Post is pinned.Post has attachment
Dnešním dnem vyšlo první číslo on-line časopisu o Vladimíru Menšíkovi, jehož název je stejný jako název našeho webu - Vladimír Menšík. Život, dílo, doba. Bude přinášet jednak informace, které jsou z větší části uveřejněny na našem webu, jednak krátké úvahy a zajímavosti. Úvodní číslo je věnováno především Vladimíru Menšíkovi a jeho působení ve Vesnickém divadle v letech 1953-54.

Obsah:
Úvodní slovo
Vladimír Menšík a Vesnické divadlo
Perličky z archivů
Úvahy badatelovy, část 1.
Událo se

Post has attachment

Vladimír či Vladislav? Toto je velmi známé a diskutované téma. Ač narozen jako Vladislav, přesto známe Vladimíra Menšíka. Jisté je, že s Vladislavem Menšíkem se můžeme naposledy setkat při odchodu z Vesnického divadla v roce 1954. Ve stejném roce se ale objevuje již Vladimír Menšík. Traduje se, že jméno si změnil na radu nového zaměstnavatele E. F. Buriana. Pravdou je, že v seznamu zaměstnanců Armádního uměleckého divadla z r. 1954 je již uveden Vladimír Menšík. Ale proč zrovna Vladimír? V roce 2014 přišla s možnou odpovědí paní Zora na genealogickém foru genealogie.taby.cz. Jak vyhledala na patřičných místech v matrikách, k záměně jmen došlo poprvé u Menšíkova otce, který je jednou uváděn jak Vladislav, podruhé (při sňatku s Andělou Kudláčkovou - Menšíkovou matkou) jak Vladimír, tak Vladislav. To mohlo Vladimíra Menšíka inspirovat a v roce 1954 se přejmenovat. Celý příspěvek zde.

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Výzkum o Vladimíru Menšíkovi je otevřen pro všechny, kdo mají co k tomuto herci říct. Ten kdo chce uveřejnit nějaký postřeh, příhodu nebo delší článek, vztažený k Vl. Menšíkovi, může svůj příspěvek zveřejnit přímo na stránkách www.vladimir-mensik.cz (bude mu přidělen účet, který poté může sám spravovat).

Post has attachment
Film Nahá pastýřka patří k žánru klasických českých detektivek. Vznikl v roce 1966 a Vladimír Menšík zde ztvárnil sympatického příslušníka SNB, navíc režiséra místních divadelních ochotníků, kapitána Trondu. Na následujících řádcích se seznámíme s přípravami a průběhem natáčení. Připomeňme, že se film natáčel na hradě Orlíku a pojednává o tajemném obrazu Nahá pastýřka a vraždách, které se kolem něj stanou. Profesor Nykl si je jistý, že obraz je stále na hradě. Během rekonstrukce, která má za úkol ověřit tuto teorii, je v rytířském sále nalezena mrtvola paní Anny, správkyně zámku. Později je také zavražděn malíř Maudr. Vyšetřování obou vražd vede poručík Tronda (Vladimír Menšík) spolu s majorem Berglem, kapitánem Rojem a nadporučíkem Patrasem.

Zájemci si nově mohou objednat odběr novinek z webu (RSS feed):
http://www.vladimir-mensik.cz/AppData/rssfead.xml
Wait while more posts are being loaded