Post has attachment
Ege Basın Grubu’ https://groups.google.com/d/forum/egebasingrubu Yayında

Ege Basın Grubu Aydın, Afyon, Balıkesir, Uşak, Manisa, Muğla, Denizli, Kütahya ve İzmir’de faaliyet gösteren basın mensuplarını tek bir iletişim ağında buluşturmak üzere kurulmuş ortak bir platformdur. grubumuza üye olun, basın bültenlerinizi doğrudan egebasingrubu@googlegroups.com adresine gönderin bültenlenizi medya ile buluşturun

EGE BASIN GRUBUNUN KURULUŞ AMACI

Rahatsızlık veren, genelde amacına ulaşmayan ve üstelik yasalara da aykırı olan toplu e-postalara son vermek…

Tüm Ege basın camiasını tek ve ortak bir e-posta adresinde buluşturmak…

-Bağımsız muhabirler ile çeşitli kurum ve kuruluşların basın danışmanlığı yapan meslektaşlarımızın yaptığı haberlerin daha geniş bir yayın yelpazesinde yer almasını sağlamak…

-Basın bültenlerinin daha kolay ve daha hızlı bir şekilde Ege Bölgesi merkezli yayın yapan basın kuruluşlarına ulaşmasına öncülük etmek…

Ege Bölgesinde faaliyet gösteren basın mensuplarının mesleki konularda yardımlaşmak adına birbirleriyle iletişim kurmalarına olanak sağlamak…

SANSÜRSÜZ İLETİŞİM

Ege Basın Grubunun başlıca misyonu; basın ahlak ve ilkelerine sadık kalan her haberi daha fazla yayın organına ulaştırmaktır. Bu noktada daha önce kurulan bazı basın gruplarında uygulanan sansürlerin doğru olmadığına inanıyoruz. Bu bağlamda Ege Basın Grubu’nda gazeteciliğin olmazsa olmazı olan demokrasi ilkesine bağlı kalacağız ve hiçbir zaman sansüre izin vermeyeceğiz. Zira basın mensupları arasında kullanılan ‘kapalı’ bir grupta sansürün uygulanması akıllara durgunluk veren bir durumdur.

EN ÖNEMLİ KURALLAR

Basın grubuna kabul edilen her üye, sorumlu moderatörden onay almaksızın basın bültenlerini ve haberlerini gruba servis etmeye yetkilidir. Ancak, reklam, tarafgir siyaset ve hakaret başta olmak üzere gereksiz paylaşımlar yaparak basın grubunun amacı dışına çıkanlar, yani kendilerine verilen yetkiyi suiistimal edenler önceden ikaz edilecektir. Bu tür davranışların tekerrür etmesi halinde ise söz konusu üye gruptan uzaklaştırılacaktır.

Gruba haber servisi yapanlar, haberin başka yayın kuruluşlarında kaynak göstermeksizin yayınlanmasına doğrudan izin vermiş kabul edilir. Basın grubundan alınarak yayınlanan haber, video görüntüsü ve fotoğraflarda kaynak gösterip göstermemek yayıncı kuruluşun inisiyatifindedir.

Basın dışında fotoğraf sanatına gönül vermiş basın mensupları, özeli dışında ki sanatsal eserlerini Ege Basın Grubunda paylaşabilir.

Basınla ilgili yasal gelişmeleri, basına ilgilendiren çeşitli konuları ve camiamıza mensup kişilerin özel ve acılı günleri yine Ege Basın Grubu üzerinden duyurulabilir. Ayrıca başta yeni mezunlar olmak üzere iş arayan ya da personel arayışında olan üyelerimiz de burada duyuru paylaşımında bulunabilir.

Tüm üyeler paylaşımlarında mesleki, kişisel ve çeşitli sosyal medya platformlarına ait iletişim bilgilerini dip not olarak paylaşmakta özgürdür.
Wait while more posts are being loaded