Post has attachment
🔴 گفتگو با خانواده‌کارگری که در موتورخانه پلاسکو جاماند و تازه پیکرش پیدا شده/ روایت هولناک یک فرار

🔸این گفتگو پیش از کشف پیکرهای چهارنفر در موتورخانه پلاسکو انجام شده است؛

🔹 وقتی آتش آن ساختمان قدیمی غول‌آسا را در بر گرفت و آواری سنگین برجای گذاشت، نام چهار کارگر هم در لیست مفقودان این حادثه قرار گرفت. 🔹قاسم، حبیب، حیدر و محسن چهار کارگری هستند که هرکدام با چندین ‌سال سابقه کار در ساختمان پلاسکو، با سرنوشتی نامعلوم زیر خروارها آوار جا مانده‌اند.
🔹خانواده‌هایشان اما امید دارند. ٤روز است که درمقابل ساختمان پلاسکو نشسته‌اند و منتظر خبرند.
🔹خانواده قاسم از همه مطمئن‌تر است. نام قاسم هم درپیامک ارسالی از موتورخانه ساختمان پلاسکو بود. پیامکی که خبر از زنده‌بودن و محبوس‌شدن این چهار کارگر درموتورخانه می‌داد.
🔹همین باعث شده که خانواده قاسم و سه کارگر دیگر، امید زیادی به زنده‌بودن قربانی‌ها داشته باشند. مطمئنند که قاسم جایی آن پایین محبوس شده و به انتظار کمک است. آنها به همراه سه خانواده دیگر ٤روز است که از مقابل آوار پلاسکو تکان نخورده‌اند.
🔹 خواهر قاسم می‌گوید: «قاسم ١٢‌سال نگهبان ساختمان پلاسکو بود. یک روز درمیان ٢٤ساعت آنجا نگهبانی می‌داد. یعنی ٢٤ساعت درساختمان پلاسکو نگهبانی می‌داد و ٢٤ساعت به خانه‌اش در اسلامشهر می‌رفت.
🔹روز حادثه ساعت ٨ صبح قرار بود که شیفتش تمام شود و جایش را به نگهبان بعدی بدهد، اما این حادثه رخ داد و به همین دلیل او آنجا ماند تا به ‌آتش‌نشانان کمک کند. او بعد از تعطیلی کارش به خانه برنگشت.
🔹ساعت ٣٠: ١٠ صبح بود که با ما تماس گرفت و خبر آتش‌سوزی پلاسکو را داد. با او در ارتباط بودیم تا این‌که درست از ساعت ٣٠: ١١ قاسم دیگر جواب تلفنش را نداد. هرچه با او تماس می‌گرفتیم، در دسترس نبود. بلافاصله خودمان را به محل حادثه رساندیم، اما می‌گفتند از قاسم خبری نیست. قاسم به همراه پسردایی‌اش و دو کارگر دیگر که از دوستانش بودند، هنگام ریختن آوار درساختمان جا مانده بودند.
🔹اینها را همکاران قاسم به ما گفتند. ما هم دست از تماس‌گرفتن با قاسم برنداشتیم. مرتب شماره موبایلش را می‌گرفتیم، اما در دسترس نبود. چند ساعت بعد هم گوشی تلفنش خاموش شد. بعد نگرانی ما بیشتر شد تا این‌که خبر دادند کسی پیامک فرستاده و گفته که همراه سه‌نفر دیگر در موتورخانه محبوس شده‌اند.
🔹آن شخص در پیامکش، اسم برادرم قاسم را هم آورده بود. انگار دنیا را به ما دادند. امیدوار شدیم که برادرم زنده است و هنوز هم امید داریم. اگر آن پیامک ارسال نمی‌شد و ما از سلامتی قاسم باخبر نمی‌شدیم، شاید تا الان امیدی به زنده‌ماندنش نداشتیم، اما بعد از آن پیامک احساس می‌کنیم که قاسم جایی آن پایین زنده است و خودش را نجات داده تا کسی او را پیدا کند.
🔹خانواده‌های آن سه کارگر دیگر هم مثل ما ٤روز است که در مقابل ساختمان پلاسکو نشسته‌اند و امید دارند خبرخوبی از عزیزانشان به دست آورند. ما امیدمان را از دست نمی‌دهیم. مطمئنم که برادرم زنده است. او تنها ٣٥‌سال دارد. یک دختر ٧ساله و یک پسر ٨ماهه دارد و ما هر روز دعا می‌کنیم که خدا او را به فرزندانش ببخشد.
🔹علی عبدی کارگری است که توانسته چند ثانیه پیش از ریزش آوار خودش را نجات دهد. به همراه قاسم پسردایی‌اش درحال فرار از ساختمان بودند که ناگهان علی متوجه شد قاسم درکنارش نیست. علی خودش را نجات داد، اما قاسم آن زیر ماند. نتوانست خودش را نجات دهد.
🔹علی ٤٠ساله درحالی ‌که با یادآوری آن صحنه‌های وحشتناک بغض می‌کند، درباره آن روز تلخ چنین می‌گوید: من و قاسم با هم پسردایی و پسرعمه هستیم. وقتی به ما گفتند که ساختمان درحال ریزش است، با هم فرار کردیم، اما لحظه آخر قاسم گفت که باید داخل موتورخانه برود تا وسایلش را بردارد.
🔹او رفت و من هم از ساختمان بیرون آمدم. با این حال فکر می‌کردم که قاسم همراهم است، بیرون آمدم و ساختمان ریزش کرد. صحنه وحشتناکی بود. همه گریه می‌کردند و خودشان را می‌زدند. کسی درحال خودش نبود. همه شوکه بودند.
🔹من هم همینطور؛ تازه بعد ازچند دقیقه بود که متوجه شدم قاسم درکنارم نیست. باورم نمی‌شد. همه اطراف را به دنبالش گشتم، ولی اثری از او نبود. آنجا بود که فهمیدم قاسم زیر آوار مانده است.
🔹ما ١٦ کارگر بودیم که در آن ساختمان کار می‌کردیم. بعضی‌ها نگهبان، بعضی‌ها کار تأسیس و بعضی‌ها هم نظافتچی بودند. در میان ما قاسم، حبیب، حیدر و محسن زیر آوار جا ماندند. یکی از آنها به موبایل همکارمان پیامک داده بود که آنها درموتورخانه حبس شده‌اند، ولی دیگر همان یک پیامک بود و خبری نشد.

🔰🔰🔰
@News365
#iran #tehran #pelasko #news
#اخبار #پلاسکو
Photo

Post has shared content
🔴⚫ #رسانه های منتشر کننده #عکس #اجساد #آتشنشانان را #تحریم کرده و از #پیج یا #کانال_تلگرام یا هر رسانه ای که #تصویر را منتشر کرده اند خارج شوید

🔴⚫اگر به #قهرمان #پلاسکو و #آتشنشانان کشورتان ایمان دارید و اگر فقط در #اینترنت و #موبایل و #کامپیوتر تان #شعار #فرهنگسازی به دیگران نمیدهید از اینگونه صفحات فورا خارج شوید تا بفهمند مردم #ایران چطور یک بی فرهنگ بی رحم و نفهم را #ادب میکنند ...
⚫🔴 دوستانتان را #تگ کنید ⚫🔴#ایرانیان همیشه باهم هستند ⚫
Photo

Post has attachment
🚨‏خواهر قاسم به خبرنگار می‌گوید:
کسی پیامک فرستاده و گفته که همراه سه‌نفر دیگر در موتورخانه محبوس شده‌اند:اسم برادرم قاسم را هم آورده بود
🔰🔰🔰
+نیوز365
Photo

Post has attachment
🔷مفهوم شب #یلدا

🔹یلدا از دو بخش "یل" به اضافه "دا" تشکیل شده است

" یل + دا = یلدا "

🔹در زبان #لری که از بازمانده های زبان #هخامنشیان است یل را به معنای بزرگ دانند و به #مادر دا گویند ( به مادر دی هم می گویند)

" مادر = دا = دی "

🔹هخامنشیان اعتقاد داشتند که شب اول #زمستان دانه های گیاهان در زیر خاک جوانه میزنند و شروع به روییدن می کنند و به همین سبب اولین ماه زمستان را #دی می گویند.

🔹پس یلدا به معنی رویش و زایش می باشد

" یلدا = رویش بزرگ "

🔹پیشاپیش شب یلدایی سرشار از خوشی را برای همراهان کانال "نیوز۳۶۵" آرزومندیم

🔰🔰🔰
News365
Sazin Group

#yalda
#iran
#شب_یلدا
#ایران
#ایرانی
#ایرانیان
#جالب
#دانستنیها
Photo

Post has attachment

Post has shared content
اولین موزیک ویدئو آهنگ یاس
برای فیلم بارکد را ببینید و حالشو ببرید

🎥🎬🎥🎬🎥

برای مشاهده #کلیپ ، #خبر فوری و جدیدترین رویدادها به همراه #فیلم های کوتاه #جنجالی به #کانال_تلگرام زیر‌مراجعه و عضو #خانواده ۲۵۰۰۰ نفری #نیوز۳۶۵ در #تلگرام شوید 👇👇بزن رو لینک زیر👇
https://Telegram.me/joinchat/Bp9mRTvUYvsYJPfPkcasTw

#video #music #yas #barcode #film #news365 #tv365
#باحال #کلیپ #یاس #موزیک_ویدئو #فیلم #بارکد که توقیف بود را ببینید 🎶🎥🎶Post has attachment

Post has shared content
🎯ثبت_لینک #رایگان 🔗
📊 افزایش بازدید و ممبر کانال شما کاملا (رایگان)

🎯 #شهرلینک یک ربات هوشمنددارد که وقتی طبق مثال زیر در سوپرگروه لینک خودرا ثبت کنید ظرف مدت 1 ساعت و به مرور در صدها گروه لینک شمامعرفی میشود🔗

📊 #روش_ثبت_لینک👇🏾

1⃣ وارد سوپرگروه شوید/
2⃣ طبق مثالی که پایینترزده شده لینک خود را ثبت کنید/
3⃣ درهر30دقیقه بیشتراز 2لینک موجب بلاک شدن شما میگردد👇🏾


📊مثال ثبت لینک در ربات👇🏾

تعداد: 991نفر
نام گروه: شهرلینک1
آدرس لینک:
https://telegram.me/joinchat/Bp9mRTvpbpxh1SWIxYfEJw


🎯🎯 شروع کنید و وارد سوپرگروه " شهرلینک " شوید 👇🏾👇🏾

Telegram.me/joinchat/Bp9mRTvpbpxh1SWIxYfEJw

Goo.gl/ameYaV


#ثبت_لینک #ثبت_کانال_تلگرام
#افزایش_ممبر_تلگرام
#تبلیغ_تلگرام
#بازاریابی
#ربات_تلگرام
#خرید_ممبر_تلگرام
#روش_افزایش_بازدید
#سوپرگروه_تلگرام
#موبایل
#اندروید
#اپلیکیشن_افزایش_ممبر
Photo

Post has attachment
🔴🔴🔴جان مک کین ، #سناتور جمهوری خواه #امریکا، از دونالد #ترامپ، نماینده پیشتاز این حزب در #انتخابات ریاست جمهوری ، به خاطر لفاظی‌های تحریک‌آمیز در مبارزات انتخاباتی انتقاد کرده است.

مک کین که نامزد ##حزب جمهوری خواه در انتخابات ریاست جمهوری امریکا در سال 2008 بود، روز پنج شنبه، هم سو با میت رامنی، #نامزد_ریاست_جمهوری در سال 2012، از ترامپ انتقاد کرد و گفت با مت رامنی درباره #دونالد_ترامپ هم عقیده است.

رامنی پیش با « شیاد و متقلب »  خواندن ترامپ از سیاست های خارجی وی انتقاد کرده بود.

مک کین نیز به انتقاد از نامزد پیشتاز جمهوری خواه پرداخته و گفت، با دیدگاه 65 تن از رهبران سیاست خارجی و دفاعی حزب جمهوری خواه مبنی بر اظهارنظرهای ناآگاهانه و به راستی خطرناک آقای ترامپ درباره مسائل امنیتی هم عقیده و هم سو است.

وی همچنین در ادامه بر لزوم هوشیاری امریکایی ها در انتخاب نامزد مطلوب خود در انتخابات ریاست جمهوری این کشور تاکید کرد و افزود: «از رای دهندگان حزب جمهوری خواه می‌خواهم به آن چه کارشناسان امنیت ملی و آگاه‌ترین و محترم‌ترین رهبران حزب ما درباره آقای ترامپ می گویند به دقت توجه کنند و در انتخاب نامزد مورد نظر خود برای فرماندهی کل نیروهای مسلح (رئیس جمهوری امریکا) طولانی و سخت اندیشه و تامل کنند.»
 

🔵آژانس خبرفوری « ©نیوز۳۶۵ » 👇👇
Telegram.me/joinchat/Bp9mRTvUYvsYJPfPkcasTw
#news365
#irannews
#radio365
#خبر #انتخابات #آمریکا #خبرگزاری #عکس_خبری #خبرنگار #اخبار #تلگرام_کانال #تلگرام
Photo
Photo
3/5/16
2 Photos - View album

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded