Post has attachment
Photo

Post has attachment
Photo

Post has shared content
Burçlar

Çok eskiden beri insanlık merak ve hayret duygusuyla gökyüzüne bakarak gördükleri ile insanlar arasındaki ilişkileri ve hayatımızı nasıl etkilediğini merak etmektedir. Bir kişinin nefes aldığı ilk ana yönelik çıkarılan doğum haritası o kişiyi neyin ittiğini ve neyin çektiğini gösterir. 

Burçlar, hayatımızın olmazsa olmazı. En inanmayanımız bile illa bir kez açıp burcunu okumuştur. Hiç bilmeyenimiz bile on iki burç hakkında bilgiye sahiptir. Burcunu, yükselenini bilir. Burçlar, insanların kendi başına çözemedikleri olaylarda hayatı anlamada onlara yol gösterir. Kime hangi hediyeyi alsam, şu burç ile ilişki yaşasam mutlu mu olurum, vs vs… 

Burçlar, zodyak kuşağına denk gelen takımyıldızlardan isimlerini alan, ekliptik üzerinde yapılmış bölümlemelerdir. 360 derecelik Zodyak kuşağının her biri otuzar derece olan on iki eşit parçaya bölünmesiyle burçlar ortaya çıkar. Burçlar, astroloji haritasında evler içerisinde yerleşmiş gezegenlerin doğalarını nasıl ortaya koyacakları konusuna açıklık getirir. Genel anlamda, gezegenler "ne?”, evler “nerede?” ve burçlar ise “nasıl?” sorularının cevaplarını bulmamızı sağlar. 

Burçlar, temel olarak, enerjinin ve maddenin gerçekleştirdiği hareketin doğasını belirleyebilmemize yarar. Gezegenlerin her biri, varoluşun ve yaratılışın oluşturucusu olan temel enerjilerden (arketiplerden) belli bir tanesini sembolize eder. Burçlar ise bu enerjilerin (gezegenlerin) kendilerini nasıl ortaya koyacağını, nasıl çalışacaklarını gösterir. Başka bir deyişle, bir gezegen belli bir burçta bulunduğunda, gezegenin temsil ettiği enerji, içerisinde bulunduğu burcun doğasına göre hareket eder; burç, gezegenin görev kağıdı gibidir. 

Burçları cinsiyetlerine göre (Eril, Dişil), niteliklerine göre (Öncü, Sabit, Değişken), elementlerine göre (Ateş, Toprak, Hava, Su) analiz ederek hareket tarzlarını anlayabiliriz. 

Burç demek, yazgınızın öngörülmesi demek değildir, bunu aklınızdan çıkarmamanız gerekir. Zaten birçok insan da hem genetik hem de psikolojik olarak birbirinden son derece farklı insanları astrolojiye göre sadece on iki grupta toplamanın son derece anlamsız olduğunu düşünür. Bu yüzdendir ki, burçlara inanmaz. Ancak, yapılan gözlemler birebir olmasa da insanların genel olarak burçlarının kişilik özelliklerini yansıttığını göstermiştir. Her gün gazete ve dergilerde okuduğunuz günlük burç yorumları sizi yanıtlatabilir. En güvenlisi doğduğunuz günü, saati, vs. de hesaba katarak çıkarılan doğum haritasıdır. Doğum haritanız, genel olarak doğduğunuz anda tüm gezegenlerin gökyüzündeki konumudur. 


Photo

Post has shared content

Post has attachment

Post has attachment
Photo

Post has attachment
Photo

Lütfen davete katılın
Wait while more posts are being loaded