Post has attachment
نظرتون درباره ی سوال2و3چیه؟
Photo

قرینه قدر نسبت عددی به توان دو به علاوه معکوس آن عدد چیست؟

Post has attachment
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
۱۳۹۴/۸/۱ ه‍.ش.
5 Photos - View album

سلام

Post has attachment
با سلام و خسته نباشید به همه اثبات قضیه وایرشتراس را می خواستم که مشخص کند در هیچ نقطه ای مشتق پذیر نیست.
ایمیل: ashayan264@gmail.com
Photo

Post has shared content
یک سال و سه ماه زندان برای سرودن شعر طنز

سحام – شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران ، سید محمد رضا علی پیام ، ملقب به هالو ، را به یک سال و سه ماه و یک روز حبس محکوم کرد. محمد رضا عالی پیام با تخلص هالو ، چند سالی ست که اشعار طنز با محتوای اجتماعی – سیاسی را می سراید. قالب و پیام های استفاده شده در اشعار وی ، با استقبال گسترده مردم هنر دوست و کنش گران سیاسی – مدنی مواجه شده است ، به طوری که اشعار وی بارها در شبکه های اجتماعی مورد اشتراک گذاشته شده است. محمد رضا عالی پیام در صفحه فیس بوک خود ، درباره حکم دادگاهش نوشته است :

دیروز از شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تلفنی تماس گرفتند که بیا حکم حاضره. رفتم و دادنامه را گذاشتند جلوم و گفتند بخوان. حتی کپی هم ندادند و گفتند سند دست شماها نمی‌دهیم.

قسمت هایی از حکم به شرح زیر است:

- رای دادگاه

حسب کیفر خواست صادره از دادسرای عمومی وانقلاب تهران ، آقای سید محمدرضا عالی پیام ، فرزند ماشالله ، به شماره شناسنامه ۴۳۱ متولد ۱۳۳۶ صادره از تهران، شیعه ، مسلمان، متاهل، آزاد با تودیع وثیقه، شغل شاعر، متهم است به :
الف – فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری سلامی ایران با سرودن اشعار طنز در بین مردم وارسال آن از طریق پیامک و اینترنت برای افراد دیگر.
ب – توهین به مقدسات قرآن کریم و امام زمان (عج)
ج – توهین به حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری
د – توهین به ریاست محترم جمهوری اسلامی و مسئولین نظام 


با توجه به مفاد کیفر خواست دادسرا و گزارش مرکز پشتیبانی عملیات اطلاعات پاواناجا و صورت جلسه کشف آلات و ادوات مجرمانه از قبیل لپ تاب و دو حلقه فیلم ویدئویی و مقداری سر رسید و دفتر یادداشت حاوی دست نوشته های متهم و غیره ، هم چنین بررسی و بازبینی لپ تاب و استخراج عکس های مستهجن و مبتذل که تصاویر این اقدامات در پرونده ضبط می باشد و توهین به مقام معظم رهبری و حضرت امام خمینی (ره) و رئیس جمهور که در آن مشهود است و این که متهم علی رغم حضور در زندان به تاریخ ۹۱/۱۰/۶  شعر هالو تحت عنوان : «این گونه زندان گشت دانشگاه» سروده ودر سایت کلمه منتشر شده است.

سوابق شغلی و فعالیت هایی در زمینه بازیگری و کارگردانی و غیره موجب گردیده که از سوی وزارت ارشاد ممنوع کاری شود. به دنبال این موضوع در انجمن های مختلف علمی ، ادبی و هنری عضویت یافته و با برگزاری جلسات در حضور شعرا و اعضاء انجمن ، به سیاه کاری و شعر خوانی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نماید. سرودن اشعار در قالب طنز به صورت سیاه نمایی علیه نظام جمهوری اسلامی و تحریک مردم به عدم مشارکت در انتخابات یکی از این مصادیق می باشد…


. . . با توجه به گردش کار فوق الذکر و متن اشعار و سروده ها و اقاریر صریح متهم به ماهیت این اشعار و استمرار و عملکرد متهم در سرودن شعر با مضامین سیاه نمایی بر علیه نظام جمهوری اسلامی وتوهین و تحقیر حضرت ولی عصر (عج) و در دفاعیات وی احراز بزهکاریش و توجها به این که اعمال مجرمانه وی ، مشمول قانون مجازات اسلامی سابق می باشد و حسب ماده ۱۰ قانون مجازات اسلامی اخیر التصویب می بایست بر اساس قانون حاکم بر زمان وقوع جرم ، تعیین مجازات نموده وآن که مجارات سابق اخف و به نفع متهم می باشد، لذا با رعایت ماده ۴۲ همان قانون و مواد ۵۰۰ و ۵۱۳ از قانون مجازات اسلامی ، نامبرده از حیث اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ، به تحمل ۹۱ روز حبس تعزیری و از جهت توهین به مقدسات به یک سال حبس تعزیری محکوم می نماید . ایام بازداشت قبلی به هنگام اجرای حکم کسر و محاسبه خواهد شد .
در خصوص آلات و ادوات مشکوفه که مرتبط با جرم می باشد، در اجرای ماده ۱۰ قانون مجازات اسلاحی سابق و ماده ۲۱۵ قانون مجازات اسلامی اخیر التصویب ، امحاء و وسایل سیستم رایانه پس از تخلیه کامل تحویل متهم می‌گردد.
Photo

اعداد موهومی را ریاضیدانان در قرن 16 در پی تعیین جواب عمومی معادله درجه 2 و3 ابداع کردند از انجا که مربع هر عدد حقیقی برابر صفر یا مثبت می باشد در نتیجه معادله x^2=-1 در اعداد حقیقی  را نمی توان حل کرد . در ابتدا اعداد مختلط به وسیله افزودن نماد 1-√ به دستگاه اعداد حقیق معرفی شدند ولی این نماد قانع کننده نبود و موجب تضاد هایی از قیبل : 
                                                           1-=2^(1-√)=1-√. 1-√=(-1)(-1)√=1√=1    
شد برای اجتناب ازین تضاد ها لئونارد ایولر در سال 1777 نماد i را با ویژگی اساسی i^2=-1معرفی کرد. در نتیجه جواب های معادله x^2=-1 برابر +و-i گردید. نماد iرا نماد موهومی مینامند

حل تمارین ریاضی عمومی ،‌معادلات دیفرانسیل ، ریاضی مهندسی ، امار واحتمال مهندسی ، محاسبات عددی
دروس تخصصی رشته ریاضی 
ترجمه متون ریاضی

حل تمارین ریاضی خود را به ما بسپارید

انجام پروژه های شما به زبان مطلب و ریاضی 
قیمت توافقی ، پروژه های تحصیلی خود را به بسپارید 
Wait while more posts are being loaded