Post has shared content

Post has attachment

Post has attachment
قَالُواْ إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَيْهِ رَاجِعونَ
با کمال تاسف و تاثر مطلع شدیم همسر آقای نظری در بستر بیماری دار فانی را وداع گفته اند
درگذشت مرحومه مغفوره را خدمت بازماندگان و خانواده محترم ایشان از صمیم قلب تسلیت عرض نموده و برایشان از درگاه خداوند متعال مغفرت، برای شما و سایر بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل خواهانیم.
روحش شاد و یادش گرامی باد


زمان و مکان دقیق تشییع جنازه روز دوشنبه به اطلاع دوستان رسانیده خواهد شد.
www.psafg.com
Photo

Post has attachment
سلام دوستانی که دوست دارند سبزیجات کشت کنند جای همیشگی را ویلا ویکتور رزرو کرده برای کشتو کاشت،
شما میتوانید برای بخشی از زمین در اختیار گرفتن به شماره ذیل تماس بگیرید.
0442628299 Juha Eskola
برای معلومات بیشتر
Salim Shafey 0466234078
محل: Hietasaaari

Post has attachment
سلام دوستان عزیز
امروز درباره انجمن حرف میزنیم و خواهان کمک به انجمن هستیم از شما عزیزانی که در شهرهای شمال فنلاند زندگی میکنید.
این انجمن تنها مربوط به افغان های شهر اولو نمی شود بلکه مربوط به تمام شهرهای شمال فنلاند می شود
همینطور که از نامش پیداست Pohjois- Suomen Afgaaniyhdistys ry
جمعیت افغانهای ما در شهرهای شمال فنلاند کم هستند به همین دلیل نیازی به چند تا انجمن نداریم.
ما همگی میدانیم که زیادتر دوستانی که در فنلاند زندگی میکنند جوانا هستند و تجربه ندارند درقسمت فاتحه، کفن ودفن و مراسم های مذهبی.
این بهترین راه است برای گردهمایی باکسانی که تجربه کافی دارند در این بخش تا از این طریق بتوانیم در روزهای بدی همدیگر را کمک شویم.
دوستانی که فکر میکنند ما نیاز به گردهمای یا انجمن نداریم این را به خاطر داشته باشند که جشن ها را هر کس میتواند همرای دوستان در خانه ی خود بگیرند اما خدای ناخواسته اگر کسی فوت کند به تنهای همرای چهار نفر نمی شود.
بیاید که همین انجمن را تقویت کنیم تا بتوانیم از این طریق شاهد مراسم های بهتر و بزرگتر باشیم.
اگر ما بتوانیم در هر شهری یک نماینده از طرف انجمن داشته باشیم بزرگترین کمکی برای انجمن میشود و از این طریق ما میتوانیم در هر شهر مراسم های خود را برگزار کنیم، این امر با همکاری نماینده هر شهری امکان پذیر است. مثلاً امسال جشن عید را در شهر اولو گرفتیم و جشن های بعدی را در یک شهر دیگر مثل راهه، کیمی و دیگر شهرهای شمال فنلاند برگزار کنیم،
با این کار میتوانیم جشنی بزرگتر و بهتر داشته باشیم و همچنین یک هواخوری میشود برای هموطنان ما که از دیگر شهرها تشریف میاورند.

ما هرچند کمکی کوچک را که در توان داریم دریغ نمیکنیم برای حفظ فرهنگ کشور عزیزمان افغانستان در فنلاند.
اینجا در فنلاند کارمندان ادارات و یا کدام دفتری، چگونه یک برخوردی انسان دوستانه با مشتریان خود دارند، و وظیفه خود را به طور احسنت انجام میدهند، میگویند اگر ما بر روی کرسی یا صندلی نشستیم برای شما کار و خدمت می کنیم اما متاسفانه در کشور ما برعکس عمل می کنند! در افغانستان اگر کدام کارمندی روی کرسی نشسته باشد فکر می کند جای رئیس جمهور نشسته است و برخورد غیر انسانی خود را نشان می دهند.
حال ما در کشوری زندگی می کنیم با این همه امکانات که در اختیار ما قرار دادند سعی کنیم استفاده خوبی داشته باشیم و شکرگزار باشیم.
هستن کسانی که کمک نمیکنند هیچ بلکه تمسخر و تفرقه اندازی میکنند تابا این کارش ازهم پاشیدن هم وطنان مان را وسیله سرگرمی خود درست کنند.
من فکر می کنم اگر امروز اینجا هستیم و کشور ما به این روز افتاده است از دست همچین ادمایی هست. از چنین کسایی خواهش می کنم اگر کمکی از دست شان بر نمیاد یا نمی خواهند لطفاً دخالت هم نکنند در کار کسانی که دوست دارند برای فرهنگ خود زحمت بکشند.
عزیزانی که در شهرهای دیگر هستند با صلاحیت همشهریانی که در همان شهر زندگی می کنند یک نماینده انتخاب کرده و به ما معرفی کنند تا ما بتوانیم با کمک آنها فعالیت کنیم.
عزیزانی که دوست دارند مثل ما در این کاری خیر برای خودمان و برای حفظ فرهنگ خود با ما همکاری کنند چند تا نکته مهم را متوجه باشند!!!
۱: در این کار خیر برای حفظ فرهنگ مان دولت فنلاند به هیچکدام از اعضای انجمن دستمزد نمیدهد!
۲: اخلاق و برخورد دوستانه با هم وطنان!
۳: خودداری از خودنمایی به منظور با نام انجمن!
۴: در نظر گرفتن نظرات و انتقادات دوستان!
۵: همکاران محترم توجه داشته باشند که به دلخواه خودمان آمدیم هرکاری و زحماتی که می کشیم منتی نباشد به هموطنان، در حقیقت زحمتی که می کشیم و هر کاری که می کنیم برای خودمان و برای حفظ فرهنگ مان است.
برادران و خواهران گرامى كه در شهر هاى شمال فنلاند زندگى مى كنيد، اگر مايل هستيد، هر یک از شما مى توانيد يكى از اعضاى انجمن يا نماينده  و حتى رئيس انجمن شويد.
همان طور که در بالا ذکر شد ما خواهان این هستیم که در هر شهری یک نماینده داشته باشیم، شما هموطنان عزیز که در همان شهر زندگی می کنید، با صلاحیت همدیگر یک نماینده انتخاب کرده و به ما معرفی کنید تا ما از طريق انها بتوانيم با شما ها در ارتباط باشيم.
برای معلومات بیشتر مى توانيد با ما تماس بگيريد.
تلفن: 0466234078
ایمیل: info@psafg.com

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Our new web page is ready. Please share it with your friends.
P= Pohjois /S= Suomen /AFG= Afgaaniyhdistys.
Photo

Post has attachment
Eid Celebration 1394 in Oulu, Finland
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2015-03-29
14 Photos - View album

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded