Post has attachment

Post has attachment
W dniach 6-7 maja 2017 r., w Muzeum Narodowym w Warszawie odbędzie się finisaż wystawy „Podróż do Edo”. Japońskie drzeworyty ukiyo-e z kolekcji Jerzego Leskowicza”. #Japonia #drzeworyt #muzeumnarodowe #warszawa #XIX #XVIII http://strychwniebieskiejwilli.pl/wydarzenia/znajdz-blisko/mazowieckie/243-finisaz-wystawy-podroz-do-edo

Post has attachment

Post has attachment
Kamakura jest małym miastem i bardzo popularnym miejscem turystycznym. Czasami nazywany Kyoto Wschodniej Japonii. Kamakura ma prawie 200 tys mieszkańców ale wydaje się być małym miastem. Ma bardzo fajny klimat, nikt się tutaj nigdzie nie śpieszy. Położona jest w malowniczej niecce, z trzech stron otoczona górami, a z czwartej Oceanem Spokojnym. Plaża nie jest jak z obrazka ale wracając ze Świątyni Hasedera warto na nią zajrzeć. Jeśli przypadnie Wam akurat pora obiadowa to jest tam wiele knajp z rozmaitym jedzeniem i widokiem na ocean! Na zobaczenie najciekawszych miejsc myślę, że wystarczy nam jeden dzień.

Hejka ^^ mam pytanko do właścicielki/ własniciela. Czy mogę dodać w tej grupie post promujący grupę o anime ?

Post has attachment
Przy okazji zapraszam do zerknięcia na zdjęcia lutowych sakur z Okinawy :)

#sakura #さくら #桜 #okinawa #japonia

Post has attachment
Zapraszam wszystkich z Wrocławia i okolic (i wszystkich, co mają ochotę na fajny wypad na weekend) na zlot fanów prozy Murakamiego do Kotliny Kłodzkiej - 1-3.04.2016 (pierwszy weekend po Wielkanocy). Będzie klimatycznie!

#Murakami #ksiażki

Post has attachment

Post has attachment
Dzisiaj chcę się z Wami podzielić jednym z najpopularniejszych postów na blogu - moją subiektywną listą najpiękniejszych japońskich słów.
Słyszeliście kiedyś o syndromie "tsundoku", polegającym na kupowaniu książek i odkładaniu ich na ciągle rosnącą kupkę? Albo o wczesnym wiosennym deszczu, który Japończycy zwą "samidare"?
A Wy macie swoje ulubione słowa, niekoniecznie rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni?
#japonia #japoński #nihongo #japan

Post has attachment
Dzień dobry! Właśnie tutaj dołączyłam i mam dla Was link do świetnej stronki do nauki języka japońskiego: benkyo.pl
Wait while more posts are being loaded