یا گامشون رو تغییر بدن. اینا هم مشکلات اساسی دارن، مثل‌ن به باد حساس هستن و باد راحت برشون میداره و می‌کوبه به زمین. یه مقدار پایدارتر از دسته اول هستن، به اندازه کافی برای مهارت‌های متوسط تو فرامین سریع هستن، و برای ادامه مسیر و حرفه‌ای تر شدن تو این هابی/سرگرمی خوب هستن. امکان مانورهای اصطلاحا آکروباتیک ندارن(aerobatic/3D)، ممکنه توشون ۵ کاناله هم ببینین، مثلا برای فیلم گرفتن و یا همچین چیزایی، یا امکاناتی مثل Dual Rate هم البته به صورت خیلی محدود دارن.
دو دسته بالا، معمولا به همراه رادیو کنترل(مختصر بهش می‌گن رادیو) عرضه می‌شن، برد رادیوها معمولا با توجه به قیمتی که دارین می‌پردازین، کمه، ولی کافیه.
واژه کم، اینجا نیاز به توضیح داره، برده اکثر این رادیوها در حدیه که شما تا جایی که دید دارین، کنترل دارین، هیچ کدوم از این رادیوها قرار نیست بتونن پشت یه مانع به شما امکان کنترل بدن(که تا حدی می‌دن، ولی وقتی شما نمی‌بینی، چه سود؟)
وقتی شما وارد دسته حرفه‌ایها می‌شید رادیو رو خودتون از قبل دارید و فقط یه گیرنده برای مدل جدیدتون نیاز دارید. وارد حاشیه نشیم، به بحث رادیو هم می‌رسیم.
3. دسته Collective Pitch Helicopters: یا هلی‌کوپترهای با گام متغیر، اینا پیچیده‌ترین ماشین‌هایی هستن که تو این سرگرمی وجود داره، لذت بخش هستن، یه دنیا اطلاعات وجود داره که باید راجع بهشون بدونین، اما برای شروع و در حد این مقدمه که همین الانشم طولانی شده و با توجه به دسته دوم، باید حدش زده باشین که می‌شه زاویه حمله اینا رو منفی هم کرد، بسته به سایز می‌تونن خیلی قوی باشن، یکی از مزایای تغییر زاویه حمله اینه که اگه باد زد زیر هلی‌کوپتر و بردش تو آسمون، می‌شه با منفی کردن زاویه حمله(دادن گام منفی، Negative Picth)، نیروی بالابرنده، برا(Lift) رو بر عکس کرد و هلی رو کشید پایین. با اینا راحت میشه مانورهای 3D و آکروباتیک انجام داد، میشه برعکسشون کرد(Invert, Up Side Down) و خیلی کارای دیگه که بی‌نهایت لذت بخشه. برای کنترل اینا باید آروم آروم و گام به گام حرکت کرد و عجله نداشت. ذاتا ناپایدار(Unstable) هستن و تند تند باید بهشون فرمون داد، البته مثل رانندگیه، بعد از یه مدت خودتون هم متوجه نمی‌شین که دارین فرمان میدین. بازده انرژی کمتری دارند. به این دلیل شکل ملخ‌ها(به داستان شکل ملخ هم می‌رسیم)، باید متقارن باشه. برای مبتدی‌ها خوب نیست و نفری هم که مهارت‌های کنترلی متوسط داره، تو شروع زیاد باهاش راحت نخواهد بود، فرامین فوق‌العاده سریع و شدید هستن(هر چند با رادیوهای جدید و مثلا رادیوی JR و امکان E-Ring می‌شه شدت اون‌ها رو تا یه حدی کنترل کرد)، به شکل آماده پرواز(Ready to Fly یا مثلا Bind And Fly) موجود نیستن(هر چند اخیرن یه سری کارخونه به این شکل هم می‌دن)، بسته به نوع هلی‌کوپتر ممکنه شما فقط بدنه رو بخرید و بقیه کانفیگ رو خودتون به دلخواه خودتون انجام بدین (از موتور و سرور‌هایی که استفاده خواهید کرد تا مدارهای الکترونیک لازم)
----
یه دسته دیگه هم که باید بهشون اشاره بشه دو تا هستن:
With Flybar
و
Flybar Less
خیلی ساده اونایی که فلای بار دارن و اونایی که فلای بار ندارن، رده‌های مبتدی همه فلای بار دارن که باعث پایدار شدنه پرواز می‌شه و رده‌های حرفه‌ای فلای بار ندارن، لازم به ذکره که اون چیزی که ما از هلی‌کوپترهای واقعی تو ذهنمونه، فلای بار ندارن.
اما فلای بار چیه؟ به نوت بعدی که یه عکسه در مورد اجزای هلی‌کوپتر دقت کنین توش مشخصه، این خیلی خیلی طولانی شد.
عکس پایین، تصویره یه هلی‌کوپتر رادیو کنترل از شرکت E Sky هست با نام Hunter، یه هلی ۴ کاناله از نوع هم محور( Coaxial)، اولین هلی کوپتری که بنده داشتم و تو ۳ دقیقه اول به روزی افتاد که فرداش براش قطعه خریدم.
ضمنن فلای بار تو این تصویر هم مشخصه، همون قطعه‌ایه که بالای دو سری ملخ هستش و زاویه نود درجه با ملخ‌ها داره و دو سرش دو تا وزنه داره.
Photo

این انجمن، برای این درست شده که راجع به هلی‌کوپترهای مدل و بعدها، کوادکوپترها و مولتی‌روتورها بحث و انتقال تجربیات انجام بشه،راجع به تفریحی صحبت می‌کنیم که تو نگاه اول خیلی ساده است، وقتی که می‌بینین یه نفر دیگه داره یه هلی‌کوپتر رو کنترل می‌کنه، ولی تو امتحان اولتون و بدون آموزش‌های لازم، قطعا ناامیدتون می‌کنه  وخرج می‌زاره رو دستتون، و بعدها، اگه تونستین اون ناامیدی رو رد کنین، یا اگه از اول و بعد از آموزش‌های لازم اولین پروازتون رو انجام دادین، شاید از روندن ماشین هم راحت تر باشه.
تمرکزی که برای کنترل لازم داره، به همراه حس خوب(شایدم ترس و هیجانی) که داره، باعث می‌شه برای چند لحظه از همه چیز کنده بشین.
Wait while more posts are being loaded