ان شاءالله خاتمی سقط بشه(کی میمیره؟!)

Post has shared content
می‌نویسیم "همدلی"، بخوانید "تسلیم"
در حاشیه مطلب یکی‌ از دوستان اصولگرا، با عنوان "کلیشه‌های تخریبی مانع همدلی هستند" http://bit.ly/1PnfoxR
---------------------------------------
با بحث تقلب انتخابات ۸۸ و مستندات طرفین در رد و تایید آن کاری ندارم (بخشی از حکومت که متهم حمایت آن قضیه است، آنقدر بر عدم حل خودِ منازعه و عدم مصالحه با معترضین لجباز است که نمی‌توان بر حل آن امیدی داشت)، فارغ از آن؛ انتخابات تمام شد و نتیجه اعلام شد و یک جمعیت عظیمی‌ به هر دلیلی‌ به نتیجه آن نتوانستند اطمینان کنند، بر ساز‌و‌کار اجرائی و روش صیانت آن معترض ماندند و با تاسی‌ بر یک قرائت قوی از قانون اساسی‌، به خیابان‌ها آمدند و در قالب تجمع اعتراض کردند، بدون خشونت، بدون تهدید، بدون برنامه‌ریزی، بدون فراخوان و کاملا خودجوش، با شعار کاملا در چهارچوب نظام و انتخابات "رای من کو؟". نظام بجای به رسمیت شناختن اصل اعتراض و دیدن آن جمعیت عظیم که از میدان امام حسین تا میدان آزادی را گرفته، با انواع و اقسام لوازم تحقیر و سرکوب، با ارعاب گسترده، اقدام به دستگیری فعالین سیاسی و فرهنگی‌ و ضرب‌و‌شتم خیابانی، شکنجه، قتل و نهایتاً ایجاد یک اختناق بلندمدت سیاسی در بخش‌های مختلف جامعه کرد که دامنه آن تا به امروز مانده است.
هزاران عکس و فیلم و شاهد در مورد ابعاد سرکوب آن روزها باقیمانده، تصاویر غرق در خون صدها شهید در چهارچوب فیلم و عکس ضبط شده است، یک کشور شاهد حجم شقاوت بکار گرفته شده بر علیه معترضین بود. ما با پدیده‌ای روبرو بودیم که در آن بدن‌های معترضین کشته شده، توسط عمال حکومت به سبک صیهونیست‌ها به تاراج میروند و بنام بسیجی‌ تشییع می‌شدند، با شرایطی مواجه بودیم که صدها نفر چنان در جایی‌ محصور می‌شدند که بر اثر ازدحام میمردند. اینها صرف ادعای مخالفین نیست، بخش بزرگی‌ از اینها مورد اعتراف خود نیروهای منسوب به حکومت، از شخص رهبری تا فرمانده وقت نیرو انتظامی هم هست. انقدر ا‌ش شور بود که بعد از ته‌نشین شدن اعتراات و به قصد کاهش بار روانی‌ این جنایات، نظام سمینار برگزار می‌کند بنام شهدای فتنه، نصف عکسها مربوط به شهدای سمت مقابل است و باقی‌ ا‌ش کسانی‌ که اصلا ربطی‌ به آن ماجرا‌ ندارند. در پاره ای، حتا بنیاد شهید هم انتصاب را قبول نکرده است.
منتها همان جمعیت معترض، همان جماعت، با شعار "فراموش نمی‌کنیم" از آن فضا عبور کرد و دست به ساختن دوباره اعتماد میان جامعه و حکومت کرد. فریاد مصالحه سر داد. در انتخابات شرکت کرد. رئیس جمهور و نماینده مجلس انتخاب کرد. در شرایطی که بخش اقتدارگرای حکومت همه ابزارهایش برای بلند نگاه داشتن آتش اختلافات و حذف طرف مقابل را بکار گرفت، از هیچ ابزار نفرت‌پراکنی فروگذار نکرد، تحقیر کرد، تهدید کرد، توهین کرد. یک گام از ظلمها عقب نکشید. بعد، پس از همه این اتفاقات، یک نفر از آن طرف با اشاره کاملا یکسویه به حوادث و تاکید بر یک سری کلیشه‌های حکومتی، مطلب می‌نویسد کله "کلیشه‌های تخریبی مانع همدلی هستند". همدلی به چه قصدی؟ با چه آورده ای؟ پیشنهاد "کمیته حقیقت‌یاب" برای همدلی بود که رد شد، گذاشتن از حصر و صلح دوجانبه و بخشش و آزادسازی زندانیان برای همدلی بود. اینکه مادر سهراب نامه می‌نویسد که "خون پسرم حلال، باقی‌ زندانیان را آزاد کنید" برای همدلی بود، پیام‌های صلح و همدلی که دادیم و نشنیدید. تمام دستاوردهای امروز ما، از کاخ ریاست جمهوری تا مجلس، محصول حیات زیر فشار امنیتی و حذف حکومتی و نفرت‌پراکنی اجتماعی شماست، بعد برای ما از موانع همدلی می‌نویسید؟
تعریف آقایان از همدلی با ما متفاوت است. ما گفتیم شما بر مواضع خودتان و ما نیز بر مواضع خودمان، از امروز آینده را آغاز کنیم. منتها جماعت معتقدند همدلی یعنی‌ تسلیم صرف اراده ایشان، یعنی‌ پابوسی، یعنی‌ حذف شدن در عقاید و اندیشه‌های (به نظرِ ما) اشتباه و باطل‌شان. اگر آن چیزهایی که برشمردید مانع این همدلی است که چه باک، بسیار هم جای خوشحالی دارد، نشانه اصولگرایی ماست، منتها اگر بدنبال گذر از گذشته، به نفع ساختن آینده‌ای حول محور قانون اساسی‌ و اصول انقلاب هستید که دست ما سالهاست دراز است، بدون آنکه بخواهیم عقاید شما را از شما بگیریم و اجازه بدهیم شما به باورمان دست‌اندازی کنید.
Photo

Post has shared content
با قامتی سرافراز، اگر چه مجروح و حبس کشیده ایستاده است.

#میرحسین_موسوی #جنبش−سبز #۲۲خرداد
Photo

Post has shared content
شعری برای زادروز خاتمی / افشین علابه گزارش انصاف نیوز، افشین علا شعری را برای زادروز سید محمد خاتمی سرود است که در پی می آید:


تقدیم به نگین خاتم ایرانیان، سیدمحمدخاتمی بزرگ


به خاتمی سلام

به چهره اش که مثل آفتاب

به سروقامتش

درخت چار فصل انقلاب

به صبرو استقامتش

به گفتگوبه همدلی به همدمی سلام 

به خاتمی سلام

سلام برکتابتش

به ابتداوانتهای نامه اش

به استواری خطابتش

به جوهرکلام و خامه اش

به سید نجیب فاطمی سلام

به خاتمی سلام

سلام برعشیره اش

بزرگ زادگان ساده کویر

به آفتاب روشن تباروتیره اش

به شیر پاک خوردگان سربزیر

سیاسیون بی نقاب

بر این تبارمردمی سلام

به خاتمی سلام

سلام بر صلابتش

که خارچشم دیوودد

به صدق آن دعاو استجابتش

به اسوه خرد 

به مهربانی و گذشت بی حساب

به تیره رسول هاشمی سلام

به خاتمی سلام

برآن جبین چون سپهر

به لطف بیحدش

به زاده شریف ماه مهر

به نام جاودانه محمدش

 به بیکرانه بودن مقام آدمی سلام

به خاتمی سلام...

Post has attachment
Photo

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
خاتمی دوست داریم
Photo
Wait while more posts are being loaded