Post is pinned.
مروری بر دنیای مکانیک کوانتوم ذرات

در قرن 20 بود که با پی بردن به دنیای ذرات و طبیعت رفتارشان و سیل یافتن ذرات جدید و طبیعتشان فهمیدیم که طبیعت جنبه های دیگری برای نمایان کردن دارد. در دورانی که فیزیک نیوتونی حکمفرما بود و بیشتر فیزیک دانها فیزیک را با قطعیت ها میشناختد صحبت در مورد احتمالاتی که از دل نظریه ای تازه وارد مثل کوانتوم بیرون میامد اصلا به مزاق فیزیک دانان دوران مثل انیشتین بزرگ خوش نمیامد .
از نظر یک فیزیک دان امروزی مکانیک کوانتوم یکی از سه ستون اصلی دانش ما از جهان و طبیعت بر روی ان استوار است { دوتای دیگر نسبیتهای عام و خاص انیشتین میباشد . }
مکانیک کوانتوم با تمامی شگفتی هایش و تلنگر بزرگی که به ما زد ولی رمز و رموزهای بسیاری درد و این جا بهترین مکان برای جولان افراد فلسفه دوست و عرفان دوست است . تا بتوانند شایعاتی همچون دنیای پس از مرگ و ربط دادن پدیده های کوانتومی به ادراک های فراحسی و فرا طبیعی و مسائل عرفانی و حتی ربط دادن یک سری مفهومات کوانتوم به موجودی اصطلاحا خالق و مشاهده گر } و از این دست صحبتها که در همیجا هشدار میدهیم در دام چنین افراد سودجویی قرار نگیرید که با سو استفاده از مفاهیم علم کوانتوم سعی در ایجاد نوعی باور مدرن در شما هستند .
اکثرا این نوع برداشتها از علم کوانتوم یا عمدی است یا سهوی یا از مطالعه ضعیف و کم افراد بیرون میجهد .
کوانتوم با احتمالات سرو کار دارد نه با قطعیت ها . این نه به خاطر دانش ضعیفمان بلکه به خاطر جنبه هایی که در قلب طبیعت موجود است تحت سیطره احتمالات میباشد .
{مثلا زمان دقیق واپاشی یک اتم برای کسی روشن نیست . }
قدانین سه گانه نیوتونی و همچنین نیرو در دنیای کوانتوم بی معناست اما تکانه و پایستگی اش در کوانتوم جایگاهی به خصوص دارد
P=mv
ذره کوانتومی را "یک چیز در حال گسترش و در حال حرکت در نظر بگیرید " . وقتی معادله موج یک ذره را بدانیم میتوانیم "احتمال " وجود ذره در فلان جا را فقط حدس بزنیم .
تصور موج بودن حرکت یک ذره تفسیر الگوی تداخلی در ازمایش دو شکگاف یانگ را قابل هضم تر میکند . . موج در این ازمایش از هر دو شکاف عبور کرده و الکترون و یا هر ذره ای تمامی مسیرهای ممکن را گذرانده تا به صفحه پشتی برسد .
وقتی میگوییم الکترون در جایی از موج قرار دارد یعنی الکترون بع معنی واقعی کلمه در همه جای موج است !!! جای خاصی برای یک ذره در نظر نگیرید . چون انوقت دیگر موجی برای انتشار ان باقی نمیگذارید .
رفتار موجی ذره ای در دنیای کوانتوم اینجا ملموس تر به نظر میرسد .
موج الکترون در جایی که بزرگ ترین است احتمال یافتن ذره در انجا بیشتر است .

معادله شرودینگر که در تصویر زیر ان را میبنید برای خیلی ها اشنا به نظر میرسد . در ان "علام سای" بیان گر تابع موج است . البته تفسیر ابتدایی خودِ شرودینگر از معادله اش غلط بود و تفسیر " ماکس بورن " در سال 1926 از معادله موج شرودینگر تفسیر درستی بود . که در همینجا اعتراض انیشتین بلند شد و در همان سال نامه ای نوشت و بیان داشت که مکانیک کوانتوم مطلب برای گفتن زیاد دارد اما کمکی به ما نمیکند و من به ضرس قاع میگویم او تاس نمیریزد .

مشکل از انجا بود که در ان زمان فیزیک بر قطعیتها تاکید میکرد و با پیدا شدن سرو کله کوانتوم مشکلات زیادی برای طرفداران فیزیک کلاسیک نیوتونی ایجاد کرد .
احتمالات در کوانتوم شبیه احتمالات تاس ریختن نیست . بلکه بنیادی تر از این حرفهاست . . ما در واقع نمیتوانیم دقیقا موقعیت یک ذره را در مکانی خاص در نظر بگیریم .
ماکس بورن به درستی و زیبایی در سال 1926 بیان کرد :
حرکت ذرات از قوانین احتماالات پیروی میکنند و خودِ احتمالات با توجه به قانون علیت گسترش میابد . { یعنی خودش را گسترش میدهد. }
این دقیقا کاریست که معادله موج شرودینگر انجام میدهد .
این معادله به ما اجازه میدهد به دقت "شکل تابع موج " فلان ذره را در اینده با توجه به شکلش در گذشته پیش بینی کنیم { ظاهر این موضوع شبیه قوانین نیوتون است اما فرقش اینه که مکان ذره از روی سرعت و تکانه دقیق نمیتوانیم به دست اوریم }
اگر یادتان باشد گفتیم فلان ذره دقیقا میتواند در عین حال در همه جای کیهان حضور داشته باشد . این مساله با عقل سلیم جور در نمیاید و ظاهرش تناقضی است با نسبیت خاص انیشتین .
اینطور نیست. قانون گسترش ذرات با گسترش امواج تفاوتهایی دارد . اما هر دو با توجه به معادله موج گسترش میابند . تفاوت در جزئیات انتشارشان است .
نظریه کوانتوم مقید نسبیت خاص است . دینامیک مرتبط به جهش الکترون ها درعرض جهان کاملا متفاوت و برخلاف دینامیک انتقال اطلاعات است { چون ما از قبل نمیدانیم ذره به کجا خواهد پرید . }
ادامه دارد.....
تهیه کننده ارش بوالحسنی.وبلاگ هوش فرازمینی

Post has attachment
سلام دوستان

کسی میتونه اینو بخونه؟
Photo

Post has attachment
سنگ فسیلی که نماد قدمت یک دهستان هست. چندی پیش کارشناسان میراث فرهنگی استان فارس از کشف یک سنگ فسیلی بسیار قدیمی در مرکزدهستان خلیلی شهرستان گراش استان فارس خبر دادندکه گویای تاریخ عظیمی دراین منطقه هست, دهستان خلیلی شهرستان گراش استان فارس یکی از قدیمی ترین مناطق در جنوب کشور هست که باداشتن چندین منطقه بسیار قدیمی ازجمله شهرماخرز و تل خندق چشم ونظر تمام کارشناسان میراث فرهنگی رابه خود جلب کرده هست, همینک این سنگ بسیار باارزش از, لحاظ قدمت توسط میراث فرهنگی استان فارس ودانشکده هنر دانشگاه شیراز به موزه میراث فرهنگی استان فارس انتقال پیدا کرده تا به اسم این دهستان ثبت شود.
Photo

Post has attachment
فسیل پیدا شده باقدمت میلیونی استان فارس خلیلی 28کیلومتری فداغ،55کیلومتری خنج
میراث فرهنگی برده استان که به اسم خودشن تمومش کنن لطفا اطلاع رسانی کنید
Photo

Post has attachment
Photo

معما:
زنی روی قبری گریه میکردیکی پرسید که قبرکیه؟گفت قبرپدرمه،ولی اونی ک داخل قبره پسرمه. اگه فوت نمیکردشوهرم بود بنظرتون قبرکیه؟

رضا شاه می گوید: ﻫـﻨﮕـﺎﻣﯽ ﮐـــﻪ ﻣـﻦ ﺁﻣــــﺪﻡ ؛

ﻣﯿﺮﺯﺍ ﮐﻮﭼﮏ ﺧﺎﻥ ﺩﺭ ﺭﺷﺖ ﺑﺎ ﮐﻤﮏ روسیه ٫ﺟﻤﻬﻮﺭﯼ ﺷﻮﺭﻭﯼِ ﮔﯿﻼﻥ٬ ﺭﺍﻩ ﺍﻧﺪﺍﺧﺘﻪ ﻭ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺭﺋﯿﺲ ‌جمهور ﻧﺎﻣﯿﺪﻩ ﻭ ﺑﻨﺎﻡ ﺧﻮﺩ ﺗﻤﺒﺮ ﭼﺎﭖ ﻣﯽﮐﺮﺩ... (این کار تجزیه طلبی و خیانت به ایران بوده است)

ﺩﺭ ﻣﺎﺯﻧﺪﺭﺍﻥ ﻣﺮﮐﺰﯼ، ﺍﻣﯿﺮ ﻣﻮﯾﺪ ﺳﻮﺍﺩ ﮐﻮﻫﯽ ﻗﺪﺭﺕ ﺩﺍﺷﺖ ﻭ ﺗﻬﺮﺍﻥ ﺭﺍ ﺗﻬﺪﯾﺪ ﻣﯿﮑﺮﺩ...
ﻣﺎﺯﻧﺪﺭﺍﻥ ﺷﺮﻗﯽ ﻭ ﺑﺨﺸﻬﺎﯾﯽ ﺍﺯ ﺷﻤﺎﻝ ﺧﺮﺍﺳﺎﻥ در دست ﺩﻭ ﻃﺎیفه ﺗﺮﮐﻤﻦ ﺑﻮﺩ...
ﺷﻤﺎﻝ ﻏﺮﺑﯽ ﺧﺮﺍﺳﺎﻥ ﺩﺭ ﺩﺳﺖ ﺳﺮﺩﺍﺭ ﻣﻌﺰﺯ ﺑﺠﻨﻮﺭﺩﯼ ﻭ ﺍﯾﻞ ﺷﺎﺩﻟﻮ ﺑﻮﺩ...
ﺁﺫﺭﺑﺎﯾﺠﺎﻥ ﺷﻤﺎﻟﯽ ﻭ ﻧﻮﺍﺣﯽ ﻫﻢ ﻣﺮﺯ ﺑﺎ ﺭﻭﺳﯿﻪ ﺩﺭ ﺩﺳﺖ ﺍﻗﺒﺎﻝ ﺍﻟﺴﻠﻄﻨﻪ ﻣﺎﮐﻮﺋﯽ ﺑﻮﺩ...
ﻏﺮﺏ ﺍﺭﻭﻣﯿﻪ ﻭ ﮐﺮﺩﺳﺘﺎﻥ ﺩﺭ ﺩﺳﺖ ﺍﺳﻤﺎﻋﯿﻞ ﺁﻗﺎ ﺳﻤﯿﺘﻘﻮ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﭘﺮﭼﻢ ﺑﺮﺍﯼ ﺧﻮﺩ ﺳﺎﺧﺘﻪ ﺑﻮﺩ ﻭ ﺷﯿﻌﯿﺎﻥ ﺭﺍ ﻗﺘﻞ ﻋﺎﻡ ﻣﯽﮐﺮﺩ...
ﺁﺫﺭﺑﺎﯾﺠﺎﻥ در ﺩﺳﺖ عشایر ﺍﯾﻞ بزرگ ﺷﺎﻫﺴﻮﻥ ﻭ ﻫﻤﺪﺍﻥ در ﺩﺳﺖ ﻋﺸﺎﯾﺮ ﮐﺮﺩ ﺑﻮﺩ...
ﺩﺭ ﺟﻨﻮﺏ ﺑﻠﻮﭺ ﻫﺎ ﺧﻮﺩ ﮔﺮﺩﺍﻥ ﺑﻮﺩﻧﺪ ، ﺩﻭﺳﺖ ﻣﺤﻤﺪﺧﺎﻥ ﺳﺮﮐﺮﺩﻩ ﺑﻠﻮﭺﻫﺎ ﺳﮑﻪ ﺑﻪ ﻧﺎﻡ ﺧﻮﺩﺵ ﻣﯽﺯﺩ ﻭ ﭼﯿﺰﯼ ﻧﻤﺎﻧﺪﻩ ﺑﻮﺩ ﺩﯾﺎﺭ ﺭﺳﺘﻢ ﺩﺳﺘﺎﻥ نیز ﺑﺮﺍﯼ ﻫﻤﯿﺸﻪ تجزیه شده ﺑﻪ ﺑﻠﻮﭼﺴﺘﺎﻥ ﭘﺎﮐﺴﺘﺎﻥ ﺑﭙﯿﻮﻧﺪ...

ﺍﯾﺮﺍﻧﯿﺎﻥ ﺑﺮﺍﯼ ﺭﻓﺘﻦ ﺑﻪ استان ﻣﺴﺘﻘﻞِ ﺧﻮﺯﺳﺘﺎﻥ، ﻣﯿﺒﺎﯾﺴﺖ ﻭﯾﺰﺍ میگرفتند ﻭ حاکم ﺁﻧﺠﺎ (شیخ خزعل زیر تحریک اعراب ) ﺳﺎﻟﻬﺎ ﺑﻮﺩ ﺑﻪ ﺗﻬﺮﺍﻥ ﻣﺎﻟﯿﺎﺕ ﻧﻤﯽﺩﺍﺩ... و خیال جداسازی خوزستان از ایران را داشت.

ﺗﺮﮐﻤﻦﻫﺎ ﺭﺍﻩ ﻫﺎﯼ ﺧﺮﺍﺳﺎﻥ ﺭﺍ ﻏﺎﺭﺕ ﻣﯿﮑﺮﺩﻧﺪ...
ﻣﺮﮐﺰ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﻣﺤﻞ ﺟﻮﻻﻥ ﯾﺎﻏﯿﺎﻥ ﻭ ﻟﺮﻫﺎﯼ ﺷﻮﺭﺷﯽ ﺑﻮﺩ،
ﻧﺎﯾﺐ ﺣﺴﯿﻦ ﮐﺎﺷﯽ ﺩﺭ ﮐﺎﺷﺎﻥ ﺍﺯ ﺩﻭﻟﺖ ﻣﺮﮐﺰﯼ ﺑﺎﺝ ﻣﯽﮔﺮﻓﺖ ﻭ ﻫﺮ ﺟﻨﺎﯾﺘﯽ ﺑﺮ ﻣﺮﺩﻡ ﺭﻭﺍ ﻣﯽﺩﺍﺷﺖ...!
رضاخان جوزدانی و جعفرقلی خان چرمهینی در نجف آباد و لنجان (اصفهان) به راهزنی مشغول بودند

ﺷﻤﺎﻝ ﮐﺸﻮﺭ در ﺩﺳﺖ ﺭﻭﺱ ﻫﺎ ﺑﻮﺩ ﻭ جنوب ﺩﺳﺖ ﺍﻧﮕﻠﯿﺲ ﻫﺎ!
ﺍﻧﮕﻠﯿﺴﯽ ﻫﺎ ﺍﺳﮑﻨﺎﺱ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺭﺍ ﭼﺎﭖ ﻣﯿﮑﺮﺩﻧﺪ ﻭ ﺍﺯ ﺩﻭﻟﺖ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺣـﻖِ ﺗـﻮﺣـّﺶ، ﻣﯿﮕﺮﻓﺘﻨﺪ...
ﺗﺮﺍﺧﻢ ﻭ ﺳﻮﺯﺍﮎ ﻭ ﻣﺎﻻﺭﯾﺎ نه ﺩﺭ ﺳﻄﺢ ﺧﺎﻧﻮﺍﺩﻩ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺍﺑﻌﺎﺩِ ﯾﮏ "ﮐﺸﻮﺭ" ﺑﯿﺪﺍﺩ ﻣﯿﮑﺮﺩ...
%95 ﻣﺮﺩﻡ ﺭﻭﺳﺘﺎ ﻧﺸﯿﻦ ﯾﺎ ﻋﺸﺎﯾﺮ ﺑﻮﺩﻧﺪ ،ﺁﻥ ﺍﻧﺪﮎ ﺷﻬﺮﻫﺎﯾﻤﺎﻥ ﻫﻢ ﻓﺮﻗﯽ ﺑﺎ ﺭﻭﺳﺘﺎ ﻧﺪﺍﺷﺖ...
%98 مردم ، ﺳﻮﺍﺩ ﺧﻮﺍﻧﺪﻥ و ﻧﻮﺷﺘﻦ ﻧﺪﺍﺷﺘﻨﺪ...
ﺭﺍﻩ ﻭ ﺍﻣﻨﯿﺖ ﺁﺭﺯﻭﯼ ﺩﺳﺖ ﻧﯿﺎﻓﺘﻨﯽ ﺍﯾﺮﺍﻧﯿﺎﻥ ﺑﻮﺩ...
ﻣﺮﺩﻡ ﺑﺮﺍﯼ ﺭﻓﺘﻦ ﺑﻪ ﻣﺸﻬﺪ ﺑﺎﯾﺪ ﺑﻪ ﺭﻭﺳﯿﻪ ﻭ ﺑﺮﺍﯼ ﺭﻓﺘﻦ ﺑﻪ ﺧﻮﺯﺳﺘﺎﻥ ﺑﺎﯾﺪ ﺑﻪ ﻋﺮﺍﻕ ﻣﯿﺮﻓﺘﻨﺪ...
ﺍﺭﺗﺶ ﻭ ﺑﺎﻧﮏ ﻭ ﺷﯿﻼﺕ ﻭ ﺷﻬﺮﺑﺎﻧﯽ ﻭ ﮔﻤﺮﮎ ﻭ ... در ﺩﺳﺖ ﺍﺟﻨﺒﯽ ﺑﻮﺩ...
ﺍﯾﺮﺍﻥ ﯾﮏ ﺷﺒﻪ ﻣﺴﺘﻌﻤﺮﻩ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﻣﺮﺩﻣﺎﻧﺶ ﻣﻨﺘﻈﺮ ﺿﺮﺑﺖ ﺁﺧﺮ ﻧﺸﺴﺘﻪ بودند ، ﮐﻪ ﻣﻌﻠﻮﻡ ﻧﺒﻮﺩ ﺍﺯ ﺷﻤﺎﻝ ﻣﯽﺁﯾﺪ ﯾﺎ ﺍﺯ ﺟﻨﻮﺏ...؟!

ﻭ ....
ﻫـﻨﮕـﺎﻣـﯽ ﮐـــﻪ ﻣـﻦ ﻣـﯽﺭﻓـــﺘﻢ :

برای ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺑﺎﻧﮏ ﻣﻠﯽ ﻭ ﺳﭙﻪ ، ﺍﺭﺗﺶ ﻧﻮﯾﻦ ، (ﻧﯿﺮﻭﯼ ﺩﺭﯾﺎﯾﯽ،ﻫﻮﺍﯾﯽ،ﺯﻣﯿﻨﯽ)

ﺭﺍﺩﯾﻮ ، ﻣﺪﺭﺳﻪ، ﻗﺎﻧﻮﻥ ﻣﺪﻧﯽ ، ﺭﺍﻩ ﺁﻫﻦ ﺳﺮﺍﺳﺮﯼ ، ﺻﻨﺎﯾﻊ، ﻓﺮﻫﻨﮕﺴﺘﺎﻥ، ﮊﺍﻧﺪﺍﺭﻣﺮﯼ و پلیس، ﺩﺍﻧﺸﺴﺮﺍﯼ ﻋﺎﻟﯽ ، ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ملی، ﮐﺎﺭﺧﺎﻧﻪ ﻫﻮﺍﭘﯿﻤﺎ ﺳﺎﺯﯼ ، ﺛﺒﺖ ﺍﺳﻨﺎﺩ ﻭ ﺍﺣﻮﺍﻝ ، ﺑﯿﻤﻪ ، ﻣﻮﺯﻩ ، فرودگاه ، ﻓﺪﺭﺍﺳﯿﻮﻥ ﻓﻮﺗﺒﺎﻝ ﻭ..... ساخته بودم

ﺗﻤﺎﻡ ﺍﻣﺘﯿﺎﺯﺍﺕ استعماری ﮐﺸﻮﺭﻫﺎﯼ ﺑﯿﮕﺎﻧﻪ ﺩﺭ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﻟﻐﻮ ﺷﺪﻩ ﺑﻮﺩ...
ﺯﻧﺎﻥ که نیمی از جمعیت بودند فعالانه ﻭﺍﺭﺩ ﺍﺟﺘﻤﺎﻉ ﺷﺪﻩ ﺑﻮﺩﻧﺪ...
ﻋﺸﺎﯾﺮ ﺍﺳﮑﺎﻥ ﺩﺍﺩﻩ ﺷﺪﻩ ، ﺧﺎﻧﺴﺎﻻﺭﯼ ﺑﺮ ﺍﻓﺘﺎﺩﻩ ﺑﻮﺩ،
ﺩﺍﺩﮔﺴﺘﺮﯼ ﺭﺍﻩ ﺍﻧﺪﺍﺧﺘﻢ ﻭ ﻧﻪ ﺗﻨﻬﺎ ﺳﯿﺴﺘﻢ ﻗﻀﺎ ﮐﻪ ﺍﻭﻗﺎﻑ ﻭ ﻣﮑﺘﺐﺧﺎﻧﻪ ﻭ ﺳﯿﺴﺘﻢ ﺍﺯﺩﻭﺍﺝ ﻭ ﺗﻤﺎﻡ ﺍﯾﻨﻬﺎ ﻭ ﺑﺴﯿﺎﺭﯼ ﺧﺪﻣﺎﺕ ﺩﯾﮕﺮ ﻣﺎﻧﻨﺪِ ﺍﺣﯿﺎﯼ ﺍﻣﺎﮐﻦ ﺑﺎﺳﺘﺎﻧﯽ ﻭ ﻣﻠﯽ ﺗﻨﻬﺎ ﺩﺭ ﻣﺪﺕ 16 ﺳﺎﻝ ﻭ ﺑﺪﻭﻥ ﺑﻮﺩﺟﻪ ﻧﻔﺖ ﺑـﻪ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺭﺳﺎﻧﺪﻡ...!

آخوندهایی که امروزه اختلاس و دزدی های هزاران میلیاردی از پول شما کرده اند و پول شمارا بی ارزش کرده اند به شما القا کردند که ﺑﻪ ﻣﻦ بگویید؛ ﺑﯽﺳﻮﺍﺩِ ﻗﻠﺪﺭ !؟ِ ﺗﺮﯾﺎﮐﯽ؟!

ﺑﺴﯿﺎﺭ ﺧﻮﺏ ﻣﻦ ﺑﯽﺳﻮﺍﺩ بودم اما دانشگاه تهران را ساختم. ... ﻭ ﻗﻠﺪﺭ ﺑﻮﺩﻡ اما ارتش منظم را برای ایران ساخته و تجهیز کردم، من ﮐﻪ ﺍﺳﺘﻌﻤﺎﻝ تریاک ﺩﺭ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺭﺍ ﻣﻤﻨﻮﻉ ﮐﺮﺩم ، ِﺗﺮﯾﺎﮐﯽ ﺑﻮﺩﻡ؛

حال بگویید....
ﺷﻤﺎ ﺭﻭﺷﻨﻔﮑﺮﺍﻥِ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﺭﻓﺘﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﯾـﺮﺍﻥ ﭼـﻪ ﮐﺮﺩﯾﺪ...!؟.
هنگامی که مامور انگلیسی مرابرای تبعید به جزیره موریس در آفریقای جنوبی سوار بر کشتی کرد پرسید: نگرانی؟ من پاسخ دادم: نه، من دانشگاه تهران را ساختم تا جوانان ما با آگاهی و دانش با استعمار انگلیس مبارزه کنند. مامور انگلیسی گفت: ما هم در قم حوزه علمیه ساختیم که هرچه دانشگاهیان ببافند، آخوندها پنبه کنند.

Post has attachment

دختران شهر

به روستا فکر می کنند

دختران روستا در آرزوی شهر می میرند

مردان کوچک

به آسایش مردان بزرگ فکر می کنند

مردان بزرگ

در آرزوی آرامش مردان کوچک

می میرند

کدام پل

در کجای جهان

شکسته است که هیچکس به خانه اش
نمی رسد!🍁🍂🍁

گروس عبدالملکیان💙🍫💙🍫💙🍫💙🍫💙🍫💙🍫💙🍫💙🍫💙🍫💙


ســــــــــگ نـــــــگاه خنده داري به گــــــــرگ
کرد و گفت،،،
آهویــــــت را ربودم،،،
آیا باز هم میگویی گـــــــــرگــــــــــها برترند؟؟؟
تواگرعرضه داشتی آهویت را حفظ میکردی...!!!
گـــــــــــــــــرگ،لبخندی زدو گفت،،،
من ( خداى ) غرورم
رقيب ببينم نميجنگم ...
پا رويه عشقو احساسم ميگذارم
وميدان راخالى ميکنم
آهویی که به ســــــــــــگ چشمک بزند!!!
لياقت ندارد زير سايه
(( گــــــــــــــــرگـــــــــــــــ )) زندگى کند
حقش آن است خوراک همان ســــگ شود....

Wait while more posts are being loaded