Post has attachment

Post has shared content
Rowerowa Masa Krytyczna: Nie do rowerowych bubli w regionie!

Sobota 31 sierpnia - godzina 15:00 - start: Rynek Nowomiejski

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w kolejnej toruńskiej Rowerowej Masie Krytycznej, która w sierpniu poświęcona zostanie inwestycjom rowerowym realizowanym przez Powiatowy Zarząd Dróg w Toruniu.

Pomimo naszych starań nie udało nam się dotychczas nawiązać konstruktywnego dialogu z Starostwem czego rezultaty możemy widzieć na zamieszczonym poniżej filmiku. Przypominamy, że głównym założeniem budowy ścieżek jest poprawa bezpieczeństwa na drogach publicznych (!)

 


 

Jakkolwiek błędy drogi rowerowej Toruń-Unisław można będzie w prosty sposób wyeliminować to błędów projektowych przy trasach Toruń-Osiek (m.in. mało komfortowa nawierzchnia, zbyt wąska droga rowerowa, nieodpowiednie oznakowanie) i Toruń-Chełmża (m.in. zbyt wąskie ciągi pieszo-rowerowe, znaki zakazu jazdy rowerem po jezdni) wyeliminować będzie trudno. Dotychczasowa korespondencja w tym temacie nie przyniosła rezultatów.

W związku z powyższym zachęcamy Was wszystkich do wzięcia udziału w rowerowym przejeździe przez Toruń. Pokażmy, że zależy nam na odpowiedniej jakości infrastrukturze rowerowej także poza miastem. Cały czas liczymy na to, że nawiążemy odpowiedni kontakt z toruńskim Starostwem Powiatowym w temacie budowy ścieżek rowerowych co przełoży się bezpośrednio na polepszenie ich jakości.

Dodatkowo udział w Masie to jak zawsze okazja do aktywnego spędzenia czasu w miłym towarzystwie! Przejazdowi towarzyszyć będzie muzyka prezentowana z muzycznej rikszy i przyczepki.

Trasa Masy będzie miała długość około 16 kilometrów, przejedziemy m.in. ulicami Antczaka, Żółkiewskiego, Szosą Lubicką i Bulwarem Filadelfijskim. Cała trasa przejazdu pod LINKIEM>>. Finał Masy jak zwykle pod pomnikiem Kopernika. Przejazd Masy odbędzie się bez względu na warunki pogodowe!

Tradycyjnie przejazd zabezpieczać będzie policja, straż miejska i Grupa Ratownictwa Medycznego PCK Toruń. Przed przejazdem prosimy zapoznać się z regulaminem Masy LINK>>.Do zobaczenia 31 sierpnia na kolejnej toruńskiej Rowerowej Masie Krytycznej!

Toruńską Masę Krytyczną wspiera sklep Tradycyjne Rowery Holenderskie oraz Drukarnia FORMATOR


www.rowery-holenderskie.pl

www.formator.pl

Post has shared content
Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w Muzycznej Rowerowej Masie Krytycznej.
Sobota 25 maja start godzina 16:00 Rynek Nowomiejski! 
Gościnnie w Masie weźmie udział muzyczna riksza z Warszawy oraz muzyczny trójkołowiec z Łodzi! Już dziś rezerwujcie czas i informujcie rodziny i znajomych.

Wątek na forum Rowerowego Torunia (pierwotne i pierwsze żródło informacji):
http://rowerowytorun.com.pl/muzyczna-rowerowa-masa-krytyczna---sobota-25-maja-2013-r-,t650,l1.html#p7742
Oficjalny kanał YouTube: http://youtube.com/user/rowerowytorun

Event na Endomondo: [pojawi się, gdy znana będzie już trasa przejazdu Masy]
Wait while more posts are being loaded