Post has attachment
GOJİ BERRY FAYDALARI

Dünya daki en yüksek antioksidan yiyeceklerinden biridir. Antioxidant carotenoidsin tam bir tayfını içerir.
Ömür uzunluğunu artırmak için ve kuvvet verici olarak kullanılır.
19 farklı amino asit içerir (Arı poleninden on kere daha yüksek). Methionine, Leucine, Isoleucine, Lysine, Phenylalanine, Threonine , Tryptophan, Valine ...
21 iz miner...allerini içerir. Çinko, kalsiyum, germanyum, selenyum, fosfor ...
İçeriğindeki Germanyum kansere karşı koruyucu bir iz mineralidir. Nadiren, yiyeceklerde bulunur.
% 13 protein içerir, kepekli buğdaydan daha yüksektir.
Portakaldan yüzlerce kat C vitamini içerir.
B vitaminlerini içerir, yiyeceği enerjiye döndürmek için zorunlu.
%8 Vitamin E içerir. (Çok nadiren meyvelerde bulunur, sadece tahıl ve tohumlarda)
Beta Sitosterol'a içerir, anti-alevlendirici bir ajandır. Kolesterolü düşürür.
Cinsel iktidarsızlık ve büyüme hormonlarına iyi gelir.
Hormonların ve beyin ve sinir sisteminin düzgün iş görmesi için vücudun üretimi için gerektirilen gerekli yağlı asitleri içerir.
Kalp ve kan basıncına faydası olan maddeler içerir.
Solavetivone içerir. Bu madde güçlü bir anti fungal ve anti-bakteriyeldir.
Physalin içerir. Löseminin bütün büyük tiplerine karşı aktif olan doğal bir bileşiktir.
Tümörlere karşı deney farelerinde doğal katil hücre faaliyetini arttırdığı görülmüştür. Geniş tayfla anti-kanser ilacıdır.
Karaciğer tarafından kolin'i üretmek için kullanılan Betain içerir, sakinleştirici, hafızayı arttıran, kas büyümesini terfi ettiren ve yağlı karaciğer hastalığına karşı koruyan bir bileşiktir.
Betain ayrıca, vücudun enerji tepkilerinde kullandığı metil gruplarını sağlar ve homosistein düzeylerini azaltmaya yardım edebilir.
DNA'yı korur.
Havuçtan daha iyi bir beta karoten kaynağıdır.
Zeaxanthin içerir. Göz retinasında bulunan iki karotenoidden biridir. Göz sağlığı için çok yararlıdır.

Post has attachment
Goji Berry nedir?

Goji Berry’nin içerdiği glisemik endeksi çok az olduğundan şeker hastalığına da büyük fayda sağlar ve kolestrolü kontrol altına alır. Ayrıca içerdiği lifler sayesinde uzun süre tokluk hissi verir. İçerdiği doğal enzimler sayesinde kas ve vücut yapısını korur, metabolizmayı hızlandırır. Bunun yanı sıra gözün görme işlevini arttırır ve göz hastalıkları riskini en aza indirir. Goji Berry bağışıklık sistemini güçlendirir ve karaciğer fonksiyonlarını düzenler. Tibet’te doğurganlık arttırmak, cinsel istek ve performansı arttırmak ayrıca yaşam süresini uzatmak amacı ile Goji Berry kurusu ve suyu bolca tüketilmektedir. Aslında Goji Berry’nin faydaları saymakla bitmeyecek kadar çoktur.
Goji Berry fidanını yetiştirmek de çok kolaydır. Çalı formunda olan Goji Berry fidanı ülkemizde hemen hemen her bölgede yetiştirilebilmektedir.Goji Berry fidanı -27 C ve +42C de yetişebilen bir bitki olması nedeniyle her bölgede ufak bir sera yardımıyla bile yetiştirilebilir. Goji Berry fidanı 1 yaşına geldiğinde normal bir arazi iklimine dahi alışabilmektedir. Çelik ile üretim mümkündür ancak en iyi üretim yolu tohumladır.

Goji Berry
Goji Berry 1700 yıldan beri Tibet'te üretilen ve hala üretilmeye devam edilen yumuşak meyveleri olan ve çalılık şeklinde büyüyen bir bitki türüdür. Goji Berry’nin tarihi 4000 yıla dayanır. Ancak tarımsal olarak üretimi 1700 yıldır.
Tibetli üreticiler Goji Berry tarlaları, bağları yapmışlar ve kurutarak yiyecek ya da suyunu sıkarak içecek olarak kullanırlar. Bitkisel tedavinin en eski ırkın bulunduğu Tibette Goji Berry adeta mucize bir meyve olarak kullanılmaktadır. Tıpta devrim yaratmış bir meyvedir.
Wait while more posts are being loaded